Intrebari despre zei si puterile lor

DeletedUser

Guest
Daca e vorba de trupe pentru tine sau de resurse selectezi polisul tau de pe harta mica - simbolul "aplicare puteri divine" - aplicare.
 

DeletedUser520

Guest
folosirea favorilor

cum folosim favorurile ?
am un coleg care are 79 si nu poate sa-si i-a car de lupta si daca se poate unde gasesc si eu un tabel sau ceva care sa specifice conditiile pentru unitatile mitice , ma refer la nivelul cladirilor , cazarma si daca mai trebuie altceva
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser520

Guest
cate favoruri pe ora i-ti da pentru fiecare nivel al templului ?
 

DeletedUser

Guest
O simpla intrebare stie cineva daca un oras poate primi atacuri de la mai multi zei, in acelasi timp?
Adica o alinta intreaga aplica pe satul meu puterea divina ex: 10-30 jucatori din alianta dusmana aplica pe orasul meu Furia lui zeus si raman fara nici o trupa , e posibil asa ceva?
 

DeletedUser

Guest
Zeu

Cu ce ma ajuta un zeu?
Imi poate oferi facilitati?
Exista un zeu mai bun decat altul sau este doar un zeu diferit?
 

DeletedUser

Guest
o data ce am ales un zeu...am deja 80 puncte de divinitate....
de ce nu pot alege nimic...sunt cateva care se activeaza la 60 punte...
am ales athena eu...
 

DeletedUser

Guest
cum imi aleg un zeu?

Edit: trebuie templul nu? si atunci imi aleg...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
`nea... atena mi se pare cea mai misto la inceput- 12 h protectie, intri pe bonus de noapte ( 10 ore) si daca ai templul la max si marea preoteasa, in 12 ore poti da iar protectie 12 h... deci nu te pot ataca decat pe bonus de noapte sau max 1-2 ore/zi...
 

DeletedUser

Guest
o data ce am ales un zeu...am deja 80 puncte de divinitate...
de ce nu pot alege nimic...sunt cateva care se activeaza la 60 punte...
am ales athena eu...

Mergi pe hartă -> clik pe oraşul tău -> clik pe "Aplicare puteri divine", alegi ce vrei şi dai clik pe "aplicare". :p
 

DeletedUser

Guest
Mergi pe hartă -> clik pe oraşul tău -> clik pe "Aplicare puteri divine", alegi ce vrei şi dai clik pe "aplicare". :p

grija mare sa nu fie vre-o putere divina ofensiva...cu care sa iti distrugi singur orasu...cititi bine ce scrie
 

DeletedUser

Guest
grija mare sa nu fie vre-o putere divina ofensiva...cu care sa iti distrugi singur orasu...cititi bine ce scrie

Bine... normal. Greşeala mea că n-am precizat. :D
Bănuiesc doar că omul vrea să-şi bage oarece resurse sau natalitate, ceva... Nu prea ai posibilitate de a aplica puteri destructive la 80 de puncte, parcă. :)
 

DeletedUser

Guest
Cum se activeaza un favor?

As dori sa stiu si eu cum se activeaza un favor de la un zeu ca nu am dat de capat:) ms
 

DeletedUser245

Guest
Din harta alegi polisul pe care vrei sa aplici forta divina, daca vrei sa iti dai tie ceva, alegi satul tau.
Apoi alegi actiunea puterea divina din linia pictogramelor de activitati , (sprijin/atac/negot/puterea divina/spionaj), alegi tipul puterii pe care vrei sa o aplici (favorului)...ok
 

DeletedUser

Guest
Unele puteri divine se pot aplica doar trupelor trimise in atac sau trupelor care va ataca pe dumneavoastra restul se aplica asupra oraselor cum a precizat edy4vali.
Pentru a aplica puterile divine asupra trupelor trebuie sa fiti la "Prezentarea orasului" si in partea dreapta unde sunt indicate "miscarile trupelor si unitatilor" sub timpul fiecarui atac aveti un link care reprezinta atacul respectiv. Apasand pe un link al unui atac puteti aplica puterile divine asupra trupelor din atacul respectiv.

Atentie! Unele puteri divine au efecte pozitive si altele negative, de aceea este necesar sa cititi ce face fiecare putere divina in parte.
 

DeletedUser761

Guest
furia lui Zeus

si totusi cum functioneaza vraja asta?
ca trebuie data pe un atac in desfasurare
daca trimiti doar un soldat are efect? ii crapa 30% din trupetzi?
 
Sus