Oracol/Turn/Templu/Bai termale/Biblioteca/Magazin/Far/Statuia divina

DeletedUser

Guest
Stie cineva va rog cu cat "sporeste favorurile" statuia divina?

Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Da stiu eu. :D
Cu 20% cresc mai repede favorurile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
sa presupunem ca cineva are templus la lvl 25...deci va primi 5 favoruri pe ora...cu statuia divina va primi cu 50% mai mult...deci 7,5 pe ora...

daca acel jucator activeaza "marea preoteasa"...va primi cu 50% mai multe favoruri...dar nu inteleg cum se vor calcula?...se va lua in considerare si statuia sau nu?...ca diferenta este destul de mare intre cele 2 cazuri...

astept un raspuns...:confused:
 

DeletedUser205

Guest
Apropos, favorurile cresc mai repede in functie de cate resurse ai? Am observat ca daca consum resurse imi cresc mai greu favorurile... cum functioneaza asta? sau e bug?
 

DeletedUser

Guest
daca activezi "marea preoteasa" primesti bonusul de 50% la 7.5 puncte pe ora :)
 

DeletedUser47

Guest
Apropos, favorurile cresc mai repede in functie de cate resurse ai? Am observat ca daca consum resurse imi cresc mai greu favorurile... cum functioneaza asta? sau e bug?

Favorurile cresc în funcţie de nivelul templului. Cu cât templul este mai mare cu atât cresc şi favorurile mai repede. (lăsând la oparte statuia divina şi "marea preoteasa". Resursele nu au nici o legătură.
 

DeletedUser

Guest
Intr-un final e doar 20%.
Daca va urma si partea a doua adica modificarea procentului se va anunta.
 

DeletedUser

Guest
Ultimele constructii Oracol/Turn/Bai termale...

La senat exista si posibilitatea de a alege una din cele 4 cladiri "speciale" ,cand indeplinim conditiile, ca magazin sau bai termale. Daca eu fac o cladire din acestea apoi ea va avea efect si asupra celorlalte orase ale mele cand le voi avea sau nu? De exemplu, daca construiesc "Oracol", apoi am sa vad spionii cand voi fi atacat doar pe acel oras sau acesta va avea efect asupra tuturor oraselor care imi apartin?
 

DeletedUser

Guest
La senat exista si posibilitatea de a alege una din cele 4 cladiri "speciale" ,cand indeplinim conditiile, ca magazin sau bai termale. Daca eu fac o cladire din acestea apoi ea va avea efect si asupra celorlalte orase ale mele cand le voi avea sau nu? De exemplu, daca construiesc "Oracol", apoi am sa vad spionii cand voi fi atacat doar pe acel oras sau acesta va avea efect asupra tuturor oraselor care imi apartin?

Doar asupra orasului in care e cladirea.
 

DeletedUser

Guest
Statuia Divina

Am văzut că favoru maxim la templu e 5 pă oră.
Cât favor îți dă statuia, că nu scrie nicăieri?
 

DeletedUser444

Guest
Am construit statuia divina.
Am calculat cat la % da in plus la favoruri.
Nimeni din cei care si-au dat cu parerea pe topicul celalat (inclusiv adminii) nu au nimerit.
Pentru a nu va strica placerea jocului va las sa descoperiti singuri.
Succes.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
o intrebare, cam prosteasca da' am auzit si eu barfe... intr-un sat cate cladiri ,,speciale'' (bai, oracol, statuie, magazin/atelierul mestesugarilor?!...)poti construi?, cineva zicea ca doar doua!
stiu ca e o tampenie...insa prostia e nemuritoare!
 

DeletedUser

Guest
Stai niţel să demolez statuia, să văd cum era înainte. :p

Eu am socotit un 20%, destul de semnificativ.
Dar nu bag mâna-n foc.
E, totuşi, doar un joc.
Nu am monitorizat precis totul.
 

DeletedUser

Guest
lasa sarcasmul...mi se pare putin ciudat sa nu stii anumite aspecte despre o cladire d-asta ,,speciala''-nu de alta da costa!
deci careva care are chef sa dea un raspuns adevarat, e invitat sa o faca, nu bazaconii!!!
ps: dati dovada de maturitate...
 

DeletedUser

Guest
Nu prea cred ca e o intrebare prosteasca. Daca te uiti la locurile "libere", unde ar mai putea sa fie construite alte cladiri dupa ce le-ai facut pe cele principale, iti dai seama si singur ca nu ai cum sa construiesti toate cladirile speciale intr-un polis. ;)
 

DeletedUser47

Guest
Sunt 2 seturi a câte 4 clădiri speciale, din fiecare set poţi construi doar una.

Mai multe informaţii aici
 

DeletedUser

Guest
lasa sarcasmul...mi se pare putin ciudat sa nu stii anumite aspecte despre o cladire d-asta ,,speciala''-nu de alta da costa!
deci careva care are chef sa dea un raspuns adevarat, e invitat sa o faca, nu bazaconii!!!
ps: dati dovada de maturitate...

Da, stimabile şi onorabile. Crede-mă că merită s-o construieşti, dacă asta voiai să afli.
Dacă vrei, îţi spun clar: fă prima dată statuia, stai pe Hera cât poţi şi profită de sporul de 50% resurse - dacă nu ai necazuri - şi apoi trage pentru teatru. După ce te simţi mai stăpân pe situaţie, treci la Zeus.
Dacă ai probleme şi vecini urâcioşi şi colegi prostănaci, dă la pace cu Athena şi fă ca struţul.
Alte concluzii e bine să le ţii pentru tine sau pentru cei care au senzaţia că dacă au auzit de Big-Bang se cheamă că au şi creier.
 
Sus