Modificare regulament!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu am vazut pana acum din partea ta decat vorbe, asa ca scepticismul meu este mai mult decat justificat...
si din partea adminilor, moderatorilor si tuturor jucatorilor ..tot vorbe vedem....daca vrei stiu si codul morse...am facut armata la transmisiuni...sau spune tu in ce fel sa comunicam......dulce si duioasa-i limba romaneasca....
 

DeletedUser

Guest
Orice jucator sanctionat a fost informat asupra faptei in urma careia a fost sanctionat, pedeapsa aplicata si i s-au prezentat dovezi clare si concrete care au condus la luarea acestei decizii. Nici nu jucator nu a fost sanctionat fara a i se aduce la cunostinta aceste lucruri.

Am mentionat aici care sunt argumentele mele.
 

DeletedUser10352

Guest
Eu miam pus la un momendat contul in vacanta... si am continuat pe alta lume cu alt cont.. in acelasi timp am chemat altauri de mine sa joace pretenul meu cel mai bun, eu sunt sysadmin si programator si am propria retea pe care o administrez si sute de ip`uri diferite.. la munca se schimba des ip`urile ca sunt dinamice si nu statice.. static = permanet si dinamic = random pentru cei ce nu stiu.. find colegi la munca nu era ilegal sa atacam in acelasi timp si in aceasi secunda.. dar fiind raportati un admin sa trezit sa dea ban 10 zile si sa pot pot continua doar pe 1 cont... zau? nu incalcasem nici o regula.. si cand am venit cu argumente si dovezi.. ip`uri de pe care sa logat fiecare in conturi orele la care sa logat chiar si secundele.. cand sau dat atacuri si vraji .. in acelasi minut si secunda.. dupa mult scandal si am cerut explicatii dc sa banat conturile explicatia a fost: ati fost banat pentru ca aveti multi cont.. dupa ce iam dat toate dovezile... a zis schimbat. Ok va trec interdictia la 5 zile pentru cedare parola. poftim? a trebuit sa trimit mailuri mai departe ca sa deblocheze conturile si pana la urma am reusit dar a durat 3 zile . Si dc? ca asa a decis adminul respectiv si cand a vazut ca eu am dreptate a facut ori ce sa faca cum vrea el si dc? .. daca eu am ip 192.168.1.1 si fratemiu are ip 192.168.1.2 si sora mea are 192.168.1.3 si joaca si mama si tata si avem ip`uri diferite sau un grup care joaca intro sala ... bloc.. si au ip`uri de aceasi clasa si sunt in aceasi alianta in acelasi timp on... o sa banezi admini pe toata lume doar ca ataca la secunda? :)) si nu am primit raspuns nici in ziua de azi. sunt sute de chestii care te pot face sa joci cu 10 conturi fara a fi detectat. dar nu dau idei aici. la regulament mai trebuie mult de lucrat. nustiu alte cazuri dar in multe cazuri admini nu au dreptate .. fie nu au cunostiinte despre ip`uri , logari , sau cine stie ce sisteme de trace aveti sau alti in cauza mai favorizeaza si alti jucatori.. sa nu uitam ca traim in romania. si ori ce ati zice voi pe forum... daca nu le convine aveti ban... si dc? e democratie , liber sa te exprimi , si cand le aduci argumente ... nu sunt bune .. asta va zice si in cazul meu.. dar eu am toate mesajele de suport printate daca vor :) . fiecare va ascunde si nu va zice macar "da e posibil sa aveti dreptate se mai fac greseli" :) . este jocul germanilor , administrat in romania de romani si toti care il joaca trebuie sa cante cum vor ei. daca traiesti in romania si legile sunt de kkt si totul e de kkt plecam in strainatate.. ia jucati pe serverul de germania sa vedeti daca vedeti macar un caz de abuz , greseli , sau alte tampenii :) .. doar in romania e posibil.. si am o vasta experienta fiind sysadmin .. cunosc zeci de admini , firme , termeni si conditii si despre cum se lucra in romania .. exemplu platforma de gaming garena .. hostata in romania de un fost amic - dusman de al meu .. aka virus care injura pe toti dadea banuri
 

DeletedUser

Guest
Bravo ciubos...ai dreptate zicand ca numai la noi in romania se cred altii mai destepti si fac numai pe bunul lor plac si favorizeaza alti jucatori...ups , s-au prins oare ???
Am intrat pe servarul de la nemtzi , si daca ma crezi , nu am vazut multi cont si alte magarii care la noi trec "neobservate"...Cred ca si posterea asta imi va fi stearsa...nu-i bai , ca le memorez :)
 

DeletedUser

Guest
... eu sunt sysadmin si programator si am propria retea pe care o administrez si sute de ip`uri diferite..

Serios ??? Felictari !
E putin sarcasm pe aici,dar nu il baga in seama :)

Dragilor,nu ati citit toate posturile,sau s-a deviat subiectul prea tare,singurul lucru care se va schimba este DOAR faptul ca nu se mai admite ca un cont sa fie administrat de mai multe persoane.ATAT!
 

DeletedUser

Guest
Tare as vrea sa vina ziua in care un admin sa ma baneze pe motiv ca :
Ora 3.00 ma trezesc,imi beau cafeaua si intru pe grepo
Ora 5.30 sunt in Bucuresti...ma opresc la cafea si intru pe grepo
Ora 8.00 sunt in drum spre capatul tarii si intru din masina pe grepo (pot fi in Pitesti)
Ora 12.00 Intru din Valcea
Ora 13.30 intru din Sibiu
ETC
Pana la finele zilei,intru din orice localitate m-am oprit.
S-ar putea sa fie blocat drumul si sa nu ajungi asa repede :). Si ma indoiesc ca faci traseul asta in fiecare zi. Dupa vreo 2 saptamani tot o furi. Iti recomand si Alba-Iulia. E un oras foarte frumos :))Nu poti sa te loghezi pe acelasi cont sa spunem dimineata in Suceava si seara in Timisoara. Asta in permanenta si sa mai si afirmi ca e acelasi om. Sa fim seriosi. Prea ne credem avocati toti.

- - - Updated - - -

Am vazut modificarea regulamentului(anunt modificare) si imi dau seama ca e in dezavantajul multora,deoarece eu ma loghez de pe mai multe ip-uri(avand un laptop cu mine tot timpul si un calculator acasa),astfel vreau sa va intreb daca va dati seama daca acelasi jucator se logheaza de pe mai multe calculoatoare? Si daca da,se vor face abuzuri banand un cont care e administrat de pe mai multe calculatoare dar de acelasi om sau se va lasa un cont care e administrat de mai multe persoane pe motiv ca respectivul jucator s-ar loga de pe mai multe calculatoare?

*nu am nimic cu regula aceasta dar vreau sa fiu sigur ca se va aplica numai la cei care chiar o incalca,nu si la cei care se logheaza de pe mai multe calculatoare.Si vreau sa cred ca nu vor fi banati doar unii jucatori,iar cei cu "pile" sa ramana cu contul.
esti stresat? :)) daca nu ai nicio problema nu vad stresul..... jucatori cu pile zici, sa intelegem ca ramai pe dinafara? ei vad mai mult decat IP de care esti tu stresat da nu trebuia sa-ti spuna asta... mai sunt cookie-uri si alte ...... chestii neimportante (boot-uri rusesti cum spunea un jucator pe undeva pe forum) care se verifica.....nu doar IP-ul..,....

- - - Updated - - -

ca asa a decis adminul respectiv si cand a vazut ca eu am dreptate a facut ori ce sa faca cum vrea el si dc? .. daca eu am ip 192.168.1.1 si fratemiu are ip 192.168.1.2 si sora mea are 192.168.1.3 si joaca si mama si tata si avem ip`uri diferite sau un grup care joaca intro sala ... bloc.. si au ip`uri de aceasi clasa si sunt in aceasi alianta in acelasi timp on... o sa banezi admini pe toata lume doar ca ataca la secunda? :)) si am o vasta experienta fiind sysadmin .. cunosc zeci de admini , firme , termeni si conditii si despre cum se lucra in romania .. exemplu platforma de gaming garena .. hostata in romania de un fost amic - dusman de al meu .. aka virus care injura pe toti dadea banuri
Punem pariu ca n-ai mai mult decat un modem Huawei Romtelecom cu 4 iesiri de pe care administrezi mai multe conturi si acum esti stresat. Sfatul meu e sa folosesti cuvinte pe care le intelegi. Sysadmin, zeci de firme, gaming arena, host nu stiu daca te prind atat de bine .... Orcum bafta in administrarea sutelor de Ip-uri. Iar adminii stiu ei foarte bine ce au de verificat. Dupa parerea mea sunt prea indulgenti .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si daca pe un cont intra dimineata fratele meu si seara intru eu(de pe acelasi pc)...nu e ca si cum as avea co-player? E,dar voi nu puteti dovedi asta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Din punctul meu de vedere cred ca este un regulament acceptabil dar avem unele probleme zic eu .In primul rand pentru cei care au jucat si joaca cinstit respectand regulamentu pana in momentul de fata .Ei vor fi dezavantajati de noul regulament .
EX:
1. Intru dimineata de acasa la ora 06:00 iar la 08:00-08:30 de la job si raman pe joc pana seara tarziu
Cu noul regulament risc sa fiu banat cu toate ca sunt aceiasi persoana .Exclus cazurile cind intru din localitati diverse aflate la mare distanta ...in cazul asta poate fi considerat coplayer .

2. Am conexiune comuna cu un alt jucator care joaca pe aceiasi lume si intram de pe acelasi laptop-PC in timpul zilei cat suntem la job .Seara cand intru de pe PC-ul de acasa ,cu noul regulament nu o mai pot face ...risc sa primesc ban
In cazurile sus mentionate declarand conexiunea comuna
Consider ca un player bun nu are nevoie de un coplayer daca este bine organizat si are o alianta puternica .Pe mine personal nu ma afecteaza noul regulament asa ca cei care pana acum ma considerau multicont&coplayer, nu vor scapa de mine cat de curand ..... inca nu m-am plictisit de joc :))
Sper ca adminii sa aplice corect regulamentul si sa tina cont se cei care au jucat si joaca corect !!
Pupic pufos !! :))

Mentionez ca este doar o parere personala si daca aveti ceva de obiectat va rog sa va abtineti de la critici !!!:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Si eu ce-am spus. Este imposibil sa faci atatia kilometri. Citeste cu atentie.
Nu-ti bate capul dorule ca acolo e o alianta de "oameni de afaceri" , toti cu firme si masini ...calatorii etc, etc ...:D

Consider ca un player bun nu are nevoie de un coplayer daca este bine organizat si are o alianta puternica
....
Sper ca adminii sa aplice corect regulamentul si sa tina cont se cei care au jucat si joaca corect !!

Felicitari ...cel mai mare adevar l-ai spus !!! ;)
 

DeletedUser

Guest
mizzsunshine si doru cred ca ar trebuii sa vorbiti strict pe subiect
unii dintre noi chiar sunt interesati de noul regulament si cred ca de la 1 februarie cand va fi aplicat ,niciunul dintre noi nu vrea sa fie banat pentru ca nu a inteles bine cum functioneaza ;)
spor !!eu ma retrag de aici !!Cum am spus mai devreme nu ma afecteaza noul regulament ,dar am vrut sa vin in sprijinul celor care joaca de pe PC-ul de acasa si cel de la job !!(este una si aceiasi persoana ....nu coplayer)
O seara placuta in continuare !!
 

DeletedUser

Guest
Pana acum ceva timp in regulament nu era trecuta clauza cu copayerul, aceasta clauza a fost introdusa acum cateva luni, daca va uitati la regulament pe serverele internationale (germania, italia, anglia, USA) aceasta clauza nu exista si toata lumea are acelasi regulament, am totusi o nelamurire..... pana acum cateva luni cum s-a jucat grepolis fiind interzis sa ai coplayer?
 

DeletedUser

Guest
Pana acum ceva timp in regulament nu era trecuta clauza cu copayerul, aceasta clauza a fost introdusa acum cateva luni, daca va uitati la regulament pe serverele internationale (germania, italia, anglia, USA) aceasta clauza nu exista si toata lumea are acelasi regulament, am totusi o nelamurire..... pana acum cateva luni cum s-a jucat grepolis fiind interzis sa ai coplayer?

Regulamentul modificat intra in vigoare de la 1 februarie , iar pana in 31.01.2013 ora 23:59:59 nu este interzis sa ai coplayer , referitor la serverele internationale nu stiu cum e pe acolo regulamentul insa probabil nu-s nici atatia trisori ca la noi :D spun asta pt ca dupa parearea mea personala pe langa eliminearea coplayerilor ( nu neaprat datorita avalansei de cereri anti coplayeri , n-am vazut jucatori foarte contrariati de existenta coplayerilor ) mai cu seama se urmareaste si eiminarea din joc a unui tip de multicont care mai greu de dovedit pe motiv de multicont insa usor pe motiv de coplayer . deci nu a fost interzis pana acum sa se joace cu coplayer , puteai avea cati vroiai cu conditia sa nu mai joace pe alt cont pe lumea respectiva
 

DeletedUser

Guest
Pana acum ceva timp in regulament nu era trecuta clauza cu copayerul, aceasta clauza a fost introdusa acum cateva luni, daca va uitati la regulament pe serverele internationale (germania, italia, anglia, USA) aceasta clauza nu exista si toata lumea are acelasi regulament, am totusi o nelamurire..... pana acum cateva luni cum s-a jucat grepolis fiind interzis sa ai coplayer?
pai atunci ar trebuii sa primim ban majoritatea :)))
cred ca unii dintre noi am intrat si de pe un alt PC divers de cel de acasa.....am mai fost pe la mare, munte,bunci,parinti neamuri etc .
eu stiu ca regulamentul se schimba de la 01.02.2013
 

DeletedUser

Guest
pai atunci ar trebuii sa primim ban majoritatea :)))
cred ca unii dintre noi am intrat si de pe un alt PC divers de cel de acasa.....am mai fost pe la mare, munte,bunci,parinti neamuri etc .
eu stiu ca regulamentul se schimba de la 01.02.2013

cand am inceput sa joc grepolis, in nov 2010 in regulament nu era bagata clauza cu coplayer,nu se accepta coplayerul, grepolis are alte reguli decat triburile, aceasta clauza cu legalitatea a mai multi utilizatori pe un singur cont este introdusa de anul trecut, acest joc este totusi un joc de strategie nu de nesomn.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Din punctul meu de vedere cred ca este un regulament acceptabil dar avem unele probleme zic eu .In primul rand pentru cei care au jucat si joaca cinstit respectand regulamentu pana in momentul de fata .Ei vor fi dezavantajati de noul regulament .
EX:
1. Intru dimineata de acasa la ora 06:00 iar la 08:00-08:30 de la job si raman pe joc pana seara tarziu
Cu noul regulament risc sa fiu banat cu toate ca sunt aceiasi persoana .Exclus cazurile cind intru din localitati diverse aflate la mare distanta ...in cazul asta poate fi considerat coplayer .

2. Am conexiune comuna cu un alt jucator care joaca pe aceiasi lume si intram de pe acelasi laptop-PC in timpul zilei cat suntem la job .Seara cand intru de pe PC-ul de acasa ,cu noul regulament nu o mai pot face ...risc sa primesc ban
In cazurile sus mentionate declarand conexiunea comuna
Consider ca un player bun nu are nevoie de un coplayer daca este bine organizat si are o alianta puternica .Pe mine personal nu ma afecteaza noul regulament asa ca cei care pana acum ma considerau multicont&coplayer, nu vor scapa de mine cat de curand ..... inca nu m-am plictisit de joc :))
Sper ca adminii sa aplice corect regulamentul si sa tina cont se cei care au jucat si joaca corect !!
Pupic pufos !! :))

Mentionez ca este doar o parere personala si daca aveti ceva de obiectat va rog sa va abtineti de la critici !!!:))


ca sa fi un player bun in primul rand trebuie sa fi activ , degeaba esti bun daca nu ai timp foarte mult pt joc ca te curata baietii de nici nu-ti dai seama :))
referitor la blocari eu zic sa stati linistiti , cred ca vor primi ban doar cei care se logheaza la doua calc din localitati diferite intr-un timp mai scurt decat timpul in care ar putea parcurge distanta dintre ele ....
sunt foarte multi care joaca de pe doua pc_uri datorita faptului ca trebuie sa mai si munceasca daca vor sa manance sa poata alimenta conturile inno cu banuti :) , daca vor fi blocati in masa atunci mai ramane lumea hiperborea si pe restul lumilor cate doua aliante , adminii si moderatorii :p , premium au , se pot bate intre ei pana iasa la pensie :D

in alta oridine de idei jucatorii care joaca de acasa si de la munca sunt jucatorii activi si printre ei se regasesc si cea mai mare parte a celor care utilizeaza premium , blocarea lor atrage dupa sine mai putini jucatori activi si mai putini banuti in conturile inno , nu cred ca-si face CM-ul singur gaura la barca in mijlocul oceanului ;)
cei care intra doar de acasa sunt putini activi , marea majoritate intra dimineata cand pleaca la munca si cand se intorc seara si nici nerabdatori sa-si umple contul premium nu sunt din motiv ce nu au timp de joc

deci eu cred ca adminii vor bloca doar pe cine trebuie sau pe cine considera ca incalca regulamentul , daca v-a fi si cate-o gresala ( desi nimeni nu-si doreste asta ) acum ce sa facem , nu-i capat de lume , in orice razboi exista si victime colaterale B-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cand am inceput sa joc grepolis, in nov 2010 in regulament nu era bagata clauza cu coplayer,nu se accepta coplayerul, grepolis are alte reguli decat triburile, aceasta clauza cu legalitatea a mai multi utilizatori pe un singur cont este introdusa de anul trecut, acest joc este totusi un joc de strategie nu de nesomn.
Pai si daca eu ma randui la PC cu mama,tata,catelul si purcelul pe acelasi Pc sunt coplayer? se poate demonstra? In cazul asta ....sunt on 24/24 dar trebuie sa si stiu sa joc ..
In alta ordine de idei cine stie sa joace si are o startegie buna nu conteaza cati activeaza pe contul respectiv !!stiu cazuri in care jucatorul intra dimineata cu IP din romania si seara cu IP de spania :)).Asta este un exemplu clar de coplayer :D
 

DeletedUser

Guest
Pai si daca eu ma randui la PC cu mama,tata,catelul si purcelul pe acelasi Pc sunt coplayer? se poate demonstra? In cazul asta ....sunt on 24/24 dar trebuie sa si stiu sa joc ..
In alta ordine de idei cine stie sa joace si are o startegie buna nu conteaza cati activeaza pe contul respectiv !!stiu cazuri in care jucatorul intra dimineata cu IP din romania si seara cu IP de spania :)).Asta este un exemplu clar de coplayer :D
uite vezi........ ai aratat un caz clar de coplyer...........sa nu imi spui mie ca te poti loga la 22:30 din Bucuresti si la 22:30:20 din Iasi, Constanta, etc.
 

DeletedUser6553

Guest
Gata cu proxy....si alte chestii istete : logari din diferite state sau chiar "uncknown"...:D
E momentul sa crestem factura la curent electric si sa folosim team viewer (old school) sau sa ne-apucam de jocuri ce-ar putea evidentia adevarata noastra personalitate .Jocuri un grad mai are de securitate cu un regulament doar un pic mai clar,nu prea mult adica e super asa cum e...oamenii astia isi dau silinta sa respecte jucatorii si chiar se gandesc la cei ce joaca impreuna pe un singur cont pe lumi inchise inscrierii si la faptul ca desi au investit bani,timp impreuna facilitatea "fun" le va fi luata de la 1 februarie intrucat "se modifica regulamentul",sau se produce "modificare la modificare"?:D:D
Regula cu un singur jucator pe cont e de cand "x.grepolis.com"(x= chiar si ro) dar avand in vedere ca diferiti jucatori de top au practicat-o la inceput(fara a li se atrage atentia) si chiar si admini a ajuns sa fie uitata,amendata,modificata....
Inca odata se dovedeste ca in acest joc scapi de nedreptatile ce ai impresia ca ti se imputa zi de zi ...let's play together.

Pi.Es:Soso e devina,nu vinovata! :D Trebuia ca un jucator sa sesizeze o ciudatenie ca doar el(jucatorul) primeste "favoritisme" de la bosii Inno,nu?:D
 

DeletedUser

Guest
@soso
pai ai fi nebun sa te mai loghezi dupa 20 de secunde , doar daca e lipsa de comunicare intre tine si coplayer si intra din gresala peste tine
 

DeletedUser

Guest
da normal si in astfel de cazuri sosholina
ceea ce ma uimeste ca anumiti jucatori habar au de noul regulament si in ce consta acesta !1
cred ca ar trebuii un mesaj global pe toaate lumile sa aiba timp fiecare sa se organizeze .Eu personal nu vreau sa vad numai fantome pe langa mine ,ca renunt in secunda 2 :((.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus