Versiunea 2.x si pe lumile vechi

Doriti implementarea versiunii de joc 2.0 pe lumile cu versiune 1.x ?


  • Total votanți
    403
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Va intelegem pe deoparte frustrarea, va intelegem si nervozitatea... Pe decealalta parte va intelegem bucuria...

Dar va rog, e suficient faptul ca ne atacati pe noi, lasati rautatile la adresa celorlalti jucatori ce nu sunt deacord cu voi, deoparte..

//later edit: Scuza-ma Alandala, n-am vazut ca ai scris si tu...
 

DeletedUser5706

Guest
atat ai avut tu de zis...se vede ca ai asteptat mult sa dai o replica pentru o prescurtare
daca vreti ceva nou aveti de unde alege dar noi ce care vrem sa ramana lucrurile vechi???noi de unde alegem?noi nu avem dreptul la alegere?
te rog sa ma scuzi
imi pare rau
eu asa credeam k toata lumea ar trebui sa poata alege
 

DeletedUser

Guest
atat ai avut tu de zis...se vede ca ai asteptat mult sa dai o replica pentru o prescurtare
daca vreti ceva nou aveti de unde alege dar noi ce care vrem sa ramana lucrurile vechi???noi de unde alegem?noi nu avem dreptul la alegere?
te rog sa ma scuzi
imi pare rau
eu asa credeam k toata lumea ar trebui sa poata alege

Da, toata lumea poate alege, mi se pare fair, numai ca , vezi tu, s-a hotarat o politica unitara la nivel de companie, si atunci voturile noastra sunt doar o picatura intr-o cana cu apa...
 

DeletedUser1644

Guest
@casalotul si nu numai

si eu si restul teamului va intelegem, asa cum ati vazut din votare, am optat si noi ca si voi pentru pastrarea lumilor vechi. din pacate insa, rezultatele au fost centralizate din toate tarile si se pare ca nu toi au gandit ca noi...
stiu cat de greu trebuie sa va fie sa se schimbe regulile jocului dintr-o data, daca voiati setari noi, intrati in lume noua, nu? Dar stiu si ca , cei din versiunile vechi joaca mai mult pentru prieteni decat pentru puncte si supravietuire, mi-aduc aminte cand m-a rugat un prieten sa-i dau stergere de cont, pe lumea pe care jucasem eu, cat am plans pana sa fiu in stare sa o fac.Bune sau rele , toate le-ati infruntat impreuna, impotriva dusmanilor de pe harta si a schimbarilor de joc de pe parcurs.
nu este usor ce vi se cere azi, acum, e o schimbare majora, insa poate fi una pozitiva, care sa aduca inapoi un strop de elen , prin noul zeu si vrajle sale, prin farmarea mult mai usoara si, poate prin noul look

pentru mine va aduce cu adevarat un aliviu... stergerea contului Grepolis... e un aliviu moral si material...

nicidecum nu am sa halesc mofturile unora ,ce vai doamne au un site, pe banutii mei si pe nervisorii mei...

si credetima ca nu sunt singurul de pe Alfa care va face asta... va ramane o mare harta cenusie unde sa aibe loc cei de la INNO sa planteze minunile lumii si ce or mai scorni ei pe acolo...

deja era destul de cenusie prin stergerea unor conturi imense si a culturii foarte greu de realizat(dar propunerea ieftinirii culturii se pare ca nu e pe placul INNO)...

faca borsh cu jocu lor cu tot modernizat!
 

DeletedUser5706

Guest
stiu Alandala
..stiu ca majoritatea ati votat nu ..dintre voi
eu ma refeream exclusiv la afirmatiile ei victimizante

in rest nu mai spun nimic...daca voi mai juca ..o voi face numai pentru prieteni..asa cum ai zis si tu.....care insa nu stiu cat vor mai ramane dupa asta..ceea ce va fii si mai greu :((
in niciun caz din placere de acum inainte..cu toate ca sincer ma abtin in clipa asta sa nu dau stergere cont
 

DeletedUser

Guest
raspuns

pentru mine va aduce cu adevarat un aliviu... stergerea contului Grepolis... e un aliviu moral si material...

nicidecum nu am sa halesc mofturile unora ,ce vai doamne au un site, pe banutii mei si pe nervisorii mei...

si credetima ca nu sunt singurul de pe Alfa care va face asta... va ramane o mare harta cenusie unde sa aibe loc cei de la INNO sa planteze minunile lumii si ce or mai scorni ei pe acolo...

deja era destul de cenusie prin stergerea unor conturi imense si a culturii foarte greu de realizat(dar propunerea ieftinirii culturii se pare ca nu e pe placul INNO)...

faca borsh cu jocu lor cu tot modernizat!
Casalotii au supravietuit erei glaciare daca nu ma insel, si inca-si fac de cap prin oceane.Nimeni nu te poate condamna pentru o decizie sau alta, nici macar pentru supararea ta. Ti-am zis si o repet, te inteleg perfect.Cred ca tuturor celor care au votat continuitalea le vine la fel sa-si bage piciorusele in tot si sa spuna eu am plecat, fara sa se uite in urma...fara sa dea o sansa
la ceva noi...ai investit asa cum zici, si bani si energie si, mai ales pasiune.
doare atat de tare orgoliul incat nu poti da o sansa ?Daca da, eu nu mai am nimic de adaugat. cel mai probabil nici tu, singurul lucru pe care il spun va fi deci la revedere si...incearca sa nu versi nerviii pe cei care sunt nevinovati in afacerea asta.


stiu Alandala
..stiu ca majoritatea ati votat nu ..dintre voi
eu ma refeream exclusiv la afirmatiile ei victimizante

in rest nu mai spun nimic...daca voi mai juca ..o voi face numai pentru prieteni..asa cum ai zis si tu.....care insa nu stiu cat vor mai ramane dupa asta..ceea ce va fii si mai greu :((
in niciun caz din placere de acum inainte..cu toate ca sincer ma abtin in clipa asta sa nu dau stergere cont

d-asta suntem o comunitate, d-asta am incercat sa va invit mai des pe forum la discutii, nu la razboi, pentru ca avem nevoie unii de altii in conditiile astea. avem nevoie unii de altii cand un prieten se lasa, sau i se intampla ceva.Vreti nu vreti suntem o familie , ca in orice familie exista discutii, dar si intelegere si compasiune. Nu oricine se poate lauda cu 2 ani investiti intr-un joc on-line, intr-o astfel de comunitate. aveti de ce sa fiti mandrii.
 

DeletedUser1644

Guest
Casalotii au supravietuit erei glaciare daca nu ma insel, si inca-si fac de cap prin oceane.Nimeni nu te poate condamna pentru o decizie sau alta, nici macar pentru supararea ta. Ti-am zis si o repet, te inteleg perfect.Cred ca tuturor celor care au votat continuitalea le vine la fel sa-si bage piciorusele in tot si sa spuna eu am plecat, fara sa se uite in urma...fara sa dea o sansa
la ceva noi...ai investit asa cum zici, si bani si energie si, mai ales pasiune.
doare atat de tare orgoliul incat nu poti da o sansa ?Daca da, eu nu mai am nimic de adaugat. cel mai probabil nici tu, singurul lucru pe care il spun va fi deci la revedere si...incearca sa nu versi nerviii pe cei care sunt nevinovati in afacerea asta.

pai da... ai dreptate in felul tau... nu e nimeni vinovat,dar totusi aia fac ce vor ei pe banii nostri... e alegerea noastra daca le-o permitem,sau nu!

cum bine sti acest joc e joc colectiv,de prieteni virtuali... prieteni pe care eu ii am facuti de pe alt joc de genul asta de acum 3-5 ani ... si binenteles ca va depinde de ei daca acest cont se transforma in ´´cenusiu´´ sau nu... desi ma indoiesc ca vre-unul din ei va continua aceasta katerinka....

deseara ne reunim pe skype sa discutam situatia si eu unul inclin sa cred ca facem mult loc pe lumea Alfa...

ce ma deranjeaza e ca se opteaza pentru transformarea unui joc de strategie-razboi intr-un joc de strategie-constructii fara a se tine seama de vointa playerilor... acel vot secret a fost pentru acoperirea marlaniei celor de la INNO si e o practica deosebit de murdara..:(

sunt sigur ca pe lumea Alfa nici 35% nu sa votat pentru schimbare... si spun asta pentru ca tin legatura cu toti jucatorii din top 10 cel putin... si toti sunt contra... unii mai continua doar de dragul celorlalti ...

eu sunt hotarat sa renunt la a juca versiune modificata,acu depinde de ce se va hotara daca contul ramane pe Alfa sau dispare subit...

nu va acuz pe voi de nimic,voi faceti ce hotarasc cei de la INNO... dar poate daca se prezenta situatia reala si urmarile ce le poate avea,altfel vedeau aia lucrurile... sau poate le convine sa rareasca playerii de pe lumile vechi.. nu le renteaza..:))
 

DeletedUser5706

Guest
da avem de ce sa fim mandrii..dar nu si atunci cand nu ni se ofera nimic in schimb pt acest timp
spui de casalotul ca doare prea mult orgoliul....dar nu te gandesti putin oare ca de la a durea orgoliul pana la a ti fii calcat in picioare e o diferenta,,,,
pe mine una sincer ma doare sufletul pentru toate noptile pierdute ...pentru toti cei de care m am apropiat...pentru tot...
dar asta nu inseamna ca trebuie sa dau satisfctie celor de la INNO si sa continui sa joc.....
 

DeletedUser

Guest
Cea mai proasta decizie

Cea mai proasta si idioata decizie pe care au putut-o lua admini de pe lumea Delta, cu imlemantarea jegasei alaie de versiuni 2.0, si toata lumea care a votat pentru sunt neste idioti, multa lume o sa se lase de joc din cauza voastra ... Decizi proaste si in defavoarea jucatorilor .... [-(
 

DeletedUser

Guest
pai da... ai dreptate in felul tau... nu e nimeni vinovat,dar totusi aia fac ce vor ei pe banii nostri... e alegerea noastra daca le-o permitem,sau nu!

cum bine sti acest joc e joc colectiv,de prieteni virtuali... prieteni pe care eu ii am facuti de pe alt joc de genul asta de acum 3-5 ani ... si binenteles ca va depinde de ei daca acest cont se transforma in ´´cenusiu´´ sau nu... desi ma indoiesc ca vre-unul din ei va continua aceasta katerinka....

deseara ne reunim pe skype sa discutam situatia si eu unul inclin sa cred ca facem mult loc pe lumea Alfa...

ce ma deranjeaza e ca se opteaza pentru transformarea unui joc de strategie-razboi intr-un joc de strategie-constructii fara a se tine seama de vointa playerilor... acel vot secret a fost pentru acoperirea marlaniei celor de la INNO si e o practica deosebit de murdara..:(

sunt sigur ca pe lumea Alfa nici 35% nu sa votat pentru schimbare... si spun asta pentru ca tin legatura cu toti jucatorii din top 10 cel putin... si toti sunt contra... unii mai continua doar de dragul celorlalti ...

eu sunt hotarat sa renunt la a juca versiune modificata,acu depinde de ce se va hotara daca contul ramane pe Alfa sau dispare subit...

nu va acuz pe voi de nimic,voi faceti ce hotarasc cei de la INNO... dar poate daca se prezenta situatia reala si urmarile ce le poate avea,altfel vedeau aia lucrurile... sau poate le convine sa rareasca playerii de pe lumile vechi.. nu le renteaza..:))

Casalotule, vezi tu, intr-un fel iti dau dreptate... Intr-un fel asa ar trebuie sa faca toti, poate in felul acesta pe viitor, veti avea un cuvant mai mare de spus ca jucatori...

Insa pe de cealalta parte, mi se pare o porcarie sa renunti la un lucru pentru care ti-ai pierdut nopti intregi si in care ti-ai facut prieteni, sau cel putin ai strans legatura cu cei vechi. Cel putin nu fara sa-i dai o sansa versiunii noi.

Optiunea de trecere la 2.0 a fost cea mai viabila. Nu se puteau intretine ambele versiuni, iar rezultatul votului a fost cu siguranta destul de echilibrat. Asta se poate vedea citind orice forum al oricarei comunitati ce se afla in situatia noastra.

Ne-ar parea rau sa va pierdem ca jucatori, dar in acelasi timp, va intelegem daca decideti sa faceti acest lucru. Sunt relativ sigur ca nu mai avem cum intoarce aceasta decizie.

Voi traduce si posta in cursul zilei de astazi anumite informatii noi despre lumea eroilor si minunile lumii. Sa vedeti ca "dracul" nu-i chiar asa negru precum pare...
 

DeletedUser1644

Guest
Cea mai proasta si idioata decizie pe care au putut-o lua admini de pe lumea Delta, cu imlemantarea jegasei alaie de versiuni 2.0, si toata lumea care a votat pentru sunt neste idioti, multa lume o sa se lase de joc din cauza voastra ... Decizi proaste si in defavoarea jucatorilor .... [-(

nu adminii implementeaza tinere... ei doar se supun directivelor INNO...

sa nu ii spurcam pe ei sau pe ceilalti jucatori,care asa vad jocul asta saracii,ca nu au ei vina... este marlanie a INNo Games care isi urmaresc scopurile materiale ca intotdeauna si pe orice joc a lor... netinand seama de playeri(care in opinia lor sunt atat de viciati de joc incat accepta orice rahat)

ei bine,o sa aibe o mare susrpriza bag seama,deja aici venim unsi cu alifie de pe Triburile.ro .. unde sa inghitit destul rahat INNO...

si sincer... e ultimul joc de la INNO de care eu ma mai apuc sa pun suflet... ajunge!
 

DeletedUser

Guest
eu am jucat si pe beta, si pe my, nu e cum zpui o strategie de constructii, punctele alea de cultura pe fac tot in razboi, sunt multe chestii care mai echilibreaza jocul, cum e de exemplu sa primesti puncte si daca trimiti sprijin cuiva, primesti si tu si cel aparat.Mi se pare super ok.La fel farmarea dinitr-un singur clik sau reinvierea trupelor...modul in care s-a impus decizia lasa insa de dorit.Inteleg sa-i faci propaganda , sa incerce, sa se obisnuiasca lumea...
eu sper din toata inima ca veti ramane si veti accepta provocarea,din pacate sunt constienta ca nu toti...si-atunci va urez sa ramaneti prieteni si sa nu pierdeti ce ati castigat cu atata truda in acesti ani, sentimentul asta al unitatii si apartenentei la un grup :)
 

DeletedUser2541

Guest
eu joc aceasta versiune si mi se pare destul de buna
joc si pe world tot cu aceasta versiune si la fel e super ok chestiea e sa nu fie probleme cum sint pe ny sa nu poti trimite globale
sau alte erori
dar in rest mi se pare destul de buna versiunea
acum difera de la jucator la jucator
eu una mam adaptat acestei versiuni si mi se pare una buna si chiar simplificata
 

DeletedUser5706

Guest
daca nu am fii dat o sansa acestei versiuni nu ne am fii dat cu parerea si nu am fii ajuns la aceste decizii.....
 

DeletedUser

Guest
eu joc aceasta versiune si mi se pare destul de buna
joc si pe world tot cu aceasta versiune si la fel e super ok chestiea e sa nu fie probleme cum sint pe ny sa nu poti trimite globale
sau alte erori
dar in rest mi se pare destul de buna versiunea
acum difera de la jucator la jucator
eu una mam adaptat acestei versiuni si mi se pare una buna si chiar simplificata

poti trimite globale daca u salvezi in calc parola de la cont , dsau iti stergi cookiurile:) , la fel e si pe my, unde sunt eu
 

DeletedUser

Guest
da avem de ce sa fim mandrii..dar nu si atunci cand nu ni se ofera nimic in schimb pt acest timp
spui de casalotul ca doare prea mult orgoliul....dar nu te gandesti putin oare ca de la a durea orgoliul pana la a ti fii calcat in picioare e o diferenta,,,,
pe mine una sincer ma doare sufletul pentru toate noptile pierdute ...pentru toti cei de care m am apropiat...pentru tot...
dar asta nu inseamna ca trebuie sa dau satisfctie celor de la INNO si sa continui sa joc.....

Nu as numi-o satisfactie. A fost doar optiunea cea mai viabila pentru ei.
 

DeletedUser2541

Guest
aha mersi alandala nu am stiut am sa incerc
eu de obicei salvezi parola in calc
ca sa nu ma loghez de fiecare data
nu am stiut
 

DeletedUser1644

Guest
Nu as numi-o satisfactie. A fost doar optiunea cea mai viabila pentru ei.

trebuia sa se gandeasca daca e viabila cand au inventat jocul si au deschis primele lumi ... nu dupa 2 ani de zile...

nu se face asa ceva niciunde si cu nimeni... doar astia de la INNO isi permit asa ceva... si doar pe serverele .RO bag seama... o fi Romanul cel mai cretin din lume???

eu nu am auzit vre-odata sa cumperi un produs,sa-ti fie schimbat si sa primesti altul... si sa mai si aplauzi dupaia... pff

e chiar de rasul curcilor ce fac astia pe serverele .Ro
 

DeletedUser

Guest
daca nu am fii dat o sansa acestei versiuni nu ne am fii dat cu parerea si nu am fii ajuns la aceste decizii.....

Cu tine chiar am mai vorbit despre asta. Nu e tot una inceputul pe o lume noua si probatul timp de 2 saptamani cu un oras, doua cu jocul pe parcursul catorva luni....

Oricum, inteleg ca nu-ti place sa te simti fortata sa faci lucrul acesta si poate doar nu vrei schimbarea, sau poate chiar nu iti va place noua versiune.... Dar in momentul de fata asta e situatia si, daca pe tine te deranjeaza atat de tare lucrul acesta, nu pot decat sa-ti doresc mult succes in continuare si in viitoarele jocuri ce-ti vor ocupa timpul. Si sti ca-mi pare rau sa fac lucrul asta..

Chiar nu are sens sa va mintim ca totul va fi de acum roz-bon-bon si v2 e o a 8-a minune a lumii in materie de jocuri. Insa e, dupa toate criterile, o imbunatatire...
 

DeletedUser131

Guest
Eu unul nu inteleg de ce vor sa schimbe versiunea.Eu o data ce joc pe o lume veche,poate inseamna ca imi place aceasta versiune.Cine vrea sa joce pe lumile cu versiune 2.0 sa se inscrie in acele lumi unde este implementata aceasta versiune,nu sa schimbe si lumile vechi.Eu sincer joc si pe olume cu versiune 2.0 si nu prea imi place,plus ca merge mai greu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus