Spam

DeletedUser9563

Guest
Se mai permite mult timp ca anumiti jucatori , din anumite aliante, sa joace cu multicont?Si e dovedit acest lucru.Faptul ca baga bani la greu in acest joc nu inseamna ca trebuie sa le fie permis sa incalce in mod repetat regulamentul.

Curatam odata mizeria de pe Grepolis Romania?
Sau va place sa traiti intr-o troaca de porci , doar pentru ca sint unii care ingrasa buzunarele creatorilor acestui joc?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cea mai ridicola lume din care au fost si cele mai ridicole aliante .
Tavi numai cat a simtit miros de lup a facut pact cu tot serverul . Luptatorul lui peste .
Si sunt doar cativa lupi . Daca veneau toti greii lupilor , cred ca facea pact si cu alte servere .
Restul , suntem slugoi .
Noi trebuie sa-i facem minunile lui Tavi sa ne revansam pentru Byz , deci suntem nesemnificativi , cum de altfel am fost peste tot . Eternii pierzatori .
Apropo, mersi pentru pomana de pe Byz . Mai mandru sunt de esecurile de pe En, decat de coroana aia patetica .
Numai trebuia sa ne anunte conducerea ca stam pe aici ca sa caram papucii Deathrow .
Liderul lui Mos Craciun are revolta , si-a blindat orasul si restul Dumnezeu cu mila .
Si face topuri pe extern . Felicitari, suntem nr.1 si in top penibilitate .
Pretorienii sunt si mai nesemnificativi , tot pact cu noi , si cu tavi si cu Corinth , dar o sa ajunga la sfarsit sa se intrebe de ce au jucat daca Tavi face minunile .
Avem pacte si cu aliantele de dupa locul 15 , ca nu cumva sa ne ia aia orase in 45 .
Probabil pana la urma lupii o sa cedeze , chiar daca deocamdata ne-o dau in freza , dar daca cedeaza oare cu cine mai jucam ca fraierii ca suntem tot serverul contra lor ? .
Ce alianta patetica Bonele lui Tavi .
Daca nu va hotarati sa fim barbati si sa ne batem de la egal la egal cu toata lumea , fara pacte care ne cer sa fim slugi , o sa vedeti o fantoma mare in maxim o saptamana .


- - - Actualizat - - -

Doi colegi deja si-au luat zborul
Si inca o gramada au aceiasi parere ca mine
 

DeletedUser14298

Guest
Mie mi se pare o lume foarte interesanta. Lupii in cautarea revansei impotriva coalitiei formata pe Byzantium minus Cainii Infernului.

Succes tuturor!
Fie ca cei mai buni sa castige
 

DeletedUser7589

Guest
Prima intrebare care se pune este cine esti? Este simplu să faci n-şpe mii de conturi şi să vorbeşti despre fiecare. Deci ai jucat în BONES pe internaţional. De care, da, şi noi suntem mândri. Cum suntem mândri şi de echipa de pe Byzantium. S-a întâmplat să câştigăm, spre frustrarea unora. Am fi fost mândri şi dacă nu am fi câştigat.
Pentru că tot faci pe interesantul, hai să ne punem puţin în situaţia inversă. Ce făceau BONES dacă în situaţia lupilor ar fi trebuit să lupte contra unei coaliţii care deţineau 4 minuni.
Ar fi jucat cu autoclicker, ar fi încercat să cumpere jucători de pe insulele adversarilor? Sau încă de când începeau minunile ar fi făcut sută la sută atac, profitând de insulele băgate în vacanţă? Şi în loc să îmi arunc frustrările pe forum, încercam să sparg o minune, fără să conteze prea mult dacă reuşesc sau nu, dar cel puţin să pierd onorabil.
Acum veniţi cu toţii ascunşi în spatele unor nickuri noi. Dacă pierdeţi, nu au fost, domle, greii lupilor, dacă va fi să câştigaţi să vă aduceţi repede aminte cine sunteţi şi o să plesnească forumul extern de îngâmfarea voastră. Când singurul lucru pe care unii dintre voi ar trebui să îl simtă este RUŞINEA că aţi transformat un joc într-un prilej de război între oameni care altfel nu au nimic de împărţit, şi aţi fost gata să faceţi cam orice pentru a câştiga, doar ce trebuia să faceţi pentru a câştiga corect, sau a pierde onorabil, nu aţi făcut.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cea mai ridicola lume din care au fost si cele mai ridicole aliante .
Tavi numai cat a simtit miros de lup a facut pact cu tot serverul . Luptatorul lui peste .
Si sunt doar cativa lupi . Daca veneau toti greii lupilor , cred ca facea pact si cu alte servere .
Restul , suntem slugoi .
Noi trebuie sa-i facem minunile lui Tavi sa ne revansam pentru Byz , deci suntem nesemnificativi , cum de altfel am fost peste tot . Eternii pierzatori .
Apropo, mersi pentru pomana de pe Byz . Mai mandru sunt de esecurile de pe En, decat de coroana aia patetica .
Numai trebuia sa ne anunte conducerea ca stam pe aici ca sa caram papucii Deathrow .
Liderul lui Mos Craciun are revolta , si-a blindat orasul si restul Dumnezeu cu mila .
Si face topuri pe extern . Felicitari, suntem nr.1 si in top penibilitate .
Pretorienii sunt si mai nesemnificativi , tot pact cu noi , si cu tavi si cu Corinth , dar o sa ajunga la sfarsit sa se intrebe de ce au jucat daca Tavi face minunile .
Avem pacte si cu aliantele de dupa locul 15 , ca nu cumva sa ne ia aia orase in 45 .
Probabil pana la urma lupii o sa cedeze , chiar daca deocamdata ne-o dau in freza , dar daca cedeaza oare cu cine mai jucam ca fraierii ca suntem tot serverul contra lor ? .
Ce alianta patetica Bonele lui Tavi .
Daca nu va hotarati sa fim barbati si sa ne batem de la egal la egal cu toata lumea , fara pacte care ne cer sa fim slugi , o sa vedeti o fantoma mare in maxim o saptamana .


- - - Actualizat - - -

Doi colegi deja si-au luat zborul
Si inca o gramada au aceiasi parere ca mine

Fa o revolutie!!!
 

DeletedUser9563

Guest
Cea mai ridicola lume din care au fost si cele mai ridicole aliante .
Tavi numai cat a simtit miros de lup a facut pact cu tot serverul . Luptatorul lui peste .
Si sunt doar cativa lupi . Daca veneau toti greii lupilor , cred ca facea pact si cu alte servere .
Restul , suntem slugoi .
Noi trebuie sa-i facem minunile lui Tavi sa ne revansam pentru Byz , deci suntem nesemnificativi , cum de altfel am fost peste tot . Eternii pierzatori .
Apropo, mersi pentru pomana de pe Byz . Mai mandru sunt de esecurile de pe En, decat de coroana aia patetica .
Numai trebuia sa ne anunte conducerea ca stam pe aici ca sa caram papucii Deathrow .
Liderul lui Mos Craciun are revolta , si-a blindat orasul si restul Dumnezeu cu mila .
Si face topuri pe extern . Felicitari, suntem nr.1 si in top penibilitate .
Pretorienii sunt si mai nesemnificativi , tot pact cu noi , si cu tavi si cu Corinth , dar o sa ajunga la sfarsit sa se intrebe de ce au jucat daca Tavi face minunile .
Avem pacte si cu aliantele de dupa locul 15 , ca nu cumva sa ne ia aia orase in 45 .
Probabil pana la urma lupii o sa cedeze , chiar daca deocamdata ne-o dau in freza , dar daca cedeaza oare cu cine mai jucam ca fraierii ca suntem tot serverul contra lor ? .
Ce alianta patetica Bonele lui Tavi .
Daca nu va hotarati sa fim barbati si sa ne batem de la egal la egal cu toata lumea , fara pacte care ne cer sa fim slugi , o sa vedeti o fantoma mare in maxim o saptamana .


- - - Actualizat - - -

Doi colegi deja si-au luat zborul
Si inca o gramada au aceiasi parere ca mine

Am si eu doar singura intrebare : Cine mama lui peste prajit esti?Si au plecat doi care vroiau sa fie sefi peste sefi.Au mAai fost din astia si au ajuns sa plece singuri.

- - - Actualizat - - -

Si ii lauzi atita pe lupi, dar dupa ce Byzantium au crezut ca absolut tot se cumpara cu gold, inclusiv onoarea, au intrat pe Heraklion cu alte nume de jucatori si de alianta .Daca vrei sa razbuni infringerea de pe Byzantium ai macar curajul sa intri cu numele tau de jucator si alianta.Nu au fost obisnuiti ca sa existe cineva sa le opuna rezistenta.Pina la Byzantium nu au avut cu cine sa se bata si a venit Bones inapoi cu alta strategie si cu alti jucatori (din Bones-ul de start,de pe Iota, au mai ramas foarte putini) si au cistigat lumea alaturi de aliati.Cred ca toate razboaiele se cistiga si cu aliante.Sau vreti sa ne intoarcem in evul mediu si adunam armata Bones versus armata lupilor pe un cimp si sa se bata intre ei pina una din tabere e decimata?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu conteaza cine sunt . O sa vedeti cine sunt cand o sa va treziti cu o gramada de fantome in mijloc .
Cine sunt ? Sunt unul care chiar a crezut in proiectul asta , pana s-a lamurit de liderii astia .
DorulDOr liderul lui peste prajit a cerut azi ajutor si de la toata harta ca sa isi apere fundul .
Acum si de la preto .
De ce nu a cerut sprijin pentru Andrei , jucator activ si care a bagat si gold .
Pentru el trebuia cerut ajutor , nu pentru o lipitoare care cere sprijin pe el mereu .
Lider e unul care da exemple , care se sacrifica pe el pentru alianta .
Si apropo lidere , nu "s-a intamplat sa castigi Byz" . Ni s-a intamplat sa ne dea Tavi pomana .
Aici ce facem , il facem noi cadou coroana ?
Si sa-i raspund si celuilalt .
Bones cu strategie ? Strategia noastra e sa-i stergem papucii lui Tavi si a liderului sa tipe dupa ajutor pe tot serverul.
 

DeletedUser7589

Guest
Nu conteaza cine sunt . O sa vedeti cine sunt cand o sa va treziti cu o gramada de fantome in mijloc .
Cine sunt ? Sunt unul care chiar a crezut in proiectul asta , pana s-a lamurit de liderii astia .
DorulDOr liderul lui peste prajit a cerut azi ajutor si de la toata harta ca sa isi apere fundul .
Acum si de la preto .
De ce nu a cerut sprijin pentru Andrei , jucator activ si care a bagat si gold .
Pentru el trebuia cerut ajutor , nu pentru o lipitoare care cere sprijin pe el mereu .
Lider e unul care da exemple , care se sacrifica pe el pentru alianta .
Si apropo lidere , nu "s-a intamplat sa castigi Byz" . Ni s-a intamplat sa ne dea Tavi pomana .
Aici ce facem , il facem noi cadou coroana ?
Si sa-i raspund si celuilalt .
Bones cu strategie ? Strategia noastra e sa-i stergem papucii lui Tavi si a liderului sa tipe dupa ajutor pe tot serverul.

Peşte prăjit eşti tu, atâta timp cât eşti suficient de laş ca să nu îţi spui numele. Stai liniştit, strategiile astea nu ţin. Să îţi fie clar, nu am avut vreo înţelegere cu Tavi cu privire la alte lumi. Înţelegerea nastră a fost legată strict de Byzantium, şi exact aşa cum eu nu am ce să-i reproşez, nici el nu are ce să îmi reproşeze. Desigur, mi-ai dat un indiciu, acum sunt sigur 1000% pentru cine lucra Andrew. Tipic lupilor, fără gold la greu şi spioni, cu puţine excepţii, sunt ZERO BARAT.
 

DeletedUser9563

Guest
Sint unul care am trimis la Doru , desi poate trebuia sa trimit in alta parte, dar am nevoie de puncte si a trebuit sa aleg un jucator si l-am ales pe Doru , pentru ca am crezut ca va fi atacat tocmai pentru ca e liderul aliantei.Daca as fi avut mai multe trupe as fi trimis si la andrei ala.Am doar doua orase si nu pot sa inca sa trimit la toti cei carora ar trebui.Daca inseamna ca il pup undeva pe Doru, atunci asa e, dar pe linga sprijinul trimis ,fiecare aparator cel putin trimite sprijin pentru ca vrea puncte de batalie,mai ales acum cu prostia aia cu satele.
 

DeletedUser14923

Guest
Mai baieti nu-l bagati in seama ca ia ramas un os in gat de la pestele prajit..
smiley_emoticons_ben_sharky.gif
smiley_emoticons_ben_sharky.gif
smiley_emoticons_ben_sharky.gif
smiley_emoticons_ben_sharky.gif
 

DeletedUser

Guest
Aoleuuuuuu, bataie in sala de meseeee!!! Sa vina bucatareasa sa va puna la punct!!! In cazul megaexceptional, de va mai ramane timp liber si nu aveti ce face, stiu 2-3 fete care vor sa le ajutati cu manichiura :)
In rest va las cu un citat din Arsenie Boca :"aveti grija cu taranii de la minuni, sa nu se rascoale ca va ia minunea in furca"!!!!
 

DeletedUser13140

Guest
Nu conteaza cine sunt . O sa vedeti cine sunt cand o sa va treziti cu o gramada de fantome in mijloc .
Cine sunt ? Sunt unul care chiar a crezut in proiectul asta , pana s-a lamurit de liderii astia .
DorulDOr liderul lui peste prajit a cerut azi ajutor si de la toata harta ca sa isi apere fundul .
Acum si de la preto .
De ce nu a cerut sprijin pentru Andrei , jucator activ si care a bagat si gold .
Pentru el trebuia cerut ajutor , nu pentru o lipitoare care cere sprijin pe el mereu .
Lider e unul care da exemple , care se sacrifica pe el pentru alianta .
Si apropo lidere , nu "s-a intamplat sa castigi Byz" . Ni s-a intamplat sa ne dea Tavi pomana .
Aici ce facem , il facem noi cadou coroana ?
Si sa-i raspund si celuilalt .
Bones cu strategie ? Strategia noastra e sa-i stergem papucii lui Tavi si a liderului sa tipe dupa ajutor pe tot serverul.

Of of mai mai alt terminat din aliantele lui peste prajit se gaseste sa faca tam-tam , ..... Lupii fetei care sterge podele pe BYZ au avut mai multe pacte decat Versace pe toate sv si daca Versace care este tatal pactelor si academiilor a fost batut de catre lupi la pacte nu mai am cuvinte .

Cat despre tine cred, ca esti un jucator de duzina si asa vei ramane toata viata pentru ca nu ai ambitie .... Mai usor sa critici decat sa lupti .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai care joc ca o sa jucam farmerama ?
Avem pact cu 11 din primele 15 aliante . B-)
Repet intrebarea la care cei isteti nu vor sa raspunda , iar lui dordordor ii e frica sa se gandeasca :
Dupa ce cad lupii , ca e clar ca pana la urma o sa cada , in cine mai dau Deathrow , ca lumea o sa o castige ei ?
De preto ce sa mai vorbim , le-au dat voie astia sa cuceresca doar pe dunga aia dintre mari .
Alianta lor o sa fie o mare dunga . Rectific , alianta lor E o mare dunga .
Curand ma propun lider in Bonele Academia 15 .
Sau ma duc la Preto 63 .
Ma mai gandesc .
Ce mi-e drag e ca romanii ca romanii "Ce viteji suntem noi cand avem pact cu toate serverele"
Si cum creierasele lor netede incearca sa scorneasca oare cum suntei viteji cand joaca singuri , ca sa se simta totusi invingatori macar in inimioara lor , daca in realitate nu .

- - - Actualizat - - -

Si ar trebui sa-mi multumesti ca mai animez forumul extern ,ca altfel era mort forumul .

- - - Actualizat - - -

Pentru cei care nu stiu , Preto 63 se formeaza dupa ce ii recruteaza pe Un Nou Sfarsit .
Atunci abia incepe lupta adevarata .
Avem pact cu primele 24 din 25 aliante si ne batem cu una .
Istoria o sa scrie carti despre vitejia noastra , si Bonele lui Tavi o sa ramana in istoria patetismului .
 

DeletedUser

Guest
Pai care joc ca o sa jucam farmerama ?
Avem pact cu 11 din primele 15 aliante . B-)
Repet intrebarea la care cei isteti nu vor sa raspunda , iar lui dordordor ii e frica sa se gandeasca :
Dupa ce cad lupii , ca e clar ca pana la urma o sa cada , in cine mai dau Deathrow , ca lumea o sa o castige ei ?
De preto ce sa mai vorbim , le-au dat voie astia sa cuceresca doar pe dunga aia dintre mari .
Alianta lor o sa fie o mare dunga . Rectific , alianta lor E o mare dunga .
Curand ma propun lider in Bonele Academia 15 .
Sau ma duc la Preto 63 .
Ma mai gandesc .
Ce mi-e drag e ca romanii ca romanii "Ce viteji suntem noi cand avem pact cu toate serverele"
Si cum creierasele lor netede incearca sa scorneasca oare cum suntei viteji cand joaca singuri , ca sa se simta totusi invingatori macar in inimioara lor , daca in realitate nu .

- - - Actualizat - - -

Si ar trebui sa-mi multumesti ca mai animez forumul extern ,ca altfel era mort forumul .

- - - Actualizat - - -

Pentru cei care nu stiu , Preto 63 se formeaza dupa ce ii recruteaza pe Un Nou Sfarsit .
Atunci abia incepe lupta adevarata .
Avem pact cu primele 24 din 25 aliante si ne batem cu una .
Istoria o sa scrie carti despre vitejia noastra , si Bonele lui Tavi o sa ramana in istoria patetismului .


Ciudat e ca nu ai comentat at cand aveau lupii vreo 10-12 aliante ....5-6 ale lor proprii + pacte...acu te gasesti sa comentezi despre o alianta care nu are nici macar academie...asta ar fi una
Acuma as vrea sa raspund la intrebarea aia a ta de 1000 de picioare in fund...in cine mai da Deathtrow dupa ce cad lupi,daca cad, se intampla aceasi chestie ca pe gythium
Imi pare sincer rau ca tre sa-ti bati capusorul ala al tau cu chestii de genu!!
 

DeletedUser7589

Guest
O să cadă lupii? Mă îndoiesc. Ceea ce eu am apreciat la ei pe Byzantium a fost capacitatea fantastică de regenerare. Renăşteau atunci când păreau că vor fi spulberaţi. Sunt adversarii noştri, nu inamici personali. Iar dacă sunt pe acolo unii pentru care doruldor este inamic personal, este strict problema lor.
Eu personal nu îmi bat capul cu ce va fi peste 3, 4, 6 luni sau un an.
 

DeletedUser9563

Guest
Pai care joc ca o sa jucam farmerama ?
Avem pact cu 11 din primele 15 aliante . B-)
Repet intrebarea la care cei isteti nu vor sa raspunda , iar lui dordordor ii e frica sa se gandeasca :
Dupa ce cad lupii , ca e clar ca pana la urma o sa cada , in cine mai dau Deathrow , ca lumea o sa o castige ei ?
De preto ce sa mai vorbim , le-au dat voie astia sa cuceresca doar pe dunga aia dintre mari .
Alianta lor o sa fie o mare dunga . Rectific , alianta lor E o mare dunga .
Curand ma propun lider in Bonele Academia 15 .
Sau ma duc la Preto 63 .
Ma mai gandesc .
Ce mi-e drag e ca romanii ca romanii "Ce viteji suntem noi cand avem pact cu toate serverele"
Si cum creierasele lor netede incearca sa scorneasca oare cum suntei viteji cand joaca singuri , ca sa se simta totusi invingatori macar in inimioara lor , daca in realitate nu .

- - - Actualizat - - -

Si ar trebui sa-mi multumesti ca mai animez forumul extern ,ca altfel era mort forumul .

- - - Actualizat - - -

Pentru cei care nu stiu , Preto 63 se formeaza dupa ce ii recruteaza pe Un Nou Sfarsit .
Atunci abia incepe lupta adevarata .
Avem pact cu primele 24 din 25 aliante si ne batem cu una .
Istoria o sa scrie carti despre vitejia noastra , si Bonele lui Tavi o sa ramana in istoria patetismului .

Totusi de ce nu ai curajul sa spui cine esti?Nu ar trebui sa stie cu cine se discuta?Cred ca vrei sa zici ca Deathrow dupa invingerea lupilor (nu cred ca se va intimpla ca acolo se baga gold la greu) vor ataca Bones.E posibil sa se intimple si nu e prima oara cind aliatii devin dusmani pe durata unei lumi.Dar deocamdata Si Deathrow si Bones au acelasi dusman :Lupii sau xxxx cum isi zic acum , ca nici ei nu au mai avut curajul sa apar cu numele lor.

- - - Actualizat - - -

Puteai sa rezolvi problemele pe care le ai in interiorul aliantei (intrucit sustii ca esti in Bones) si nu sa apari cu atacuri din astea pe forumul extern.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13641

Guest
Ce interesant, tipul asta Contract Killer, zice ca e din Bones
Ceilalti care au comentat pe aici tot asa, ori din Bones ori aliati cu Bones
Si totusi se ataca lupii, ba ca joaca cu autoclicker, ba ca au avut si ei multe pacte pe alta lume
Lupii nici macar nu sunt pe forum sa se apere de acuzatii sau sa combata ceva, sa zica si ei ceva, dar tot sunt atacati, bravo mai, sunteti "jmecheri"
 

DeletedUser7589

Guest
Dacă e din Bones, nu înseamnă că e Bones. Sau dacă spune că e în Bones, nu înseamnă că e adevărat. Oricum, aşteptăm fantomele ca să îi spunem mulţumesc că le-a crescut :)

Din păcate, din toate lumile deschise în mai, cea de pe ro a fost singura cu nişte caracteristici frumoase şi care atenuează diferenţele între jucătorii premium şi cei non. Stafful Greplis România merită felicitări pentru asta. Altfel, nu mai eram aici. Nu din cauza adminilor, ci a tipului acesta de jucător, întâlnit prea des şi oriunde. Un lucru nu îl înţeleg: nu te regăseşti într-o alianţă, ce te reţine să pleci?! Nu te regăseşti în nicio alianţă, ce te reţine să îţi faci propria alianţă? De ce acceptă unii jucători să îşi facă numele de râs, stând doar pentru a fi jalnici trădători?
Topicul Top 12 alianţe l-am deschis nu pentru a arăta ce frumoşi şi deştepţi suntem noi, cei din Bones, ci ca să discutăm. Să spunem decent ce credem, care va urca, cine va coborî, cine se va menţine în acest top. Abia acum înţeleg de ce au dispărut toate statisticile lumii. La noi totul se politizează. Exact cum în viaţa reală legăm de factorul politic şi mirosul de transpiraţie din tramvai.

PS. Domnul Stil, ne-ai păcălit că evenimentul nu va fi cu bani :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2039

Guest
Eu zic ca mai bine de atat nu se poate, aduni un brat de vreascuri si ai moca tot ce altii cumpara cu monede, tu vrei sa-i extermini pe cei care au cu ce... "majestate, aiasta nu se poate"!
 
Sus