Ce alianta din top 12 este cea mai buna ?

Ce alianta din top 12 este cea mai buna ?


  • Total votanți
    100

DeletedUser3391

Guest
Sa nu fiu off-topic voi spune ca Preto este o alianta care a suferit mari transformari si in ciuda multor oprelisti obiective sau subiective reuseste sa se pastreze in primele locuri. Alianta formata din jucatori care au trecut la stadiul de prieteni ... adevarat ca si cu spionii aferenti (din ce in ce mai putini).

Alecs...nu te-am rugat/cerut/impus sa imi promiti nimic. E optiunea ta. Alt post nu va mai urma intrucat nu va duce nicaieri. Spor la joc si RESPECT.
 

DeletedUser

Guest
:)))

dragii mei colegi din ekd:)))))ati reusit sa numarati cate revolte ati primit in decursul zilei de astazi???daca nu ati reusit va voi spune eu...19 bucat(revolte)se poate asa ceva??in seara asta cu siguranta nu veti dormi:))vreti sa va spun cate orase ve-ti pierde??tot atatea cate revolte ati luat:))n'as putea:))
 

DeletedUser2541

Guest
revolta baga oricine nu e greu
de cucerit e greu
iar tu o stii pe propria piele
sa fim sinceri
deci de dat poti sa dai 50
de luat e mai greu
 

DeletedUser

Guest
Dragi colegi de alianta si......toti ceilalti ,acest topic se refera la alianta cea mai buna. Putera unei aliante ,zic eu, o reprezinta membrii ei prin colaborare, sprijin, suportul tuturor pt bunastarea ei in atac sau mai ales in aparare si dupa episodul Columnianul, cred ca am demonstrat putera Pretorienilor .
Acestea fiind spuse, alte comentarii si jigniri nu-si au rostul.

Respect pt toti si spor la joc (SH)(P)(SW)
 

DeletedUser1411

Guest
:))

sufarrr..pe mine..nu ma cunosti deloc..
de fapt..sunt doar cativa(ii pot numara pe degete) care ma stiu..asa cum sunt eu..:)...
 

DeletedUser2541

Guest
Asta e de acum 8,9 luni...=]]
Alecsandra,Claudio,eu va respect,insa....va si urasc.....Pe alecsandra nu o cunosc asa bine,dar pe cludia destul de bine incat sa stiu ca e ....Nu vreau sa fac atac la persoana...
adica ?? cum sint si de unde ma cunosti tu asa de bine??
din auzite sau personal?
 

DeletedUser

Guest
adica ?? cum sint si de unde ma cunosti tu asa de bine??
din auzite sau personal?

Nu te superi pe mine dupa chestia care urmeaza,ok?

Cand eram mic si prostut,ma uitam rar pe forumul la pretorieni,si te vedeam si pe tine acolo,peste un timp,ai iesit de la preto si te'ai dus la ekd...esti o micuta tradatoare...
 

DeletedUser

Guest
Daca nu ramaneti strict la subiect si continuati sa deviati/spamati, ma veti forta sa iau masuri. Sper sa nu fie cazul.
 

DeletedUser

Guest
Asta e de acum 8,9 luni...=]]
Alecsandra,Claudio,eu va respect,insa....va si urasc.....Pe alecsandra nu o cunosc asa bine,dar pe cludia destul de bine incat sa stiu ca e ....Nu vreau sa fac atac la persoana...
Nu esti tu un pic cam prost?:p Ia dai acuma la clasament/alianta/cei mai buni atacatori. DOH!
 

DeletedUser

Guest
Daca nu ramaneti strict la subiect si continuati sa deviati/spamati, ma veti forta sa iau masuri. Sper sa nu fie cazul.


Cred ca argumentele maxime (cei care au avut) le-au pus pe masa...de acum incolo,chiar nu cred ca va mai incepe alta polemica pe marginea : "cine e mai tare"...

E clar ca inca nu e decis nimic,pe epsilon,inca e un server dinamic ,se lupta,se trage cu dintii, e placut (din puncul meu de vedere)

Si ca un mic addendum,clasamentul pt mine nu exista decat la atacatori,acolo il urmaresc,acolo ma intereseaza...
In postura de primitor-incasator este usor sa fii,cand ai multi oameni care baga sprijin in tine ca intr-un spital de urgenta si menirea lor pe grepolis e sa faca numai bireme...
De aceea tot respectul pentru cei prezentati mai jos!

atacatoriplayer.jpg


si ca ally,cred ca se vede clar...unde sunt unii si cat mai au de "recuperat"...ceilalti...
!!!repet vorbesc din punctul de vedere , numai al meu...!

atacatorially.jpg


Succes all,si sa ne vedem tot aici :)
 

DeletedUser

Guest
este usor sa fi printere primii atacatori daca ai orase putine ce pot fi atacate, si bagi in ele o caruta de sprijin. dar situatia se poate schimba. :) eu cred ca jucator complet este acela care face amindoua fazele, atac-aparare, nu doar se apara sau doar ataca. la aliante este la fel, cea mai buna alianta este cea care face amindoua fazele cu succes. este usor sa fi cea mai buna alianta cind nu ai adversari de valoare.... si nu pot sa nu remarc ce au incercat sa faca unii cind au vrut sa numesca o gramada de aliante cu "pretorienii" in fata numelui. se mai stie de ce se poarta acest razboi intre pretorieni si ekd? pt cei care nu stiu, deoarece alianta din care faceam parte nu a vrut sa poarte denumirea de "Pretorienii UEK" tin cu aceasta ocazie sa-l intreb pe glomerula, care acuza ca sunt 8 aliante ce ofera sprijin, cum ar fi trebuit sa se comporte UEK? sa astepte frumos sa vina marii pretorieni si sa ii cucereasca? mai tineti minte cite aliante de pretorieni erau la un moment dat? :) mai tineti minte ca nimeni nu dadea sanse UEK-ului sa reziste in fata voastra? se pare ca totusi au rezistat, si inca o fac cu succes. cum au reusit sa faca asta, prin ce mijloace, nu ar trebui decit sa aduca un plus pt strategia pe care au folosit-o. cinste lor, tuturor celor care au stiut sa formeze o echipa, pt ca asta inseamna o alianta, o echipa care poate trece si peste bune si peste rele!!!! si cinste celor care nu au plecat capul si au schimbat tabara de frica de a fi cuceriti sau de a pierde orase!!!. aceia au parte de tot respectul meu, si afirm asta despre toti cei care au curajul sa exprime o parere indiferent de consecinte!.
cu respect.
 

DeletedUser3991

Guest
Multumim echipei de administrare ca ne da posibilitatea inca odata sa aratam lumii ( epsilon) ca NOI suntem cei mai buni.

AVE PRETO !
 
Sus