Petitie împotriva construirii instant cu aur

  • Autor subiect DeletedUser7589
  • Data de început

DeletedUser14839

Guest
Sunt de acord
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10689

Guest
sunt de acord
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu nu sunt de acord cu aceasta petitie. De ce e foarte simplu, bagi mai mult gold sa faci un full de usoare cu noul sistem decat pe cel vechi deci practic ii ajuta mai mult pe cei care nu baga asa mult gold. Iar faza ca nu te poti lupta de la egal la egal cu cei care baga gold ca nebunii asta e doar parerea ta. Deschidetiva ochii oameni buni, ii costa cam 12k gold sa fara un full de usoare fara chemare, cu chemare la 6k gold. Deci practic pe noi astia care bagam gold doar pentru premium ne ajuta mai mult aceasta implementare! Sper sa ramana asa sa il vad pe banderica ca baga milioane sa-si refaca trupele:)) hahaha

Lasati sistemul cum e, sa ii doare mana cand refac full-uri sa ii doare putin la buzunar
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7589

Guest
Tu vezi problema la trupe, eu o văd la construcţii. Unde îl costă mult mai puţin şi ia din start un avantaj de dezvoltare nefiresc. Neconform cu spiritul jocului şi cu promisiunile făcute nu cu prea mult timp în urmă de INNO că nu vor dezechilibra jocul în favoarea jucătorilor premium.
Dacă vrei mai mult, sunt unul dintre cei care nu înghit nici prostia cu înjumătăţiri de trupe. Nici de construcţii.
Reţin o idee de pe forumul internaţional. Bună, dar nu va fi implementată niciodată. Jocul să nu fie gratis, ci doi euro lunar în care să fie incluse opţiunile premium, în rest să nu se mai permită nimic. Ar fi ideal, dar ştiu că e inaplicabil. Ar dispărea mai întâi "carnea de tun", jucătorii care joacă pur şi simplu de plăcere şi nu ar băga nici cinci cenţi în joc. Şi ar dispărea acei jucători care donează sute de euro lunar către INNO şi care nu ar şti să joace altfel. Pe internaţional sunt jucători care bagă câte 100 de euro săptămânal când nu sunt evenimente Şi observ că încet încet o să ajungem şi noi aici.

Editare: în sistemul cu înjumătăţiri puteai ca jucător să te aperi cu mai puţini bani. Făceai 100 de bireme în 12 ore cu 100 de galbeni şi le băgai înaintea navei. Acum pentru acelaşi lucru te ustură buzunarul. Nu că aş fi de acord cu înjumătăţirile, cum am spus mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
E normal sa vad problema cu recrutarea trupelor. Niciodata nu o sa-ti amintesti de un jucator care e zidar si omu festivalelor. Mereu o sa-ti aduci aminte de cel mai bun atacator/aparator sau luptator.
 

DeletedUser7589

Guest
Îmi cer scuze, postarea ta a fost ambiguă.

- - - Actualizat - - -

E normal sa vad problema cu recrutarea trupelor. Niciodata nu o sa-ti amintesti de un jucator care e zidar si omu festivalelor. Mereu o sa-ti aduci aminte de cel mai bun atacator/aparator sau luptator.

Prietene, vorbe. Cu portul la 30 construieşti altfel decât cu el la 10. Şi costurile nu sunt la fel de mari. Dacă lângă chemare mai adaugi recrutare accelerată, eventual încă una pe 4 săptămâni, ai să vezi că costă mult mai puţin.
În ce priveşte apărarea sunt destui care pot confirma că mă număr printre cei mai buni. Dar în situaţia actuală sunt în imposibilitate să mă apăr împotriva unui jucător care bagă în joc sute de euro. Pentru că nu sunt dispus să consum 1000 de galbeni ca să fac 100 de bireme, chiar dacă sunt capabil să le bag într-o fereastră de o secundă.
 
Sus