Intrebari despre zei si puterile lor

DeletedUser

Guest
Ba,io pe langa tne ....valeu...am mancat grepolis pe paine..5 lumi jucate...RIP.
Pe kappa am reusit!Stii dc?Pentur ca a fost fara revolta!
 

DeletedUser

Guest
Stii de ce?!PEntru ca ai luat un cont al altui jucator!Nu ai aproape nicio contributie!
 

DeletedUser

Guest
Pai da,de atunci avea 5 orase la maxim cu ful de trupe si alm adus la 11 orase de aproape ful toate.....
 

DeletedUser

Guest
M-am uitat la statistici...avea 21 initial...apoi a pierdut 10 ....si apoi ai aparut tu probabil...
S
 

DeletedUser

Guest
pardon cu 20 am vazut la pc de cultura...10 cucerite penur inactivitate de alianta....si da m aparut eu.
 

DeletedUser

Guest
doamne...hidre in cazarma?! ce noob......se fac in port si ai nevoie de templu 22. Nu conteaza nivelul portului.


Ma gandeam eu ca nu e posibil sa faci hidre in cazarma dar numai stiam ce mai sa cred.
Mersi de raspuns.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
O intrebare despre vraji as avea si eu!... am trimis un atac cu nave usoare si cu nave de transport (pline cu trupe,bineinteles) si am incercat sa dau vraja "vant favorabil"pentru naval si "putere eroica" pentru trupe. imi apare un mesaj intr-un chenar rosu in care scrie ca "aceasta putere divina poate fi folosita doar in atac". deasemenea cand sunt atacat si vreau sa folosesc "intelepciune" sau "furtuna pe mare" imi apare acelasi mesaj.chiar in momentul de fata sunt atacat si nu merge nici o vraja! ...oare sunt eu prea greu de cap???
 

DeletedUser

Guest
1.Pe un atac pe care il dai tu nu poti pune decat o singura vraja...si nu 2 sau mai multe!!
2.Pe acel atac pe care il primesti ,atacatorul a pus el vraja inaintea ta si o a 2 -a nu mai poate fi data!
sper ca nu te-am bulversat dar asa sunt regulile!
 

DeletedUser8240

Guest
Am si eu o intrebare..stiti cumva cum e cu zeita Artemis,pe ce lumi sau cand apare?Eu la mine in templu nu o am!!
 

DeletedUser

Guest
O intrebare: fulgerul de la Zeus poate afecta si cladirile speciale gen turnul de aparare?
 

DeletedUser8418

Guest
Scuzatima joc de mult grepolis dar nu mi sa intamplat niciodata sa sparg un nivel din zid cu un fulger,este posibil?
 

DeletedUser

Guest
Daca ma ataca cineva si foloseste o putere divina, este posibil sa folosesc si eu o putere divina contra ?
Ca de fiecare data cand am vrut sa folosesc mi-a dat mesaj ca este deja o putere divina folosita pe acel atac, bineinteles, de la inamic.
Pe lumea noua cu Artemis e simplu, purificare si dau vraja, dar pe celelalte pot folosi o putere divina ca aparator cand atacatorul a folosit deja o putere divina pe un atac asupra mea ?
 

DeletedUser

Guest
Nu, nu poti... in schimb daca esti "norocos" si atacatorul nu a apucat sa foloseasca inca o vraja pe atac, tu poti da doua vraji..si bufnita (vezi ce a trimis pe atac) si in functie de asta poti aplica si furtuna sau furie sau dor.

Daca a apucat deja sa dea vraja nu mai poi face nimic daca nu o ai pe Artemis...
 
Sus