Oracol/Turn/Templu/Bai termale/Biblioteca/Magazin/Far/Statuia divina

DeletedUser

Guest
Pana la urma se poate face si Biblioteca si Far in acelasi Polis ?! Nu s-a primit un raspuns concret :p
 

DeletedUser

Guest
Intr-un Oras poti construi doar 2 din cele 8 cladiri , una din grupa din stanga si una din grupa din dreapta.
 

DeletedUser

Guest
waw ce se chinuie romanu sa insele sistemul....valeu park e forum te tigani...scrie clar 2 cladiri din 8 cate 1 din set de 4...crezi k aia care au fkt jocul nu au incercat tot ce ziceti voi akm?? si p.s aia care au fkt jocul sunt 100% sigur k sunt mult mai destepti ca voi asa k pls nu va mai bateti capul citesc si rad....kids
 

DeletedUser

Guest
Banuiesc ca aceeasi poveste este si cu baile termale, daca se demoleaza se pierde bonusul de 10% populatie, si presupun ca trebuie sa ai populatia respectiva libera, adica 300 populatie.

Dar la Teatru merge sa-l faci dupa care bagi cateva puncte de cultura cam cate crezi ca iti trebuie dupa care il demolezi si faci biblioteca sau farul...

Intrebarea mea este: Se merita Statuia Divina care din cate am inteles da +17% favoruri deci pe lumea beta la max lvl 25 templu se fac cam 20 favoruri deci ar mai fi inca 3,4 in plus, nu mi se pare o valoare asa de mare... pe lumea alfa cu atat mai putin... Deci se merita Statuia sau mai bine Turnul? Eu cred ca o sa merg pe Turn.
 

DeletedUser

Guest
pai depinde de stilul tau de joc,eu mi-am facut statuia inca de cand aveam templul la lvl 16,turn nu avea rost sa imi fac pt ca nu avea cine ma ataca pe insula mea asa ca mi-am bazat defensiva pe nave si nu cred ca turnul ofera 10% bonus si la nave
 

DeletedUser

Guest
pai depinde de stilul tau de joc,eu mi-am facut statuia inca de cand aveam templul la lvl 16,turn nu avea rost sa imi fac pt ca nu avea cine ma ataca pe insula mea asa ca mi-am bazat defensiva pe nave si nu cred ca turnul ofera 10% bonus si la nave

Navele iti pot distruge si trupele terestre? Adica daca nu am nave deloc are ceva? Cum este mai bine sa fiu bun pe mare sau bun pe uscat?
 

DeletedUser

Guest
Navele iti pot distruge si trupele terestre? Adica daca nu am nave deloc are ceva? Cum este mai bine sa fiu bun pe mare sau bun pe uscat?

navele pot distruge flota atacatoare si o data cu ea si trupele terestre,atacatorul poate folosii atacul prin strapungere(se studiaza la academie) ca sa isi mareasca sansele de a debarca

in principiu playerii ofensivi isi fac flota puternica pentru a putea folosii spatiul din ferma pentru trupe ofensive

intr-un polis defensiv pe de alta parte flota nu prea are rost pentru ca numai cu navele atacatorul nu iti poate face nimic,deci e mai rentabil sa folosesti la max spatiul din ferma pt trupe def
 

DeletedUser

Guest
eu zic ca cel mai mult merita sa-ti faci : turn si biblioteca.... iar faca cu facutul teatrului si demolatul... nu prea merge....... mai bine ataci ca disperatu' playeri, de cateva sute de ori si faci parada triumfala, pt ca aia nu costa nimic:p
 

DeletedUser

Guest
eu zic ca cel mai mult merita sa-ti faci : turn si biblioteca.... iar faca cu facutul teatrului si demolatul... nu prea merge....... mai bine ataci ca disperatu' playeri, de cateva sute de ori si faci parada triumfala, pt ca aia nu costa nimic:p
nu costă nimic în cazul în care ataci fără pierderi :D de multe ori, ca să omori 300 de trupe te costă mai mult decât o piesă de teatru :)
 

DeletedUser

Guest
eu zic ca cel mai mult merita sa-ti faci : turn si biblioteca.... iar faca cu facutul teatrului si demolatul... nu prea merge....... mai bine ataci ca disperatu' playeri, de cateva sute de ori si faci parada triumfala, pt ca aia nu costa nimic:p

eu zic ca depinde de stilul de joc al fiecaruia,unu care se bazeaza pe farmarea altor playeri nu are rost sa isi faca turn si nici biblioteca,mai bine face far si statuie divina

cei care joaca defensiv ar putea prefera teatrul si magazinul..etc
 

DeletedUser

Guest
pai si daca atac un sat parasit?? sau pe unu care nu are nici cazarma:p

Ala cel mai probabil are doar cei 6 sabieri de ii ia din tutorial.
Deci nu castigi decat 6 unitati si poti da un singur atac. Pt ca dupa aceea nu mai ai ce sa omori.
 

DeletedUser

Guest
Cladiri optionale: Biblioteca

La biblioteca spune ca iti da 12 puncte de cercetare in plus.Adica daca construiesti biblioteca poti cerceta tot la academie,sau poti sa faci asta si fara Biblioteca?
 

DeletedUser

Guest
Din cate stiu eu toate cercetarile costa aprox. 192 de puncte. (poti sa le aduni si tu si sa aflii mai exact)
Iar tu o sa ai 120 de puncte la lvl maxim academie, adica lvl 30.
Daca construiesti biblioteca o sa mai ai 12 puncte deci un total de 132 de puncte.
Nu poti cerceta tot din academie, trebuie sa iti alegi cu grija ce anume crezi tu ca se merita sa cercetezi in functie de stilul tau de joc.
 

DeletedUser

Guest
legat de academie(am zis sa nu mai deschid alt topic)

dc demolezi academia cercetarile raman sau sunt anulate?
 

DeletedUser

Guest
Constructii intrun polis?

Se pot face toate cladirile posibile intr-un oras, pentru ca dupa cum arata ele descrise in Wiki unele se suprapun ca locatie?
 

DeletedUser

Guest
Cu exceptia a 8 cladiri si anume Teatru,Biblioteca,Far,Bai termale,Oracol,Statuie,Magazin si Turn,toate cladirile pot fi construite intr-un singur polis.Din cele 8 cladiri de mai sus,doar 2 pot fi construite intr-un polis.
 

DeletedUser

Guest
mda.... si pozele?????... sau o sa zici ,, pozele pot fi editate''???
 
Sus