Intrebari legate de spionaj si pestera

DeletedUser47

Guest
Redeschid si eu subiectul cu o intrebare.....se va schimba in urmatoarele versiuni ceva la spionaj pentru ca e naspa rau.....odata ce aliantele pot invita membri nelimitat e destul de greu sa te feresti de spionaje tinand cont ca pierzi cate 1000 monede pe atac.....de exemplu eu am avut 5 incercari de spionaj in 2 ore.....practic am pierdut 5000 monede de argint iar acum imi este destul de greu sa umplu din nou pestera si sa ma mai si dezvolt.

Dar ia gandeştete în late game când nu o să mai ai ce să faci cu resursele şi o sa bagi în peşteră n monezi :)
 

DeletedUser

Guest
Pai fa un calcul.....in aliantele de pe primele locuri sunt in jur de 1000 membri in unele chiar peste 1000.....daca intri in razboi cu una din acele aliante si tu esti intr-o alianta locala de 50-100 membri care sunt sansele sa rezisti ?E de ajuns sa trimita 100 de membri din acea alianta cate un spionaj pe tine ca sa plece 100k monede de argint deci 0 sanse sa nu fii spionat :)))
 

DeletedUser47

Guest
S-a impus limită în alianţe deci nu vor mai fi alianţe de 1000 de membri:)
 

DeletedUser

Guest
Vorba aia "Doamne ajuta" ;))) oricum tot nu sunt de acord cu modul de spionaj dar ma conformez :D
 

DeletedUser

Guest
Spionajul

care sunt sansele de succes la o misiune de spionaj?
dc cresc nivelul pesterii cresc si sansele de succes?
 

DeletedUser

Guest
Cand cresti nivelul pesterii,poti sa stochezi mai multe monede de argint in aceasta.Sansele de a reusi un spionaj depind de tine.Cu cat mai multe monede de argint folosesti,cu atat sunt sanse mai mari ca spionajul sa reuseasca.Bineinteles,aici mai apare un factor si anume:Cate monede are stocate dusmanul?

Daca ai pestera la nivelul 10(adica la nivelul maxim),limita de monede dispare.
 

DeletedUser

Guest
care sunt sansele de succes la o misiune de spionaj?
dc cresc nivelul pesterii cresc si sansele de succes?

Cu cat bagi mai multe monede de argint , cu atat cresc sansele de castig. Odata cu cresterea nivelului pesterii , nu cresc sansele , dar poti depozita mai multe monede de argint.
 

DeletedUser

Guest
deci dc platesc mai mult am sanse mai mari,1000 fiind minim
ieftin ca braga..
 

DeletedUser

Guest
deci dc platesc mai mult am sanse mai mari,1000 fiind minim
ieftin ca braga..

Daca tu shpionezi cu 1000, si respectivu are mai multe monede decit cele puse in shpionaj, tu nu vei avea rezultat.

Rezulta ca ar fi bine sa shpionezi cu mai multe monede, pentru un rezultat sigur.
 

DeletedUser

Guest
in loc sa ajutati unii jucatori la intrebari lor cu raspunsuri pe romaneste mai bine ii trimiteti la anumite pagini la care uniii printre care si eu nu inteleg ce este cu un tabel.
Din cate stiu eu acest joc este la inceput si din cate stiu eu acest forum este de a ajuta nu a te baga in ceata

in fine cam asa stau treburile, a fii om e lucru mare

cum vad trupele de spionaj,cele de atac le vad,dar cele de spionaj unde trebuie sa imi arate?daca imi arata?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
dai in pestera "depui" 1000 monede ...dai ok ...intrii pe harta alegi jucatorul si dai la spioneaza
 

DeletedUser

Guest
Daca spionajul a avut succes bani de argint se pierd sau cu aia minim 1000 de arginti pot spiona mai multi jucatori?
 

DeletedUser

Guest
Cei o mie de arginti se pierd ca se presupune ca ii platesti sa faca spionajul pe satul respectiv
 

DeletedUser

Guest
Ce efect are Criptografia in spionaj?
Imi poate exemplifica si mie cineva ce inseamna descrierea aia?
 

DeletedUser

Guest
Ce se intampla daca cel care spioneaza are acelasi numar de monede cu cel care este spionat?

Adica daca eu atac cu 1000 de monede si aparatorul are tot 1000 monede depuse in pestera?
 

DeletedUser

Guest
Spionaj

Daca un jucator are in pestera sa zicem 2000 de monezi de argint si altul ataca il spioneaza cu tot 2000 ce se intampla?
 

DeletedUser47

Guest
Apărătorul câştigă, pentru a putea spiona pe cineva trebuie să ai mai multe monezi decât apărătorul.
 

DeletedUser

Guest
raport spionaj

daca spionezi un oras trebuie sa ai un anumit nr,de monede depuse in actiunea de spionaj pentru ca raportul sa contina informatii si despre armatele din orasul spionat, sau raportul se face doar despre cladiri si resurse, eu am spionat un oras cu 2000 monede de argint, un oras de 1000 de puncte si raportul nu arata nici o unitate de armate.
 
Sus