Intrebari legate de atac/sprijin

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
salut, incerc sa cuceresc primul oras, am cercetat cucerirea, nava de colonizare am construit-o, nave am construit, dar nu pot da decat atac normal, imi trebuiesc puncte de cultura? ca din cate am citi la primul oras nu iti trebuiec puncte de cultura, deoarece le ai in agora din prima pe cele necesare cuceririi sau colonizarii primului oras. multumesc anticipat
 

DeletedUser

Guest
Tu trimite atac normal, ca ala e bun. O sa iti apara ca cucerire oricum ;)
 

DeletedUser

Guest
salut, incerc sa cuceresc primul oras, am cercetat cucerirea, nava de colonizare am construit-o, nave am construit, dar nu pot da decat atac normal, imi trebuiesc puncte de cultura? ca din cate am citi la primul oras nu iti trebuiec puncte de cultura, deoarece le ai in agora din prima pe cele necesare cuceririi sau colonizarii primului oras. multumesc anticipat

Intrebarea se pune la "intrebari despre cucerire/colonizare".Pt. a cuceri un oras ai nevoie de:puncte de cultura,nava de colonizare,nave de transport+trupe terestre,nave de lupta(bireme,trireme etc.),"Cucerire" cercetata.Nu uita ca trebuie sa trimiti,pt. a cuceri un oras,urmatoarele:transportoare+trupe terestre+nava de colonizare+nave de lupta.Verifica daca ai suficiente puncte de cultura si daca ai cerctat "Cucerire".
 

DeletedUser

Guest
Sprijin - nelamurire

Daca am mai multe orase, sa spunem orasul X, Y si Z.
Daca trimit sprijin de pe Y pe X si dupa un timp orasul X este cucerit ... trupele de sprijin raman pe orasul Y ?
 

DeletedUser

Guest
1.Pt. a putea cuceri un oras trebuie sa omori toate unitatile din oras(si terestre si maritime).Deci este logic ca trupele nu vor ramane in oras daca acesta este cucerit.
2.Daca trimiti sprijin intr-un oras in curs de cucerire si trupele ajung dupa ce orasul este cucerit,trupele vor sprijini jucatorul ce ti-a cucerit orasul.
 

DeletedUser

Guest
Salut

Si pe mine ma intereseaza;daca un coleg este atacat si a fost trimisa pe polisul lui nava de colonizare si procesul de cucerire a inceput de cateva ore iar eu trimit sprijinul pentru colegul meu,ce se intampla?trupele mele se lupta cu a agresorului sau efectiv al sprijina pe cel ce cucereste polisul?
 

DeletedUser

Guest
Dacă dădeați cu search pe forum,ați fi văzut că s-a mai explicat acest lucru,de cel puțin 2-3 ori :

Orice suport care ajunge înaintea navei de colonizare,este suport pentru apărător.
Orice suport care ajunge după ce procesul de cucerire a început,este suport pentru cuceritor( agresor) . În acest caz ca să îți ajuți colegul trebuie să trimiți atac pe polisul său.
 

DeletedUser

Guest
Daca trimit o nava de transport ca sprijin pe un alt polis de al meu, de ce nu ma pot folosii de nava respectiva sa transport trupe cu ea?
 

DeletedUser47

Guest
Cine ti-a spus ca nu poti sau de unde ai tras aceasta concluzie ?

Păi nu poate:rolleyes:. Trupele şi navele trimise ca sprijin indiferent dacă este oraşul tău pot fi controlate doar din oraşul natal iar bărcile de transport pot transporta doar unităţi care au fost recrutate în acelaşi oraş cu barca respectivă.
 

DeletedUser

Guest
Păi nu poate:rolleyes:. Trupele şi navele trimise ca sprijin indiferent dacă este oraşul tău pot fi controlate doar din oraşul natal iar bărcile de transport pot transporta doar unităţi care au fost recrutate în acelaşi oraş cu barca respectivă.

Scuze , nu am inteles exact intrebarea.
Ceea ce am inteles eu este ca are trupe terestre si nava de transport pe un polis si vrea sa le trimita sprijin pe alt polis.
Daca este asa cum a inteles Kinderul , atunci intr-adevar nu poti ;) .

Pai am incercat sa imi aduc trupe dintr-un oras unde nu aveam nava de transport.

Se considera armate diferite , de aceea nu poti.
 

DeletedUser

Guest
atacul

daca atac pe cineva cu 20 de sabieri si 15 prastinasi as avea sanse sa cuceresc orasul:confused::D
 

DeletedUser

Guest
Sunt mai multe cerinte pt. cucerire.Citeste wiki-ul pt. informatii.
 

DeletedUser1399

Guest
Blocare suport

Am cont premium si de curand am fost blocat de sistemul de suport. NU mai pot intreba nimic din ceea ce ma intereseaza. Stie cineva de ce s-a intamplat acest lucru? si cum pot fi deblocat?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus