Modificare regulament!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am vazut modificarea regulamentului(anunt modificare) si imi dau seama ca e in dezavantajul multora,deoarece eu ma loghez de pe mai multe ip-uri(avand un laptop cu mine tot timpul si un calculator acasa),astfel vreau sa va intreb daca va dati seama daca acelasi jucator se logheaza de pe mai multe calculoatoare? Si daca da,se vor face abuzuri banand un cont care e administrat de pe mai multe calculatoare dar de acelasi om sau se va lasa un cont care e administrat de mai multe persoane pe motiv ca respectivul jucator s-ar loga de pe mai multe calculatoare?

*nu am nimic cu regula aceasta dar vreau sa fiu sigur ca se va aplica numai la cei care chiar o incalca,nu si la cei care se logheaza de pe mai multe calculatoare.Si vreau sa cred ca nu vor fi banati doar unii jucatori,iar cei cu "pile" sa ramana cu contul.
 

DeletedUser

Guest
si eu acasa stau la pc iar la munca intru de pe tableta prin wireless..voi fi afectat ?
 

DeletedUser

Guest
modificarea de la 1 februarie tine sa contrazica asta:

"Dragi jucatori,

Dupa succesul nostru cu Grepolis ToolBox pentru Android, suntem bucurosi sa va anuntam lansarea unei versiuni iOS, disponibila acum si pe iTunes Store! Aplicatia poate fi folosita gratuit, de pe orice cont Grepolis si este compatibila cu orice IPhone.

Acest instrument va ofera acces la functiile esentiale ale jocului si notificari asupra atacurilor primite, oferindu-va in acelasi timp sansa de a reactiona chiar si atunci cand sunt in tranzit.
In plus, echipa noastra lucreaza in prezent la o aplicatie Grepolis, care include toate functiile din joc. Va place Grepolis ToolBox? Asteptam cu nerabdare un vot pozitiv pe iTunes.

Puteti vizita magazinul iTunes si obtineti aplicatia de aici.

Va dorim distractie placuta.

Echipa Grepolis Romania"

Pai daca eu nu sunt la pc-ul pe care joc 70% din timp si intru de pe telefon sau tableta cand sunt in tranzit, voi fi acuzat ca intra altcineva pe joc si voi fi banat. Trebie sa-mi sterg aplicatia de pe telefon si tableta???
 

DeletedUser

Guest
Foarte frumos...deja topicul de 2 zile si nici un "sef" nu mi-a raspuns...probabil abuzurile despre care vorbeam se vor face...
 

DeletedUser

Guest
Nu au raspuns pentru ca nu stiu cum sa o faca...regulamentul lasa loc de intrerpretari si sunt sigur ca vor aparea probleme ;)
 

DeletedUser

Guest
Ooo,de cand a fost afisat noul "reglement" mi-a sarit in ochi,cu toate ca a fost un pic editat de Stil, lasa loc la multe interpretari!
E foarte adevarat ca probabil voi lua ban daca voi intra de la servici pe joc:D,asa se va bucura seful ,imi va creste productivitatea muncii prestate(aici un + La Stil),insa vorbind la modul serios,cred ca va fi o problema majora..
In timpul calatoriilor desigur multi dintre noi vor fi privati de joc pentru ca IP-ul "casnic" nu va corespunde cu cel de "prin imprejurimi" si risti un ban.:D
E tare modificarea....mai ales cea cu" un singur utilizator",de unde are sa stie dom' admin ca intr-o camera de camin sunt 4 studenti ce se randuie la laptop in functie de timpul liber al fiecaruia:)?,nu o sa stie ,evident :)
 

DeletedUser

Guest
Stil a spus:
Modificare regulament joc
Dragi jucatori,

Incepand cu data de 1 Februarie 2013, regulamentul jocului va suferi o modificare, dupa cum urmeaza:

S-a modificat paragraful 1:

Din

§1) Un cont pro jucător

Fiecarui jucător îi este permis să administreze un singur cont pe lume de joc. Transmiterea parolei unui alt jucător este interzisă.
Exemple:
Este permis să joace mai mulţi utilizatori pe un singur calculator. Fiecare jucător trebuie să-şi aleagă propria parolă, şi nu are voie sa o spună altor jucători.
Nu aveţi voie să vă logaţi pe un alt cont folosind parola jucatorului respectiv.
Este strict interzisă încercarea de autentificare neautorizată pe alte conturi. Încercări de spargere de conturi vor fi pedepsite.
Este permis să joace mai mulţi utilizatori pe un singur cont, singura condiție este ca nici unul din acei jucători nu trebuie să mai dețină un alt cont pe respectiva lume.

In

§1) Un cont pro jucător

Fiecarui jucător îi este permis să administreze un singur cont pe o lume de joc. Transmiterea parolei unui alt jucător este interzisă. Fiecare cont poate avea doar un singur proprietar. Este interzisă accesarea acelui cont de către o altă persoană.
Exemple:
Este permis să joace mai mulţi utilizatori pe un singur calculator. Fiecare jucător trebuie să-şi aleagă propria parolă, şi nu are voie sa o spună altor jucători.
Nu aveţi voie să vă logaţi pe un alt cont folosind parola jucatorului respectiv.
Este strict interzisă încercarea de autentificare neautorizată pe alte conturi. Încercări de spargere de conturi vor fi pedepsite.
Este INTERZIS să joace mai mulţi utilizatori pe un singur cont

Aceasta modificare de regulament vine in urma cerintelor repetate din partea jucatorilor.

Echipa Grepolis Romania


Daca va referiti la aceasta modificare,eu nu ma prind unde se interzice logarea de pe mai multe IP-uri.
Si eu sunt in aceeasi situatie,calatoresc mult,insa nu vad aici nici o referire la asa ceva.
Se interzice ca un cont sa fie administrat de mai multe persoane. Si e normal sa fie asa...
 

DeletedUser

Guest
@glomerula
nu vad cum adminii isi pot da seama daca un jucator se logheaza de pe calculatorul de acasa si cel de la birou, care au IP-uri diferite(dau un exemplu) si daca se logheaza doi oameni diferiti,fiecare de la calculatorul lui .....asta e problema pe care si-o pun
 

DeletedUser

Guest
@glome
Hai mai Cristi :D,o luam pe rand;)uite
1>Fiecare cont poate avea doar un singur proprietar. Este interzisă accesarea acelui cont de către o altă persoană.foarte corect,dar in cazul tau, acasa ai un IP,plecand in deplasare poti acesa contul tau de pe un alt IP (atentie cu un alt calculator ,unul care nu este proprietate personala si nu l-ai mai folosit niciodata)B-),facem pariu ca iti iei ban ,fiind suspectat ca TU poti fi EU?mai multe IP-uri=mai multi utilizatori(cu mentiunea folosirii de terminale diferite)
2>Este INTERZIS să joace mai mulţi utilizatori pe un singur cont.Daca pe acelasi terminal,cu acelasi IP,intra in mod alternant,eu bubu,sotia si ficamea ...unde este acel unic utilizator?
Sa inteleg ca se citesc conversatiile?PM-urile?ar fi o solutie,dar pariez ca nu prea se poate prinde mai nimeni de micile diferente in exprimare si in plus al fi al draqului de laborioasa munca si nu cred ca se face sa verifici asa ceva!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu unul daca dau reset la modem se schimba si IP-ul..upss dar trebuie sa fie alta metoda de banare..oricum intru si de pe telefon si de peste tot unde merg si gasesc un pc conectat la net..
 

DeletedUser

Guest
@glome
Hai mai Cristi :D,o luam pe rand;)uite
1>Fiecare cont poate avea doar un singur proprietar. Este interzisă accesarea acelui cont de către o altă persoană.foarte corect,dar in cazul tau, acasa ai un IP,plecand in deplasare poti acesa contul tau de pe un alt IP (atentie cu un alt calculator ,unul care nu este proprietate personala si nu l-ai mai folosit niciodata)B-),facem pariu ca iti iei ban ,fiind suspectat ca TU poti fi EU?mai multe IP-uri=mai multi utilizatori(cu mentiunea folosirii de terminale diferite)
2>Este INTERZIS să joace mai mulţi utilizatori pe un singur cont.Daca pe acelasi terminal,cu acelasi IP,intra in mod alternant,eu bubu,sotia si ficamea ...unde este acel unic utilizator?
Sa inteleg ca se citesc conversatiile?PM-urile?ar fi o solutie,dar pariez ca nu prea se poate prinde mai nimeni de micile diferente in exprimare si in plus al fi al draqului de laborioasa munca si nu cred ca se face sa verifici asa ceva!
Tare as vrea sa vina ziua in care un admin sa ma baneze pe motiv ca :
Ora 3.00 ma trezesc,imi beau cafeaua si intru pe grepo
Ora 5.30 sunt in Bucuresti...ma opresc la cafea si intru pe grepo
Ora 8.00 sunt in drum spre capatul tarii si intru din masina pe grepo (pot fi in Pitesti)
Ora 12.00 Intru din Valcea
Ora 13.30 intru din Sibiu
ETC
Pana la finele zilei,intru din orice localitate m-am oprit.
Ce fac? Vin cu dovada cu bonurile de motorina?
Deja ar fi PENIBIL !!!!
Si daca s-ar ajunge la asta...si dovedesc abuzul...tare sunt curios ce se va intampla!
Cat despre restul,ai dreptate,oricine se poate conecta dintr-o casa (familie) la un cont,si nimeni nu poate dovedi asta.
Doar nu monitorizeaza cineva faptul ca nevasta-mea da clickuri mai gingase pe "atac" decat dau eu...:))
Deja o dam in SF-uri! :)
 

DeletedUser

Guest
:D,daca restrangem un pic traseul sansa sa fii banat e destul de mare!Sa spunem ca intrii din 3 locatii diferite,consideri ca poti dovedi virtual ca tu ai fost cel ce a intrat?
Tare imi e ca facem conferinte in audienta pentru disculpare la Norbit:),asta in cazul celor ce joaca corect ,caaaaaaci...pentru "cei ce sunt si o vor face",e raiul pe pamant:p
sa vezi disculpari de genul >
"sefu' jur ca eu am fost ,dar am intrat de la soacramea deoarece eram la un sprit :),tare,tare B-)

- - - Updated - - -

eu unul daca dau reset la modem se schimba si IP-ul..upss dar trebuie sa fie alta metoda de banare..oricum intru si de pe telefon si de peste tot unde merg si gasesc un pc conectat la net..
Cataline,IP-ul nu prea conteaza,poti da reseturi cate vrei :) te citesc in functie de altceva si nu neaparat IP;)
 

DeletedUser

Guest
:D,daca restrangem un pic traseul sansa sa fii banat e destul de mare!Sa spunem ca intrii din 3 locatii diferite,consideri ca poti dovedi virtual ca tu ai fost cel ce a intrat?
Tare imi e ca facem conferinte in audienta pentru disculpare la Norbit:),asta in cazul celor ce joaca corect ,caaaaaaci...pentru "cei ce sunt si o vor face",e raiul pe pamant:p
sa vezi disculpari de genul >
"sefu' jur ca eu am fost ,dar am intrat de la soacramea deoarece eram la un sprit :),tare,tare B-)


- - - Updated - - -


Cataline,IP-ul nu prea conteaza,poti da reseturi cate vrei :) te citesc in functie de altceva si nu neaparat IP;)


Nu virtual Bubu,FIZIC pot dovedi ca eu am fost...nu odata mi s-a intamplat ca la un drum de 850 km la fiecare pauza de cafea sa intru pe joc,indiferent ca am intrat pe laptop,sau iphone.
...indiferent ca eram la unul din birourile noastre sau in masina...
Repet nu a dovedi e problema,ci faptul ca cineva se gandeste atat de ingust , cum poti bana pe cineva ca s-a logat din Constanta si in 2,5 ore s-a logat de undeva din Bucuresti,cand poate fi FIZIC posibil...??
Aici intervine penibilul,cand voi trebui sa dau socoteala pentru rapiditatea cu care strabat kilometrii si faptul ca am posibilitatea sa fiu pe joc...
Cand vor baga regula : Grepolis este un joc pentru PENSIONARI atunci poate...dar sa ne gandim ca si aia se mai duc la tratamente :))
 

DeletedUser

Guest
o sa dea si amenzi de viteza, daca ajungi mai repede decat e posibil! :))
 

DeletedUser

Guest
Mai baieti ... ce e asa de greu de inteles !!! Nu au voie doua conturi pe acelasi IP...si foarte bine au facut adminii !!!
 

DeletedUser

Guest
Mai baieti ... ce e asa de greu de inteles !!! Nu au voie doua conturi pe acelasi IP...si foarte bine au facut adminii !!!

nush ce ai inteles tu din schimbarea asta de regulament,dar scrie foarte clar ca se schimba din:mai multi jucatori pot administra un cont, in: doar un singur jucator poate administra un cont...si din cate stiu eu,daca intri de pe mai multe ip-uri(ca in cazul meu,nu ca as avea co) ai putea fi banat...fii atent la ce se zice
 

DeletedUser

Guest
Pai nu tot aia este !?!?
Ex. Fostul jucatot din lumea Xi , Satan1st , administra in acelasi timp si contul lui Teutz si inca mai cate , si mai ne si radea in nas ca nu poate fi banat ptr ca conecsiunile la internet erau declarate la admini. Si nu e siingurul care face aceasta treaba...
 

DeletedUser

Guest
nui tot aia, e cu totul altceva..mai citeste o data. nu e un jucator cu 2 conturi ci un cont cu 2 jucatori. te-ai prins?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus