Petitie împotriva construirii instant cu aur

  • Autor subiect DeletedUser7589
  • Data de început

DeletedUser9949

Guest
Sunt de acord cu folosirea goldului pentru constructii instantB-)
 

DeletedUser8360

Guest
Salutare,
Petitiile astea online nu sunt cea mai buna solutie si dicolo de aspectele mentionate de tine sunt altele mult mai profunde, legate de niste "virusi cu actiune umana" care afecteaza buna functionare a softului furnizat de Inno.

Am initiat o pagina in cadrul viitorului nostru site menita a reechilibra fortele (dintre jucatori si admini in primul rand care pe zi ce trece capata tot mai multe privilegii si poarta mai putina raspundere privitor la obiectivitatea de care ar trebui s adea dovada). Vor urma niste parteneriate cu autoritatile menite a reechilibra atributiile si competentele fiecarui actor. De noi depinde (si de capacitatea adminilor de a intelege ca daca vor sa vanda un serviciu trebuie sa-i asigure si niste parametri de functionalitate. Am ajuns sa achizitionam bonusuri fara efect si sa ni se spuna ca procentele de 100% rediucere care functioneaza pe lume cu viteza 3 nu u acelasi efect pe lume cu viteza mai mica si alte aberatii pentru care iti raspund ca trimit problema la tehnic dupa care inchid tichetul si uita sa mai revina cu rezolvarea problemei).

Acordul de licenta trebuie inteles ca o componenta fara de care noi nu avem acces la serviciile Inno dar pentru care odata acceptate avem si dreptul de a beneficia de ceva siguranta si calitatea serviciilor achizitionate. Asa cum noi suntem sanctionati pentru partea noastra de vina, tot asa si Inno (indiferent de cine e reprezentat in Romania si a cui franciza este) trebuie sa raspunda pecuniar pentru imposibilitatea utilizarii serviciilor pentru care au incasat banii.

Sunt multe vicii si deja ma simt ca pe o platforma de teste pe serverele din Romania. Nici macar Still (Cristi Vranceanu), seful suprem pe Romania al grepolis nu are capacitatea (ori poate doar dispozitia ii lipseste dumnealui) in acest moment ca in conformitate cu regulamentul sa ne asigure ca provenienta monedelor de aur aruncate de unii in stanga si in dreapta au la baza sau nu, transferuri reale de lichiditati.

Cat despre site, lucram la el pe versiunea draft, analizand oportunitatea oferita de Google ONG-urilor de a profita de un grant sub forma unui buget lunar alocat pentru campaniile sale.

mai jos aveti pagina draft conceputa in seara asta cu menirea de a strange un istoric de discutii cu privire la site si de a intelege mai bine asteptarile si nemultumirile voastre cu privire la experienta acumulata pe Grepolis, poate sunt jucatori care au jucat si pe servere straine si pot face mai usor o comparatie.

nu vreau sa preluam nimic din petitiile anterioare. in definitiv poate si adminii si francizatul inno vor realiza ca gresesc exagerand si manifestand atitudini total necorespunzatoare fata de cei care le platesc serviciile si le aduc trafic pe site, si isi vor reveni din cazatura din moment ce vor vedea ca intentiile sunt serioase de aceasta data.

Aceasta este pagina dedicata jocului grepolis, indiferent de server:


editat
--2.1.2. Reclamele, banerele sau link-urile de recrutare în postări sunt interzise.

- - - Actualizat - - -

Salutare,
Petitiile astea online nu sunt cea mai buna solutie si dicolo de aspectele mentionate de tine sunt altele mult mai profunde, legate de niste "virusi cu actiune umana" care afecteaza buna functionare a softului furnizat de Inno.

Am initiat o pagina in cadrul viitorului nostru site menita a reechilibra fortele (dintre jucatori si admini in primul rand care pe zi ce trece capata tot mai multe privilegii si poarta mai putina raspundere privitor la obiectivitatea de care ar trebui s adea dovada). Vor urma niste parteneriate cu autoritatile menite a reechilibra atributiile si competentele fiecarui actor. De noi depinde (si de capacitatea adminilor de a intelege ca daca vor sa vanda un serviciu trebuie sa-i asigure si niste parametri de functionalitate. Am ajuns sa achizitionam bonusuri fara efect si sa ni se spuna ca procentele de 100% rediucere care functioneaza pe lume cu viteza 3 nu u acelasi efect pe lume cu viteza mai mica si alte aberatii pentru care iti raspund ca trimit problema la tehnic dupa care inchid tichetul si uita sa mai revina cu rezolvarea problemei).

Acordul de licenta trebuie inteles ca o componenta fara de care noi nu avem acces la serviciile Inno dar pentru care odata acceptate avem si dreptul de a beneficia de ceva siguranta si calitatea serviciilor achizitionate. Asa cum noi suntem sanctionati pentru partea noastra de vina, tot asa si Inno (indiferent de cine e reprezentat in Romania si a cui franciza este) trebuie sa raspunda pecuniar pentru imposibilitatea utilizarii serviciilor pentru care au incasat banii.

Sunt multe vicii si deja ma simt ca pe o platforma de teste pe serverele din Romania. Nici macar Still (Cristi Vranceanu), seful suprem pe Romania al grepolis nu are capacitatea (ori poate doar dispozitia ii lipseste dumnealui) in acest moment ca in conformitate cu regulamentul sa ne asigure ca provenienta monedelor de aur aruncate de unii in stanga si in dreapta au la baza sau nu, transferuri reale de lichiditati.

Cat despre site, lucram la el pe versiunea draft, analizand oportunitatea oferita de Google ONG-urilor de a profita de un grant sub forma unui buget lunar alocat pentru campaniile sale.

mai jos aveti pagina draft conceputa in seara asta cu menirea de a strange un istoric de discutii cu privire la site si de a intelege mai bine asteptarile si nemultumirile voastre cu privire la experienta acumulata pe Grepolis, poate sunt jucatori care au jucat si pe servere straine si pot face mai usor o comparatie.

nu vreau sa preluam nimic din petitiile anterioare. in definitiv poate si adminii si francizatul inno vor realiza ca gresesc exagerand si manifestand atitudini total necorespunzatoare fata de cei care le platesc serviciile si le aduc trafic pe site, si isi vor reveni din cazatura din moment ce vor vedea ca intentiile sunt serioase de aceasta data.

Aceasta este pagina dedicata jocului grepolis, indiferent de server:


editat
--2.1.2. Reclamele, banerele sau link-urile de recrutare în postări sunt interzise.

ma si gandeam... unde era in postarea mea link de recrutare reclama sau banner ?!?

cei care doriti sa facem ceva in interesul apararii drepturilor noastre in calitate de consumatori, dati-mi mesaj pe muntenia21@yahoo.com pentru a putea discuta nestingheriti.

apropos... nu trebuia afisat pe site un link catre protectia consumatorilor ?!? sunt mai nou pe-aici dar nu prea-l vad nici pe grepolis nici pe forum.

personal lucrez la remedierea micilor deficiente si marilor erori in abordarea clientilor de catre dvs; daca nu se poate pe aici gasim si alte formule. ma asteptam sa sprijiniti initiativa de transparenta nicidecum sa va impotriviti fara motiv; v-a furat cineva bucatica de la gura, sau ?!?
 
Ultima editare de un moderator:

db22urs

Membru activ
ce-ti venii?? transparenta? nu te lasa inno, e raspunsul oficial, desi rasunsul asta e cam in contradictie cu elementare drepturi ale cetateanului...parerea mea e ca d-l stil si-o va fura urat de tot cand va da peste cineva cu ceva timp la dispozitie si cu ceva boase...
 

DeletedUser8360

Guest
intreb si aici daca echipa de admini ne poate confirma sau infirma daca exista jucatori care folosesc monede de aur (cu miile si zecile de mii) fara ca aceste monezi sa aiba ca sursa reala un flux de lichiditati de pe card sau telefon conform modalitatilor de plata a serviciilor premium
QP1pK0D.jpg
uite ca asta nu mai este link extern; pentru ce-l mai stergeti ?
 

DeletedUser12202

Guest
Nu sunt deacord cu constructiile instatnt,cu obtinerea tupelor instant.
Multi nu sunt deacord,multi jucatori de la inceputul Grepolis-ului.Jocul acum nu mai este decat orgoliul goldului pe banda.Esti jucator bun sau nu ?gold sa ai ca esti in top !
Nu cred ca va tine cont cineva de nemultumirile noastre,din pacate si pe un amarat de joc ,banii...vorbesc :(.
Dar comunitatea Grepo din Romania are f.multi jucatori buni si,sper eu,de caracter.
Dragilor,de ce nu ne hotaram noi,sa jucam fara gold ?Spunea cineva(si avea dreptate) ca punea oferta pe piata : gold contra resurse (resurse inca nu se pot obtine instant cu gold,inca )si asa ii cucerea pe cei care luau gold-ul.
Vor mai fi care vor baga gold in prostie,depinde de noi daca asta va fi avantaj major,depinde de noi daca vor fi majoritari.
Eu v-as propune ca pe prima lume care se deschide sa jucam fara gold .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9563

Guest
N-ai sa vezi asa ceva.Stiu un jucator (de fapt jucatoare) care cumpara gold pentru toata alianta.Si chiar respectivii au incercat sa "mituiasca" pe unii jucatori ca sa darime minunea pentru ca sa o faca ei.Si tot ei acuzau de lipsa de fair play pe altii.

- - - Actualizat - - -

Cu banii pe care respectiva persoana i-a cheltuit pentru acest joc , putea sa faca altceva util pentru altii care nu au bani.
 

DeletedUser12202

Guest
Asa ceva fac cei care castiga bani usor-nu comentez cum,care nu stiu valoarea lor,pt,care ei sunt buricul pamantului pt.ca au bani.Sunt de plans.Era o vorba veche :bani au si tiganii,omenie ?.Arunci in prostie bani pe un joc cand poti ajuta copii nevinovati ???Frate,cred ca au probleme la mansarda-iertati-mi expresia.Banati-ma,excludeti-ma de pe joc,o merit datorita postarii.DAR!!!!bagam bani ca tembelii in buzunare straine in loc sa ajutam omul de langa noi(in real).Voi,cei care este normal sa faceti ce vreti cu banii vostri(castigati cu...greu),realizati ca acei 5-10-20 euro pt.multi din oamenii de langa noi sunt avere ???Sunt vis ???Dragilor,deschideti ochii .Sunt SMS-uri care pot salva vieti.Cati din voi dati acel SMS ?Acolo,5-10 euro sunt mult,sunt avere,sunt sansa la viata,aici e orgoliu,e logic sa bagam !Pt.ce ???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8466

Guest
eu zic sa nu mai baam gold aici:)).Sa bagam la "Cumintenia Pamantului " a lu' Brancusi.Dati-va seama...am cumpara noi aceasta opera de arta nemaipomenita.Auzi la stiri" COpii dupa grepolis au salvat "CUmintenia"=))
P.S--> SUNT DE ACORD cu "Instanturile"
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
smiley_emoticons_biggrin.gif
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16563

Guest
Vreau sa vad ce va jucati daca jocul nu este finantat, asa ca mai terminat cu gesturile astea de copii, deoarece jocul nu functioneaza pe aer. Are si el niste persoane care trebuiesc platite si sumele de bani necesare plati salarilor sunt din gold.
Asa ca nu iti convine nu juca, dute si creeaza tu un joc si sa vad cu ce il intreti.
 
Sus