jucatori banati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Pfff... Eu deja ma vad un fel de popa.. :))

Bre, crezi in ce vrei si ai ce parere vrei, dar te rog, daca se poate, nu mai fa comparati cu religia :) ... Chiar nu e vorba aici de un "crede si nu cerceta" si nu as vrea sa para ca e asa...

Din contra, eu sustin CREDE SI CERCETEAZA... ;)
Preafericitul Norbit =))))))))))))
Era un fel de comparatie ca sa fie pe intelesul tuturor.
 

DeletedUser9489

Guest
Cauza pierduta. Publicarea acelui barem de pedepse, nu neg, ar favoriza jucatorii necinstiti oarecum, dar si pedepsele la recidivare ar putea fi mai drastice.
 

DeletedUser

Guest
da norbit, se pare ca ma cunosti bine, mai bine decat mine, ti-ai dat doctoratul in psihologie?.......la prima evaluare psihologica care imi va fi necesara promit ca iti voi face o cerere scrisa.Ai tupeul sa vi si sa imi ti prelegeri, argumente si alte basmeli pentru un fapt simplu, un barem de pedepse care ar trebui sa existe in mod firesc, sa existe public.Nu inteleg ce atata mare tam-tam pentru un barem de pedepse, jucatorii gresesc, ok........si eu am gresit, dar mi se pare normal sa imi asum si gresala stiind ce ma va costa, in cunostinta de cauza..........nu legata la ochi, ca nu jucam baba oarba.

Iti spun a treia oara ca nu se doreste "masurarea riscului"... Nu e firesc, nu e dreptul tau si ar afecta foarte mult calitatea serviciilor oferite de echipa Grepolis.. E simplu si deloc psihologic... Tu te comporti de parca cineva iti ascunde chiar regulile, nu doar baremul. Nici eu nu inteleg ce-i asa mare tam-tam, cand ti se repeta de o suta de ori ca sunt lucruri de pierdut prin afisarea baremului si nu exista jucator corect pe care sa-l ajute cunoasterea baremului.

Daca poti sa ma contrazici, fa-o... Dar tu-mi zici doar ca vrei .. Practic, te-am intrebat de ce? Cu ce te ajuta? Mi-ai spus ca nu vrei sa te motivezi..

Dar cumva, tot eu sunt ala rau si ce nu intelege? Hai scuteste-ma..

Mnah, e dreptul tau sa alegi sau nu sa joci sub asemenea conditii (si vei gasi cu greu un joc in care acest lucru e diferit). Insa in acest joc, acest aspect nu se va schimba in curand, cel putin nu fara o motivatie care sa merite riscul...

- - - Updated - - -

Cauza pierduta. Publicarea acelui barem de pedepse, nu neg, ar favoriza jucatorii necinstiti oarecum, dar si pedepsele la recidivare ar putea fi mai drastice.

Baremul ar ramane la fel (ma rog, pana ar trebui sa fie schimbat si ascuns din nou :)) )...
Pedepsele la recidiva oricum sunt ceva mai maricele sau mai grave (chiar si blocarea permanenta a unui cont pe lumea de joc).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Iti spun a treia oara ca nu se doreste "masurarea riscului"... Nu e firesc, nu e dreptul tau si ar afecta foarte mult calitatea serviciilor oferite de noi.. E simplu si deloc psihologic... Tu te comporti de parca cineva iti ascunde chiar regulile, nu doar baremul. Nici eu nu inteleg ce-i asa mare tam-tam, cand ti se repeta de o suta de ori ca sunt lucruri de pierdut prin afisarea baremului si nu exista jucator corect pe care sa-l ajute cunoasterea baremului.

Daca poti sa ma contrazici, fa-o... Dar tu-mi zici doar ca vrei .. Practic, te-am intrebat de ce? Cu ce te ajuta? Mi-ai spus ca nu vrei sa te motivezi..

Dar cumva, tot eu sunt ala rau si ce nu intelege? Hai scuteste-ma..

Mnah, e dreptul tau sa alegi sau nu sa joci sub asemenea conditii (si vei gasi cu greu un joc in care acest lucru e diferit). Insa in acest joc, acest aspect nu se va schimba in curand, cel putin nu fara o motivatie care sa merite riscul...

- - - Updated - - -



Baremul ar ramane la fel (ma rog, pana ar trebui sa fie schimbat si ascuns din nou :)) )...
Pedepsele la recidiva oricum sunt ceva mai maricele sau mai grave (chiar si blocarea permanenta a unui cont pe lumea de joc).
...........cei care ascund nu sunt jucatorii..............din pacate cei care ascund este staful,............... am totusi o intrebare de ce consideri ca un jucator banat nu va recidiva daca nu stie baremul?
 

DeletedUser

Guest
Cand am zis eu ca(,) cred ca un jucator nu va recidiva daca nu stie baremul?

- - - Updated - - -

...........cei care ascund nu sunt jucatorii..............din pacate cei care ascund este staful,...............

Tu ai citit ce ti-am zis? Ce are raspunsul tau cu postul meu?
 

DeletedUser

Guest
Ati vorbit 10 pagini si inca nu ati ajuns la un numitor comun. :D
 

DeletedUser

Guest
inseamna ca m-a obosit atata vorbarie pe langa subiect, inseamna ca dupa tine toti jucatori sunt necinstiti, desi nu inteleg cu ce ajuta cunoasterea baremului pe cineva sa minta, asa cum nu inteleg multe lucrri pe care tu le spui intr-o situatie dar te contrazici in alta si da prin afisarea baremullui toata lumea are de castigat inclusiv staful care ar fi exclus de la suspiciunea subiectivismului.Si daca tot ma basmesti , te rog sa ii intrebi pe fosti tai colegi, care au fost jucatori si au incalcat regulamentul, daca faptul ca nu au stiut baremul i-a ajutat prea mult atunci cand au fost banati.Consider ca asa este corect pentru toata lumea , ca fiecare sa cunoasca baremul, singura deosebire ar fi ca poate unii jucatori se vor gandi de 2 ori inainte de a lua hotararea sa incalce regulamentul si cine stie poate ca va alege sa nu il incalce.
 

DeletedUser

Guest
Sa inteleg ca tu consideri ca daca cineva stie pedepsele, vor vedea asprimea lor si nu o vor comite? Sa inteleg de asemenea ca daca o pedeapsa nu e destul de aspra va fi tentant de incalcat?

Nu inteleg ce vrei tu, dupa 10 pagini. Ti s-a explicat frumos, cu argumente, ca nu se va publica, datorita directivelor INNO, nu ale echipei(asa cum ai facut tu remarca). De ce continuam gargara?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
destul de aspru este relativ, dar da in esenta cam asa este.
 

DeletedUser

Guest
tare as vrea sa vad o poza cu tine, am auzit din surse ca esti cam ,,rea" :)))))) sa vedem si noi cine doreste baremul :D
 

DeletedUser

Guest
Soso, draga, ia fugi mataluta la somn... ca deja aberezi.... Ce coleg de-a meu a fost blocat in timp ce era in functie?

Cu baremul e clar, ne invartim in jurul cozii ca doar ti-am spus de o suta de ori aceleasi 2,3 motive pe care deja e clar ca nu te-ai sinchisit macar sa le citesti din moment ce tu vezi ca m-am contrazis sau te-am intrebat cine ar avea de castigat (echipa n-ar avea, suspiciuni ies din nimic, darami-te cu baremul in fata --- toata lumea va contesta pedeapsa inamicului).

Multumesc pentru "efortul tau" si de timpul acordat (ce mi l-ai pierdut).. Mai raspunde-mi la intrebarea cu colegii mei si am incheiat discutia.
 

DeletedUser

Guest
am spus au fost jucatori, dar ca sa nu dau motiv de interpretare ma corectez cand au fost doar jucatori.

- - - Updated - - -

tare as vrea sa vad o poza cu tine, am auzit din surse ca esti cam ,,rea" :)))))) sa vedem si noi cine doreste baremul :D
rebelule....eu porcul il prefer la tava cu marul in gura, iar lipsa ta de bun simt este evidenta.
 

DeletedUser

Guest
Stiu asta, dar cand ma uit in jur(sosolinha,etc) prind curaj. - cu asta inchei discutia.
Si sa sti ca sanctiunile sunt aplicate la modul PERFECT !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pai si atunci cum au avut acces la nenorocitul de barem, daca au fost doar jucatori? Si daca n-au avut acces, atunci ce dracu vroiai sa zici in postul precedent?

Apropo, Soso, lipsa de bun simt... vezi ca s-ar putea ca nu numai lui sa-i lipseasca (si nu ma refere la mine, ca mie clar imi lipseste)..
 

DeletedUser

Guest
Maiii ,tot aici sunteti ?
Rebelule....am o mare nedumerire,ai fost la Oxford in ultimile 3-4 luni?
Ma frec la ochi continuu pentru ca nu reusesc sa imi dau seama de transformarea pe acre ai suferit-o!
 

DeletedUser

Guest
Da-i pace ca fabuleaza...
Hai sa mergem amandoi sa ascultam iarba cum creste ca sigur e mai important decat o femeie care tipa pe forum ca vrea bareme.
Intai sa invete sa-si lege sireturile fara instructiuni si apoi sa posteze, ca nu ne-am legat deodata sireturile sa imi zica ca sunt nesimtit. Nu stie sa se comporte, de asta are de suferit si asta se intampla si cu cei care se comporta la fel ca ea... (se stiu ei).

- - - Updated - - -

Maiii ,tot aici sunteti ?
Rebelule....am o mare nedumerire,ai fost la Oxford in ultimile 3-4 luni?
Ma frec la ochi continuu pentru ca nu reusesc sa imi dau seama de transformarea pe acre ai suferit-o!

Salut.
In primul rand da-mi voie sa te intreb cine esti ?
Pai dupa pauza foarte mare pe care am luat-o, am mai crescut, mi-am mai schimbat gandirea,etc. Hai ca n-am chef sa ma laud... ca nu-mi sta in caracter. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6553

Guest
E Tatal lor,al tuturor...:D
Traduce metaforele facute sa putem deduce daca mai ai sau nu de invatat....:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cum mai rebeliune sa nu te bag eu in seama?
Prietenul meu de o viata grepolitana,acum schimbat radical,cizelat si plin de texte.
Ai dormit pe DEX cumva?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Domnu Gicu, ala ce imi facea filmulete subtitrate ? Imi este dor de clipele alea... era amuzant. :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus