Modificare regulament!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Pi.Es:Soso e devina,nu vinovata! :D Trebuia ca un jucator sa sesizeze o ciudatenie ca doar el(jucatorul) primeste "favoritisme" de la bosii Inno,nu?:D
Nu cred ca vreunul dintre admini i-si baga pielea in saramura sa faciliteze pe careva .Dar ma rog fiecare crede ce vrea !!
In multe cazuri cred ca se plang ,datorita neputintei de a concura cu adversarul ,invoca tot felul de scuze si acuza de "favoritisme"
hai sa fim seriosi !!!cei ce cunosc jocul stiu despre ce vorbesc!!
 

DeletedUser7851

Guest
De la 01.02.2013 se schimba regulamentul forumului, nu al jocului. Incercam sa facem acest regulament mai clar si mai putin interpretabil. Totodata, dorim sa posteze toti jucatorii care au ceva de spus, sa evitam discutiile inutile, atacurile la persoana, injuriile. Vor sanctiuni clare pentru cei ce nu respecta regulamentul. In unele cazuri s-a trecut cu mult peste limita bunului simt. Nu vor mai fi tolerate astfel de postari.
Ne-am dori o mai mare implicare din partea jucatorilor. Acestia ar trebui sa fie primii care semnalizeaza postarile "cu probleme" pentru a avea un forum cit mai civilizat. Atacurile se dau in joc, nu pe forum.
Daca sunt respecatate regulamentele (de joc si forum), nimeni nu ar trebui sa-si faca probleme ca va fi sanctionat. Toate discutiile de mai sus mi se par fara rost. E bine ca s-au semnalat diferite cazuri care ar putea sa apara, dar toata echipa este formata din oameni maturi cu experienta de viata si joc.
 

DeletedUser

Guest
De la 01.02.2013 se schimba regulamentul forumului, nu al jocului. Incercam sa facem acest regulament mai clar si mai putin interpretabil. Totodata, dorim sa posteze toti jucatorii care au ceva de spus, sa evitam discutiile inutile, atacurile la persoana, injuriile. Vor sanctiuni clare pentru cei ce nu respecta regulamentul. In unele cazuri s-a trecut cu mult peste limita bunului simt. Nu vor mai fi tolerate astfel de postari.
Ne-am dori o mai mare implicare din partea jucatorilor. Acestia ar trebui sa fie primii care semnalizeaza postarile "cu probleme" pentru a avea un forum cit mai civilizat. Atacurile se dau in joc, nu pe forum.
Daca sunt respecatate regulamentele (de joc si forum), nimeni nu ar trebui sa-si faca probleme ca va fi sanctionat. Toate discutiile de mai sus mi se par fara rost. E bine ca s-au semnalat diferite cazuri care ar putea sa apara, dar toata echipa este formata din oameni maturi cu experienta de viata si joc.


http://vvcap.net/db/99XOD0AOYbaN_So4jXrD.htp
 

DeletedUser7851

Guest
Regulamentului forumului se schimba.
Regulamentul jocului sufera doar o modificare
 

DeletedUser

Guest
Regulamentului forumului se schimba.
Regulamentul jocului sufera doar o modificare
d-na super moderator, nu tin sa am ultimul cuvant, dar imi doresc sa realizati ca cel putin eu ca si jucator vad in staf persoane cu experienta, de viata si de joc, echidistante, persoane in afara de orice banuiala de impartialitate si corectitudine dar "MODIFICÁT adj. 1. v. metamorfozat. 2. prefăcut, prelucrat, refăcut, schimbat, transformat. (Text ~.) Sursa: Sinonime (2002)"
 

DeletedUser

Guest
De la 01.02.2013 se schimba regulamentul forumului, nu al jocului. Incercam sa facem acest regulament mai clar si mai putin interpretabil. .
Man nu te supara ...ai fost in vacanta ?
Inainte sa faci o postare de genul asta era mai bine sa citesti forumul si sa vezi ce este nou pe aici
Daca se schimba si regulamentul forumului asta nu stiu si nici nu-mi pasa (intru rar pe aici ),cat despre regulamentul jocului(modificarea) care intra in vigoare de la 01.02.2013cum am spus mai devrema ,consider ca inainte de a aplica o astfel de modificare ar trebuii dat un mesaj global .In felul asta vor fi informati si cei care nu viziteaza forumul extern ."Modificarea" este de o importanta majora si cu siguranta va afecta jucatorii activi ,buni ,care vor cu adevarat sa joace ,iar inactivi de pana acum probabil vor prinde aripi si in sfarsit vor reusii si ei sa-si mareasca numarul oraselor cucerind fantomele celor care vor renunta in urma acestui regulament
Mi-am spus parerea si in postarile de mai sus .Dar probabil parerea mea si a altora nu conteaza si intr-un final se va aplica aceasta "modificare "."Modificare" care va afecta direct pe cei care folosesc pc-ul de acasa si cel de la job (jucatori buni,activi care nu au incalcat niciodata regulamentul si nici nu au avut intentii sa-l incalce )
Asta este ultima mea postare aici,caci oricum suntem "neimportanti" pentru voi si parerea noastra nu conteaza .

O zi buna !!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8368

Guest
daca voi ziceti ca faceti un lucru bun eu zik ca nu

Regulamentului forumului se schimba.
Regulamentul jocului sufera doar o modificare

acest regulament e facut pt acele persoane care stau numai acasa si doar acasa ..nu ai cum domnule admin sa bagi asemenea regulament ca eu sa nu mai pot intra de la serviciu..voi credeti ca toata lumea sta acasa ca voi si supravegheaza va spun eu nu...cu asemenea regulament o sa jucati doar voi admni ca noi jucatoriii nu contam pt voi.....sunt impotriva acestui regulament nou .|..
 

DeletedUser

Guest
De la 01.02.2013 se schimba regulamentul forumului, nu al jocului.
cu tot respectul domnisoara odmm dar toata lumea intreaba :
cum te cheama bade ?
vine si raspunsul :
am 22 de ani !
dupa cum reiese si din titlul topicului si din postarile jucatorilor interesul in mod special este pentru modificarea regulamentului din cadrul jocului , ceva raspunsuri si informatii clare referitoare la acest lucru ar fi fost mai mult decat satisfacatoare ( cel putin pt mine )

Incercam sa facem acest regulament mai clar si mai putin interpretabil. Totodata, dorim sa posteze toti jucatorii care au ceva de spus, sa evitam discutiile inutile, atacurile la persoana, injuriile. Vor sanctiuni clare pentru cei ce nu respecta regulamentul. In unele cazuri s-a trecut cu mult peste limita bunului simt. Nu vor mai fi tolerate astfel de postari.
intotdeauna am fost un sustinator al regulamentelor clare de aceea nu pot decat sa va urez succes in implementarea unui astfel de regulament , dupa experienta dvs de joc si viata cine credeti ca are mai mult de suferit datorita unui regulament interpretabil , echipa de administrare sau jucatorii ? disconfort probabil este in ambele tabere
de asemenea credeti ca modificarea care apare in regulamentul din cadrul jocului este o regula interpretabila ???

Daca sunt respecatate regulamentele (de joc si forum), nimeni nu ar trebui sa-si faca probleme ca va fi sanctionat. Toate discutiile de mai sus mi se par fara rost. E bine ca s-au semnalat diferite cazuri care ar putea sa apara, dar toata echipa este formata din oameni maturi cu experienta de viata si joc.
vin cu un caz concret , pe una din lumile in care joc am doi colegi care atunci cand sunt acasa joaca de la pc iar cand sunt la munca joaca ambii de pe laptopul unuia dintre ei ( cu conexine declarata , etc ) spatiu unde isi isi desfasoara activitatea la munca este relativ aproape de localitatea in care locuiesc , dupa 1 februarie cand intra in vigoare modificarea regulamentului de joc cei doi colegi sunt pasibili de a primi ban ?? astept un raspuns din partea dvs sau al altui coleg al dvs care dispune de datele necesare pentru a-mi oferi un raspuns concret
am convingerea ca imi ve-ti raspunde la aceasta intrebare si nu ma ve-ti trimite in suportul de tichet deoarece raspunsul este in atentia mai multor jucatori care se afla in situatia expusa de mine
va aprob in afirmatia ca este bine ca s-au semnalat mai multe cazuri , trist este faptul ca lipsesc raspunsuri concrete
referitor la maturitatea echipei sunt de acord cu dvs si departe gandul ca puterea corupe , suntem oameni pana la urma si oamenii ( toti oamenii ) sunt subiectivi , pentru aceasta vreau sa va asigur ca aveti tot sprijinul meu ( cel putin moral ) pt implementarea unui regulament care sa lase loc la cat mai putine interpretari
o zi faina
 

DeletedUser

Guest
deci aceasta este prima parte din modificare

In

§1) Un cont pro jucător

Fiecarui jucător îi este permis să administreze un singur cont pe o lume de joc. Transmiterea parolei unui alt jucător este interzisă. Fiecare cont poate avea doar un singur proprietar. Este interzisă accesarea acelui cont de către o altă persoană.
Exemple:
Este permis să joace mai mulţi utilizatori pe un singur calculator. Fiecare jucător trebuie să-şi aleagă propria parolă, şi nu are voie sa o spună altor jucători.
Nu aveţi voie să vă logaţi pe un alt cont folosind parola jucatorului respectiv.

Bine ...sa spunem ca nu vom mai putea juca de la servicii, cofetarii/cafe-baruri , etc ; vom juca doar de acasa !
Dar ni se permite sa jucam 2-3-4... persoane de pe acelasi PC , fara sa ne logam unul pe contul altuia , neavand voie sa ne spunem parola !

Aceasta poate ca ar fi posibil undeva in alte tari nu si in Romania , unde , din pacate , mentalitatea de jucatori , in general este de a trisa in primul rand si apoi de a juca cinstit

Deci cum veti putea sti cand in locul meu (spre ex.), pe contul meu , se logheaza ...fratele meu , ori vecinul , colegul de camera ,etc, etc , care joaca si el de pe acelasi PC
Nu inteleg cum veti putea stabili cand intru eu si cand intra el unul pe contul altuia ; Odata ce veti aduce aceasta acuzatie , ma intreb cu ce ve-ti dovedi veridicitatea ei !

Bine, varianta este ca vedeti contul meu activat ,dar nu veti putea vedea si cine-l dirijeaza la acea ora

Sunt binevenite unele modificari in regulament , dar sa fie ceva mai clare , care nu ar lasa loc la atat de multe interpretari

- - - Updated - - -

oricum nu conteaza parerile noastre.
mai bine scriem in engleza la innogames Germania

info@innogames.de
privacy@innogames.de
grepolis-team@innogames.de]

Raspunsul din Germania va fi de genul ... Regulamentul este de "ordin local" in functie de calitatea prestatziei jucatorilor

In Germania regulamentul este mai "slab" pt ca mentalitatea/constiintza jucatorilor este total diferita fatza de a noastra a romanilor ( ma refer la modul general nu individual)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Regulamentului forumului se schimba.
Regulamentul jocului sufera doar o modificare

Stimata doamna ,observ cu o oarecare indiferenta(m-a asteptam la asa ceva) cum trancanim degeaba vis a vis de modificarea legulilor jocului!Pe scurt,ceea ce doriti sa implementati va fi o capcana DOAR pentru jucatorii fara experienta,care nu stiu cu ce se mananca conexiunile,multi,coplayer..etc!Sacalii nu ii veti prinde niciodata,acest regulamant lasa loc de scuze enorm de diferite(as ruga sa nu mai discutam modalitatile tehnice,deoarece vorba cuiva,in unele cazuri doar daca imi faci poze m-a prinzi....)
Cat despre modificarea regulilor forumului,marturisesc ca am avut rabdarea sa il citesc in partile lui esentiale...ce sa spun...am sa fiu la fel de scurt,in cazul de fata,dumneavoastra ca si moderatori nu ar trebui sa postati nimic pe forum DECAT cand da-ti avertismente si ban-uri,in rest..totul e interzis,o "oaza de iubire" si "poezie a la Eminovici " se vrea a fi pe extern!Sa dea Al de sus ,insa cred ca veti umple "pugulitele" cu ban-uri...si o sa va fie dor de a comunica cu cineva!In fine,la felul cum am expus eu problema acum,cum am editat, cred ca merit un ban dupa noile reguli...Doamne ajuta..!:(
/S nu m-am putut abtine:D
Uite asa ceva cred ca ve-ti modera si admina......cine stie, poate chiar asa se si vrea..
zRGbmhy1fuZxM7KPwh8a.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10583

Guest
- - - Updated - - -



Raspunsul din Germania va fi de genul ... Regulamentul este de "ordin local" in functie de calitatea prestatziei jucatorilor

In Germania regulamentul este mai "slab" pt ca mentalitatea/constiintza jucatorilor este total diferita fatza de a noastra a romanilor ( ma refer la modul general nu individual)

poate, dar eu consider ca merita incercat. nu de alta, dar playerii vor renunta, iar celor de la inno nu le convine sa piarda investitorii in premium, jucatori activi, nevoiti sa acceseze grepo din diferite locatii
 

DeletedUser11481

Guest
nici ai nu dau doi banii pe noi nu va mai amagiti singuri ca aia nu au nici o treba cu noi si deabea asteapta sa se termina mai ales lumea epsilon ca sunt jucatori mari si vechi care stiu multe lor le trebuie incepatori care nau cereri decat joaca si atat fara dureri de cap fara probleme singurul lucru care ar merita sa facem este de a sterge toti in acelas timp vro 100 de conturi de vro cateva milioane fiecare si atunci or sa fie niste probleme pana atunci nu o sa faca nimeni nimic
 

DeletedUser

Guest
Stimata doamna ,observ cu o oarecare indiferenta(m-a asteptam la asa ceva) cum trancanim degeaba vis a vis de modificarea legulilor jocului!Pe scurt,ceea ce doriti sa implementati va fi o capcana DOAR pentru jucatorii fara experienta,care nu stiu cu ce se mananca conexiunile,multi,coplayer..etc!Sacalii nu ii veti prinde niciodata,acest regulamant lasa loc de scuze enorm de diferite(as ruga sa nu mai discutam modalitatile tehnice,deoarece vorba cuiva,in unele cazuri doar daca imi faci poze m-a prinzi....)
Cat despre modificarea regulilor forumului,marturisesc ca am avut rabdarea sa il citesc in partile lui esentiale...ce sa spun...am sa fiu la fel de scurt,in cazul de fata,dumneavoastra ca si moderatori nu ar trebui sa postati nimic pe forum DECAT cand da-ti avertismente si ban-uri,in rest..totul e interzis,o "oaza de iubire" si "poezie a la Eminovici " se vrea a fi pe extern!Sa dea Al de sus ,insa cred ca veti umple "pugulitele" cu ban-uri...si o sa va fie dor de a comunica cu cineva!In fine,la felul cum am expus eu problema acum,cum am editat, cred ca merit un ban dupa noile reguli...Doamne ajuta..!:(

Te-as ruga foarte mult sa studiez forumul serverului international si sa vezi cum decurg discutiile acolo intre moderatori si jucatori, cum se contrazic nu in injuraturi si jigniri ci in strategii de joc, in puterea de atac a unitatii X sau slabiciunea unitatii Y. Acolo moderatorii si adminii nu sunt acuzati nici de partinire si nu exista "conflict de interese" deoarece ei joaca. Acolo moderatorii nu sunt priviti ca slugile mariei-sale jucatorul, pusi acolo sa incaseze flegme fara sa spuna nimic. Acolo s-a inteles ca atat adminii cat si moderatorii fac munca voluntara, nu sunt remunerati cu salariu si servilitudinea generata de respectiva remuneratie financiara nu exista. Si dupa ce cititi postarile jucatorilor de pe forumul international, reveniti asupra postarilor voastre de pe acest forum si faceti o comparatie.

Dar am deviat de la subiect, lucru pentru care imi cer scuze.
 

DeletedUser

Guest
Anca ,dupa cum stii ,ma pricep la injuraturi si chiar imi iese cam 30 de minute fara repetitie:p,insa ideea era alta,tu ai luat dosr partea dramatica a lucrurilor,acolo in"reglement",chestia cu injuraturile e o mica parte....din ceea ce nu ai voie sa faci!
Cumva pentru injuraturi nu se dadea ban?
eu am luat primul,de la Norbit,ca l-am facut pe unul "bai tarane",deci....nu e departe..da?
acum tu vii si imi spui ca ar trebui sa discutam despre puterea in atac a nu stiu ce unitati....cu mine,sau cu cei 50-60 care tot postam aici??Cred ca e hilar..nu crezi,toti stim jocul destul de bine si il jucam de cel putin 2 ani!
de acea,nu o sa ne captati atentia noua"elefantilor' cu asa ceva...si am si indicat ce o sa moderati dupa noul regulament ce va veni!;)
 

DeletedUser6553

Guest
1)Respectul se castiga;
2)Adminii/moderatorii de-acolo probabil au un CV imaculat,fara cheat-uri(comparativ cu .ro) :D:D
3)Un exemplu in care moderatorii/adminii sunt tratati ca slugi .
4)Noul regulament ar fii intelept sa cuprinda si atributiile moderatorilor pentru a nu se crea confuzii.
5)Te-ai abatut de la subiect.Esti constienta de faptul ca starnesti alte posturi pe alta tema,lucru care contravine actualului regulament.
6)Acum esti libera sa nu raspunzi ,sa nu facem SPAM.


:D
 

DeletedUser

Guest
Nu trebui sa inchei,se vrea o discutie constructiva!
Nimeni nu cred ca are ceva impotriva implementarii unui regulament,dar cred ca ar trebui consultate si masele un pic!
Dupa cum bine stii cand a fost schimbata echipa de moderatori chiar v-am incurajat in anumite actiuni!
am vazut acolo ceva de genul" accesul la forum nu e un drept ci un privilegiu",deci daca se supara unul din moderatori imi poate restrictiona "aparitiile",asa pentru un orice motiv,..."sa zicem ca nu sunt "privilegiat" nu?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus