Oracol/Turn/Templu/Bai termale/Biblioteca/Magazin/Far/Statuia divina

DeletedUser

Guest
ceea ce face concret oracolul este anuntarea spionului, care, daca are suficienti arginti, este nedetectabil
 

DeletedUser

Guest
chestia cu oracolul e nefolositoare.... mai bine iti pui cateva mii de monede si iesi mai ieftin decat sa construiesti oracolul........ mai bine iti construiesti un turn....
si am o intrebare:
punctele de cercetare nu pot fi transmise intre orase proprii nu?
 

DeletedUser

Guest
chestia cu oracolul e nefolositoare.... mai bine iti pui cateva mii de monede si iesi mai ieftin decat sa construiesti oracolul........ mai bine iti construiesti un turn....
si am o intrebare:
punctele de cercetare nu pot fi transmise intre orase proprii nu?

Nu , nu pot fi transmise. Daca chiar vrei mai multe cercetari intr-un oras , construieste Biblioteca.
 

DeletedUser

Guest
Statuia Divina

Servus si Hristos a inviat! Cateva aspecte imi sunt neclare si in concluzie sunt pus in dificultatea de a alege constructiile finale. spre ex as dori sa stiu procentual care este aportul statuii divine la favoruri. multumesc anticipat pt raspunsuri
 

DeletedUser

Guest
Servus si Hristos a inviat! Cateva aspecte imi sunt neclare si in concluzie sunt pus in dificultatea de a alege constructiile finale. spre ex as dori sa stiu procentual care este aportul statuii divine la favoruri. multumesc anticipat pt raspunsuri

Adevarat A Inviat!
17 %. Asta e aportul statuii divine.

LE: ca sa nu mai creem confuzii: 17 % din valoarea FARA Marea Preoteasa activata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu zic ca cel mai mult memrita sa-ti faci biblioteca si turn....... acelea sunt cele mai importante
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
1.Daca Tunul il am in orasul A si trimit trupele din orasul A in orasul B sprijin ,trupele mai beneficiaza de acel bonus?

2.Daca primesc sprijin intr-un oras in care am Turnul, beneficiaza de acel bonus doar trupele recrutate acolo sau si cele primite sprijin?
 

DeletedUser

Guest
Bonusul Turnului se aplica doar asupra trupelor din polisul in care e facut acesta, indiferent ca sunt trupe proprii sau in sprijin. Trupele plecate din sat nu mai beneficiaza de bonus.
 

DeletedUser

Guest
stiu... e bonus in aparare nu ai citit descrierea?:,,Un turn de paza puternic sporeste puterea defenziva a trupelor cu 10% si transforma polisul intr-o fortareata aproape invincibila.
 

DeletedUser

Guest
Fulgerul lui Zeus poate afecta și aceste clădiri unice?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
3/8................in loc de 2/8

Am citit in multe locuri ca dintre ultimele 8 cladiri (Teatru, Bai Termale, Biblioteca, Far, Turn, Statuie Divina, Oracol, Magazin) poti sa-ti construiesti doar doua la alegere.......... am vazut unele poze pe internet cu polisuri care au 3 din ultimele 8 cladiri..... va pun poze ca sa intelegeti mai bine:
Grepolis+Town+-+Thermal+And+Oracle.jpg

care e faza....... aici are : far,bai termale si oracol......
Grepolis+Town+-+Theater+And+Trade+Office.jpg

aici are teatru, far si magazin....................
Grepolis%2BTown%2B-%2BLibrary%2BAnd%2BTower.jpg

aici are biblioteca,far si turn......
imi poate explica cineva si mie de ce au 3 cladiri din ultimele 8???
 

DeletedUser

Guest
N-ar putea sa fie fake-uri? ;)

Pe de alta parte... cine stie?!
Dat fiind faptul ca farul are locul sau unic, daca reusesti sa pui "in coada" a doua cladire speciala inainte ca prima sa fie gata, poate ca e posibil.

Eu acum am turnul pus in comanda de constructie, dar imi apar si celelalte 3 din set ca fiind disponibile (insa nu am resurse suficiente sa verific daca ma lasa; poate mai tarziu).

clipboard02cgr.jpg



LE: nu e posibil sa faci doua cladiri din acelasi set; am incercat - pe rand - sa fac statuia, oracolul si magazinul, insa nu ma lasa sa fac niciuna, desi aveam si resursele si populatie suficienta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
poate ca din celalalt set te lasa...... si nu raspunde nici un admin????????
 

DeletedUser

Guest
Cum am zis si eu, poate ca farul il poti face suplimentar, insa sa-l faci inainte de orice alta cladire speciala din primul set.

Prea mi se pare interesant ca e singurul care are locul sau suplimentar.
 

DeletedUser

Guest
punctele se primesc o singura data
daca le folosesti nu poti darama biblioteca
biblioteca se poate darama doar daca ai 12 puncte cercetare disponibile; aceste se vor pierde cand o demolezi

eşti sigur de chestia asta? de unde ştii? ai încercat tu şi nu merge, sau ţi-a povestit cineva care nu avea interes să foloseşti 12 puncte suplimentare?

mă interesează pentru că oricum o să încerc chestia asta... de ea depinde dacă voi folosi Trireme sau nu ;)
 

DeletedUser

Guest
Biblioteca se poate demola doar daca ai 12 puncte de cercetare disponibile.
Se poate construi doar cate o singura cladire din cele doua seturi a cate 4 cladiri.(una din fiecare set)
 

DeletedUser

Guest
eşti sigur de chestia asta? de unde ştii? ai încercat tu şi nu merge, sau ţi-a povestit cineva care nu avea interes să foloseşti 12 puncte suplimentare?

mă interesează pentru că oricum o să încerc chestia asta... de ea depinde dacă voi folosi Trireme sau nu ;)

omule!!!!!!!!!!!! citeste asta:http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Cl%C4%83diri
intra pe pagina aia si aproape cel mai jos vei vedea ,,BIBLIOTECA'' citeste acolo si da-ti seama ca ai facut un reply degeaba.
 

DeletedUser

Guest
Biblioteca se poate demola doar daca ai 12 puncte de cercetare disponibile.
Se poate construi doar cate o singura cladire din cele doua seturi a cate 4 cladiri.(una din fiecare set)

merci pentru clarificare... chiar aveam de gând să probez dacă merge, cu preţul unui punct de cultură pentru resetarea cercetării;)

omule!!!!!!!!!!!! citeste asta:http://wiki.ro.grepolis.com/wiki/Cl%C4%83diri
intra pe pagina aia si aproape cel mai jos vei vedea ,,BIBLIOTECA'' citeste acolo si da-ti seama ca ai facut un reply degeaba.

nu am pus un reply degeaba... am întrebat omul dacă a afirmat cele citate din experienţă proprie sau din auzite... unde mă direcţionezi este o informaţie pe care o ai şi în joc, aceea că biblioteca îţi dă 12 puncte suplimentare de cercetare... nu spune nicăieri că, în caz că vrei să o demolezi, trebuie să ai disponibile 12 puncte de cercetare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai e logic............ s-a incercat...............altfel iti faci biblioteca, primesti punctele,o demolezi, o faci iar, primesti punctele o demolezi si tot asa
 
Sus