Intrebari despre zei si puterile lor

DeletedUser

Guest
pt inceput te poti baza un pic pe atena din cauza trupelor cu care o sa scoti profit,apoi mai stai pe hera o perioada pt resurse si cel mai bun dupa mine e poseidon
 

DeletedUser

Guest
deci la inceput hera, iar apoi trec pe poseidon sau direct sa aleg poseidon?!
 

DeletedUser

Guest
deci la inceput hera, iar apoi trec pe poseidon sau direct sa aleg poseidon?!
 

DeletedUser47

Guest
poseidon,cel mai bun....eu pe el il aleg

Nu poţi să spui că Poseidon este cel mai bun.

Zeus:
Semn divin Printre nori străbate o rază de lumină şi de sus coboară un car ce se alătură oraşului.
Oraşul ales primeşte un car de luptă.
- Favoruri 50

Fulger
Peste oraş se adună nori negri. Cu un bubuit, un fulger cade din cer, lasând în urma doar ruinele unei clădiri.
Avariază la întâmplare o clădire duşmană.

Un gurp de jucători se pot unii pentru a folosii pe un oraş inamic semnul divin iar daunele ar fi destul de vizibile.

Plus vântul favorabil care la fel, folosit de un gurp de jucător asupra unui oraş inamic ar distruge o bună parte din trupele terestre. Toţi zeii au avantajele şi dezavantajele lor.
 

DeletedUser

Guest
Un gurp de jucători se pot unii pentru a folosii pe un oraş inamic semnul divin iar daunele ar fi destul de vizibile.
Din cate stiu nu le poti folosi doar pe o armata care te ataca, oricum nu se pot uni mai multi players si ii dau nuke la unu, se vb si pe forumul de la .com de asta, nu e atat de tare pe cat pare.
Nu se strang 10 si ii evaporeaza armata unuia doar pentru ca ei is 1300 in trib, si isi permit.
 

DeletedUser47

Guest
Din cate stiu nu le poti folosi doar pe o armata care te ataca, oricum nu se pot uni mai multi players si ii dau nuke la unu, se vb si pe forumul de la .com de asta, nu e atat de tare pe cat pare.
Nu se strang 10 si ii evaporeaza armata unuia doar pentru ca ei is 1300 in trib, si isi permit.

Cine vorbea de a folosii în timp ce eşti atacat? Poate fi folosit pentru a distruge trupele de defensivă dintr-un sat. Nu în totalitate dar cât să fie mai uşor de cucerit. Şi ce ţi se pare ciudat în a se strânge 10 jucători să se pună cu puterile divine pe un polis inamic? Pot să se strângă şi 50, asta înseamnă joc de echipă.
 

DeletedUser

Guest
E aiurea pentru ca exista triburi cu 1300 + membri " joc de echipa", hai mai scuteste-ma cu magarii de genu, se numeste imbalanced.
Se pun 100 pe un oras si fiecare da cu "bolt" care distruge 1 nivel la o casa, si pac pac un trib cu 100 de oameni dispare in cateva saptamani vs unu cu 1300.
"JOC de echipa" O ba DA!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47

Guest
E aiurea pentru ca exista triburi cu 1300 + membri.

Tu crezi că din ăia 1000 vorbesc între ei mai mulţi de 10? Cu cât alinaţele sunt mai mari cu atât dezorganizarea este mai proastă.

Dacă nu mă înşel "înţelepciunea" de la Atena apără oraşul când este activată de ori ce atac divin pentru un anumit număr de ore. Nu mai reţin exact.
 

DeletedUser

Guest
Atena se poate apara dar costa 130 favor, si nu multa lume o alege pe Atena, doar sa se apare de furia aliantelor nesimtite.
Sunt vreo 18000 de players (majoritatea new accounts, mai mult de 50% au sub 400 de puncte) si exista si alianta cu 1324, alta cu 1087, si inca una cu 952, ti se pare normal?
Trebuia introdusa o limita de 100-150.
pe alpha .com numaru maxim e 504 "Romanian Warriors". Nici acolo nu este limita, dar lumea ii mai normala, de asemenea acolo numarul playerilor e de 55000.
E aiurea, in fine vom trai si vom vedea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
no bun si atunci...putem imparti zeii in defensivi si ofensivi? sau fiecare are atat parti ofensive cat si parti defensive ?!
 

DeletedUser

Guest
poseidon

si eu cred ca zeus e cel mai tare in atac dar in defens e clar poseidon.
 

DeletedUser

Guest
Alegeti-ma pe mine sau veti disparea de pe insula.


On: depinde mie si zeus mi se pare destul de bun.
 

DeletedUser

Guest
ok si totusi eu cum folosesc favorurile divine?! adica eu am favoruri pt prima putere divina insa cum o activez? iar dupa ce folosesc prima putere divina mi se scad din favorurile totale favorurile folosite de prima putere divina sau raman la acelasi nivel?
ps: deci pana la urma zeii ii putem imparti in ofensivi si defensivi?
 

DeletedUser

Guest
ok si totusi eu cum folosesc favorurile divine?! adica eu am favoruri pt prima putere divina insa cum o activez? iar dupa ce folosesc prima putere divina mi se scad din favorurile totale favorurile folosite de prima putere divina sau raman la acelasi nivel?
ps: deci pana la urma zeii ii putem imparti in ofensivi si defensivi?


Eu zic mai bine sa astepti pana la puteri divine si o sa te lamuresti singur. :p
 

DeletedUser

Guest
Darul de la zeu

Cum se capata darul de la zeu?
Am numarul de favoruri necesar pentru obtinerea darului,dar nu stiu cum sa-l capat !:confused:
 
Sus