Intrebari legate de atac/sprijin

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Cand ataci un polis poti alege doua variante, sa ataci pentru resurse sau sa cresti puterea. La ce foloseste acea "putere" ?
 

DeletedUser

Guest
Putere

Puterea unui sat de ţărani arată bunăstarea satului respectiv. Cu cât puterea va fi mai mare cu atât poţi primi mai multe resurse. Cu cât puterea va fi mai mare cu atât mai puţin scade dispoziţia în timpul unui atac. Cu cât puterea va fi mai mare cu atât mai puţin va scădea aceasta în timpul unui atac. Cu cât puterea va fi mai mare cu atât va creşte numărul trupelor care apără satul de ţărani în timpul unei răscoale. Puterea este influenţată de către toţi jucătorii insulei. Dacă puterea unui polis este prea scăzută puteţi ajuta la mărirea ei printr-un atac alegând opţiunea "creştere putere".
 

DeletedUser

Guest
asa am facut si eu,vezi ca la ajutor mai ai in partea dreapta 4 tutoriale,citeste-le si pe acelea.
 

DeletedUser

Guest
:)) ok faza tare mi-am rupt trupele intr-un atac de crestere a puteri :cool: sii nu-s singuru asta cum e posibil :confused:
 

DeletedUser

Guest
Daca ti-ai rupt trupele intr-un atac de crestere a puterii inseamna ca dispozitia satenilor era destul de scazuta. Uitete la rapoartele de lupa si vezi daca dispozitia era cumva sub 70%
 

DeletedUser

Guest
:)) chiar sub 50.....dah e cidat adica stiu ca am atacat cand avea dispozitia 38 si puterea 4 si nu l-am rupt si le rup cand e mai sus tare :):rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Ideea e ca atunci cand satenii sunt nefericiti (vezi poza dinainte de atac) nu prea ar fi recomandat sa ataci deoarece s-ar putea sa risposteze, uite si exemplul tau. De preferat, ca sa nu iti pierzi trupele mai bine nu mai ataci la risc decat sa pierzi toate trupele pe care le-ai recrutat cu agoniseala...
 

DeletedUser

Guest
Pentru mai multe intrebari sau nelamururi ma poti contacta prin PM...
 

DeletedUser

Guest
Se poate?

Se poate sa vad undeva daca sunt atacat?
daca da, unde?

multumesc
 

DeletedUser

Guest
Cand o sa fi atacat o sa iti dai seama :))

Mai bine taceai.



ON:
27022010173950.png



Nu ai citit wiki-ul nu?
 

DeletedUser

Guest
Atac

Am atacat un sat de pe alta insula, se poate sa-mi moara toti soldatii (60 unitati) chiar data in satul respectiv nu exista nici un soldat? De ce au murit, de batranete, de plictiseala , de malarie, de rau de mare sau care este explicatia? Chiar toti? Mi se pare stupid!!!:mad:
 

DeletedUser

Guest
Am atacat un sat de pe alta insula, se poate sa-mi moara toti soldatii (60 unitati) chiar data in satul respectiv nu exista nici un soldat? De ce au murit, de batranete, de plictiseala , de malarie, de rau de mare sau care este explicatia? Chiar toti? Mi se pare stupid!!!:mad:

Daca in Raport v-a aparut in dreptul trupelor aparatorului semnul intrebarii asta nu inseamna ca aparatorul nu a avut nici o trupa. Daca va mor toate trupele intr-un atac nu va apare numarul de trupe ale aparatorului.
Pe o alta insula pe care nu detineti un oras si puteti ataca doar alt oras, nu puteti ataca satele de tarani.
 

DeletedUser

Guest
pacat

Daca asa stau lucrurile atunci, imi pare rau, dar jocul asta are lacune mari, foarte mari!!! Cum adica nu pot ataca sat de tarani de pe alta insula? Si cum pot sa-i cuceresc fara sa-i atac? Stupid este doar un eufemism, eu cred ca este o cretinitate ffff mare! Indiferent daca vreau sa-l cuceresc sau sa-l fac ferma mea, cum sa-mi faca fata daca nu are armata. Poate gravidele au omorat ostenii mei, poate babele cu polonicele!!! Nu are nici o logica, daca este asa atunci renunt!!!
 

DeletedUser

Guest
Cred ca nu ai inteles.
Daca au murit toti soldatii tai, e clar ca cetatea atacata avea aparare. Murind toti soldatii tai , nu vei stii ce trupe erau acolo in aparare, e logic , nu stupid, fiindca nimeni nu se mai intoarce sa spuna ce si cum. :)
Iar un sat de farmare nu poate fi atacat pe alta insula, decat cea pe care e cetatea ta.(asa e setat jocul)
Daca vrei sa intemeieizi o cetate noua o poti face pe o alta insula, in locurile semnalizate cu un stegulet verde. Acolo nu sunt trupe, sunt numai locuri de intemeiere.
Desigur poti cuceri o cetate, cand vei avea corabie de colonizare si cucerirea cercetata.
 

DeletedUser

Guest
atac

Nu as fi spus ca satul nu are aparare daca nu stiam sigur ca nu are!!! SATUL NU AVEA NICI UN SOLDAT IN EL!!! Cine, doamne iarta-ma l-a aparat, femeile gravide, babele, copii? Tot nu inteleg!!!!


* Oraşul lui Tarabostes15
* Tarabostes15
* NO Alliance

* Souls
* Sebastian
*

Unităţi:
Clădire:
1 1
1 1
2 2
1 1
2 2
2 2
Monede de argint utilizate:

1000
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus