Petitie împotriva construirii instant cu aur

  • Autor subiect DeletedUser7589
  • Data de început

DeletedUser7589

Guest
PETIŢIE ÎMPOTRIVA CONSTRUIRII INSTANT CU AUR

În primul rând ideea nu îmi aparţine, am preluat-o de pe forumul internaţional. Pentru cei care doresc să verifice existenţa unei petiţii asemănătoare, acest link este util: http://forum.en.grepolis.com/showthread.php?54272-Petition-to-Stop-Instance-Buy&highlight=petition.

Nu voi insista pe argumentele de pe forumul internaţional, ci îmi voi exprima propria opinie.
De ce cred că nu e bună această nouă implementare în joc? În primul rând, ca multe alte implementări făcute în ultimii doi ani, creează un decalaj mult prea mare între jucătorii care utilizează aur şi cei care nu utilizează sau o fac cu moderaţie. Practic, un jucător care nu utilizează aur sau îl utilizează pentru opţiunile standard nu are nici o şansă să lupte cu un jucător care foloseşte aur aproape nelimitat. Înţeleg că pentru dezvoltatori jocul este în primul rând o afacere, însă consider că trebuie păstrat un echilibru între utilizarea aurului şi ştiinţa jocului. Ca jucător vechi, căruia îi place să lupte cu cei mai buni, îmi va veni greu să rămân în joc doar pentru a mă lupta cu inactivi şi fantome pentru a creşte.
Acestă opţiune oferă practic posibilitatea unor jucători să fie gata pentru a cuceri în mai puţin de 24 ore. Le oferă posibilitatea să atace la ieşirea din protecţie cu 2000 de trupe. Cu 300 de uşoare. Practic, un asemenea jucător elimină de unul singur o întreagă alianţă. Ideea de competiţie este eliminată.
Sunt printre cei care îşi doresc ca jocul să revină parţial măcar la ceea ce a fost odată. Ştiu că nu va reveni la plăcerea pe care mi-o procura la început, când puteam să îl joc fără ca acest lucru să afecteze timpul dedicat vieţii reale, dar măcar în parte să fie o competiţie strategică şi nu o competiţie de genul "câştigă cine bagă mai mulţi bani". După ultimele implementări mă întreb, justificat, ce urmează. Vom găsi la piaţă oraşe de vânzare?!

Rog pe cei care sunt de acord cu această petiţie să spună în acest topic un simplu SUNT DE ACORD, şi eventual să completeze argumentele mele.
De asemenea, rog conducerea GREPOLIS ROMÂNIA să transmită INNO GAMES doleanţele noastre.

Voi actualiza semnăturile voastre la fiecare 24 ore.

Cu respect,
Doru


SEMNAT PETIŢIA
doruldor
AuraAura
pipu3bob
Barbarul-Bv
Askillz
Allleeex
Naty*
salah al-din
black VLAD
ThisIsSparta1231
**SANDSTORM**
Tony the God
tvhy
yoyoyoxxx
rareshhh
Bazingaaa
Leoluca Bagarella
nikess
panaceea
Tiberiu10
Leone61
gingira
santorinos
Fanta bear
=Combo=
Brensen
Birebista
eman99
Terragon
cristian1111
razvanbz
tonisebi
forever-lethal
OvidiuFord23
Frizon
zamolxeis
Florin3512
al3x1984
kuker
joe.cata95
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
De acord.Dar sint sigur ca echipa Grepolis Romania nu va face nimic pentru a duce aceasta petitie la cunostinta celor de la Innogames.Si nu zic mai multe ca imi iau iara penalizari.Am fost doi ani pe serverele straine si nu am primit nici un mesaj despre programe de automatizare a jocului.Am revenit de mai putin de o saptamina aici si am primit deja 5 mesaje in care se face publicitate la astfel de programe.
 

DeletedUser13231

Guest
sunt de acord!
 
Ultima editare de un moderator:

Rareshhh

Membru activ
Sunt de acord.
Am inceput si eu sa joc pe lumea asta noua sa vad cum e update-ul, am ramas foarte dezamagit, practic e imposibil sa joci fara aur, cu noile caracteristici pe lume cu viteza 2 sa ridici senatul la nivel 9 dureaza o ora iar pe Omega care are tot viteza 2 dar nu are acest nou update dureaza doar 29 de minute...
 
Sus