Oracol/Turn/Templu/Bai termale/Biblioteca/Magazin/Far/Statuia divina

DeletedUser

Guest
Dacă le vrei pe toate, îți trebuie mai multe polisuri, să faci în fiecare altfel.
 

DeletedUser

Guest
Am nevoie de putin ajutor!!!

Din cele 8 cladiri unice pe care 2 ar trebui sa le aleg ???Eu as zice teatru si Statuie divina vreau sa aud si alte pareri
 

DeletedUser

Guest
Citeste avantajele fiecarei cladiri si alege ce alegi in functie de orasul tau.Bafta!
 

DeletedUser598

Guest
Din cele 8 cladiri unice pe care 2 ar trebui sa le aleg ???Eu as zice teatru si Statuie divina vreau sa aud si alte pareri

Nu poti alege 2 cladiri din spusele altuia.
Cauze sunt multe...
1)Zeul venerat
2)Dupa dezvoltarea cladirilor sau ostasi.
3)Pe mare,sau pe uscat.
4)Aparare sau atac
etc! :D
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca se pot face doar 2 cladiri speciale intr-un oras dar un tutorial ceva se poate? Sa stim cum sa ne construim orasele...
 

DeletedUser

Guest
Daca imi construiesc biblioteca, folosesc cele 12 puncte bonus si pe urma ma gandesc sa o demolez.
Ce se va intampla cu cele 12 puncte?
 

DeletedUser

Guest
Pentru incepatori este tutorial pe wiki.
Tutorialul ala e cam de 2 lei :)
Te invata frumos cum ca a doua zi trebuie sa faci 15-20 da sabieri :)
Sunt in a doua zi de joc... sunt mult peste ce spune tutorialul la cladiri si am peste 30 de sabieri si le cresc numarul intr-o veselie... pana se termina a doua zi.... pfff... ma astept la cel putin 50 de sabieri :cool:

PS. Scuze de off :D

Edit... m-am inselat... n-am facut 50 de sabieri ci 100 :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Demolare

Am si eu o intrebare: DAca fac Biblioteca, utulizez punctele de cultura, o demolez,pot face altceva ,dar sa imi rama puctele de cultura?
 

DeletedUser47

Guest
Am si eu o intrebare: DAca fac Biblioteca, utulizez punctele de cultura, o demolez,pot face altceva ,dar sa imi rama puctele de cultura?

În primul rând biblioteca nu îţi dă puncte de cultură, îţi dă puncte de cercetare iar pentru a demola biblioteca ai nevoie de 12 puncte de cercetare.
 

DeletedUser

Guest
Poate cineva sa ma ajute cu un sfat, va rog? Mai exact, as vrea sa stiu daca cunosteti raspunsul precis la aceasta intrebare:

Am un oras (cucerit) in care vechiul proprietar a construit biblioteca. As vrea sa o demolez sa fac bai termale in schimb. Am inca cateva puncte de cercetare nefolosite. Daca demolez biblioteca acum, 12 puncte de cercetare banuiesc ca vor disparea. (Asa e?) Ce se intampla, insa, daca folosesc toate punctele de cercetare si apoi incerc sa demolez biblioteca, ma lasa sa o demolez?

Intrebarea e importanta pentru ca baile termale imi vor da 300 de populatie in plus, ceea ce conteaza, deci chiar as vrea sa demolez neaparat biblioteca. Dar daca folosesc toate punctele de cercetare si ma pomenesc ca nu ma lasa sa o demolez, trebuie sa dau inapoi 2 cercetari, ceea ce e nasol pentru ca ma costa doua puncte de cultura, adica 600 de puncte de batalie. Eu banuiesc ca unii jucatori mai atenti si cu experienta poate s-au intalnit cu aceasta dilema. Evident exista solutia sigura sa nu mai fac cele 2 cercetari si sa demolez biblioteca cu 12 puncte de cultura inca in cont. Ideea este ca daca as cunoaste raspunsul la aceasta intrebare, si daca el este pozitiv, am cele doua cercetari in buzunar. Conteaza si ele, de ce sa nu le folosesc daca am ocazia si pot.

O intrebare oarecum legata de asta este: ce se intampla daca ai cercetat folosind toate sau aproape toate punctele de cercetare si apoi ai demolat academia cu un nivel, sau ti-a fost demolata de un fulger, iti dispare vreo cercetare? Nici la aceasta intrebare nu stiu raspunsul si as fi curios sa aflu. E foarte probabil ca raspunsul la ambele intrebari sa fie acelasi: fie pozitiv, fie negativ. Va rog, sfatuiti-ma cine stie ceva. Mersi anticipat pentru orice informatie utila.

P.S. Daca inteleg bine raspunsul la intrebarea lui ady, inseamna ca nu pot demola biblioteca decat daca mai am 12 puncte de cercetare nefolosite. Totusi, as vrea sa confirm asta, daca se poate. Asta mi-ar raspunde la prima intrebare. La a doua intrebare insa nu pot deduce raspunsul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1644

Guest
la cea de-a doua intrebare iti pot raspunde eu...
cercetarile facute nu dispar din academie... dupa scaderea nivelului academiei ramai cu - la pcte cultura si atat...
 

Nihilius

Membru activ
Am un oras (cucerit) in care vechiul proprietar a construit biblioteca. As vrea sa o demolez sa fac bai termale in schimb. Am inca cateva puncte de cercetare nefolosite. Daca demolez biblioteca acum, 12 puncte de cercetare banuiesc ca vor disparea. (Asa e?) Ce se intampla, insa, daca folosesc toate punctele de cercetare si apoi incerc sa demolez biblioteca, ma lasa sa o demolez?

Ca sa demolezi biblioteca ai nevoie de 12 pct de cercetare disponibile in Academie. 12 puncte de cercetare iti da Biblioteca, iar acum daca o darami trebuie sa le dai inapoi.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Exact intrebarea pe care am pus-o si eu in legatura cu cele 12 puncte + demolare dupa folosirea lor acum o luna si ceva.
Faceti va rog un tutorial pentru cei care nu stiu sa foloseasca search-ul...
 

DeletedUser

Guest
Intrebare

Stie cineva cu cat creste procentajul de productie de favoruri daca construim Statuia divina?
 
Sus