Oracol/Turn/Templu/Bai termale/Biblioteca/Magazin/Far/Statuia divina

DeletedUser

Guest
Biblioteca

Ce se intampla daca distrug biblioteca dupa ce am consumat punctele de cercetare ?
 

DeletedUser

Guest
piesa de teatru

buba.png


nu pot organiza pisa de teatru....
am construit teatru.... am academia la 30 shi resurse..... nu mi apare butonu "organizare"
am incercat cu al browser... nimik

ma poate ajuta cineva?
 

Stil

Community Manager
Eroarea este datorata numarului prea mare de cractere. 10800 de puncte de batalie. Acest bug se regaseste doar la jucatorii ce depasesc 10000 de puncte de batalie.
In scurt timp vom remedia acest bug.
 

DeletedUser

Guest
Merge si cu Firefox

Mergeti la View --> Zoom --> Bifati Zoom Text Only dupa care apasati CTRL - (Zoom Out) si va arata ca inainte :)
 

DeletedUser

Guest
pai ca sa fac loc pt trupe :p adica sa il demolez pana la nivelul 20 de ex de la 24
 

DeletedUser

Guest
Cam asa sta treaba:cladirea are efectul pe satul respectiv.
 

DeletedUser

Guest
Am incercat eu acum sa demolez biblioteca si zice ca daca nu ai cele 12 puncte de cultura nu se poate.Noroc ca aveam o cercetare in desfasurare si am oprito.
E cam aiurea biblioteca asta,baile sau farul sunt mult mai potrivite pentru locul respectiv,parerea mea.
Asta e, am construito degeaba in lipsa informatilor din wiki si a raspunsurilor clare pe forum.
Sper sa va fie de folos postul meu.
 

DeletedUser

Guest
E părerea ta.
Nu mi se pare deloc aiurea să am la dispoziție 12 puncte suplimentare de cercetare în Academie.
În opinia mea,din acel set de clădiri,biblioteca este pe locul 2 în topul utilităților,după băile termale.
 

DeletedUser

Guest
Si mie mi-ar fi placut cele 12 puncte suplimentare date de biblioteca...de aia am facuto.Dar nu pot sa renunt la populatia data de bai,sunt cu ferma la 40 si nu mai am populatie.Armata nu e prea mare,m-am oprit din construit inainte de 10000 pe sat....credeam ca iasa armate mai maricele dintr-un sat...
 

DeletedUser

Guest
magazin

cu cat creste raportul de schimb cu satele "in caz de magazin"?
 

DeletedUser

Guest
si eu am probleme cu oamenii... dar stiu o smecherie.... e de pe beta... acolo sunt ferma........ cercetati-va straja orasului, si cand sunteti atacat convocati gardienii.... toti cei care o sa moara vor merge la populatie liber, si dupa 3 ore,de la convocarea gardienilor, productia pe ora va fi tot aceeasi.............
 

DeletedUser

Guest
Constructii cladiri speciale

Ma intereseaza daca la cladirile speciale pot fi construite toate sau doar cate una din cel 2 serii de cate 4 , adica in dreapta sunt turnul , statuie divina , oracol , magazin , din acestea 4 pot construii pe toate sau daca am construit oracolul nu mai pot construii turnul?
 
Sus