Versiunea 2.x si pe lumile vechi

Doriti implementarea versiunii de joc 2.0 pe lumile cu versiune 1.x ?


  • Total votanți
    403
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca nu poate fi vorba de o petitie, iar jucatorii nu au un cuvant de spus.
Greva: Nu se mai folosesc conturi premium ;) - echivalent cu sah mat!
 

DeletedUser

Guest
Trecerea la versiunea a 2-a e programata pe maine, 15 noiembrie...
 

DeletedUser5815

Guest
ca se tot intreba lumea de rezultatele sondajului si pe la altii
uitati aici graficul:

http://forum.grepolis.net/showpost.php?p=482594&postcount=1

se pare ca mai multi jucatori, de pe toate serverele, au vrut sa fie "constructori" ... desi, daca ma uit la media de puncte pe orase ale unor vehementi de pe la noi, nu stiu care e mai "constructor"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ca se tot intreba lumea de rezultatele sondajului global
uitati aici graficul:

http://forum.grepolis.net/showpost.php?p=482594&postcount=1

se pare ca mai multi jucatori, de pe toate serverele, au vrut sa fie "constructori" ... desi, daca ma uit la media de puncte pe orase ale unor vehementi de pe la noi, nu stiu care e mai "constructor"

Ok, deci se pare ca n-am avut dreptate. Rezultatele nu sunt asemanatoare ca procentaj (cu toate ca daca am vorbi doar de comunitatea noastra, nu stiu de ce am impresia ca ele ar fi).

Am observat insa ca reactiile jucatorilor sunt asemanatoare...

Ahh... Si ca nu s-au luat in considerare ce-i ce au ales "Nu" la a doua intrebare :) Cel putin asta mi se pare un lucru bun. (**Hint** Just... ;) )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
ca se tot intreba lumea de rezultatele sondajului global
uitati aici graficul:

http://forum.grepolis.net/showpost.php?p=482594&postcount=1

Am postat mai devreme acest grafic - tot nu vad unde scrie ca este rezultatul tuturor comunitatilor!

se pare ca mai multi jucatori, de pe toate serverele, au vrut sa fie "constructori" ... desi, daca ma uit la media de puncte pe orase ale unor vehementi de pe la noi, nu stiu care e mai "constructor"

Se dezbate strategia jucatorilor? Diferentele dintre lumi nu se masoara in "constructii" . Fiecare jucator se invarte in propriul sau numar de populatie libera la ferma...
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca nu poate fi vorba de o petitie, iar jucatorii nu au un cuvant de spus.
Greva: Nu se mai folosesc conturi premium ;) - echivalent cu sah mat!

Asta Doare fff mult :DDDD

Daca u spui la cnv ca nu mai dai [ex: ( 10 euro pe luna) ] pentru grepolis, si asa fac toti jucatori, stii cum vin cei de la inno si fac tot ce vrem noi??
 

DeletedUser

Guest
ce sa spun....stiti poate proverbul "Daca n-ai vaci,mulge caprele si taci!"...n-am de gand sa ma las pentru o schimbare (pe care n-am vrut-o)...am muncit prea mult:) Deci trebuie sa ma interezez cum e treaba cu minunile :)...
PS:asta a fost dedicatie pentru raresmihai2010 sa stie ca nu scapa asa usor de mine:):):)
 

DeletedUser5815

Guest
Am postat mai devreme acest grafic - tot nu vad unde scrie ca este rezultatul tuturor comunitatilor!



Se dezbate strategia jucatorilor? Diferentele dintre lumi nu se masoara in "constructii" . Fiecare jucator se invarte in propriul sau numar de populatie libera la ferma...

pai n-au fost aprecierile mele... ci asa am fost catalogati daca am votat pro ... a, si sa nu uit: noi nu suntem jucatori
 

DeletedUser

Guest
Da Just, am vazut si eu ce-au facut... Nici nu cred ca m-ai vazut spunand ca a fost o "schema" corecta sau ca modul in care s-a luat decizia de trecere la v2 a fost ok.

I-am spus si lui Casalotul mai sus, ca mi-as dori oarecum sa se dea "Stergere cont" in masa, intr-un fel. Poate asa vor fi jucatorii mai bagati in seama data viitoare. Cu toate ca nu prea cred sa vi se ceara vreodata mai mult decat o parere.

Dar intr-un fel imi mentin parerea ca e o porcarie sa renunti la munca fara sa incerci.

A spus cineva mai sus ca InnoGames nu e o firma de binefacere. E adevarat, nu e... Si asemenea decizii se iau si probabil se vor mai lua, gandite la rece si cu date ce doar ei le au la dispozitie.... Ma indoiesc sa gasiti locul si jocul in care lucrurile vor sta diferit.
Parerea voastra conteaza, nu ma intelege gresit... Insa e, cum a fost intotdeauna doar o parere si un factor in luarea unei decizii.

Ceea ce faceti in continuare, e alegerea voastra... Eu sper doar sa nu o luati in graba si la nervi :)


P.S. Ma intreb daca nu e acum momentul sa le cerem si luarea in considerare a unei ideei ca "scaderea costului la punctele de cultura"!?.. dar e doar o idee, nu va bazati ca va putea fi realizata...
vina echipei tehnice este doar ca nu a facut mai explicita situatia, ca nu a explicat mai bine situatia. eu personal nu am mai votat in celalalt sondaj, pt ca am crezut ca se cumuleaza voturile, nu ca este un alt sondaj de opinie. s-au facut mai multe pt ce? am gresit si-mi asum greseala, dar chestionarele alea amestecate nu au fost facute de nemti, s-au facut de catre romani. cine le-a facut? are cineva curajul sa o recunoasca? de ce le-a facut asa si nu explicit? pt a ne prosti in fata? :)) la ce conteaza parerea noastra? la statistici? spuneti ca v-ati dori sa se dea stergere cont in masa. dar dumneavoastra aveti cel mai greu cuvint de spus, domnilor, stiti bine asta. s-a facut ceva la nivel de conducere pt asta? nu cred... de ce? nu-mi pot exprima parerea pe acest forum din pacate...
 

DeletedUser

Guest
pai n-au fost aprecierile mele... ci asa am fost catalogati daca am votat pro ... a, si sa nu uit: noi nu suntem jucatori
tania, te cunosc si esti o jucatoare de top. nu este vb de cum este cineva catalogat, intotdeauna se vor face excese. este vb de dreptul de a alege. tu joci amindoua versiunile, si-ti place cea de a doua. daca ai fi pusa sa alegi ai renunta la prima versiune si ai continua pe a doua. dar mie si altora nu ne place, si nu mai avem posibilitatea de a juca ce ne place, si am jucat si eu versiunea 2.x. este vorba de dreptul de a alege, si de modalitatea de cum s-a facut acest sondaj...
 

DeletedUser5815

Guest
tania, te cunosc si esti o jucatoare de top. nu este vb de cum este cineva catalogat, intotdeauna se vor face excese. este vb de dreptul de a alege. tu joci amindoua versiunile, si-ti place cea de a doua. daca ai fi pusa sa alegi ai renunta la prima versiune si ai continua pe a doua. dar mie si altora nu ne place, si nu mai avem posibilitatea de a juca ce ne place, si am jucat si eu versiunea 2.x. este vorba de dreptul de a alege, si de modalitatea de cum s-a facut acest sondaj...

daca as fi pusa sa aleg intre versiuni, probabil ca da, as putea alege a doua versiune
mi-ar fi extrem de usor s-o fac daca ar fi vorba doar de aspectul asta... dar renuntand la o lume, ar trebui sa renunt la tot ce-am reusit sa fac pana acum si mai ales la oamenii intalniti pe prima versiune .... ori asta refuz cu incapatanare s-o fac, de-aia am si votat schimbarea, tocmai ca sa nu fiu pusa in situatia asta... si sa mai dispara un cont asa cum au disparut multe in jurul meu...

fiecare alegere e subiectiva in functie de afinitatea fiecaruia fata de o versiune sau alta, versus colectivul din care face parte... si da, e o decizie care tine doar de optica personala si modul in care fiecare vede resuscitarea unui joc in care au intervenit timpi morti si conturi fantoma
 

DeletedUser

Guest
vina echipei tehnice este doar ca nu a facut mai explicita situatia, ca nu a explicat mai bine situatia. eu personal nu am mai votat in celalalt sondaj, pt ca am crezut ca se cumuleaza voturile, nu ca este un alt sondaj de opinie. s-au facut mai multe pt ce? am gresit si-mi asum greseala, dar chestionarele alea amestecate nu au fost facute de nemti, s-au facut de catre romani. cine le-a facut? are cineva curajul sa o recunoasca? de ce le-a facut asa si nu explicit? pt a ne prosti in fata? :)) la ce conteaza parerea noastra? la statistici? spuneti ca v-ati dori sa se dea stergere cont in masa. dar dumneavoastra aveti cel mai greu cuvint de spus, domnilor, stiti bine asta. s-a facut ceva la nivel de conducere pt asta? nu cred... de ce? nu-mi pot exprima parerea pe acest forum din pacate...

Au fost traduse de romani, pentru versiunea romaneasca. Nu au fost facute de noi. :) Si btw, noi nu suntem echipa tehnica. :)

Si vezi, parerile personale nu mi le lua ca fiind anunturi oficiale. ;) Si noi NU avem alt cuvant de spus, oricat de greu ar parea lucrul acesta de inteles. Suntem doar saltea intre voi si producatori.

Db23urs, hai te rog, tu esti suparat deja pentru chestii din joc si cauti acum nod in papura sa pui vina pe noi.. Neaparat pe noi si doar pe noi.... Nici macar nu ti-a ingradit cineva dreptul la exprimare si deja vii cu texte clasice, gen "Nu-mi pot exprima parerea"...
 

DeletedUser

Guest
Ok, deci se pare ca n-am avut dreptate. Rezultatele nu sunt asemanatoare ca procentaj (cu toate ca daca am vorbi doar de comunitatea noastra, nu stiu de ce am impresia ca ele ar fi).

Am observat insa ca reactiile jucatorilor sunt asemanatoare...

Ahh... Si ca nu s-au luat in considerare ce-i ce au ales "Nu" la a doua intrebare :) Cel putin asta mi se pare un lucru bun. (**Hint** Just... ;) )

Poti sa traduci ? Ce nu s-a luat in considerare ? De unde ai ajuns la concluzia respectiva ? :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Poti sa traduci ? Ce nu s-a luat in considerare ? De unde ai ajuns la concluzia respectiva ? :rolleyes:

In rezultatele sondajului prezentat pe .net se spune ca nu s-au luat in considerare voturile cu dublu "Nu" datorita contestatiilor facute.

Apropo, nu vreau sa va bag in ceata... Inca nu am aflat daca acel sondaj e doar pentru .net sau e valabil pentru toate comunitatile...
 

DeletedUser

Guest
Db23urs, hai te rog, tu esti suparat deja pentru chestii din joc si cauti acum nod in papura sa pui vina pe noi.. Neaparat pe noi si doar pe noi.... Nici macar nu ti-a ingradit cineva dreptul la exprimare si deja vii cu texte clasice, gen "Nu-mi pot exprima parerea"...

ma inclin in fata perceptiei deosebite pe care o aveti si a modului in care stiti dumneavoastra ce au in cap unele persoane, dar v-am mai spus, cred ca este deformatie profesionala. :) sau cumva va simtiti cu musca pe caciula cumva? :). nu caut sa dau vina pe nimeni, doar subliniez niste lucruri care mie mi se par destul de clare... nu s-a facut nimic de catre nimeni din administratia jocului pt jucatorii care prefera prima versiune. toti va bateti cu pumnii in piept ca nu sunteti de acord, ca ati vrea sa fie altfel, dar nimeni nu a facut absolut nimic. de ce nu pot sa-mi exprim parerea pt ca s-a facut un sondaj de care nu se tine cont? pt ca mi-ar fi rusine de ceilalti participanti la acest forum care ar citi postul meu, dar nu cred ca dumneavoastra intelegeti asta, cu toate ca aveti calitati paranormale. :)
 

DeletedUser

Guest
Poti sa traduci ? Ce nu s-a luat in considerare ? De unde ai ajuns la concluzia respectiva ? :rolleyes:

S-a ajuns la concluzia ca intrebarea a doua, cea de siguranta (chiar esti SIGUR ca nu vrei v 2.0? :D ), are un caracter nepotrivit, nefericit... s-a considerat a nu se lua in considerare rezultatele intrebarii de siguranta. Cel putin asa am vazut postat, in mod oficial.

In sondaj, pare-se - s-au luat in considerare doar raspunsurile la prima intrebare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus