Intrebari despre zei si puterile lor

DeletedUser

Guest
Fiecare zeu are o putere speciala pe care o poti folosi asupra polisului inamicului...
 

DeletedUser

Guest
da e ciudat ca nu stii pe care sa il alegi.cred ca va trebui sa ai 4 orase sa ii ai pe toti. sau poti schimba zeul care il venerezi cand vrei tu??
 

DeletedUser

Guest
Da, il poti schimba... dar am impresia ca te costa ceva...
 

DeletedUser

Guest
nu am vazut vreo pedeapsa aplicata de zei da ii schimbi intre ei
 

DeletedUser

Guest
si faza e ca toti 4 sunt buni la ceva.toti 4 iti cam trebuiesc
 

DeletedUser

Guest
Da, il poti schimba... dar am impresia ca te costa ceva...

pierzi trupele facute pana in momentul acela (trupele special destinate zeilor)
si "bara de masurare a puterii"
In functie de nivelul templului, aceasta creste pe ora. Maxim e 500 parca.
Cand schimbi totul se "reseteaza" de la 0
 

DeletedUser

Guest
pierzi trupele facute pana in momentul acela (trupele special destinate zeilor)
si "bara de masurare a puterii"
In functie de nivelul templului, aceasta creste pe ora. Maxim e 500 parca.
Cand schimbi totul se "reseteaza" de la 0

In concluzie nu merita sa il schimbi,asa ca mai bine iti alegi cu grija zeul :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
Dar poţi schimba zeul când ţi-au fost distruse toate creaturile mitice din sat şi ţi-ai folosit toate punctele divine, pentru a putea sprijini polisul respectiv de pe un alt polis cu acelaşi zeu.
 

DeletedUser

Guest
hmm.. mi se pare ca zeul e acelasi pe toate polisurile. Aici nu mai stiu ca m=am lasat cucerita ca sa vad cum e. Si nu am mai avut rabdarea necesara sa o iau de la capat sa vad cum e cu zeul. :(
 

DeletedUser

Guest
Daca ai mai multe cetati, iti poti alege in fiecare un alt zeu. Fiecare cetate are zeul ei, asa cum are si templu propriu. Sigur ca poti folosi puterea zeilor asupra aceluiasi dusman.
 

DeletedUser

Guest
Poti folosi aceeasi putere dar dupa patchul 1.7 va fi un cooldown de 4 ore...
 

DeletedUser

Guest
Aceea versiune este folosita pe un server de teste. Nu tot ce se testeaza acolo e neaparat implementat in joc. De exemplu daca s-ar fi implementat versiunea 1.6 adica cea anterioara 1.7, ar fi dus la multe erori in joc, la fel cum s-a intamplat acolo.
In versiunea 1.7 se testeaza limitarea a doua puteri divine aplicate asupra aceluiasi oras e vorba de "Cutremur" si "Fulger" care se doresc a fi folosite doar o data la 4 ore.
Daca acest lucru se va dovedi un succes e posibil sa fie implementat in toate lumile de joc, inclusiv la noi si acest lucru va fi anuntat cum de altfel vor fi anuntate toate schimbarile care vor avea loc.
Momentan fiecare zeu are 4 puteri divine, fiecare oras detinut de dumneavoastra poate avea un zeu diferit, se pot aplica puteri divine fara restrictii.
P.S. inca e devreme, sunt sigur ca inca nimeni de pe serverul nostru nu a ajuns atat de dezvoltat incat sa poata folosi o putere divina. :D
 

DeletedUser

Guest
Zeul il alegi dupa strategie .

Faci un polis ofensiv? Cercetezi in el cele mai bune proiecte pt. ofensiva si pui zeul cel mai bun pt. ofensiva rezultatul : Tun de sticla.
Faci un polis defensiv? Cercetezi in el cele mai bune proiecte pt. defensiva si pui zeul cel mai bun pt. defensiva rezultatul: Polis blindat.
 

DeletedUser

Guest
:)) aci faza tare io joc si la germani si mi-am ales poseidon daca va alegeti fiti atenti din timp nu mai ridicat lemnul ca nebuni cat mai sus ci mai bn templu ca sa va creasca favorul mai repede pt. ca costa foarta putina "mana " sa zic de la templu ca sa te faci cu 800 lemne instant si in plus pe langa ca poti trimite la colegi dar poti sa accesezi aceasta optiune pana ramai fara favor deci :)) si animalele mitice care le ai mai ales cea de apa rupe stilul 10 de alea si 100 de triere si controlez 3 insule din zona mea :)) + ca insula mea e pliiina de sate parasite mai suntem 3 din aceiasi alianta deci poseidon momentan mi se pare cel ami avantajos am mai testat si zeus dar dat fiind ca nu am nevoie momentan de fulgerele lui nu prea am nevoei de el la inceput apropo schimbarea zeitati nu costa nic doar ca favorul o ia de la 0 chiar daca era la max spor la joc in schimb :D
 

DeletedUser

Guest
si eu am schimbat zeii pe .net. are dreptate la treaba cu favorul. pacat ca nu a pus punct intre propozitii :(
 
Sus