Intrebari despre zei si puterile lor

DeletedUser8474

Guest
Nu mai puneti intrebarile care s-au pus deja odata X(
Si in legatura cu protectia orasul de la Atena:
protejeaza de trupele terestre,navale si de favoruri in concluzie nu poti sa-i faci nimic timp de 6 ore (cat dureaza favorul)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5815

Guest
Si in legatura cu protectia orasul de la Atena:
protejeaza de trupele terestre,navale si de favoruri in concluzie nu poti sa-i faci nimic timp de 6 ore (cat dureaza favorul)

gresit, protejeaza strict impotriva vrajilor, de oricare ar fi ele ... impotriva atacurilor terestre sau navale nu are niciun efect
 

DeletedUser8892

Guest
daca folosesc puterea lui hades (intoarcerea din infern) care imi returneaza trupele inapoi, imi afecteaza populatia? si daca o folosesc consecutiv de 10 ori teoretic imi da toata armata inapoi?
 

DeletedUser1411

Guest
daca folosesc puterea lui hades (intoarcerea din infern) care imi returneaza trupele inapoi, imi afecteaza populatia? si daca o folosesc consecutiv de 10 ori teoretic imi da toata armata inapoi?


Intoarcerea din Infern a lui Hades..poate fi folosita asupra aceluiasi atac o singura data.
Trupele returnate vor ocupa acelasi loc in populatia orasului ca atunci cand ai antrenat-o tu..
 

DeletedUser

Guest
Salut. Daca ai hidra intr-un sat si satul atacat este altul, o poti trimite de la unul din sate la celalalt? Asta ca sa poti beneficia de ajutorul ei in caz de atac maritim..
 

DeletedUser7478

Guest
Hidra se poate trimite sprijin pe orice oras unde venerezi pe Poseidon,aceiasi regula e valabila la toate unitatile mitice,nu vei putea trimite unitati mitice de la Hera pe oras unde venerezi pe Atena sau Zeus.Sprijini cu unitati mitice doar catre orase cu acelasi zeu.
 

DeletedUser

Guest
cand vezi atacul care soseste fac click in el. si ulterior cand se deschide fereastra de atac faci click in ``Vraji``. acolo iti apar vrajile pe care pot sa dai acelui atac!
 

DeletedUser

Guest
Am si eu o intrebare,din cate stiu hidrele se fac din port dar cand dau pe port nu imi apare (am incercat si cu cazarma si restu dar nimic)
Nivelul templului conteaza ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Upsi scz..am cofundat cazarma cu portu in fine..tine facerea unei hidre numai de:nivelul templului,favoruri&resurse...
 

DeletedUser

Guest
si,adelina.lu tactu sia zici noob..sua sorei tale..frate...sua actelului tau pe carel tii in lesa(ubythu tau de rebel)
 
Sus