Versiunea 2.x si pe lumile vechi

Doriti implementarea versiunii de joc 2.0 pe lumile cu versiune 1.x ?


  • Total votanți
    403
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Putem "purica", pana maine acest subiect, si putem lua "adminii" la rost. Dar, sunt convins - ca, atunci cand este vorba de profit, bani, eficientizare, costuri mentenanta, etc, lucrurile pleaca de "sus", si ca frustrarile, nu trebuiesc varsate la ei, la modul personal. Ci doar cel mult comunicate, catre "mai sus". Chiar daca - exista posibilitatea prin formulare - sa se fi facut exces de zel, nimic nu este intamplator, iar "retele" sunt doar traduse.

Zarurile au fost aruncate. Acum exista 2 variante - simple. Ori cei carora nu le convine aceasta schimbare, fie vor parasii jocul, fie vor ramane in joc. E simplu. Cel mult - acestia pot milita pentru o revenire la vechiul sistem.(care insa - datorita imposibilitatii sau greutatii prea mare - tehnic - de revenire la vechiul sistem, nu se va putea face decat la o restartare a lumii) Atat.

Intr-adevar, este o optiune, adaugarea de elemente noi, dinamizare pentru jucatori, si castig mai mare pentru producator...dar, asa nu am vazut pe nicaieri...(si credeti-ma pe cuvant, am jucat - si inca joc cateva jocuri, care au acelasi principiu: avantajele se platesc). O schimbare atat de "severa" - nicaieri. Peste tot se adauga elemente, si in functie de reactia jucatorilor (si de eficienta - lor vis-a-vis de castigurile pe care le produc) se continua cu o directie - sau alta.
 

DeletedUser1644

Guest
curand or sa vada urmarile acestei manareli facute si atunci poate isi vor da seama ca nu sa intalnit HOTUL(INNO) cu PROSTUL(noi cei ce le dam banuti)...

ca reper va dau lumea Alfa - M44-45

si sunt sigur ca nu va fi caz singular
 

DeletedUser4252

Guest
Si de ce nu avem si noi grafic cu raspunsurile la chestionar ? noi suntem mai prejos fata de cei de pe .net ?
 

DeletedUser5706

Guest
s a tot intrebat de o petitie
daca putem face...cum si unde...
la asta nu ne raspunde nimeni?
daca tot ati fost asa impotriva la sondaj multi dintre voi..ajutati ne macar cu asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:)

dupa aproape 2 ani petrecuti pe 1x cred ca mi-ar fi greu sa ma obisnuiesc cu 2x....nu sunt de acord.
___________________
:pro:
 

DeletedUser5706

Guest
:)))))
pai normal...pt ca in caz ca nu ai observat atunci cand se aduce vba de o sansa fie ea si 0,1%. "cei" care nu vor acapareaza toata pagina cu eseuri pentru a se continua discutiile polemice si a se trece cu vederea ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
:)))))
pai normal...pt ca in caz ca nu ai observat atunci cand se aduce vba de o sansa fie ea si 0,1%. "cei" care nu vor acapareaza toata pagina cu eseuri pentru a se face continua discutiile polemice si a se trece cu vederea ;)

Polemici sunt, si vor fi pentru ca sunt aspecte separate, dar aceeasi buba.
1. Latura - modul in care s-a facut trecerea.
2. Ce se poate face?
3. Va dati seama, ca - daca inno recurge la o asemenea masura, destul de extrema, nu o face, chiar fara motive? Adica clar, nu e ok, cu "incasarile" de pe v 1.0. (dupa o vorba romaneasca ... daca nu e stricat - nu o repara! )


P.S.: aceasta ESTE o pagina dedicata discutiilor, iar ceea ce s-a putut face - a fost votul, aici, si pe pagina externa. Rezultatul... si decizia, mai ales.. :(

O cale de a face, singura, cred - revenirea (pentru ca e clar ca se va intampla schimbarea!) este un alt topic, alt "pool", unde banuiesc ca se poate face o petitie, care ar trebuii semnata de un nr suficient de mare de jucatori - (platitori, eventual).

(dar in proportie de 90% sunt sigur - ca indiferent de rezultatul acelui pool, se va comunica ca revenirea la v 1.0, nu se poate face din motive tehnice, decat eventual la un restart al lumii....)

Eterna dilema... "forta persuasiunii, sau persuasiunea fortei...." Personal, sunt mai mult decat dezamagit.
 

DeletedUser

Guest
Bună seara..sau bună dimineața.

Dim moment ce pool-ul este închis și decizia luată, consider că orice discuție este, de aici înainte inutilă. Am transmis un mesaj privat cu un link unde, dacă doriți, puteți face o petiție. Este un drept constituțional al dumneavoastră.

Din punctul meu de vedere, discuțiile aici nu își mai au sensul.

Cu mulțumiri,

Topic closed.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus