Spam

DeletedUser7589

Guest
De exterminat nu se poate. Decât dacă cineva alege să nu mai joace, altfel, mai ales pe o lume cu moral activ, nu poţi elimina pe cineva din joc.
Era o glumă adresată domnului Stil, ştim că nu dânsul decide cum sunt evenimentele. Şi aici chiar înseamnă un risc folosirea goldului, riscul de a roti de 6 ori pentru a obţine o singură dată ceea ce vrei.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15729

Guest
Dupa 3 ani sunt din nou pe joc cu un cont nou eeee ^-^
 

DeletedUser15344

Guest
o să cadă lupii? Mă îndoiesc. Ceea ce eu am apreciat la ei pe byzantium a fost capacitatea fantastică de regenerare. Renăşteau atunci când păreau că vor fi spulberaţi. Sunt adversarii noştri, nu inamici personali. Iar dacă sunt pe acolo unii pentru care doruldor este inamic personal, este strict problema lor.
Eu personal nu îmi bat capul cu ce va fi peste 3, 4, 6 luni sau un an.

Bv .

un pact azi poti sa il ai maine poate nu .

tot ce conteaza ce prietenii si oamani de baza ai langa tine .

lupii or sa reziste mult si bine sunt prea uniti si prea buni ca sa cedeze asa de usor ... doar daca si ar sterge conturile in lant altfel nu prea vad . un pas in spate in cel mai rau caz.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ia sa vedem ce s-a mai intamplat intre timp :
Dupa cum era de asteptat , Tavi le-a tras-o la Pretorieni , asa cum ii sta bine unuia ca el.
Noi , asa cum ne sta noua bine , le-am raspuns la Pretorieni " Ne pare rau , dar in calitate de catei a lui Tavi , nu putem iesi din lesa" .
Asa ca acum asteptam , cu sufletelul la gura , mesaj de la Tavi sa vedem daca le-o tragem si noi . Sincer nu am vrea ca noua nu ne place razboiul decat cu aliantele de la top 20 in colo.
In rest , razboi cum il stiti .
Liderul iar a luat revolta , iar a tipat pe forum sa-l sprijine toata alinta , iar a mai pierdut alt coleg orase .
Cucerim inactivi de la lupi , ei cuceresc activi de la noi .
Am incercat si noi sa facem o actiune pe ei , dar Managerul nostru de Atac :))))) , are 18 ani fizic , 5 intelectual si 3 saptamani experienta in Grepo . Dar are experienta sa perie papucii "lidirului" .
Ca atare ne-am scufundat toti lamentabil .
Altceva ce ?
Unul a incercat sa-i explice aluia de 5 ani ca genul asta de actiuni sunt capcane pe care le intind lupii la gaste si ce au inteles ei a fost sa-l barfeasca pe forumul secret . Si sa il banuiasca ca eu sunt el .
Asa cum i-a mai banuit pe cativa .
Tot amuzanta e Fratia ( asa cum ii spunea Dorletul ) . Pai fratia Death + Bone + Preto a devenit Death + Catelul lor + Baciul Moldovean ( ala cu cutitul in spate ) .
Si alta din categoria AM FACUT PACT CU TOATA HARTA DAR TOT NE TREMURA CHILOTII .
mULTUMEXUL de la Death s-a apucat sa dea mesaje patetice in Preto , poate poate mai conving niste omusori de acolo sa joace farmerama cu ei .
In concluzie , daca stam cuminti...nu stiu ce o sa se intample .
Sau stiu , macar o sa jucam farmerama pana ii facem minunile la Deathrow .
Ca la intrebarea NOI DE CE JUCAM DACA TREBUIE SA-I DAM MINUNILE LUI TAVI ? , tot nu am aflat raspunsul .

PS: azi in schimb "strategii" de la noi iar au hotarat o actiune
pe nr.2 si 3 la aparatori pe lume
goldisti si care fac zidurile instanta
sa va spun cum o sa se termine
lupii o sa bage cate 500 bireme si 1000 terestru cat sa ne intinda plasa
apoi la nave o sa fie 5000 de bir si 200000 terestru

PS2: stiati ca omul e singurul animal atat de prost incat sa nu invete din greselile trecutului ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3964

Guest
Mda...iti place shaorma...
Faci niste afirmatii,de te doare scufita.Nu am intelegere cu Bones pt minuni..nici nu vreau sa fac minuni.Pacte cu toata harta...avem un singur pact,daca asta inseamna cu toata harta....inseamna ca mi a spart parola la cont manelistu.
eu te rog sa nu mai vorbesti de mine,nu mi place sa fiu pe "scena"...ai ceva cu mine,ma gasesti pe joc sau la nr 121212.daca vezi ca nu raspund,poti sa discuti cu secretara mea TS
 

DeletedUser15240

Guest
Salut, as avea rugamintea daca nu stii ce s a intimplat, sa te abtii de la comentarii
Mersi

QUOTE=Contract Killer;178731]Ia sa vedem ce s-a mai intamplat intre timp :
Dupa cum era de asteptat , Tavi le-a tras-o la Pretorieni , asa cum ii sta bine unuia ca el.
Noi , asa cum ne sta noua bine , le-am raspuns la Pretorieni " Ne pare rau , dar in calitate de catei a lui Tavi , nu putem iesi din lesa" .
Asa ca acum asteptam , cu sufletelul la gura , mesaj de la Tavi sa vedem daca le-o tragem si noi . Sincer nu am vrea ca noua nu ne place razboiul decat cu aliantele de la top 20 in colo.
In rest , razboi cum il stiti .
Liderul iar a luat revolta , iar a tipat pe forum sa-l sprijine toata alinta , iar a mai pierdut alt coleg orase .
Cucerim inactivi de la lupi , ei cuceresc activi de la noi .
Am incercat si noi sa facem o actiune pe ei , dar Managerul nostru de Atac :))))) , are 18 ani fizic , 5 intelectual si 3 saptamani experienta in Grepo . Dar are experienta sa perie papucii "lidirului" .
Ca atare ne-am scufundat toti lamentabil .
Altceva ce ?
Unul a incercat sa-i explice aluia de 5 ani ca genul asta de actiuni sunt capcane pe care le intind lupii la gaste si ce au inteles ei a fost sa-l barfeasca pe forumul secret . Si sa il banuiasca ca eu sunt el .
Asa cum i-a mai banuit pe cativa .
Tot amuzanta e Fratia ( asa cum ii spunea Dorletul ) . Pai fratia Death + Bone + Preto a devenit Death + Catelul lor + Baciul Moldovean ( ala cu cutitul in spate ) .
Si alta din categoria AM FACUT PACT CU TOATA HARTA DAR TOT NE TREMURA CHILOTII .
mULTUMEXUL de la Death s-a apucat sa dea mesaje patetice in Preto , poate poate mai conving niste omusori de acolo sa joace farmerama cu ei .
In concluzie , daca stam cuminti...nu stiu ce o sa se intample .
Sau stiu , macar o sa jucam farmerama pana ii facem minunile la Deathrow .
Ca la intrebarea NOI DE CE JUCAM DACA TREBUIE SA-I DAM MINUNILE LUI TAVI ? , tot nu am aflat raspunsul .

PS: azi in schimb "strategii" de la noi iar au hotarat o actiune
pe nr.2 si 3 la aparatori pe lume
goldisti si care fac zidurile instanta
sa va spun cum o sa se termine
lupii o sa bage cate 500 bireme si 1000 terestru cat sa ne intinda plasa
apoi la nave o sa fie 5000 de bir si 200000 terestru

PS2: stiati ca omul e singurul animal atat de prost incat sa nu invete din greselile trecutului ?[/QUOTE]
 

DeletedUser

Guest
Iar le-am agitat creierasele netede
Eu nu intru in polemica ( pentru ca nu am cu cine ) .
Ceea ce scriu e beletristica si personajele descrise sunt doar imaginare .
Tavi despre care scriu eu , nu vrea sa faca minunile ; singurul lui scop e sa mai scape de nimicnicia pe care a simtit-o de cate ori l-au tavalit lupii . Si l-au tavalit pe mai multe lumi .
Si cum majoritatea lupilor nu mai joaca , se ia si el de niste pensionari .
Si nu , el nu are pact cu toata harta , doar cu Bones si cu Preto din nou curand .
Adica doar cu primele 10 aliante . ( mea culpa ) . Scuzati termenii complicati . Tavi ii gaseste explicati in carti . Iar trebuie sa explic . Cartile sunt alea care arata ca tableta dar cu foi multe .
Sa revenim la harta .
Preto voteaza daca isi dau si ei pantalonii jos ca noi .
Probabil Pepito si inca cativa vor vota nu .
Dar sunt 99% ca va iesi da . E firea umana . Barbati putini .
Dar pe de alta parte s-ar putea sa ma surprinda .
Cine mai poate sa prevada . Traim in lumea lui Tava , Fanfarotzi si Prostest .

Ma repet
Asta e doar o metafora si asemanarea cu personaje reale e absolut intamplatoare . :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7909

Guest
Barbati putini .
Buna seara, stimata doamna. Stiu ca nu v-ati precizat genul, dar mi-am permis sa concluzionez ca sunteti o doamna in baza mai multor argumente.
First,in baza unui simplu calcul matematic, numai o doamna care a incercat prea multi barbati, a ramas cu prea putini.
Second, inclinatia care beletristica , imaginata febrila, puterea de creare a unor presupuneri si parerisme ma fac sa presupun la randul meu ca faceti in fiecare dimineata safteaua in piata de flori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Ce răspunsuri poate primi cineva care le ştie pe toate? O minte bolnavă.
Cât despre liderul meu neexperimentat de atac, colegii tăi ar trebui să îşi dea restart. Că degeaba au câştigat 4 lumi, dacă pierdeţi oraşe la acţiuni organizate de un începător :)
Cât despre bârfe, astea sunt apanajul vostru. Colegul la care faci referire nu a fost bârfit, sunt doar aceleaşi jalnice tentative de spargere şi semănarea a neîncrederii, specifică unora care pretind că sunt jucători. Cu toţii ştim că are gura bogată, spune exact ce gândeşte, dar ajută cu tot ce poate. Şi, spre dezamăgirea ta, în ciuda clinciurilor în care intră des, este unul dintre cei mai apreciaţi jucători de la noi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
Daca nu esti penibilul ala pe care l-am banuit a fi specimenul care esti si care si-a luat si prietenul si s-a carat, atunci cine bip-ul meu esti mai fraiere?Fa-ne un bine si du-te la ...... si fa-te fantoma cum ai amenintat si scapa-ne de prezenta ta in Bones.M-am saturat de toti boii care comenteza aiurea ca tine si alte specimene care cred ca stiu totul mai bine.O sa iau avertisment iara dar putin imi pasa de asta , daca scap alianta de un BOU ca tine.Altii au parasit alianta si s-au dus si ne-au scapat de prezenta lor.

- - - Actualizat - - -

Nici macar nu ai curajul sa apari cu numele tau de joc aici.Ar trebui sa stim cu ce fraier vorbim.Daca nu iti place ce e intimpla in Bones du-te si lasa-ne.Zici ca a cerut Doru ajutor pe forum cind a avut revolta.Banuiesc ca ai fi vrut sa nu zica nimic si sa piarda orase (lucru care se pare ca te-ar bucura tare).Ar fi bine sa iti dai numele de joc ca sa stiu cine esti si sa evit sa iti trimit sprijin cind ai sa TIPI pe forumul aliantei ca ai revolta.Sint destui si asa care anunta ca au revolta cind le bate la usa nava de colonizare si nu mai ai ce sa le faci.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mai , dar voi chiar ati luat-o personal
Dar mi-e drag ca pe langa subiect
Nu trebuie sa va suparati pentru ca nu sunteti barbati
Putini sunt
Pretorienii spre exemplu s-au dovedit a fi
Celalalt s-a suparat varza ca l-am dat de gol ce mizerii vorbeste el pe forumul ascuns despre colegi si nu au stiut cum sa stearga mai repede
Nu trebuie sa va supere adevarul
Sa spun cine sunt nu ar ajuta cu nimic , voi aceiasi adunatura de fetite o sa fiti , la fel o sa va mintiti ce viteji sunteti voi , la fel o sa faceti actiunile pe lupi pe ascuns ca sa nu vada restul aliantei cum va scufunda aia .
Astia mcii de la noi nu se uita si ei pe statistici sa se intrebe cum de aia din lupi sunt primii la aparatori ?
Pentru ca ii scufunda pe ministrul atacului si restul ametitilor care se duc dupa el .
Aratati la alianta pe statistici ce activi de la ei ati luat .
Ca tot pe statistici va arat orasele lui ecile si a andrei care acum sunt la ei .
Si asta pentru ca nu si-au pus mintea cu noi .
Ei inca isi fac centrul aliantei si nu am ajuns aproape de orasele lor de atac .
Traim asa intr-o gogomanie de numai numai .
Inca un niznai pe forum povesteste cum s-au saturat lupii de cata bataie au luat .
Pai unde au luat . Ca singura lume unde nu au castigat a fost byz , lume pe care ne-a dat-o de pomana tava6969 .
Si toate gogomaniile astea , poate poate jucatorii care sunt noi in Bones , chiar sa creada ca sunt intr-o alianta ca lumea .
Omusorilor , alianta asta e veche de cand lumea si a luat bataie pe toate lumile .
Pentru ca pe toate lumile ne-am mintit ce buni suntem , ce lideri creti avem .
Sa fim seriosi .
Nu mai spun de pe forum ca iar trebuie sa stearga ala tot , iar trebuie sa mai gugumaneasca niste colegi , iar se supara .

- - - Actualizat - - -

Iar jucam o lume degeaba , face tava6969 minunile , unii o sa descopere dupa inca un an de jucat degeaba ca smintitul ala de pe forum avea dreptate si marea alianta a bonelor are inca o lume la activ pierduta , nimic nou , managerul de atac si ala de aparare fac 6 ani , se duc la scoala etc., si noi oameni mari si fara minte ne intrebam oare ce a fost in capul nostru de am dat inceput in 45 .:)
 

DeletedUser9563

Guest
Vorbesti de "barbatie" dar nu te tine sa iti spui numele de joc si te ascunzi dupa numele de forum.Nu ar fi normal sa stim cu cine vorbim?Si vorbesti de asa zisa "barbatie" a pretorienilor.Lamureste-ma si pe mine care a fost barbatia lor ?Prima oara au incalcat teritoriul Deathrow si i-au fortat sa rupa pactul si dupa aia au facut intii PNA cu lupii si dupa aia au facut chiar pact provocind si ruperea pactului cu Bones.Pina la urma Bones va ajunge sa faca parte in parte cu lupii asa cum iti doresti.Si sa nu vorbim de felul cum au cistigat lupii anumite lumi, ca stie toata lumea cum au facut asta si chiar au recunoscut si ei.Ei nu prea stiu sa joace corect.Multiconturi si programele de automatizare a jocului sint la ordinea zilei in aliantele lupilor si asta a fost confirmata de fosti admini care i-au banat pe ei.Pina la urma Grepolis e un joc si toti am intrat sa ne distram, dar sint unii jucatori care au dus jocul la alt nivel si pentru ei distractia nu mai exista.
 

DeletedUser7589

Guest
"Adunătură de fetiţe"? Tu nu îţi dai seama cât de penibil eşti când faci asemenea afirmaţie? Noi cel puţin avem curajul să fim noi, cu bune şi cu rele. "Fetiţele" se ascund pentru că le face rău lumina. :)
Şi vomează pe aici, sub nume de împrumut.
 

DeletedUser9563

Guest
Cu cine sa te bati ?Nu vezi ca e " fetita" si nu are curajul sa apara cu numele adevarat?
 

DeletedUser7589

Guest
Un fel de "Bulă este şef în casă şi atunci când stă sub masă" :)
 

DeletedUser6507

Guest
Cu cine sa te bati ?Nu vezi ca e " fetita" si nu are curajul sa apara cu numele adevarat?
Poate e fata,poate e domnisoara,dar un lucru trebuie sa il stii:),e om,asa ca controleaza-l daca vr sa stii daca e baiat sau fata,femeie sau barbat:)).Daca nu stii cum sa va bateti dati-va foc;)).
 
Sus