Intrebari legate de spionaj si pestera

DeletedUser

Guest
Deci pot sa imi iau gandul de la ei ca raman acolo .
Nasol , asta este , acum trebe sa strang din nou .
Mersi ;)
 

DeletedUser

Guest
Spionaj

Am pestera la nivel maxim si inca vreo 30 monede de argint ramase prin pestera. Am inteles ca limita de argint dispare si pot spiona fara sa mai depun argint. Dar totusi imi scrie ca e o eroare interna. Si daca as vrea sa mai depun arg, imi apare aceeasi eroare interna. Va multumesc
 

DeletedUser598

Guest
Am pestera la nivel maxim si inca vreo 30 monede de argint ramase prin pestera. Am inteles ca limita de argint dispare si pot spiona fara sa mai depun argint. Dar totusi imi scrie ca e o eroare interna. Si daca as vrea sa mai depun arg, imi apare aceeasi eroare interna. Va multumesc

Alinusa,nu ai inteles corect. La nivelul maxim al pesterii poti pune in ea monede de argint cit iti ajunge buzunarul,dar nu poti spiona fara argind cum ai zis tu mai sus.
Deaceia si iti da erroare. Pune in 970 in pestera de monede si o sa poti spiona o singura data cu o capacitate de plata spionului de 1000 de monezi. :p
 

DeletedUser

Guest
puteai sa pui doar o moneda de argint sa vezi ce se intampla..banuiesc ca ai pus mult mai mult..:D
 

DeletedUser

Guest
Spionaj2

Multumesc, pana la urma asa am facut si am parte de 3 bucati spionaje reusite cu 1000 fiecare. Urmatoarea intrebare e daca cel spionat are mai multe monede depuse si nu are pestera la nivel maxim, avantajul e tot al meu ?? Si tot pentru 1000 ?
 

DeletedUser598

Guest
Multumesc, pana la urma asa am facut si am parte de 3 bucati spionaje reusite cu 1000 fiecare. Urmatoarea intrebare e daca cel spionat are mai multe monede depuse si nu are pestera la nivel maxim, avantajul e tot al meu ?? Si tot pentru 1000 ?

:)
Nu depinde de nivelul pesterii,depinde de banii pe care iy platesti spionului. Monedele pot fi de la 1000 la infinit.
Tu daca il spionezi pe X,avind pestera lvl 9,si platind spionului 1200 de monede,insa X care are pestera nvl 5 doar,insa in pestera are pus max monede,adica 5000,atunci spionul tau este cumparat de jucatorul X.
5000-1200=3800 monede ramase in pestera jucatorului X!
Intelegi? :p
 

DeletedUser

Guest
am si eu o intrebare legata de spionaj si nu are rost sa mai fac alt thread ...

Cand spionez pe cineva ii vad toate trupele sau doar cele care le are in oras ... de exemplu daca are trupe trimise la farmat i le vad si pe alea?
 

DeletedUser598

Guest
am si eu o intrebare legata de spionaj si nu are rost sa mai fac alt thread ...

Cand spionez pe cineva ii vad toate trupele sau doar cele care le are in oras ... de exemplu daca are trupe trimise la farmat i le vad si pe alea?

NU!
Vezi doar trupele aflate la moment in oras. :)
 

DeletedUser

Guest
Mersi mult mult. Problema am pus`o pentru ca am pestera la nivel 10. Dar m`au reusit spionajele, cu 1000, si acum nu stiu daca e pentru ca ceilalti jucatori aveau un lvl mai mic sau pentru ca aveau mai putin de 1000. Nu stiu daca aveau mai putin de 1000, pentru ca aveau ceva puncte si deci si ei spionau ;;) MErsi inca o data si inca o data si ... inca o data ;))
 

DeletedUser598

Guest
Mersi mult mult. Problema am pus`o pentru ca am pestera la nivel 10. Dar m`au reusit spionajele, cu 1000, si acum nu stiu daca e pentru ca ceilalti jucatori aveau un lvl mai mic sau pentru ca aveau mai putin de 1000. Nu stiu daca aveau mai putin de 1000, pentru ca aveau ceva puncte si deci si ei spionau ;;) MErsi inca o data si inca o data si ... inca o data ;))

:rolleyes::D:p
 

DeletedUser

Guest
Intrebare in leg cu pesterile

salutare.am si eu o nelamurire...in pestere poti doar sa stochezi argintul...dar nu il poti retrage pentru a'l folosi?k din kte am vazut nu pot sa scot argintul din pestera...e aceeasi kestie ca si knd mi l'ar fura atacatorii...:))
astept reply-uri...multumesc anticipat...
 

DeletedUser

Guest
salutare.am si eu o nelamurire...in pestere poti doar sa stochezi argintul...dar nu il poti retrage pentru a'l folosi?k din kte am vazut nu pot sa scot argintul din pestera...e aceeasi kestie ca si knd mi l'ar fura atacatorii...:))
astept reply-uri...multumesc anticipat...

Odata bagat argintul in pestera nu mai poate fi scos.
 

DeletedUser

Guest
Nu , argintul nu se poate scoate din peşteră.

okay...si atunci ca ce mai exista...?la ce iti foloseste?ca nu inteleg...ca asa ori ca ti'o fura cineva care te ataca...ori ca sta la tine in pestera si nu o poti retrage...tot aia e...:|
 

DeletedUser

Guest
okay...si atunci ca ce mai exista...?la ce iti foloseste?ca nu inteleg...ca asa ori ca ti'o fura cineva care te ataca...ori ca sta la tine in pestera si nu o poti retrage...tot aia e...:|

Dacă este în peşteră, argintul nu poate fi furat.
În plus argintul din peşteră foloseşte la atacurile şi contra-atacurile cu spioni.
 

DeletedUser

Guest
Nu, nu! Argintul nu sta degeaba in pestera. Daca, de exemplu, tu ai in pestera 3000 de monede si cel care te spioneaza investeste in spionaj 1000 sau 2000, adica mai putin decit ai depozitat tu in pestera, atunci spionajul ''dusmanului'' tau esueaza si primesti un raport in legatura cu asta In schimb, daca ai 3000 de monede, iar cel care te spioneaza plateste mai mult, sa zicem 4000 (dar ar putea fi si 3001...), atunci spionajul a reusit.
E bine sa depozitezi cit mai multe monede, ca sa nu poti fi spionat prea usor.:)
 

DeletedUser

Guest
NU!
Vezi doar trupele aflate la moment in oras. :)


Deci sub nici o forma nu pot vedea trupele plecate din oras ?

Va stresez cu aceasta intrebare, eu venind sub influenta jocului Kingsage [similar Triburile], unde totusi in anumite conditii poti sa vezi trupele exterioare.
 
Sus