Spam

DeletedUser9563

Guest
Sa isi ia scorul si sa si-l bage undeva.

Domnule Stil ceri dovezi si poate le vei primi daca cineva se supara destul si se adreseaza Protectiei consumatorului cu acele dovezi si atunci nu vei mai avea neobrazarea de a cere dovezi.Probabil ca imi vei da ban si vei sterge asta, dar chiar nu ma intereseaza.Pentru mine oricum lumea actuala pe care joc e ultima pe Grepolis , cel putin pe mizeria pe care o ai in grija numita Grepolis Romania.
 

ciclin

Stie Tot
Bai da grei sunteti de cap sa mor io ....

AI SEMNAT UN ACORD DE TERMENI SI CONDITI . PRIN SEMNATURA ASTA , TI-AI DAT ACORDU CA TU , SIMPLU JUCATOR TREBUIE SA JOCI DUPA NISTE REGULI IMPUSE DE EI .

Pai cine e asa prost sa faca reguli contra lui . e si normal ca s-au facut ''cum trebuie''

Jocu asta e un produs pe o piata in continua dezvoltare . Nu te obliga nimeni sa joci .

Adica iei o para de la piata , mergi acasa si ... in loc sa o pui in frigider sau undeva la rece , o lasi dracu sa se imputa , atunci sari in cap la vanzator ca tie ti sa stricat para.


In loc sa tot protestati atat si sa va vaitati . Luati atitudine !.parasiti serveru asta din ro daca tot il blamati .


PEACE
 
Ultima editare:

DeletedUser9563

Guest
Fii sigur ca o vom face.Am revenit cu speranta ca s-a curatat pe aici, dar se pare ca e mai rau ca inainte.Sa bagi bani fara numar si sa mai si trisezi pe deaspura si atunci cind pierzi sa acuzi ca triseaza pe cel care te-a invins fara gold, multicont si programe de trisare.

Dar ce sa mai zicem de un joc cind traim intr-o tara condusa de hoti si care alege candidati aflati la racoare la Gherla, cum e un anume personaj de la Baia Mare si alti viitori colegi de-ai lui.Avem 600 de hoti in parlament si unu in fruntea tarii care isi bat de joc de cei care i-au pus acolo.Daca la nivel asa de inalt se fura , ce sa mai zicem de un prapadit de joc.Si tot ala care incearca sa zica e prost si in joc si in realitate. Romania tara condusa de hoti si unde " prostii" care nu fura nu au loc.

- - - Actualizat - - -

Iar la chestia cu bagatul de gold fara numar, amintiti-va mai fratilor ca asta e doar un joc si a fost conceput ca sa te distrezi si nu sa devii asa de obsedat incit sa cumperi gold fara numar doar pentru a incerca sa cuceresti un oras virtual, pe care cu tot goldul pe care il bagi , nu e garantat ca il vei obtine, decit daca il prinzi pe proprietar offline destul de mult ca sa nu anunte pe forum ca are revolta.Faceti ceva util cu banii aia si bagati mai cu moderatie bani in jocul asta.Aia cu gold fara numar se mai ridica de la calculator,laptop sau lasa deoparte tableta si telefonul cu aplicatia instalata pentru a face si altceva in afara de Grepolis?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13641

Guest
Barbarule esti cel mai penibil om pe care l-am vazut pe forumul asta
Esti genul de roman d-ala tipic, care se plange mereu, care nu vrea sa-si depaseasca conditia, nu iti reuseste ceva, hop arunci vina pe admini, pe sistem, vorbesti de politica pe un joc, atat de penibil esti, protestezi impotriva faptului ca lumea are bani sa bage in joc. Esti ofticat ca altul are mai multi bani decat tine sau care e problema? Fiecare are libertatea sa faca ce vrea cu banii lui.
Cat despre admini, probabil isi fac treaba destul de bine, dar mereu vor fi ofticati d-astia ca si tine care sa acuze aiurea, fara sa stie pe ce planeta traiesc.
 

DeletedUser9563

Guest
Din pacate pentru tine PENIBILULE, nu sint singurul care are aceleasi probleme, dar se pare ca pe unii PENIBILI ii deranjeaza ADEVARUL si neavind altceva de facut ii fac penbili pe cei care doresc curatarea acestui joc.Dar nu e nimic ca in curind o sa ramineti doar voi PENIBILII sa jucati cu alti PENIBILI.Si chiar nu ma oftic ca altul e destul de PENIBIL ca sa bage bani pentru niste orase si soldatei virtuali.Si as putea sa cumpar gold, atit cit sa ma descurc in acest joc decent, dar refuz sa o fac.Si spre deosebire de PENBILII care nu au ce face util cu banii, chiar stiu pe ce planeta traiesc.Dar asta e PENIBILII nu se vad pe ei ci acuza pe altii ca sint penibili.Si chiar mi-a reusit ce mi-am propus fara gold, sau doar cu goldul dat de joc.

- - - Actualizat - - -

Iar despre admini sa nu mai vorbim.Sint unii care isi fac treaba corect, dar sint altii care pentru a nu pierde vaca de muls , ignora anumita practici ilegale ale unor jucatori, doar pentru ca joaca cu mult gold.Si chiar sint dovezi, dar oricum Stil si cei care intorc capul la astfel de lucruri nu vor sa vada.Adminii corecti vor sfirsi prin a parasi echipa de admini tocmai din cauza asta.

- - - Actualizat - - -

De abia astept ca vreun admin sa imi dezactiveze sau chiar stearga contul de pe forum,pentru ca sa nu mai fiu tentat sa scriu pe aici, ca oricum cei care vor curatarea acestui joc sint ca Don Quijote cu morile de vint.Se agita degeaba.Tot trisorii fara gold sau trisorii cu gold fara numar au dreptate.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Bai da grei sunteti de cap sa mor io ....

AI SEMNAT UN ACORD DE TERMENI SI CONDITI . PRIN SEMNATURA ASTA , TI-AI DAT ACORDU CA TU , SIMPLU JUCATOR TREBUIE SA JOCI DUPA NISTE REGULI IMPUSE DE EI .

Pai cine e asa prost sa faca reguli contra lui . e si normal ca s-au facut ''cum trebuie''

Jocu asta e un produs pe o piata in continua dezvoltare . Nu te obliga nimeni sa joci .

Adica iei o para de la piata , mergi acasa si ... in loc sa o pui in frigider sau undeva la rece , o lasi dracu sa se imputa , atunci sari in cap la vanzator ca tie ti sa stricat para.


In loc sa tot protestati atat si sa va vaitati . Luati atitudine !.parasiti serveru asta din ro daca tot il blamati .


PEACE

Iti dau dreptate in mare parte si in mare parte nu sunt de acord cu colegul meu. Astea sunt regulile jocului, nu ne place, nu il jucam. Si nu, nu e de vina Stil, nu sunt adminii de vina. Regulile vin de la INNO si ei sunt atenti la propriile buzunare. Iar Stil are si el un interes in asta, sa mearga, sa bage fraierii bani ca de acolo castiga si el. Se distreaza cand ne balacarim pe aici, pentru ca stie ca asta va duce in final la ambitii, iar ambitiile inseamna bani in buzunarul lui. Se lasa si injurat. Ca ii dam bani cand il injuram. Noi ne injuram intre noi gratis :)
 
Ultima editare de un moderator:

ciclin

Stie Tot
Exact :) .

Nu vedem toti la fel , e si normal sa apara discutii contradictorii .... si eu am fost la randul meu dezavantajat...am vazut ca nu e cale de iesit la un numitor comun cu ei ..am lasat de la mine :) . Am trecut peste si asta e... Nu ma obliga nimeni sa joc sau sa nu joc .
 

DeletedUser7589

Guest
O solutie ar fi sa mareasca de vreo 10 ori preturile in gold. Sa dea 1000 gld pentru prima rotire si cate 1000 in plus pentru fiecare rotire in plus. Daca poate sa castige INNO 1000 de eur in 2 zile de la un obsedat, de ce sa nu castige 10000? :)
 

ciclin

Stie Tot
O solutie ar fi lansarea de servere de ''aptitudini'' ...

Cu inscrieri ... - > ex 1k gold de jucator (un efort financiar rezonabil pentru orice impatimit al jocului ), lumea se lanseaza la 5000 de conturi inscrise (sa acopere cheltuielile lor de intretinere server) .

Ca idee -> O lume fara posibilitati de prenium , instanturi si nici macar injumatatiri . sa fim toti egali , singura diferenta intre jucatori sa fie varsta , sex , caracter si abilitati de joc + timp liber .

O lume cu reguli stricte , ai gresit , out definitiv , banat din ip , mac sau ce o mai fi .


Avantaje ?..... atragi jucatorii de pe serverele straine ....pun pariu ca si strainii , la auzul unei astfel de lumi , ar vrea sa isi incerce abilitatile de jucator de grepolis...

Reinvii spiritul de joc de mult uitat si dat la o parte pentru instanturi , clasamente s.a.m.d.

Ar fi multe de zis ... sper ca odata si odata ....sa vad cu ochii mei acest fapt implinit. As intra cu cea mai mare bucurie!!!!
 

DeletedUser6507

Guest
O sa il vezi peste vreo 10-15 ani:)),pana atunci mai dureaza.Nu vezi cate buguri si erori are jocul?:))
 

DeletedUser7589

Guest
Sanse 0 din pacate, pentru ca lucrurile astea nu sunt stabilite la Bucuresti, ci la Hamburg. Iar daca ar fi sa se deschida asemenea lume, in nici un caz nu s-ar deschide pe ro, unde sunt jucatori putini, iar cei atrasi de pe alte servere nu ar compensa. S-ar deschide pe un server care are de obicei macar 7k jucatori in prima luna de la deschidere, iar limba este una de circulatie internationala.
Sigur, daca s-ar elimina posibilitatea de a incarca gold si am avea doar pachetul de bun venit, ar fi mai echilibrat si mai interesant.
Pana la urma, Grepolisul a devenit o carciuma in care sunt lasati sa isi faca de cap toti betivii. Ceea ce in final, mai devreme sau mai tarziu, va conduce la pierderea clientilor veniti sa bea in liniste o bere. Diferenta este ca in bodega dupa ce dispar clientii decenti, betivii continua sa se adune. In Grepolis, in absenta jucatorilor care joaca de placere, marii consumatori de gold nu vor mai avea nicio motivatie sa bage bani. Asa ca, fie Grepolisul are la Hamburg un prost management (ceea ce ma indoiesc), fie isi traieste finalul si dezvoltatorii vor sa scoata cat mai multi bani inainte sa inchida definitiv jocul (mult mai probabil).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13641

Guest
Dorule, mereu reprosezi ca se joaca cu mult gold insa cred ca uiti ca si tu bagi, si altii din echipa ta baga, poate mult mai mult in comparatie cu cei de care zici ca sunt mari consumatori.
I-P-O-C-R-I-T asta-i cuvantul ce defineste majoritatea persoanelor de pe jocul asta
 

DeletedUser9563

Guest
Si acum sa vorbim despre gold si obsedatii cu gold.Andrei Baciu de la XXXX (citi dracu de X au si aia) cred ca si-a dat salariul pe tot anul al unui om normal ca sa ia un oras virtual si inca mai cheltuie ca sa incerce sa ia si alte orase.Si cu tot goldul s-a chinuit si se va mai chinui sa ia orase, pentru ca nu numai goldul cumparat te face jucator de Grepolis.Oare pentru el banul nu are valoare deloc?Sau nu munceste pentru ei si isi permite sa arunce cu ei aiurea pentru ceva virtual?Daca ar munci pentru banii aruncati pe joc, cred ca s-ar gini de doua ori inainte sa faca ceea ce face.Consumul de gold cu moderatie este ok, dar cind deja sari exagerat calul si iei cu nemiluita doar ca sa arati ca iti permiti sa arunci cu bani pentru ceva ce -este citeva luni nu vei mai avea, nu mi se pare normal.Daca tot vorbesti de ipocrizie, ala e deja mai mult decit ipocrit, e NEBUN si OBSEDAT de joc.Pentru un asemenea personaj a disparut deja placerea jocului.

- - - Actualizat - - -

Si probabil ca ai dreptate si Doru si altii cumpara gold, dar cumpara doar pentru activarea sfetnicilor , lucru care dupa mine e destul.A mai fost ieri lansata si o oferta speciala la gold si nu vreau sa stiu citi euro a dat andreibaciu ala pentru a profita de oferta aia.Pe un astfel de personaj si daca calca strimb si incalca regulamentul nu il va pedepsi nimeni.E un joc si jocul inseamna distractie si relaxare.
 

ciclin

Stie Tot
Barbare deja exagerezi . Nu vad unde e problema ta ? ...daca eu imi permit 500 euro pe saptamana sa arunc aici pe joc .... inseamna ca fac minim 1000 in saptamana aia . E strict problema mea cum imi stric eu banii .



Atata timp cat regula o permite....de ce tot te revolti ? ...... da-o in masa de treaba ....nu e ok .
 

DeletedUser9563

Guest
Dar exista si o satisfactie in fata unui astfel de OBSEDAT.:pina reuseste el sa ia orasul ii sint distruse doua, trei sau patru nave.Si enervat de acest lucru ala mai baga bani si mai pierde macar o nava.Mai era un jucator care cumpara gold la toata alianta.
Ciclin ai zis ca vrei sa revii la placerea jocului de alta data,dar cind dai de un jucator din asta (acum esti in aceeasi alianta cu el) te intreb unde e placerea jocului.E un joc de strategie si in strategie sta si refacerea dupa un atac esuat.Daca te refaci instant unde mai e strategia?

- - - Actualizat - - -

Si vad ca ai tot 4 orase ca si mine, deci joci atit cit poti si nu exagerezi, dar daca ai fi in tabara opusa si te-ar ataca un personaj ca ala nu stiu daca l-ai mai apara atit.
 

ciclin

Stie Tot
E in limita regulamentului , chiar indicat pentru performante. Nu e nimic ilegal , nimic rau , e realitate .

Eu ca lider . recunosc . fac orice sa pot obtine un avantaj cat de mic fata de adversar , presupunand lucruri neortodoxe , lucruri neintelese de adversar , insa lucruri in limita regulamentului . Nu sunt de acord cu incalcarea lui .

Ca jucator is varza :)) trag si eu cum pot , cand nu pot dau cu gold .
Si vad ca ai tot 4 orase ca si mine, deci joci atit cit poti si nu exagerezi, dar daca ai fi in tabara opusa si te-ar ataca un personaj ca ala nu stiu daca l-ai mai apara atit.
ce vina are baciu ? :) . isi face jocu cum sttie mai bine , presupunand si bagatu de gold .
 
Ultima editare:

DeletedUser9563

Guest
Federic Sausset.jpg -Uite asta e un personaj care merita mentionat.

Federic Sausset , cu toate membrele amputate, a participat si terminat impreuna cu colegii lui cursa de 24 de ore de la Le Mans.Si e o realizare ca au fost piloti valizi care nu au ajuns la sosire.Si nu a participat pentru bani , pentru ca e mutimiliardar.De la o infectie la deget a ramas fara miini si picioare si cu toate astea a incercat sa faca ceva ce altii nu probabil nu ar fi facut.Si a reusit ca la Le Mans si faptul ca ai terminat cursa e o realizare.

7781699273_frederic-sausset.jpg - 2016
 
Ultima editare de un moderator:
Sus