Oracol/Turn/Templu/Bai termale/Biblioteca/Magazin/Far/Statuia divina

DeletedUser

Guest
Ultimele constructii Oracol/Turn/Bai termale...

Am si eu o nelamurire legata de ultimele claidri cele ce pot fi facute 2 din 8 gen bai termale, far, statuie divina etc ....

Daca le construim si profitam de bonusu lor putem ca mai apoi sa le daramam ? Adik o data construite nu mai pot fi daramate ?
Astept cu nerabdare un raspuns !
 

DeletedUser47

Guest
Butonul de demolare apare în Senat, deci normal ar fi să poţi să le demolezi.
 

DeletedUser

Guest
Pai si logic de ex dau biblioteca folosesc cele 12 puncte de cercetare care mi le ofera si apoi o daram :D nu e bug ?
 

DeletedUser

Guest
Intrebarea mea e alta. Nu putem construii toate cele 8 cladiri?
 

DeletedUser

Guest
Pai si faci 4 dintre ele te folosesti de bonusu lor si apoi le darami si faci altele ????????
E OK asa, se poate face sau nu ?
 

DeletedUser47

Guest
Nu . Poti construi doar 4 dintre ele : teatru, bai termale , biblioteca, far sau turn, statuie, oracol, magazin.

Poti construi doar 2 nu 4.

Există 2 seturi a câte 4 clădiri unice care pot fi construite din Senat. Puteţi construi doar una din fiecare set. Puteţi să construiţi clădiri unice diferite în fiecare oraş pe care îl deţineţi.


Primul set:

1 Teatru - Măreşte nivelul de cultură al polisului.

2 Băi termale - Măreşte populaţia polisului cu 5%

3 Bibliotecă - Primiţi 12 puncte de cercetare suplimentare

4 Farul - Sporeşte viteza flotei cu 15%


Setul doi:

1 Turn - Sporeşte puterea defensivă a trupelor cu 10%

2 Statuie divină - Sporeşte favorurile divine primite în templu

3 Oracol - Vă permite să ştiţi cine v-a spionat

4 Magazin - Măreşte raportul maxim de schimb cu satele de ţărani.
 

DeletedUser

Guest
Pai si logic de ex dau biblioteca folosesc cele 12 puncte de cercetare care mi le ofera si apoi o daram :D nu e bug ?

nup...deoarece tu ai platit pentru acele puncte de cercetare, ai construit o cladire, ti-a dat punctele-o darami,te-ai folosit de ea sa avansezi in joc,apoi faci alta cladire de care sa te folosesti in joc
e ca si cum ai face statuie-iti da bonusul acela, apoi dupa ce o darami, te-ar pune sa platesti favorurile acordate de ea...
 

DeletedUser

Guest
?

ok, fac biblioteca, primesc puncte de cercetare, o demolez, dupa aia o construiesc iarasi,mai primesc alte puncte?
 

DeletedUser

Guest
ok, fac biblioteca, primesc puncte de cercetare, o demolez, dupa aia o construiesc iarasi,mai primesc alte puncte?

punctele se primesc o singura data
daca le folosesti nu poti darama biblioteca
biblioteca se poate darama doar daca ai 12 puncte cercetare disponibile; aceste se vor pierde cand o demolezi
 

DeletedUser

Guest
Statuia Divina

Cate favoruri suplimentare aduce sau cu ce procent ti le creste Statuia Divina? Ar fi fost normal sa scrie in joc sau macar in Wiki, nu sa-mi spuna ca zeii vor saliva de placere si bla bla, dar sa nu-mi spuna exact ce ma intereseaza: bag resurse in ea sau mai bine mai fac 2-3 nivele la templu si tot aia e...

sau, daca n-am vazut eu bine, scuze..
 

DeletedUser

Guest
Cate favoruri suplimentare aduce sau cu ce procent ti le creste Statuia Divina? Ar fi fost normal sa scrie in joc sau macar in Wiki, nu sa-mi spuna ca zeii vor saliva de placere si bla bla, dar sa nu-mi spuna exact ce ma intereseaza: bag resurse in ea sau mai bine mai fac 2-3 nivele la templu si tot aia e...

sau, daca n-am vazut eu bine, scuze..

Eu vad problema ta asa: daca dupa ce faci templul la maxim nu esti satisfacut cu productia de favoruri (in sensul ca sunt prea putine :D), fa-ti si statuie si baga in continuare ceva banuti la Marea Preoteasa, ca e buna rau.

Edit: Nu am raspuns la intrebarea ta pentru ca nici eu nu am gasit explicatii pe nicaieri :) Poate ne spune cineva care are deja statuia facuta.
 

DeletedUser

Guest
intrebari despre ultimele 8 cladiri

le putem construi pe toate in acelasi sat????
 

DeletedUser

Guest
Nu se poate

Acest lucru nu este posibil. Poti alege numai o cladire din partea stanga si numai una din partea dreapta. Daca vrei neaparat sa le ai pe toate, faci in 4 polisuri cladiri diferite si astfel le vei avea pe toate, daca tii neaparat mortis.
 

DeletedUser

Guest
Oracol

As dori sa dezvolt aceasta cladire dar as dori sa stiu cat mai multe despre ea .
Am citit in Wiki faptul ca te ajuta in domeniul spionilor , pentru a vedea numele atacatorului .
As dori sa stiu mai multe in cazul in care cineva a dezvoltat aceasta facilitate .
Practic in cazul in care dezvolt oracolul nu voi mai putea fi spionat ?[ in sensul ca jocul se va comporta ca si cum numarul de spioni ai mei ar depasi numarul atacatorului ]
Ma intereseaza iar daca dezvoltand oracolul mai este necesar sa pastrez in sat spioni pentru a nu fi detectat ?
 

DeletedUser

Guest
Vei putea fi spionat , dar vei vedea cine te spioneaza fara sa pui monede de argint in Pestera.
 

DeletedUser

Guest
Vei putea fi spionat , dar vei vedea cine te spioneaza fara sa pui monede de argint in Pestera.

Asta am inteles din Wiki .
Ideea este ca acum pastrez in sat cateva mii de monede in pestera si desi am avut cateva zeci de spionari , nici unul nu a trecut .

Acesta este un lucru excelent .
Speram insa ca dezvoltand oracolul numai este necesar sa pastrez mii de monede in sat si ca oracolul va face aceasta treaba .
Faptul ca mi dezvaluie numele atacatorului ....
Pare totusi destul de putin , daca spionajul atacatorului a trecut deja .
Macar daca imi dezvaluia in timp util atacul de spionaj . Sau ceva asemanator .
Asa practic nu face nimic concret .
 
Sus