Lumea Thebes - Ianuarie 3-13

DeletedUser16184

Guest
A da si asta, propun sa fie scoase fake-uri, adica pune secunda la atacuri, in 5 in 5 sec, sau chiar 30 sec. nu se mai poate asa ceva cu fake-uri .
ca sa scoata fake-urile ,trebuie sa scoata butonul de a ataca :)))))))))))))
 

DeletedUser16184

Guest
Pe alte servere, jucatorii iau atitudine impotriva celor care dau fake-uri . S-ar putea si aici, un prim exemplu: toti liderii de alianta sa elimine din alianta pe cei care dau fake-uri. Daca se vrea, se pot gasi solutii, mai ales ca de la INNO in acest sens nu va fi rezolvare.
eu te contrazic,am jucat 2 lumi pe extern si pe ambele lumi s-au folosit fake-uri din partea strainilor :) au vazut si ei ca daca dai fake-uri ai mai multe de castigat decat de pierdut :))))))) toata lumea e disperata sa castige,indiferent de natie
 

Missis Bella

Membru activ
Probabil ca cei care dau fake-uri primesc la randul lor acelasi tratament. Si care e castigul ? Un jucator care renunta la joc ? Asta nu e castig, e pierdere. Nu toti joaca pentru clasament si apoi ce castig e acela cand bagi o gramada de bani in joc sau iti intimidezi adversarul tinandu-l noapte de noapte cu fake-uri ?
Revin la ce am scris mai sus, daca se vrea, se poate juca si fara fake-uri .
 

DeletedUser16184

Guest
Probabil ca cei care dau fake-uri primesc la randul lor acelasi tratament. Si care e castigul ? Un jucator care renunta la joc ? Asta nu e castig, e pierdere. Nu toti joaca pentru clasament si apoi ce castig e acela cand bagi o gramada de bani in joc sau iti intimidezi adversarul tinandu-l noapte de noapte cu fake-uri ?
Revin la ce am scris mai sus, daca se vrea, se poate juca si fara fake-uri .
iti zic eu ca poti face lejer o alianta intreaga sa opreasca alarmele si sa le bagi nave la greu,poti face un jucator care baga mii de euro in joc si sa-l faci terci.fake-urile de multe ori sunt mai avantajoase.deci lumea o sa foloseasca orice ca sa castige o lume,sa aiba o coronita s.a.m.d indiferent de nationalitate :)
asa ca voi "batranii" grepolisului adaptati-va la noul stil de joc sau nu mai jucati deloc dar si lasati comentariile,trecutul va ramane trecut,niciodata nu poti pune in practica ceva din trecut in prezent sau viitor :) daca voiati sa nu se ajunga aici trebuia atunci la momentul ala sa se fi luat masuri,nu acum cand multi sunt depasiti si incearca sa se victimizeze :) dar pe vremea cand ei castigau asa si faceau fata la jocul asta "murdar" ii durea in banana
p.s e pierdere pentru alianta lui,dar castig pentru dusman :)
 

saca 24

Stie Tot
Eu as propune sa se scoata alarma de tot.ca pe vremuri..
Cel mai enervant sunet e ala de la aplicatie,cand eati atacat.
Acum vreo 2 ani eram la un fel de ,,sedinta".am uitat sa dau tel pe silent
Bah nene,cand au inceput sa sune alarmele,au sarit aia de pe scaune :))))
Parca auzeau bombe explodand :)))
 

Missis Bella

Membru activ
iti zic eu ca poti face lejer o alianta intreaga sa opreasca alarmele si sa le bagi nave la greu,poti face un jucator care baga mii de euro in joc si sa-l faci terci.fake-urile de multe ori sunt mai avantajoase.deci lumea o sa foloseasca orice ca sa castige o lume,sa aiba o coronita s.a.m.d indiferent de nationalitate :)
asa ca voi "batranii" grepolisului adaptati-va la noul stil de joc sau nu mai jucati deloc dar si lasati comentariile,trecutul va ramane trecut,niciodata nu poti pune in practica ceva din trecut in prezent sau viitor :) daca voiati sa nu se ajunga aici trebuia atunci la momentul ala sa se fi luat masuri,nu acum cand multi sunt depasiti si incearca sa se victimizeze :) dar pe vremea cand ei castigau asa si faceau fata la jocul asta "murdar" ii durea in banana
p.s e pierdere pentru alianta lui,dar castig pentru dusman :)
Comentariile sunt libere indiferent ca jucam sau nu . In trecut sau la jocul din trecut s-ar intoarce multi jucatori. In prezent, jocul asta "murdar" cum l-ai numit, sunt din ce in ce mai putini jucatori, statisticile nu mint .
 

DeletedUser16184

Guest
Comentariile sunt libere indiferent ca jucam sau nu . In trecut sau la jocul din trecut s-ar intoarce multi jucatori. In prezent, jocul asta "murdar" cum l-ai numit, sunt din ce in ce mai putini jucatori, statisticile nu mint .
nu din cauza jocului actual nu sunt jucatori,ci din cauza adminilor :) fake-urile au inceput de cand s-a bagat alarma pe telefon :) deci are ceva timp de cand se dau fake-uri :) si inaintea mea sau a celor care dau fake-uri in prezent au fost altii care la fel rupeau fake-urile,un jucator destul de vechi care a jucat prin piratii din cate imi aduc aminte este simbad09 care acum joaca cu alt cont crezand ca scapa de fake-uri :))))) el acum 3-4 ani era top pe fake-uri.apropo orice lider din orice alianta care vine aici si zice "vai domnule eu in alianta mea nu tolerez fake-urile" e de ochii frumosi asa,pe fiecare lume am fost contactat de aliante sa vin sa-i ajut cu fake-uri sau sa le dau programele pe care le folosesc in schimbul unei sume de banii :) cand ma voi lasa de tot de acest joc o sa fac un topic special cu lideri din aliantele care conduc lumile de joc de pe grepolis ro in acest moment(ma refer la asediu,ca pe revolta joci linistit) si o voi face doar din cauza sa arat cat de jegosi sunt unii si din cauza ca au in aliante alte specimene la fel de jegoase,incearca sa scoata jucatori independenti(ca mine) vinovati ,e simtul ala de turma proasta:) cei care ma urmeaza si ma sustin (si nu sunt putini) mi-au dat dreptate cand am venit cu dovezi :)
 

Missis Bella

Membru activ
Atunci se intelege de ce liderii nu elimina jucatorii care dau fake-uri ... de la ei, pleaca strategia "fake-uri pana la moartea virtuala".
 

saca 24

Stie Tot
Chiar daca se elimina din aliante jucatorii care dau fake,vor activa in continuare singuri si pot face acelasi lucru.Egal cu zero :)
Treaba cu fake.urile e ireversibila.Tineti minte ce va scriu aici.
Poate ca s.a inceput acum cativa ani,de cand cu aplicatia,insa acum deja se exagereaza.
Sa nu creada nimeni ca ma refer la x sau y,vorbesc la modul general.
Nu mai e grepo,e deja ,,hai sa terorizam si sa deranjam pe ceilalti".

Sper sa nu se supere un fost coleg de pe zakros ca scriu asta(nu stiu daca mai citeste forumul),dar tin minte ca a dormit vreo 2 nopti pe canapeaua din bucatarie,cu tel dat la minim cat sa nu se auda alarmele in toata casa.

Avand job, sotie si COPIL MIC.
Despre ce vorbim?Despre grepolis jocul sau despre grepo-fake?

Daca s.ar juca un grepo normal,sigur nu s.ar ajunge la situatii de genul.
La urma urmei se presupune ca jucam de distractie,si bineinteles ca sa atingem un obiectiv,sa castigam,insa intr.un mod corect,fara stres
Strict parerea mea.
Seara faina.
 
Ultima editare:

DeletedUser16184

Guest
Saca tu ai dreptate frate,dar uite pe zakros ai fost vs wild,bila lider wild a ordonat sa se joace cu fake-uri,iar pe lindos s-au trezit sa ma bage vedeta zilei ca nu le ieseau treburile :) dupa le-am dat fake-uri de i-am zapacit si am devenit si sageata sa vad daca le convine jocul asta .au cautat scuze,ca ei nu folosesc fake-urile :) toate aliantele folosesc fake-uri pana isi gasesc nasul si sunt sigur ca wild nu vor mai folosi fake-uri si vedeta zilei :) eu sunt curios daca pe o alta lume aliantele vs care am jucat daca o sa mai dea cu fake-uri :) si daca vor da incontinuare intru gratis si le voi da fake-uri.Asta e modul meu de a incerca sa oprim fake-urile :) cand iti gasesti nasul te opresti :)
p.s imi cer scuze ca l-am dat exemplu pe iuli si alianta pe care o conduce dar sper sa inteleaga ca a fost vorba de saca care stiu ca ultima data a activat vs wild pe zakros daca era alta persoana in fapt dadeam un alt exemplu,sa nu fie vreo ofensare
p.s 2 mai sunt vedetele astea de la demos care inca incearca ei sa para "smardoi" dar din cauza ca au un lider care se gandeste la el si timpul lui nu la restul cum au facut restul liderilor:) dar deja o suge si el si alianta lui pierzand in 2 zile peste 20 de orase si avand zilnic 4-5 asedii asta doar pe timp de noapte :) avand si om banat pentru injuraturile pe care mi le-a adresat din cauza fake-urilor :)
 
Ultima editare de un moderator:

saca 24

Stie Tot
Inteleg si punctul tau de vedere,dar nu cred ca se mai poate rezolva nimic in privinta fake.urilor.
Inainte credeam(si chiar am postat aici pe forumul extern) ca liderii trebuie sa faca in asa fel incat sa se inceteze cu stilul asta de joc.
Tin sa cred ca fiecare avem o mica parte din vina.

Stii cum e cearta aia intre frati?:)))
Da primul o palma,da si celalalt,apoi se bat ca chiorii pana intervin parintii si le zic sa se potoleasca.
Iar ei gasesc aceasi scuza.

Si anume:

,,El a dat primul.Asa ca am dat si eu inapoi" :))))
Se potolesc o vreme,apoi se cearta iar :)))

Asa si cu fake.urile.
Da unul,da si celalalt si asa mai departe..
Un circuit continuu.De asta am si zis in postarea anterioara ca e ireversibila treaba cu fake.urile.
A inceput,si va tine panaaaa ,,disparem" cu totii de pe joc :)

Ps: Daca tu crezi ca asta e modul corect de opri fake-urile,atunci pe urmatorul server fii echidistant,impartial,intra doar ca sa dai in aia care joaca cu fake.Indiferent de alianta.Poate asa se linistesc lucrurile. :)
E tarziu,scriu dormind. :)))) Sper ca s-a inteles ceva,esentialul, din ce am postat :)))
 
Ultima editare:

DeletedUser16184

Guest
pe revolta fake-uri?ii egal cu 0 acolo :)))))) stai cu orasul gol dormi linistit 8-9 ore intri cand mai are 4 ore pana la izbucnire anunti repede taca paca dai instant zidul primesti deff si aia e :)))) fake-urile pe revolta egal cu 0
 

DeletedUser6507

Guest
pe revolta fake-uri?ii egal cu 0 acolo :)))))) stai cu orasul gol dormi linistit 8-9 ore intri cand mai are 4 ore pana la izbucnire anunti repede taca paca dai instant zidul primesti deff si aia e :)))) fake-urile pe revolta egal cu 0
Nu e chiar asa,ca daca iti fute revolta pe toate orasele ai cam supto...mai ales daca esti pe granita,doar am jucat pe gela si am dat instante la greu... pe unul de pe locul 2(kestos)sau cum plm il chema era aparator,l-am tinut treaz pana la 5 dimi,la la 6 jum am trimis nava si un atac de curatare si a fost (pa) furia se incheia la 07:04.Daca se culca pe bonus si isi dezactiva alarma dadeam atacurile de curatare pe bonus si tot "pa era",daca dormea ziua ii bagam rev pe toate orasele si asa era un "flux continuu) o revolta se incheia,pe alta incepea furia pe alta incepea revolta si asa..nu mai aveai timp sa si dormi decat cate 2-3 ore maxim..dar daca ai si job si familie ..mhm,pui sotia sa iti stea pe joc:)).
 

DeletedUser16184

Guest
revolta o joci in felul urmator(parerea mea),1 oras pe granita 5 in spate pe care poti face deff sa-ti bagi permanent pe granita :)
tu stii sa dai fake-uri?:))))))))) esti la fel ca si rezz si tu :))))
 

DeletedUser6507

Guest
revolta o joci in felul urmator(parerea mea),1 oras pe granita 5 in spate pe care poti face deff sa-ti bagi permanent pe granita :)
tu stii sa dai fake-uri?:))))))))) esti la fel ca si rezz si tu :))))
am jucat permanent cand am avut 3 orase,cand am luat al patrulea oras,n-am mai stat cu permanent:).Fiecare joaca cum vrea/
 

Agesilaos

Membru activ
Ragge , ai perfecta dreptate ce spui de lideri si de fake din pacate . pot sa spun ca iubesc acest joc dar si iubirea asta uneori se intoarce impotriva ta :) sper sa trec cu bine de data asta 9 ianuarie si sa nu intru pe joc , poate o sa incerc o lume viitoare cu revolta unde totusi jocul cu fake nu este ca un virus asa cum este pe asediu .
 

DeletedUser16184

Guest
Ragge , ai perfecta dreptate ce spui de lideri si de fake din pacate . pot sa spun ca iubesc acest joc dar si iubirea asta uneori se intoarce impotriva ta :) sper sa trec cu bine de data asta 9 ianuarie si sa nu intru pe joc , poate o sa incerc o lume viitoare cu revolta unde totusi jocul cu fake nu este ca un virus asa cum este pe asediu .
Din cate imi aduc aminte chiar pe lumea asta paros tu ai fost o victima a fake-urilor :) cand ati facut mutarea in method,cei din demos au inceput imediat sa va ia la fake-uri(sper sa nu ma insel),ca stiau ca voi ajutand method o sa-i impiedice pe ei, voi fiind jucatori cu vechime si cu capul pe umeri care aveti o viziune asupra jocului mult mai buna decat mine care eram unul dintre cei care conduceam method
 
Sus