Modificare regulament!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Anca,cu tot respectul,daca sustineti ca puteti depista ceea ce ati implementat in regument,atunci am si eu o intrebare mai delicata.
Cum bine stiti au fost atatea probleme cu acele conexiuni si conturi patronate de un singur jucator,acestea s-au discutat si aici pe extern!
Nu mai acum ceva postari cineva a spus ca un anume Satanist(e doar un exeplu ,si cel mai recent)patroneaza mai multe conturi si nu se intampla nimic....adica .sa inteleg ca nu sa vrust sa se vada pana acum sau cum...sunt bulversat ,si cum bine stim multi dintre noi un sait(server),acceptandu-i termenii si conditiile ,ii dai multiple modalitati de a te controla,poate chiar mai multe decat am dori noi!
citeste termenii si conditiile de confidentialitate (presupun ca le stii foarte bine),si ajungem la concluzia ca "daca vrei ,stii si cum arat in momentul de fata"
Atunci ,intervine intrebarea mea...pana cum ce a fost...daca de acum se poate.??
 

DeletedUser

Guest
Nu mai acum ceva postari cineva a spus ca un anume Satanist(e doar un exeplu ,si cel mai recent)patroneaza mai multe conturi si nu se intampla nimic....adica .sa inteleg ca nu sa vrust sa se vada pana acum sau cum...sunt bulversat ,si cum bine stim multi dintre noi un sait(server),acceptandu-i termenii si conditiile ,ii dai multiple modalitati de a te controla,poate chiar mai multe decat am dori noi!

Daca eu vin acum si iti spun tie ca eu sunt fiica lui Bill Gates asta inseamna ca este adevarat? Asa se pot spune multe, pana la a demonstra lucrurile astea e cale lunga. Rugamintea mea catre voi toti este sa nu mai credeti tot ce spune unul sau altul, pentru ca vorbeste in necunostinta de cauza. Eu personal cunosc cel putin doua persoane care s-au dat drept admini de joc pe skype sau YM, cand de fapt ei nu au facut parte nici macar pentru o fractiune de secunda din aceasta echipa. Si aceste persoane atat de multe minciuni au spus si atat de multi oameni le-au crezut, incat s-a creat echipei o imagine de toata jena.

Va rog sa ma credeti cand va spun, noi nu suntem platiti cu bani, facem munca voluntara si toti suntem oameni maturi a caror scara de valori in viata e foarte bine stabilita. Nimeni nu se preteaza la mizeriile de care suntem acuzati, miza este infima fata de adevaratele probleme ale vietii de zi cu zi. Orasele de pe Grepolis nu ridica pe nimeni in topul Forbes...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ai selectat ingenios ceea ce nu pot contazice ,insa stii bine la ceea ce ma refer de fapt!
A fost un simplu exemplu,poate nici nu trebuia dat ,cert e ca ,e ceva se nu e bine..sau ma rog nu a fost cum ar fi trebuit in trecut!
Ma refer la conditiile tehnice si posibilitatile pe care le detineti pentru a ne "oserva",si jur ca tin un parin ca sunt aceleasi..sau nu difera cu mult de cele avute acum 1 an!
De ce spun..am fost parte intr-un asemenea confict,pe cand jucam pe Epsilon,cu jucatori ce intrau pe alte conturi ,asa numitii siteri...dar care mai aveau si alte conturi pe aceeasi lume...nu erau banati ,desi erau aduse probe,etc....
omul pur si simplu schimba sticul,stergea cookie..si intra pe alt cont....atunci..nu il vedeau adminii???
asta e ceea ce ma nemultumeste..ma nemultumeste faptul ca acum spuneti ca puteti face ceva ce acum 1 an era imposibil ...sau.."zicala"nu putem da informatii despre proprietarii altor conturi!...
astept 1 februarie,si eu ,personal stiu jucatori ce fac sitting unul pentru altul,eu ii recunosc dupa editare si multe altele..
am sa vad daca ii veti bana...
 

DeletedUser

Guest
Ce probe puteati aduce voi ca si jucatori, jucatori care nu au nivelul de acces in server pe care il au colegii mei admini? Cateva cuvinte scrie intr-un mod asemanator nu inseamna dovada, dupa cum am spus mai sus, oricine poate spune orice, asta nu inseamna ca este si adevarat.

Inca odata va intreb, daca vreunul dintre admini a descoperit un jucator care nu a respectat regulamentul, de ce l-ar pasui? Incercati sa intelegeti faptul ca noi, chiar daca facem munca voluntara, respectam o scara ierarhica impusa de dezvoltatorul jocului. Adica noi nu actionam de capul nostru, ca asa ni s-a pus noua pata, ci respectam un regulament anume si actiunile noastre sunt verificate. Daca ar exista astfel de greseli din partea unui membru al echipei ce crezi ca s-ar intampla?
 

DeletedUser

Guest
UIte ca intram in detalii,daca mie personal,mi sa spus cand am intrat de pe un master sau de pe un slave(am 5 conexiuni acasa),asa denota ca imi vezi placa de retea,atunci te intreb eu,asa ca un nimeni fara acces pe un server,cum vei face diferenta cand voi intra de la soacra-mea?imi vei vedea o alta placa de retea ,deci ..soacra-mea joaca coplayer cu mine,nu? logic,si atunci bubu BAN!
Corect?
Sau cumva imi faci traking de IP,imi iei locatia..si deduci ca as fi eu?pai cum sa spun eu locuiesc in Dobrogea,si soacra-mea in Moldova,nici asa nu sunt acoperit...si atunci BAN..doar nu cred ca ar trebui sa anunt adminatul ca si pe sefu-miu ca plec din localitate..NU?.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Va dau dreptate amandurora! este clar ca acest joc virtual si de relaxare nu ar trebui sa ne enerveze,pe langa faptele care ne irita in viata reala. Cea ce este adevart este ca sunt i gramada de jucatori dare au cate 4,5 conturi pe aceeas lume.. SI ASTA ESTE ADEVARAT!!!

Nu stiu daca sistemul vostru de urmarire este acelas ca si la jocul Gladiatus. UNDE daca cineva intra pe 2 conturi cu Ip la fel, era ban permanent in mai putin de 3 ore, si ele erau persoane care faceau munca voluntara. Am avut o gramada de prieteni care aveau conturi cu gramada si Nimik.
 

DeletedUser

Guest
Daca drumul de la tine de acasa din Dobrogea pana la soacra ta din Moldova dureaza cateva minute, atunci te rog sa ne spui si noua pe ce drumuri mergi tu si cu ce mijloc de transport ca sa ne abonam si noi la el.

Scuze daca afirmatia mea "jucatori care nu au nivelul de acces in server" a parut jignitoare, nu asta mi-a fost intentia, nu am vrut sa reiasa ca voi, jucatorii, sunteti "nimeni", am vrut doar sa subliniez faptul ca voi nu aveti acces in server asa cum au colegii mei. Inca odata scuze daca a parut ofensa.

Revenind la problema subliniata de tine, nu cred ca exista jucator care sa fi fost sanctionat fara ca dovezile clare si concise ale faptei sale sa nu ii fie prezentate de colegii mei prin sistemul de suport. Daca se prezinta pe forum metodele de depistare a celor care incalca regulamentul, oferim pe tava posibilitatea de a trisa.
 

DeletedUser3991

Guest
Daca drumul de la tine de acasa din Dobrogea pana la soacra ta din Moldova dureaza cateva minute, atunci te rog sa ne spui si noua pe ce drumuri mergi tu si cu ce mijloc de transport ca sa ne abonam si noi la el.
Asta nu cred ca trebuie sa va intereseze pe voi; cum si cu ce ajung eu dintr-o locatie in alta intr-un timp scurt.
Ai auzit de Team Viewer? Nu trebuie sa fiu fizic in Moldova ca sa accesez contul, o pot face si prin remote acces.

Regula de baza a jocului e sa nu faci multiusing, sa nu deti fraudulos mai multe conturi prin care sa incalci regulilile fair-play.
Ce vrea sa se impuna acum , nu are legatura cu asta:
De ce o sa devina interzis sa ai un coplayer la cont? nu-i vad sensul acestei fraze...
scopul "dezvoltatorului" e ca si conturile sa fie active, intr-un numar cat mai mare, cat mai mult timp ca sa se cumpere cat mai multe monede de aur. ori , daca eu nu mai am vacanta si nu pot intra o saptamana pe cont, o sa pierd contul in unele cazuri. Si atunci, cine e adevaratl pierzator de aici?
 

DeletedUser

Guest
Simpla mea intrebare este urmatoare,si vad ca toata lumea o ocoleste. De ce pe alte jocul de acest tip esti banat instantaneu daca folosesti mai multe conturi si aicea poti avea 20 de conturi,ca nu te intreaba nimeni de sanatate.
 

DeletedUser3991

Guest
Simpla mea intrebare este urmatoare,si vad ca toata lumea o ocoleste. De ce pe alte jocul de acest tip esti banat instantaneu daca folosesti mai multe conturi si aicea poti avea 20 de conturi,ca nu te intreaba nimeni de sanatate.

Daca la tine in familie mai vrea cineva sa joace grepolis, nu ai decat o conexiune la internet ce-o sa faci? renunti tu la joc si il lasi pe celalalt sau adaugi conturile la " utilizare in comun..." ca sa fie toata lumea fericita?
Ai prins-o...?
 

DeletedUser

Guest
Daca drumul de la tine de acasa din Dobrogea pana la soacra ta din Moldova dureaza cateva minute, atunci te rog sa ne spui si noua pe ce drumuri mergi tu si cu ce mijloc de transport ca sa ne abonam si noi la el.

Scuze daca afirmatia mea "jucatori care nu au nivelul de acces in server" a parut jignitoare, nu asta mi-a fost intentia, nu am vrut sa reiasa ca voi, jucatorii, sunteti "nimeni", am vrut doar sa subliniez faptul ca voi nu aveti acces in server asa cum au colegii mei. Inca odata scuze daca a parut ofensa.

Revenind la problema subliniata de tine, nu cred ca exista jucator care sa fi fost sanctionat fara ca dovezile clare si concise ale faptei sale sa nu ii fie prezentate de colegii mei prin sistemul de suport. Daca se prezinta pe forum metodele de depistare a celor care incalca regulamentul, oferim pe tava posibilitatea de a trisa.

raspund mai greu deorece sunt cu ochii in planificator,dupa cum stii pe RHO ne ciufulim constant:)
OFF,pana la soacra fac 2 ore...deci nu e bai,pot fi suspectat,dar pana la servici fac 5 minute,vezi...si apoi daca fac imprudenta de ma duc la o sindrofie si la pauza dintre pahare intru pe grepo...blink.....un BAN...asa sa mearga spritul.:)
uite aici e o problema majora,pe acre nu prea inteleg cum o sa o tratati!
In fine ,eu personal sunt contra coplayerului si multicontului....pe IMPERIA se implementase un sistem de pauza obligatorie de 6 ore/24,astfel incat jucatorii sa mai rasufle si sa nu mai uziteze de toate tertipurile pentru a tine un cont on!
ideea e ca in acele 6 ore nu te puteai loga dar puteai fi atacat!
aici insa,imi e imposibil sa cred ac veti face diferena intre o "furaciune" si un "plimbaret"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca la tine in familie mai vrea cineva sa joace grepolis, nu ai decat o conexiune la internet ce-o sa faci? renunti tu la joc si il lasi pe celalalt sau adaugi conturile la " utilizare in comun..." ca sa fie toata lumea fericita?
Ai prins-o...?


Am prins ideea. Ai dreptate, eu am vrut sa bat in alta parte. Sunt o gramada de jucatori care fac multiusing si au 3,4 conturi pe aceeas Lume ( ILEGAL) si nu se intampla nimika. La alte jocuri nici macar nu trebe sa faci ticket jucatorului.. ca deja acel jucator este banat permanent de catre persoana care se ocupa de acel servar. O gramada de cumparari de conturi sunt. Nu fac apel la admini care din cele vazute isi fac treaba foarte bine, de fiecare data cand am avut nevoie au fost acolo. FAZA cu nu am voie sa spun daca acel jucator a fost banat sau nu... Si mai mare prostie/
 

DeletedUser

Guest
Asta nu cred ca trebuie sa va intereseze pe voi; cum si cu ce ajung eu dintr-o locatie in alta intr-un timp scurt.
Ai auzit de Team Viewer? Nu trebuie sa fiu fizic in Moldova ca sa accesez contul, o pot face si prin remote acces.

Regula de baza a jocului e sa nu faci multiusing, sa nu deti fraudulos mai multe conturi prin care sa incalci regulilile fair-play.
Ce vrea sa se impuna acum , nu are legatura cu asta:
De ce o sa devina interzis sa ai un coplayer la cont? nu-i vad sensul acestei fraze...
scopul "dezvoltatorului" e ca si conturile sa fie active, intr-un numar cat mai mare, cat mai mult timp ca sa se cumpere cat mai multe monede de aur. ori , daca eu nu mai am vacanta si nu pot intra o saptamana pe cont, o sa pierd contul in unele cazuri. Si atunci, cine e adevaratl pierzator de aici?

Dupa cum am mai spus, oricarui jucator care a fost sanctionat i s-au adus si dovezile clare si concise in sistemul de suport despre incalcarea regulamentului care a dus la sanctionarea lui. Si modificarea regulamentului s-a facut in urma cererilor repetate ale jucatorilor. Te rog sa urmaresti forumul si vei vedea.
 

DeletedUser3991

Guest
Asta cu " la cererea jucatorilor" mi se pare haioasa rau!
A fost vreun sondaj pe FE ref la asta, a dat cineva un mesaj anuntand ca se dezbate public modificarea regulamentului? daca da sa ma iertati,as fi votata NU insa daca nu a fost....e ffff usor sa scri pe forum, nu costa nimic si toata lumea te crede pe cuvant. E aceeasi "duma" ca si cand s-a schimbat versiunea de joc , acu 2 ani cred, cand s-a facut " in urma votului jucatorilor" !!!

Pe gratis si fara stres ca esti dat afara, de-o sa mori de foame fara bani, se pot face extraordinar de multe si fara sa-ti pese.
Munca voluntara se face superficial, "automatizata" nefiind motivata de vreun stimulent.
Discutiile de natura argumentativa , sugestiva , contradictorii sau altele n-o sa se finalizeze in vreo schimbare baieti, asa ca nu va mai agitati. Grepolisul se poate juca si fara mine sau oricare in voi.
 

DeletedUser

Guest
Simpla mea intrebare este urmatoare,si vad ca toata lumea o ocoleste. De ce pe alte jocul de acest tip esti banat instantaneu daca folosesti mai multe conturi si aicea poti avea 20 de conturi,ca nu te intreaba nimeni de sanatate.

Inca odata spun ce am spus mai sus. Jucatorii care incalca regulamentul sunt sanctionati in functie de gravitatea faptei lor. Daca un jucator care a fost raportat nu a fost sanctionat in nici un fel inseamna ca el/ea nu are abateri de la regulament, nu ca adminul respectiv a trecut cu vederea acest lucru. Sustin afirmatia mea cu ce am spus mai sus despre echipa Grepolis Romania.

- - - Updated - - -

Asta cu " la cererea jucatorilor" mi se pare haioasa rau!

Daca ai studia forumul, ai fi vazut cate discutii au fost pe aceasta tema. Regulamentul jocului stipuleaza inca de la inceput ca este interzis transmiterea parolei catre alt jucator si accesarea contului de catre alta persoana. Te rog sa verifici aici.
 

DeletedUser

Guest
Jucatorii care incalca regulamentul sunt sanctionati in functie de gravitatea faptei lor.

Din pacate , Anca , nici aici nu se intampla lucrurile chiar asa
Au fost si sunt fapte grave , trecute simplu cu vederea ori sanctionate evaziv temporar , dupa care , jucatorul respectiv se reintoarce exact in aceiasi postura in care era inainte de sanctionare
Deci ce spune un asemenea jucator ??? Nimic ; va continua "ilegalitatile" stiind ca nu se va intampla nimic decat o "banare temporara" daca , va fi prins din nou ...
 

DeletedUser

Guest
Din nou revenim la discutia de mai sus, in care, fara a fi o jignire ce spun acum, voi, ca si jucatori, nu vedeti in server ce a facut sau ce nu a facut jucatorul pe care voi il banuiti de a incalca grav sau mai putin grav regulamentul. Va rog mult nu mai credeti in supozitii sau in fraze de genul "stiu eu sigur ca ala a facut asa" pentru ca aici singura certitudine despre incalcarea sau nu a regulamentului o au adminii, nu jucatori care isi dau cu parerea ca au auzit ei de la x-ulescu. Nu uitati ca x-ulescu este jucator ca si voi si cand se uita la alt jucator vede ce vedeti si voi, adica numarul de orase, punctele din clasament si punctele de batalie, eventual si statisticile de pe grepostats, nimic altceva. Nu vede cate conturi are, nu vede de unde se logheaza si alte detalii referitoare la activitatea lui/ei.
 

DeletedUser3991

Guest
Ce spui tu Anca acum, trimite-i si pe privat cu font de 100 celui ce-a postat mai sus de tine cu un post si tot

la cineva , de mai sus,(antepenultimul) i se citeste in literele scrise marea frustrare privind faptul ca am fost banat pe neatacabil , timp de 5 zile fara sa primesc o alta sanctiune. Dorea poate sa ma vada fara 47 de orase trecute fantoma, sau 48 de ore ban pe atacabil ca sa-mi "rada" un oras, ca doar de atatea are cultura si restul haitei lui inca 50.
Ei, o sa ramana un mister acest lucru. Stiu stiu... in conditile in care , cel de mai sus sustine de un an de zile continuu ca intru pe toate conturile aliantei din care fac parte :)) !
 

DeletedUser

Guest
POSEIDOANE : NU DISCUT CU IMPOSTORI CA TINE !!!

si restul haitei lui inca 50.
TERMENUL DE "HAITA" SA-L FOLOSESTI ACASA ORI CU CINE ITI PERMITE NU INTR-O SOCIETATE CIVILIZATA !!!

Anca , cu tot respectul , te contrazic totusi cu un caz stiut de multi de aici !
Nu terbuie sa ne spuna cineva ceva ! Unele lucruri se vad si fara a fi spuse & comfirmate oficial !
Este prins un jucator care detine alte 3 conturi ilegal , contrar regulamentului :unul , al lui personal , unul din alianta proprie si un al treilea din alianta adversa !!!

Jucatorul in cauza este banat impreuna cu celelalte 2 conturi !
Conturile din cele 2 aliante sunt banate pe atacabil deci se pot recupera de catre ambele aliante dar , cu pretul punctelor de cultura si a timpului afectat jocului aferente, care, putea fi folosite in alta "directie" de dezvoltare al ambelor aliante

Alianta adversa acestui jucator , a pierdut deci un cont (desi recuperabil) + o multime de atacuri/aparari ratate din cauza "spionajului ilegal" folosit de acel jucator prin logare pe un cont din alianta adversara aliantei lui

Alianta jucatorului pierde doar un cont recuperabil , dar a avut de castigat din urma ilegalitatii jucatorului propriu

Jucatorul respectiv , insa , este doar banat temporar , dupa care revine in joc si nu pierde NIMIC !!!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus