Petitie împotriva construirii instant cu aur

  • Autor subiect DeletedUser7589
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Îmi cer scuze, postarea ta a fost ambiguă.

- - - Actualizat - - -



Prietene, vorbe. Cu portul la 30 construieşti altfel decât cu el la 10. Şi costurile nu sunt la fel de mari. Dacă lângă chemare mai adaugi recrutare accelerată, eventual încă una pe 4 săptămâni, ai să vezi că costă mult mai puţin.
În ce priveşte apărarea sunt destui care pot confirma că mă număr printre cei mai buni. Dar în situaţia actuală sunt în imposibilitate să mă apăr împotriva unui jucător care bagă în joc sute de euro. Pentru că nu sunt dispus să consum 1000 de galbeni ca să fac 100 de bireme, chiar dacă sunt capabil să le bag într-o fereastră de o secundă.

Degeaba te superi eu mi-am dat cu parerea. Si sper sa nu se modifice chiar daca is zeci de persoane care semneaza aceasta petitie. Oare de ce semneaza si cei care se stiu ca baga gold calumea. Pentru ca costa mai mult sa refaci un full de orice decat pe vechiile lumi. Nu vezi CLA vor sa schimbe asta, christy unul dintre cei mai buni atacatori de pe grepolis.ro poate cel mai bun vrea sa schimbe asta, e un semn de gandire ca nici lor nu le convine sa bage mai mult gold sa refaca acelasi trupe.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Degeaba te superi eu mi-am dat cu parerea. Si sper sa nu se modifice chiar daca is zeci de persoane care semneaza aceasta petitie. Oare de ce semneaza si cei care se stiu ca baga gold calumea. Pentru ca costa mai mult sa refaci un full de orice decat pe vechiile lumi. Nu vezi CLA vor sa schimbe asta, christy unul dintre cei mai buni atacatori de pe grepolis.ro poate cel mai bun vrea sa schimbe asta, e un semn de gandire ca nici lor nu le convine sa bage mai mult gold sa refaca acelasi trupe.

Voi reveni cu nişte calcule exacte, atât pentru construcţii, cât şi pentru trupe. Şi mai ales pe combinaţia construcţii/trupe, pentru că există o legătură directă între nivelul portului/cazarmei - depozitului şi durata unei comenzi. Startul unei lumi este esenţial pentru evoluţia ulterioară. Ori tocmai aici se face diferenţa pe aceste noi opţiuni premium. Şi nicidecum o discuţie nu poate constitui motiv de supărare. Doar aşa subiectulpoate fi analizat în profunzime.

- - - Actualizat - - -

SEMNAT PETIŢIA
doruldor
AuraAura
pipu3bob
Barbarul-Bv
Askillz
Allleeex
Naty*
salah al-din
black VLAD
ThisIsSparta1231
**SANDSTORM**
Tony the God
tvhy
yoyoyoxxx
rareshhh
Bazingaaa
Leoluca Bagarella
nikess
panaceea
Tiberiu10
Leone61
gingira
santorinos
Fanta bear
=Combo=
Brensen
Birebista
eman99
Terragon
cristian1111
razvanbz
tonisebi
forever-lethal
OvidiuFord23
Frizon
zamolxeis
Florin3512
al3x1984
kuker
joe.cata95
florin150
==Myamoto==
Dark3vil25
Iorga Andrei
Adrian 99
1stiulian
Senza id3ntita
adelynp
miky.b
HIMERA1002
ionkiller
fanandre
onlycriss
artex100
christy222
SimplePlay
Grimjow
Mihai43
adrianadrian
alexbosu2011
Silvia-C
alexei79
sangerosu2011
ddbn
turku99
bogdan777
VALY.
Verendrye
sarazin
Pirat23
Racnem
Justitiarul1078
cipolino77
knirila
vasnick72
roby 69
nicol 10
SACNIRAM
Florin Lac
Ceferistul68
pirinei
Baratheon
AlinN
taelons
dododo45
WarG
DGrayMan
Zeus Temple
masonu
cross2033
valentins1994
dariusmartin
valase
becheras
vlad007
gexge72
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
sunt de acord!

in pofida faptului ca sunt o sustinatoare a ideii ca jocul in sine este un serviciu de care beneficiez si pentru care trebuie sa platesc ca pentru orice alt serviciu, cred ca noile facilitati provoaca un dezechilibru mult prea mare nu doar intre jucatorii premium si cei gratis, ci chiar si intre cei care utilizeaza gold, ceea ce este mult mai grav...
parerea mea e ca functiile premium si injumatatirile erau arhisuficiente pentru a pastra un oarecare echilibru
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6312

Guest
Sunt deacord cu aceasta petitie insa o consider zadarnica pentru ca dezvoltatorii acestui joc doresc sa castige bani de pe urma muncii depuse iar cu facilitatile acestea sigur vor castiga enorm de mult si va puteti inchipui ca nu vor renunta la schimbari.Ce putem noi face ca jucatori? Putem sa boicotam in joc aceste facilitati intelegandu-ne cu totii sa nu ne folosim de ele desi si aici ma indoiesc ca vor accepta cu totii.
 

DeletedUser11987

Guest
De acord!
Un joc de strategie trebuie sa fie in primul rand un joc cat mai echilibrat. Prefer sa platesc o taxa lunara pentru joc decat sa ma confrunt cu tot felul de maniaci care rup cardul in 10 numai sa imi arate cat de buni sunt ei la jocul asta!
 

DeletedUser

Guest
sunt de acord !
insa eu as adauga o propunere aici.. sa ne intelegem tot colectivul jucatorilor de grepolis .. sa nu mai folosim gold asta insemnand sa numai cumpere nimeni gold .. sa jucam normal cum se facea acum 2-3 ani . astfel ar fi un echilibru total . nu ar mai exista discriminari in ce priveste bani . chiar as fi curios in astfel de situatie ce ar face cei de la INNO ?
smiley_emoticons_karte2_rot.gif
 

DeletedUser6817

Guest
De acord. Deja sunt pe Byzantium jucatori care refac un ful de 250 usoare in 8 ore.
 

DeletedUser13911

Guest
treceti-ma si pe mine pe lista....insa rozalia avea dreptate...astia vor bani,atat!Stiti...chestia e urmatoarea..pana acum am vazut doar lupii,greii de acolo,sa semneze..in rest....ce sa inteleg..ca e agreata "chestiuta"?:|
 
Ultima editare de un moderator:

Rareshhh

Membru activ
Nici forumul extern nu mai e ce a fost odata, nu prea mai intra lumea pe el deci e pe undeva normal sa nu stie toata lumea de acaesta petitie care pana la urma e inutila cred eu...
 

DeletedUser7589

Guest
SEMNAT PETIŢIA
doruldor
AuraAura
pipu3bob
Barbarul-Bv
Askillz
Allleeex
Naty*
salah al-din
black VLAD
ThisIsSparta1231
**SANDSTORM**
Tony the God
tvhy
yoyoyoxxx
rareshhh
Bazingaaa
Leoluca Bagarella
nikess
panaceea
Tiberiu10
Leone61
gingira
santorinos
Fanta bear
=Combo=
Brensen
Birebista
eman99
Terragon
cristian1111
razvanbz
tonisebi
forever-lethal
OvidiuFord23
Frizon
zamolxeis
Florin3512
al3x1984
kuker
joe.cata95
florin150
==Myamoto==
Dark3vil25
Iorga Andrei
Adrian 99
1stiulian
Senza id3ntita
adelynp
miky.b
HIMERA1002
ionkiller
fanandre
onlycriss
artex100
christy222
SimplePlay
Grimjow
Mihai43
adrianadrian
alexbosu2011
Silvia-C
alexei79
sangerosu2011
ddbn
turku99
bogdan777
VALY.
Verendrye
sarazin
Pirat23
Racnem
Justitiarul1078
cipolino77
knirila
vasnick72
roby 69
nicol 10
SACNIRAM
Florin Lac
Ceferistul68
pirinei
Baratheon
AlinN
taelons
dododo45
WarG
DGrayMan
Zeus Temple
masonu
cross2033
valentins1994
dariusmartin
valase
becheras
vlad007
gexge72
tania321
2kinkyn4u
LegionAsul
.nOir.
Isbe2504
MoghulLKan
alexis2603
NebunatiCATA
Cp.JackSparrow
stephaNNb
Igor
bnj23
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11158

Guest
sunt de acord:D

si doruldor ma bucur sa te revad
si pe AuraAura
 

DeletedUser7589

Guest
sunt de acord:D

si doruldor ma bucur sa te revad
si pe AuraAura

Ne bucurăm şi noi să te revedem după doi ani. Nu doar pe tine, ci şi pe ceilalţi vechi colegi de joc, indiferent dacă ne-au fost colegi, aliaţi sau adversari :)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus