Modificare regulament!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
si daca acasa folosesc un calculator si la munca altul..trebuie tot timpu sa fac tiket ca vai stai ca vreau sa intru pe contu meu sau cum??...cred ca la faza asta nu sti sa explici..pacat de google ca e bun tare

O fi Google tare dar mai tari sunt anii mei de scoala !!!

De aceea am cerut comfirmarea din partea adminilor pt "declaratii personale" al PC-urilor pe care le folosim

Mai departe , mai depinde si de CONSTIINTZA FIECARUI JUCATOR DE A JUCA CINSTIT !!!

iar cu ce ai zis tu imei si restu ...acu doar nu sunt prost sa dau chestiile astea...se pot face fraude cu ele....si foarte usor

ASTEA NU TREBUIE "SA LE DAI TU" ... DE MULTE ORI HABAR NU AI CINE LE VEDE !!! DOAR CA SUNT OBLIGATI DE A LE PASTRA SECRETE PRIN "NEDIVULGARE PUBLICA" SI "NEFOLOSIRE IN ORICE SCOP FARA STIREA UTILIZATORULUI"

baga repede gooogle vezi ce inseamna ...
Ceea ce vezi tu acolo sunt doar "Datele care au "autorizatie" sa le publice ; nu totalul de Date Personale care ti le vad ei !!! ( ai acceptat sa ti le vada cand ai bifat ca esti de acord cu termenii si conditiile ...)

Se vede ca esti in urma tare cu cine si cum te pot depista oricand ( Goole.Facebook,Microsoft ,etc , etc )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
iute facem o proba ca tu nu imi gasesti alea ...zi-mi site sau ce vrei tu al tau....intru si tu imi vezi doar ip de intrare max, mai mult plangi ...sau esti si tu un pui de hacker si nu stiam ce avem printre noi......iar cu privire la asta....eu zic sa asteptati sa se vina cu o explicatie clara si concisa de la cei in masura sa o dea (adica echipa grepolis).....nu mai aberati pe aici prostii care mai de care
 

DeletedUser

Guest
Greu mai intelegi ...
NU ORICINE ARE ACCES LA DATELE TALE REALE PERSONALE !!! Doar unele servere au acest drept pe care TU SINGUR L-AI ACORDAT cand ai bifat "Termenii si conditiile " de utilizare a unui soft (Internet Explorer spre ex )
Acestea le accepti OBLIGAT inca de la instalarea de Windows !!!

Lasa acuzatiile "la persona" ca nu tine la mine ...:)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
stiti ca eu sunt "blonda" si imi trebuie un desen ca sa inteleg, dar pana in vara cum ati jucat grepolis, ca nu inteleg...............in vara a fost introdusa clauza cu coplayerul, inainte de a se deschide lumea RHO.:D
.........desi ar trebui sa ma intreb de ce introducerea unei clauze nu a fost anuntata, asa cum a fost anuntata renuntarea la ea?
v-ati gandit cati cu multicont se puteau ascunde dupa acesta clauza?..........sau cati foarte buni jucatori erau precum nes-ul 3 in 1?:)B-)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
stiti ca eu sunt "blonda" si imi trebuie un desen ca sa inteleg, dar pana in vara cum ati jucat grepolis, ca nu inteleg...............in vara a fost introdusa clauza cu coplayerul, inainte de a se deschide lumea RHO.:D
.........desi ar trebui sa ma intreb de ce introducerea unei clauze nu a fost anuntata, asa cum a fost anuntata renuntarea la ea?
v-ati gandit cati cu multicont se puteau ascunde dupa acesta clauza?..........s-au cati foarte buni jucatori erau precum nes-ul 3 in 1?:)B-)

eu stiu ca acum vreo 2 ani avea unu pe beta trecut la profil ca joaca 2 pe cont , erau si trecute numele jucatorilor ( jucasera undeva pe triburile parca ) si nu stiu sa fi fost blocati , si nici de vreo regula in trecut care sa spuna ca ai voie sau nu doi pe un cont
la multicont depinde la ce te referi , adica in ce sens se ascundeau , ca nu prea se ascundeau doar ca nu prea le bateau logarile una cu alta si cine ii verifica vedea ca e ceva necurat insa era greu de demonstrat probabil , ii dezaprob pe cei care folosesc diferite programele pentru facilitarea luptei cu adversarii dar pur personal cred ca cine a stat ascuns pana acum v-a sta si in continuare doar ca-si schimba ascunzatoarea :) , daca exista nu am cunostinte
mai conteaza 3 in 1 sau 4 in 1 ? tot un jucator e pe cont atunci cand il ataci , deci ma intereseaza mai putin ca a fost altul cu 5 ore in urma , daca niciunul dintre ei nu au cont pe lumea respectiva

domnisoara odmm ,
vreau sa va comunic ca astept rabdator ceva raspunsuri la intrebarile din postarea mea , cand e timp , nu ma grabesc
 

DeletedUser11481

Guest
sa scris ca afara admini vb cu jucatori despre anumite unitati de atac despre joc pai eu am vb cu cineva si stie el cine nu trebuie sai dau numele aici si stiti raspunsul unuia care ar trebui sa stie sa se poarte cu oameni mi sa spus ca nu ma obliga nimeni sa joc cu acea unitate de atac daca numi convine pai asta este raspuns de om din conducere asa ca nu vad asemenea pretenti si nu va faceti probleme ca va luati ban si degeaba cum miam luat eu si nimeni na patit nimic nici aia din germania care ar trebui sa faca ceva dar sunt si aia dorm pe ei sa nu zic altceva mai dur ....asa ca noi vb degeaba aici ei fac ce stiu ei sau nu stiu
 

DeletedUser

Guest
Linku cu traducerea te rog...:|

Nu am facut topicul sa aud parerile voastre ci ale membrilor din conducere.
 

DeletedUser

Guest
si daca acasa folosesc un calculator si la munca altul..trebuie tot timpu sa fac tiket ca vai stai ca vreau sa intru pe contu meu sau cum??...cred ca la faza asta nu sti sa explici..pacat de google ca e bun tare... si inca ceva...apar ip diferite tot timpu si pana si la tine daca ai ip dinamic...baga repede gooogle vezi ce inseamna.....data viitoare nu mai deschide gura ..sau daca o faci tine numa pentru tine informatia..iar cu ce ai zis tu imei si restu ...acu doar nu sunt prost sa dau chestiile astea...se pot face fraude cu ele....si foarte usor

Digitule stii tu ceva de IP dinamic,dar sunt pe clase si tie ti se schimba dor ultimile 2-3 cifre(la restartare) dar semiclasa ramane..,in plus orice "gutan" cu un tracer iti ia locatia,chiar schimbandu-ti tu schimbandu-ti tu IP ala dimamic :p
App,ia sa faci tu fraude,incercand sa iti schimbi MAC-ul....sunt curios daca stii sau daca poti.:)

- - - Updated - - -

iute facem o proba ca tu nu imi gasesti alea ...zi-mi site sau ce vrei tu al tau....intru si tu imi vezi doar ip de intrare max, mai mult plangi ...sau esti si tu un pui de hacker si nu stiam ce avem printre noi......iar cu privire la asta....eu zic sa asteptati sa se vina cu o explicatie clara si concisa de la cei in masura sa o dea (adica echipa grepolis).....nu mai aberati pe aici prostii care mai de care

Nu vorbi prostii,intra tu pe un server administrat...si iti afla si sistemul de operare ,browserul cu care ai intrat.,ora logarii,daca folosesti proxi,etc,etc,etc...cred ca la variantele noi de 2012,sunt cam 50-60 de actiuni pe care le fac programelele respective de administrare!.etc..nu mai vorbim de IP..ala e caca maca!
 

DeletedUser

Guest
Digitule stii tu ceva de IP dinamic,dar sunt pe clase si tie ti se schimba dor ultimile 2-3 cifre(la restartare) dar semiclasa ramane..,in plus orice "gutan" cu un tracer iti ia locatia,chiar schimbandu-ti tu schimbandu-ti tu IP ala dimamic :p
App,ia sa faci tu fraude,incercand sa iti schimbi MAC-ul....sunt curios daca stii sau daca poti.:)

- - - Updated - - -



Nu vorbi prostii,intra tu pe un server administrat...si iti afla si sistemul de operare ,browserul cu care ai intrat.,ora logarii,daca folosesti proxi,etc,etc,etc...cred ca la variantele noi de 2012,sunt cam 50-60 de actiuni pe care le fac programelele respective de administrare!.etc..nu mai vorbim de IP..ala e caca maca!

bubu, mai intru si eu din cind in cind ca sa ma mai relaxez si sa ma mai distrez, si tin sa-ti spun ca fac burta de ris cind citesc spusele unora!! :) :) devine clasic, adminii tind sa inchida gura, playerii se enerveaza... e firesc ca cnv cu minime cunostinte de info sa nu-i dea dreptate lui bubu... pe de alta parte, ce ati vrea?? adminii sa va dea dreptate si sa recunoasca ca nu pot controla tot? :) or sa fie cazuri de ban, or sa fie banuri date incorect doar pt ca un admin crede ca e ca nimeni altul... ("nu mai furati"- cu referire la toti playerii, sau "in afara se vb de puterea unitatilor" dar nu se pune pb ca in afara aminii au cu totul alta atitudine fata de playeri, sau "adminii sunt persoane cu caracter"-da, am citit o conversatie pe skype si am ramas consternat! :) )
niciodata nu am fost de acord cu notiunea de coplayer si parerea mea este ca erau prea multe posibilitati ca cineva sa ramina nepedepsit cu aceasta portita, si de asemenea mi-ar pare bine daca aceasta initiativa ar fi venit din partea rominilor, dar tare mi-e frica ca a venit de la nemti... iar rominii nu va vor da niciodata un raspuns concret, pe motivul ca nu pot divulga cum afla, pt ca, bubu, stiu si ei ceea ce stii tu... dar ii doare tastatura sa-ti dea un mesaj pe privat in care sa-ti dea dreptate... stii bine cum am fost banat eu: "recunosti ca esti mistret?" :) :)
glomerula, daca te plimbi prin tara, risti sa-ti ei un ban dragut, iar in urma unui scandal vei fi debanat (am zis poate), dar nu va catadicsii nimeni sa-si ceara niste scuze binemeritate.... daca poate cnv sa ma contrazica, imi cer scuzele de rigoare...
 

DeletedUser

Guest
Nu prea imi comvine noua regula.. Mai bine ramane cum este si acum Multi Playeri vor fi banati pt Niste chestii prostesti.
 

DeletedUser

Guest
ma intreb cu stupoare daca acest jucator va fi banat vreodata.......
minuni.jpg
 

DeletedUser

Guest
ma intreb cu stupoare daca acest jucator va fi banat vreodata.......
Vezi atașament 1891
hehehehe,ce tare :)

- - - Updated - - -

iute facem o proba ca tu nu imi gasesti alea ...zi-mi site sau ce vrei tu al tau....intru si tu imi vezi doar ip de intrare max, mai mult plangi ...sau esti si tu un pui de hacker si nu stiam ce avem printre noi......iar cu privire la asta....eu zic sa asteptati sa se vina cu o explicatie clara si concisa de la cei in masura sa o dea (adica echipa grepolis).....nu mai aberati pe aici prostii care mai de care
Ce stie Internetul despre tine

Atunci cand intri pe un site, ii lasi pe cei care il administreaza sa iti vada cel putin adresa ta de IP. Doar pe baza acestei informatii, site-urile pot afla o multime de lucruri despre tine, ca de exemplu locul in care te afli. Daca vrei sa-ti faci o idee despre cat de multe informatii lasi la vedere, incearca StayInvisible.com. Poti afla de aici inclusiv ce Font-uri ai instalate.
http://www.stayinvisible.com/
:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Buna seara,

Am actualizat anuntul cu un nou post ce sper ca raspunde si catorva nedumeriri din aceasta tema.

Redau mai jos textul postarii:

Stimati jucatori,

Am primit numeroase intrebari in legatura cu aceasta modificare si, in mare parte toate au legatura cu neintelegerea modului in care noi intervenim, verificam si tratam diverse situatii.

Va rugam intelegeti ca aceasta regula e deja implementata cu succes pe toate celelelalte comunitati de joc, asta insemnand ca avem deja modalitati testate si folosite timp indelungat de alte comunitati pentru verificarea unor situatii ce incalca regulamentul de joc.

In urma nedumeririlor exprimate de voi in repetate randuri trebuie sa va asiguram ca nu va este interzisa folosirea mai multor dispozitive sau legaturi separate de internet, dupa nevoie, pe contul dumneavoastra de joc. Acest joc are deja create 2 aplicatii pentru smartphone-uri (Grepolis Toolbox pentru Android si Grepolis Toolbox pentru iOS) si o interfata grafica pentru celelalte dispozitive mobile (http://ro.grepolis.com/mobile) pentru ca dumneavoastra sa beneficiati de un acces cat mai rapid si usor la contul de pe Grepolis. De asemenea, in momentul de fata exista un numar insemnat de jucatori care isi acceseaza contul si de acasa si din alte locatii, cum ar fi locul de munca, sau scoala/facultate, care nu trebuie sa isi faca probleme din cauza acestei modificari, aceasta neavand aplicabilitate in cazul lor.

Modificarea regulamentului nu e o piedica si nu impune nici un risc asupra logarilor de pe mai multe dispozitive, insa stabileste o noua regula de joc necesara desfasurarii unui joc placut si corect. Ea se refera strict la accesarea contului de catre 2 persoane diferite.

Va multumim pentru interesul si rabdarea acordata,
Echipa Grepolis Romania.
 

DeletedUser

Guest
Modificarea regulamentului nu e o piedica si nu impune nici un risc asupra logarilor de pe mai multe dispozitive, insa stabileste o noua regula de joc necesara desfasurarii unui joc placut si corect. Ea se refera strict la accesarea contului de catre 2 persoane diferite.

Poti fi mai explicit!Personal am inteles perfect ideea ,dar ma duce gandul ca e apa de ploaie!Si vin si cu argumentu pentru care ati facut asa spusa modificare.
Dupa ce mai multi jucatori sau plans ca nu e corect ca o adresa sa fie administrata de mai multi (indivizi/de)ati venit cu asa numita modificare de regulament :)care pentru mine e praf in vant.Cred ca sti vorba"prostim poporu cu televizoru""cam asa suna si modificarea voastra.
In alta ordine de idei acele adrese pe care joaca mai multi (indivizi/de) nu vor fi banate nici pe departe si se va merge exact cum sa mers si pana acum.
 

DeletedUser

Guest
Modificarea vine fiindca au aparut foarte multe conturi sustinute 24/24. De asemenea numarul conturilor cu co-player s-a inmultit in ultima perioada pe lumiile normale de joc. Pana la urma a trebuit sa acceptam ca cei ce se plangeau de folosirea co-player-ilor aveau dreptate si a trebuit sa introducem aceasta modificare.

Va rog intelegeti ca nu e vorba de "adrese", ci de persoane. Nu trebuie si nu exista vreun motiv pentru care un jucator sa se limiteze la folosirea unui singur calculator sau a unei singure retele de internet de frica modificarii vreunei "adrese" sau primirii unei interdictii.
 

DeletedUser

Guest
Deja o dam in balbaiala si imi pare rau.Pai eu cred ca vorbesc aceeasi limba ca si tine.Am spus clar acele adrese pe care joaca mai multe persoane.
Si repet e praf in vant! pentru cei ce pe viitor vor aduce acuze asupra unor adrese ce vor fi manevrate de mai multe persoane.
Acum ve-ti avea o portita de scapare:)dar de facut ceva concret mai greu.
Nare rost sa te chinui sa mai raspunzi !ca sti ca de convins, nai cu ce sa ma convingi.
 

DeletedUser7060

Guest
mie mi se pare corect un om normal nu poate sta non-stop pe cont ca nu e robot
12-14 ore poate dar 24 nu
 

DeletedUser

Guest
Deja o dam in balbaiala si imi pare rau.Pai eu cred ca vorbesc aceeasi limba ca si tine.Am spus clar acele adrese pe care joaca mai multe persoane.

Imi cer scuze, dar termenul "adrese" ma ducea cu gandul in cu totul alta parta decat la "cont", de aici si raspunsul precedent..
 

DeletedUser

Guest
Va rog intelegeti ca nu e vorba de "adrese", ci de persoane.
De multe ori cand am atacuri sau urmeaza sa dau atacuri la prima ora ,nu sting laptopul .Sper ca, daca se intampla asta cateva zile la rand nu se considera coplayer .
Modificarile aduse regulamentului cred ca sunt corecte .Initial am interpretat gresit si am crezut ca se interzice accesrea contului de pe 2 PC-laptop.
 

DeletedUser

Guest
nici pe mine nu m-ai prea convins , oricum felicitari pt ca de fiecare data in masura in care poti incerci sa ne aduci lamuriri la problemele pe care le avem , restul ( din cei care aplica reg ) parca scriu cu cerneala simpatica
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus