jucatori banati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
pierd o polemica?.............faptul ca doresc a fi informata este o problema de orgoliu la voi?....................eu nu cred asa.
Eu personal consider ca o persoana care are acces la mai putina informatie cu atat e mai usor de manipulat. V-ati plans ca sunt persoane care se dau admini, ca sunteti banuiti ca favorizati jucatori, acuze si banuieli fara fond..............dar totusi ascundeti un barem , un barem in care fiecare jucator afla o informatie completa despre cum va fi pedepsit daca incalca regulamentul.
 

DeletedUser

Guest
Dupa ce am citit argumentul lui Jack,ma gandeam ca toata sarada se va termina si ca toata lumea a inteles de ce acest barem nu poate fi publicat.Insa,se pare ca unele persoane (datorita orgoliului ranit,cel mai probabil) continua sa profite de rabdarea altora.E ca atunci cand pierzi o polemica si incerci sa-ti musamalizezi greselile dupa ce realizezi ca nu ai avut dreptate.

Draga Claudel,problema e ca nu se vrea ,nu ca nu se poate!
ps; chiar nu ma intereseaza daca da sau nu,.ci pur si simplu am comentat unele inadvertente ale logicii!
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Ati cerut sa se faca public baremul, vi s-a spus ca nu se poate, ati intrebat de ce, vi s-a raspuns, poate nu va plac raspunsurile , poate nu sunteti de acord cu ele, e dreptul dumneavoastra asa cum este si dreptul firmei care produce acest joc sa-si stabileasca niste regului, vi se pare ca va minte cineva de aici? , puteti merge pe oricare alt server sa ridicati aceasi problema si vedeti daca primiti alte raspunsuri.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Chiar ma indoiesc de faptul ca nu a(t)i realizat deja motivele pentru care nu se poate face publica aceasta informatie.Daca un jucator poate abuza de cunoasterea acelor pedepse,de ce sa nu poata face toti acest lucru?Nu ar fi o harababura totala?Nici macar nu trebuie sa faca de mai multe ori acest lucru,e de ajuns o data.Din momentul in care s-ar duce pe apa sambetei sute de atacuri organizate,ale jucatorilor care investesc timp si bani in joc,nu ar fi o mare pierdere pentru intreaga comunitate?E atat de greu de inteles?

Si pana la urma,decizia apartine dezvoltatorilor.Nu aruncati cu pietre in admini pentru acest lucru.(a nu se intelege ca trebuie sa faceti asta celor de la INNO)

Draga Claudel,problema e ca nu se vrea ,nu ca nu se poate!
ps; chiar nu ma intereseaza daca da sau nu,.ci pur si simplu am comentat unele inadvertente ale logicii!

Poti spune si asa.Si ti-au fost prezentate si motivele pentru care ''nu se vrea''.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
....................este normal ca atunci cand imi dai o pedeapsa pt ca am incalcat regulamentul sa imi aduci si dovada, imi place sa cred ca banurile se dau pe dovezi nu pe eu banuiesc, presimt, intuiesc sau eu stiu .

Aham, pierdusi firul, nu... Dai in ce poti acum :)))

- - - Updated - - -

Ahahah,maestre,m-ai dat pe spate un pic cu logica interpretarii!
HAi sa iti pun eu in balanta ceva,daca tot vorbeai de a "ascunde".
Daca tot vorbim de o transparenta totala ,benefica clientului,ceea ce imi pare un lucru absolut normal ,in perspectiva de a intari increderea in echipa de administrare si totodata de a inlatura suspiciunile administrarii pedepselor preferential ar fi normal sa fie publice!
Vorbeai de pedepse programate,ok....si ce daca ,multi stim ca prima abatere e mai putin pedepsita si cam stim cum,insa a doua e grava(acelasi tip).Crezi ca ar risca cineva o pedeapsa programata pentru a evita pierderea unui oras ca la a 2-a sa piarda jumatate din ele sau ban definitiv?
eu nu cred si sunt convins ca nici tu nu crezi asa ceva!
Daca codul penal ar fi secret ,crezi ca s-ar produce mai putine infractiuni?? :)..te asigur ca nu !!!
Infractorul nu cred ca isi programeaza "iesirile in decor",stie cu siguranta ca se transforma in RECIDIVIST dupa prima abatere,si la urmatoarea pedeapsa e grea de tot!
Asa e si aici....

Eu nu merg cu mai mult de 50 de km pe ora fata de viteza legal admisa, ghici de ce?

Deci da, infractorul isi programeaza iesirile in decor.. Asa a fost si asa va fi totdeauna :) Zi ca tu nu o faci niciodata ;)

Degeaba sti ca e mai mica prima abatere, ca nu sti care te scapa de atacuri de exemplu si in ce conditie.. Mai mult, nu sti cand si daca o poti repeta dupa un anumit timp (fiindca nu sti ce tip de abatere expira cand). Sunt multe lucruri ce fac ca in momentul asta, banul la cerere sa fie greu de facut... Si partea ciudata e ca sunt membri in aceasta echipa (si sa nu mai vorbesc de firma, in general) ce au facut parte din jocuri in care banurile la cerere erau usor de produs... De ce ai tu impresia ca sti mai bine decat ei?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Soso:

Orice informatie ce nu iti foloseste este un surplus. Ce legatura are asta cu cititul respectivei informatii sau dreptul jucatorului? Ca e sau nu un surplus, nu decide jucatorul, ci limba romana in forma ei curenta.

Ti-am prezentat deja argumentele pentru care nu se doreste afisarea respectivului surplus.

Tu o tii in continuare pe a ta cu logica "vinovat pana la proba contrarie". Dupa logica ta, jucatorul e trisat evident, iar baremul ar justifica corectitudinea actiunilor echipei, ignorand complet posibilitatea de nevinovatie si toate celelalte consecinte directe in urma publicarii susmentionatului barem.

surplus de informatie o decide nu limba romana ci cel care citeste informatia.
Eu decid pentru mine daca e surplus sau nu...........fiecare persoana decide daca e surplus sau nu, in momentul cand decide o alta persoana pt mine nu se numeste surplus se numeste cenzura.
Iar eu nu ignor nimic, nu cred ca faptul ca cer ca o informatie sa fie completa ma duce la ignorarea consecintelor......................in ignoranta ma ghidezi tu atunci cand imi spui ca o informatie este un surplus.
 

DeletedUser

Guest
Ati cerut sa se faca public baremul, vi s-a spus ca nu se poate, ati intrebat de ce, vi s-a raspuns, poate nu va plac raspunsurile , poate nu sunteti de acord cu ele, e dreptul dumneavoastra asa cum este si dreptul firmei care produce acest joc sa-si stabileasca niste regului, vi se pare ca va minte cineva de aici? , puteti merge pe oricare alt server sa ridicati aceasi problema si vedeti daca primiti alte raspunsuri.

Eu asta am inteles de prima data,am si spus ca nu ma intereseaza!
E foarte adevarat ca nu imi place raspunsul,dar asta e alta problema!
eu as fi raspuns clar ,directive INNO,case close!
e greu ?
te asigur ca nu,si nici nu piezi sau castigi simpatii!

- - - Updated - - -

surplus de informatie o decide nu limba romana ci cel care citeste informatia.
Eu decid pentru mine daca e surplus sau nu...........fiecare persoana decide daca e surplus sau nu, in momentul cand decide o alta persoana pt mine nu se numeste surplus se numeste cenzura.
Iar eu nu ignor nimic, nu cred ca faptul ca cer ca o informatie sa fie completa ma duce la ignorarea consecintelor......................in ignoranta ma ghidezi tu atunci cand imi spui ca o informatie este un surplus.
Soso,suplusul acela nu e surplus de cenzura,ci REGULA!
DAca e regula sau lege,asta e ,fie ca iti place sau nu!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
banuiesc ca o faci ca sa scapi de amenda nu?............deci nu esti un cetatean corect si vad ca ai predispozitie in a eluda legea..........ai fost la fel de corect si cand ai facut parte din staf?.............vine intrebarea mea fireasca :)........dupa cele spuse de tine.
 

DeletedUser

Guest
Aham, pierdusi firul, nu... Dai in ce poti acum :)))

- - - Updated - - -



Eu nu merg cu mai mult de 50 de km pe ora fata de viteza legal admisa, ghici de ce?

Deci da, infractorul isi programeaza iesirile in decor.. Asa a fost si asa va fi totdeauna :) Zi ca tu nu o faci niciodata ;)

Degeaba sti ca e mai mica prima abatere, ca nu sti care te scapa de atacuri de exemplu si in ce conditie.. Mai mult, nu sti cand si daca o poti repeta dupa un anumit timp (fiindca nu sti ce tip de abatere expira cand). Sunt multe lucruri ce fac ca in momentul asta, banul la cerere sa fie greu de facut... Si partea ciudata e ca sunt membri in aceasta echipa (si sa nu mai vorbesc de firma, in general) ce au facut parte din jocuri in care banurile la cerere erau usor de produs... De ce ai tu impresia ca sti mai bine decat ei?

NU,nu o fac,daca gasesti ceva in istorie ,vreau ban,cu o singura exceptie;),si aia din cauza microbului!
Si ca sa se vada ca sunt fair,am sa si spun ce>>>franc> am navigat pe un proxi datorita defectiunilor unui server INNO,ce imi restritiona IP-ul!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu asta am inteles de prima data,am si spus ca nu ma intereseaza!
E foarte adevarat ca nu imi place raspunsul,dar asta e alta problema!
eu as fi raspuns clar ,directive INNO,case close!
e greu ?
te asigur ca nu,si nici nu piezi sau castigi simpatii!

- - - Updated - - -


Soso,suplusul acela nu e surplus de cenzura,ci REGULA!
DAca e regula sau lege,asta e ,fie ca iti place sau nu!



ai pus punctul pe I, daca e regula sau lege.

eu nu am nimic de castigat, eu nu voi mai juca grepolis dar consider ca jucatorii au dreptul la o informare completa, fiecare persoana are dreptul sa stie ca exista un regulament care trebuie respectat, in cazul incalcari acestuia trebuie sa fie in cunostinta de cauza ca sa isi asume consecinta faptei............asa este normal, firesc.
 

DeletedUser

Guest
banuiesc ca o faci ca sa scapi de amenda nu?............deci nu esti un cetatean corect si vad ca ai predispozitie in a eluda legea..........ai fost la fel de corect si cand ai facut parte din staf?.............vine intrebarea mea fireasca :)........dupa cele spuse de tine.

Tu parca aveai carnet.. Ce patesti dupa depasirea vitezei legale cu peste 50km/h? Ti se ia permisul... Pana atunci risti amenzi, dar ai permis..

Asta cu "cetatean corect" si predispozitie la a eluda legea e halzie... Din nou, ai pierdut firul si nu sti in ce sa mai dai...

Si ca sa revin la faza cu surplusul.. Tu decizi daca-ti foloseste, dar nu-ti poate folosi decat intr-o situatie (cand incalci sau ai de gand sa incalci regulamentul de joc), caz in care nimeni nu e curios sa-ti faca pe plac si sa te ajute in vreun fel.. Altfel, e surplus de informatie (prin definitie)..

@Tatal nostru: Nu sunt de acord cu teoria "germanii sunt de vina". In fond, echipa de suport si moderare reprezinta tocmai asta, comunicarea dintre jucatori si producatori. Insa, da, ei au avut cuvantul final (de decizie) in situatia de fata.

- - - Updated - - -

ai pus punctul pe I, daca e regula sau lege.

eu nu am nimic de castigat, eu nu voi mai juca grepolis dar consider ca jucatorii au dreptul la o informare completa, fiecare persoana are dreptul sa stie ca exista un regulament care trebuie respectat, in cazul incalcari acestuia trebuie sa fie in cunostinta de cauza ca sa isi asume consecinta faptei............asa este normal, firesc.

Pai asta exista deja :)
 

DeletedUser

Guest
@Tatal nostru: Nu sunt de acord cu teoria "germanii sunt de vina". In fond, echipa de suport si moderare reprezinta tocmai asta, comunicarea dintre jucatori si producatori. Insa, da, ei au avut cuvantul final (de decizie) in situatia de fata.
E foarte clar ca ei ,si nici nu cred ca erau dubii!Un raspuns transant ar fi rezolvat explicatia!
In legatura cu "germanii sunt devina",daca vrei sa nu fiu infractor acorda-mi dreptul sa joc in mod normal!
Vis a vis de viteza ta,da ai permis la prima abatere de viteza ,la o 2-a nu mai ai chiar daca ai sub 50 aia,faci punctele de penalizare si il duciu singur acolo pentru 90 de zile !
 

DeletedUser

Guest
Dar am dreptate si infractorul isi programeaza iesirile in decor cu acest informatii, da ori ba? Ba mai mult, in 6 luni (sau un an, nu mai stiu sigur codul rutier) mi se sterg punctele.. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
norbit ca sa stabilim, nu vreti sa se publice acest barem, mai exact echipa grepolis nu vrea sa il publice , indiferent de argumentul pe care ar putea sa il spuna nu este un argument solid. Singurul fapt care ar combate acesta ar fi publicarea dar observ ca sunteti foarte reticenti la acesta publicare, dar e interesant punctul tau de vedere in care toata lumea se gandeste cum sa ocoleasca baremul, binenteles exclud jucatori corecti........sau jucatorii pe care ii considera staful corect, privit dupa un barem invizibil.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dar am dreptate si infractorul isi programeaza iesirile in decor cu acest informatii, da ori ba?
NU,am si spus,eu am patit asa ceva cu un player pe Epsilon.
A intrat pe al cont ca sa ia ban in timp ce eu in atacam,prost fiind ,eu,am facut tiket si nu am mai putut da atacurile in intregime ci doar jumatate din ele!Problema e astfel,rezultatul>>>>>>acel cont 2 pe care a intrat a luat BAN definitiv ,iar el a scapat cu orasul ala necucerit!
DECI INCA O DATA ,NU,bine acum ,cu exceptia cand intradevat esti prost!

PS: akkay stie povestea!
Ba mai mult, in 6 luni (sau un an, nu mai stiu sigur codul rutier) mi se sterg punctele..
e corect in 6 luni,dar in 6 luni de grepolis faci o singura abatere daca esti predispus la asa ceva?
eee...asa ca permisul la "politie" oricum ajunge mon cher!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Solide sau nu, sunt argumente.. Tu pana acum nu ai absolut nici unul pentru a fi afisat baremul, Soso
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
maestre, eu nu vreau un argument , eu vreau o informatie completa, asta nu ai inteles si consider ca este normal ca atata timp cand imi spui ca exista un regulament, imi spui ca exista o pedeapsa daca nu respect acest regulament , sa imi spui si care este pedeapsa care imi va fi aplicata in acest caz.
 

DeletedUser

Guest
NU,am si spus,eu am patit asa ceva cu un player pe Epsilon.
A intrat pe al cont ca sa ia ban in timp ce eu in atacam,prost fiind ,eu,am facut tiket si nu am mai putut da atacurile in intregime ci doar jumatate din ele!Problema e astfel,rezultatul>>>>>>acel cont 2 pe care a intrat a luat BAN definitiv ,iar el a scapat cu orasul ala necucerit!
DECI INCA O DATA ,NU,bine acum ,cu exceptia cand intradevat esti prost!

PS: akkay stie povestea!

e corect in 6 luni,dar in 6 luni de grepolis faci o singura abatere daca esti predispus la asa ceva?
eee...asa ca permisul la "politie" oricum ajunge mon cher!

De ce nu? (a se intelege ca 6 luni a fost exemplu, facand comparatie cu legislatia rutiera)
Ideea nu e de predispunere, ci de posibilitate. Si daca poti sa te feresti de anumite posibilitati, de ce sa nu o faci? Sti ce-i ciudat, ca asa numitul "ban la cerere" se practica greu intr-un alt joc Inno (chiar si fara barem public, erau foarte cunoscute pedepsele)... Si crede-ma ca functiona de minune. Daca noi putem sa ne ferim de tot acest haos, de ce sa nu o facem... Numai ca 2, 3 (o suta sa fie, chiar) se plang ca nu stiu pedepsele dinainte?

- - - Updated - - -

maestre, eu nu vreau un argument , eu vreau o informatie completa, asta nu ai inteles si consider ca este normal ca atata timp cand imi spui ca exista un regulament, imi spui ca exista o pedeapsa daca nu respect acest regulament , sa imi spui si care este pedeapsa care imi va fi aplicata in acest caz.

Iar eu te intreb, de ce sa-ti ofer informatia aia? Ce-i asa greu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Regulile din acest moment sunt perfecte !

Sa imi fac si eu intrarea dupa mult timp, :p
Nu intelegeti ca jucatorii, la fel ca oamenii de rand nu pot sa solicite anumite informatii ? Cei de la Inno sunt sefii peste tot. Doar nu credeti ca ii afecteaza ca eu sau x nu mai jucam. Daca vrem jucam, daca nu, nu si gata treaba ! In plus, eu sunt extrem de multumit de acest sistem. Traiasca Grepolis ! :) Tineti-o tot asa echipa Grepolis Romania. O seara placuta va doresc. B-)
La fel cum stiu codul rutier si cunosc contraventiile si pot manipula putin pe domnul politist, la fel as putea si cu regulile de la Grepolis. Asemenea in Biblie, unde fiecare interpreteaza asa cum doreste. Tot asa si avocatii... interpreteaza legile si se folosesc de ele sa scape sau sa inchida persoana in cauza. Intelegeti acuma ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sigur ca-i afecteaza. Toata lumea stie ca nu pot fi toti multumiti, ideea e sa multumesti cat mai multa lume, fiindca asta-i scopul...
E o porcarie sa te resemnezi ca jucator si sa crezi ca tu nu contezi...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus