Intrebari legate de spionaj si pestera

DeletedUser

Guest
Spionajul

Daca imi poate spune cineva va rog:
daca un spionaj are succes, pierd cele 1000 de monede depuse in pestera sau se pierd numai daca nu are succes spionajul?

Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Daca imi poate spune cineva va rog:
daca un spionaj are succes, pierd cele 1000 de monede depuse in pestera sau se pierd numai daca nu are succes spionajul?

Multumesc.

se pierd monedele...
1000 de monede=un spionaj
10000 monede=10 spionaje
 

DeletedUser

Guest
Poti folosi x monede pentru un spionaj, dar minimu este de 1k
 

DeletedUser

Guest
Spionaj

Salut.Am o intrebare.

Daca spionez pe cineva ,el va afla ca l-am spionat ?
 

Nihilius

Membru activ
Daca are mai multe monede de argint decat tine in pestera va afla ca ai incercat sa il spionezi. Daca spionajul reuseste nu va afla.
 

DeletedUser47

Guest
NU alfa decat daca are puncte premium :)

Premium? Care din facilităţi îţi permite să vezi când eşti spionat?

Singura modalitate prin care poţi să ştii daca ai fost spionat este cum a spus şi Nihilius (dacă ai mai multe monezi în peşteră decât numarul folosit de către atacator) sau dacă ai construit în sat oracolul. Dacă ai mai multe monezi decât atacatorul acesta nu va primii informaţii despre polisul respectiv iar apărătorul va pierde 1000 monezi de argint.

O întrebare am eu:

Dacă am oracolul construit mai pierd cele 1000 de monezi când sunt spionat?
 

DeletedUser

Guest
Singura modalitate prin care poţi să ştii daca ai fost spionat este cum a spus şi Nihilius (dacă ai mai multe monezi în peşteră decât numarul folosit de către atacator) sau dacă ai construit în sat oracolul.

sa inteleg ca daca am oracolul, nu mai conteaza cate monezi am "depuse" in pestera?

Dacă ai mai multe monezi decât atacatorul acesta nu va primii informaţii despre polisul respectiv iar apărătorul va pierde 1000 monezi de argint.

si daca eu [aparator] am 10.000, iar atacatorul are 5.000, sigur tot 1.000 de monezi pierd?

Dacă am oracolul construit mai pierd cele 1000 de monezi când sunt spionat?
si eu sunt curios...e cumva legat si de prima intrebare.
 

DeletedUser

Guest
Daca are mai multe monede de argint decat tine in pestera va afla ca ai incercat sa il spionezi. Daca spionajul reuseste nu va afla.

exprimarea cred ca e putin gresita. corect cred ca este asa:

Daca are mai multe monede de argint in pestera decat ai folosit tu in spionaj va afla ca ai incercat sa il spionezi. Daca spionajul reuseste nu va afla

Pentru ca in pestera atacatorului pot exista 100k monede dar sa foloseasca in spionaj doar 1k.
 

Nihilius

Membru activ
Nu am mai specificat si partea aceea (mai multe monede in pestera decat monedele folosite la spionaj), m-am gandit ca se intelege. Varianta de mai jos e mai clara, ai dreptate.
 

DeletedUser

Guest
:)

si daca dus Peşteră la nivel 10 tot 1000 monede de argint ia?
 

DeletedUser

Guest
am si eu o alta intrebare!

in momentul in care dau spionaj si este reusit, imi afiseaza toate trupele pe care le are jucatorul sau doar cele care se afla in sat la momentul acela?
 

DeletedUser

Guest
am si eu o alta intrebare!

in momentul in care dau spionaj si este reusit, imi afiseaza toate trupele pe care le are jucatorul sau doar cele care se afla in sat la momentul acela?

Doar cele care sunt in sat...uite o smecherie:cand vezi ca unu te ataca(spionaj) trimiti trupele la plimbare si astfel el crede ca ai mai putine trupe....;)
 

DeletedUser

Guest
stiu chestia cu trimisul trupelor la plimbare pentru k joc si triburile de mult timp si acolo se practica asta destul de des! iti multumesc pentru sfat oricum!
 

DeletedUser

Guest
Salut

sunt nou la acest joc si...nu ma prea pricep dupa ce am facut cazarma cum fac arcasii sau sabierii sau se fac singuri cu cat nivelu cazarmei e mai mare ??
 

DeletedUser47

Guest
Va trebui să îi cercetezi în academie. Săbierii nu trebuie cercetaţi dar pentru ai recruta îţi trebuie resurse, în dreapta fiecărei unităţi îţi va apărea numărul de resurse şi populaţie necesare pentru fiecare unitate. Dacă vei pune scrolul în cazarmă pe fiecare din unităţi vei vedea că fiecare au anumite cerinţe. După ce ai îndeplinit acele cerinţe vei putea să cercetezi unităţile în academie apoi să le recrutezi în cazarmă. Dacă eşti nou îţi recomand să citeşti tutorialele de pe wikii îţi vor fi de folos şi vei înţelege jocul mai uşor.
 

DeletedUser

Guest
Redeschid si eu subiectul cu o intrebare.....se va schimba in urmatoarele versiuni ceva la spionaj pentru ca e naspa rau.....odata ce aliantele pot invita membri nelimitat e destul de greu sa te feresti de spionaje tinand cont ca pierzi cate 1000 monede pe atac.....de exemplu eu am avut 5 incercari de spionaj in 2 ore.....practic am pierdut 5000 monede de argint iar acum imi este destul de greu sa umplu din nou pestera si sa ma mai si dezvolt.
 
Sus