Anunt concurs cu intrebari

Doriti resetarea concursului si sa incepem la ora 21 din nou ?


  • Total votanți
    31
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
darius I sau xerxes I?

Ca sa vezi... tocmai asta e. Eu am raspuns Darius. Ei probabil au ales Xerxes. Si atunci si ei si eu am dreptate.
Asa ca intrebarea e pusa al naibii de prost, ceea ce nu e vina mea.

Pentru neavizati...
In primul razboi medic, Darius I a fost cel care a atacat.
In al doilea razboi medic, Xerxes.

Deci, la care din cele doua razboaie se refera ei?

Later edit: Pentru ca nu ne-au interzis sa postam punctajul pe forum, cam asta am eu la ora actuala. Si nu ma feresc de nimeni; din contra, poate fac pe altii sa puna aici.

Intrebare: cum se numea regele persan care a condus ofensivele impotriva grecilor? - Puncte 0 - Timp: 3

Puncte 855
Timp de raspuns
(total) 00:03:50
Medie timp 9.5833333333333 s/raspuns

Ar fi trebuit sa fie 900 puncte...dar sa trecem si peste asta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cam nasoala intrebarea...
logic...primul tatal, al doilea fiul.
intrebari de dat cu banul, dar cu legatura cu grecia antica.

PS: sa vedem intrebarea mea...pariez ca intreaba din grepolis.

:D cu meduze...buze-n buze
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
cam nasoala intrebarea...
logic...primul tatal, al doilea fiul.
intrebari de dat cu banul, dar cu legatura cu grecia antica.

PS: sa vedem intrebarea mea...pariez ca intreaba din grepolis.

Nu comentam daca specificau in care razboi, primul sau al doilea. Dar n-au facut-o; si ambii regi persi erau in variantele de raspuns. Asa ca, am dreptate.

edit: fara meduz? sau a trebuit sa aflii cu cine statea ea buza in buza ? :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu am contestat punctul tau de vedere.

ai toate sansele sa fi primul.
 

DeletedUser

Guest
nu am contestat punctul tau de vedere.

ai toate sansele sa fi primul.

Nu stiu, ultimele 3 zile nu voi putea sa intru, sunt plecat. Asa ca orice e posibil. Oricum, le-am trimis mesaj cu intrebarea si explicatiile necesare, macar sa o modifice, sa apara corect la altii.
 

DeletedUser

Guest
nu conteaza pentru ce joci, intrebarile respective erau gresite din punct de vedere tehnic si au fost corectate, toti cei care au raspuns la ele anterior primind punctaj maxim.

Milady, desi nu sunteti pe forum, imi permit sa va contrazic la fraza pe care am ingrosat-o mai sus. Mai exact, sunt peste 72 ore de cand v-am sesizat o intrebare gresita la care eu am raspuns corect. Din nou, sunt aproape 24 ore de cand v-am sesizat o alta intrebare gresita, cea expusa si pe forum; si la care din nou, consider ca am raspuns corect deoarece nu puetam alege doua variante de raspuns.

Si in ambele cazuri ati primit explicatiile aferente, cu exemplele necesare prin care imi sustin afirmatiile.

In nici unul din cazuri nu am primit cele 45 puncte pe care spuneti ca le-au primit toti. Recunosc, la prima intrebare, sesizata pe la inceputul concursului, le-am primit. Dar nu si la ultimele doua, dintre care una a fost deja modificata in forma corecta.

Si atunci, dati-mi voie sa intreb intreaga echipa care se ocupa de bunul mers al jocului: Punctele se dau o singura data, indiferent cate intrebari gresite primesti? Sau se dau preferential?

Inclin sa cred ca a doua varianta e gresita, nu pot spune nimic de prima. Astept totusi un raspuns.
 

DeletedUser

Guest
singurul care poate umbla in aplicatie la puncte e un pic bolnavior...ai si tu rabdare si incredere .
se va intampla.
 

DeletedUser

Guest
Frate ce stresanti sunteti cu adresarile acestea "milady", "monsiu". Nu stiu de ce dar mi se par spuse pe un ton ironic, ca si cand ati lua la misto! Stati calmi ca se vor rezolva. Nu vreau sa vorbesc in numele adminilor, dar sunt sigur ca asa va fi! Trebuie sa ne gandim totusi ca si ei sunt oameni si au viata personala, servici, copii, facultate!:pro::pro:

LE:
singurul care poate umbla in aplicatie la puncte e un pic bolnavior...ai si tu rabdare si incredere .
se va intampla.
Se pare ca Alandala a fost mai rapida! :p
 

DeletedUser

Guest
Frate ce stresanti sunteti cu adresarile acestea "milady", "monsiu". Nu stiu de ce dar mi se par spuse pe un ton ironic, ca si cand ati lua la misto!


Pustiu...2 chestii iti spun:

1. Milady, pentru ca merita. Ironic? Ti se pare...
2. Cand nu stii despre ce e vorba, nu te baga.

Suficient? Daca nu, cauta-ma pe privat. N-am chef de discutii stupide in public.
 

DeletedUser

Guest
cum pentru locul unu ? ;))
tu ai deja peste 950 de puncte pe pariu
 

DeletedUser

Guest
vlade, gresit. Andrei; si tu ai gresit, dar nu de tot.

1. Vlade, nu am peste 950 puncte din simplul motiv ca astazi, la toate cele 3 intrebari am dat raspunsuri gresite ; )
2. Andrei, intr-adevar, plec 3 zile, dar am telefonul la mine, pot intra de pe el.


 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca as fi avut si eu ca un coleg iPhone si net nelimitat m-as fi inscris si eu la concurs, dar o intrebare apare cand sunt la scoala si alta cand vin de la scoala, seara fiind ocupat cu mancatul si facutul temelor. Azi e o seara mai libera de mi-am permis sa intru pe forum. Aveti grija si voi si mai raspundeti si corect! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
gata? v-a trecut plansul?

v-a trecut plansul? urmeaza o zi intreaga gata sa fie umpluta c fapte minunate si intrebari raspunse... de data asta corect..:p sper eu

ps daca va intrebati cine a sters off-topicul , eu am fost aceea....tocmai pentru ca era off-topic
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus