jucatori banati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Din pacate nu ai tu onoarea aia sa discuti cu Gicu,dar esti pe aproape!
 

DeletedUser

Guest
Pai si atunci cum au avut acces la nenorocitul de barem, daca au fost doar jucatori? Si daca n-au avut acces, atunci ce dracu vroiai sa zici in postul precedent?

Apropo, Soso, lipsa de bun simt... vezi ca s-ar putea ca nu numai lui sa-i lipseasca (si nu ma refere la mine, ca mie clar imi lipseste)..
mai citeste odata norbit, exact asta am spus , cu ce a taiat curajul celor care nu au stiut baremul , sa fiu mai explicita...... jucatorilor care au fost banati, ai avut colegi in staf care inainte de a face parte din staf au fost jucatori banati, faptul ca nu au stiut baremul nu i-a oprit, asa cum pe nici un jucator nu il opreste daca nu cunoste baremul, dar desi risc sa ma repet , consider ca o parte din jucatori, in momentul cand vor sti punctual riscurile la care se expun atunci cand incalca regulamentul se vor gandi de 2 ori inainte de a face o greseala.

....bunul simt e o problema de educatie nu e problema mea.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Prietenul lui ? Nu mai tin minte... eu traiesc prezentul si-mi construiesc un viitor in prezent. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6553

Guest
Bubulica.....:|

Cred ca era ceva de filozofie p-acolo:D.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mai citeste odata norbit, exact asta am spus , cu ce a taiat curajul celor care nu au stiut baremul , sa fiu mai explicita...... jucatorilor care au fost banati, ai avut colegi in staf care inainte de a face parte din staf au fost jucatori banati, faptul ca nu au stiut baremul nu i-a oprit, asa cum pe nici un jucator nu il opreste daca nu cunoste baremul, dar desi risc sa ma repet , consider ca o parte din jucatori, in momentul cand vor sti punctual riscurile la care se expun atunci cand incalca regulamentul se vor gandi de 2 ori inainte de a face o gresala.

....bunul simt e o problema de educatie nu e problema mea.

Momentan abonatul dvs nu este disponibil !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Bravo mai esti mare,am zis eu ca ai accent de UK.
edit
Gata m-am prins,te-au prins extraterestrii aia de ii ascunde Vaticanul si ti-au sters memoria de durata medie!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Soso:

Tu incerci cumva sa-mi spui ca jucatorii triseaza si acum?
Soso, eu de 10 pagini repet cum exista teama ca jucatorii sa-si programeze trisurile (dintre cei ce o fac oricum si altii noi care vor realiza cum in anumite situatii, banarea e o vacanta, nu pedeapsa) in asa fel incat sa obtina un avantaj.. Si tu vi sa-mi spui ca jucatorii oricum triseaza si fara barem...? Pai, serios, nu ma asteptam sa avem jucatori ce incalca regulamentul acum :-o :))

Si probabil singurul lucru inteligent spus este ca e posibil ca o parte din ei sa se gandeasca de doua ori inainte si astfel sa fie cateva preventii..
De acord, e oarecum posibil, dar in ce masura? E mai mult de cat cunoscuta moda noastra de-a da pedepse (cateva zile, atacabil sau nu, cu posibilitatea de restart imediat sau nu --- rar permanent). Tu chiar crezi ca foarte multa lume nu se va risca "cel putin odata" cand stiu clar dinainte ca vor lua 3 sau 5 zile pe neatacabil pentru un anume lucru (dar totusi s-ar risca atunci cand nu stiu sigur cum il vor lua?)? Sau chiar si pe atacabil... Imagineaza-ti la minuni.. pui 3 jucatori mari sa foloseasca scripturi, toata alianta stie ca doar ei folosesc (si nici dracu' nu-i poate prinde din exact prima zi)... Cand sunt banati pedeapsa e deja cunoscuta si hop cu suportul.. Riscul ca X sa primeasca permanent pentru scripturi e zero (ca doar sti cand nu mai poti "trisa"). Ce faci cand esti atacat masiv si sti ca o sa iei pe neatacabil.. Simplu, trisezi intr-un mod in care te asiguri ca primesti neatacabil, si pui pe altul sa-ti faca contra (spion din alta alianta? ) Daca nu-ti iese, nu-i nimic.. ii faci gura adminului ca nu te-a banat (ma rog, nu tu, prieteni de-ai tai)... Inobilare interna (pacalesti un coleg ce te enerveaza sau ce e aproape de a pleca sa triseze intr-un mod atacabil, il parasti, si-l cuceresti fara probleme)... Toate astea vor fi foarte usor de facut. Baremul ala va rasturna complet situatia si modalitatea de joc. Daca exista o modalitate usoara de-a evita acest lucru, daca tot ce trebuie facut e sa ascundem amaratul ala de barem, de ce nu am face asta?

Sunt unspee mii de exemple d-astea... Si doar o posibilitate ca un junior sa nu aibe habar ca pedeapsa consta in zile fara cont si sa nu triseze dupa ce il sperie amaratul ala de barem....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
atunci exclude banul neatacabil si s-a rezolvat situatia, nimeni nu va beneficia de zile de vacanta , e simplu, neatacabil incurajeaza furtul de zile de vacanta, ok.........iti garantez eu ca atunci cand cineva va primi un numar de zile de ban atacabil in viata lui de jucator nu va mai repeta o greseala.
 

DeletedUser

Guest
Sigur, asta-i solutia mai usoara si utila.. nu sa lasam lucrurile cum sunt.. Iar, din nou, exista in continuare o gramada de lucruri pe care le faci si cu banul pe atacabil... Doua din lucrurile expemplificate mai sus se pot face si pe atacabil... :))

Bre, deci afizarea baremelor nu ajuta pe nimeni cu nimic (aproape, sa zicem ca accept ca vreo doi pusti se sperie de pedepse), incurca si creaza posibilitati noi de a face ca pedepsele date de admini sa intervina direct in cadrul jocului "programat", dar totusi tu o ti pe a ta... :))
E peste puterea mea de intelegere de ce e, ca un jucator normal, e atat de greu sa-ti vezi doar de joc si sa nu te gandesti la ce patesti in X caz, daca tu oricum n-ai de cand sa faci X cazul acela :))

In fine, oprim discutia aici ca deja m-am si plictisit si oricum nu ajung nicaieri cu tine. Sper ca marea majoritate ce au citit tema sau ce vor citi tema au inteles situatia si motivele pentru care baremul de pedepse nu va fi facut public (mai mult decat "directiva de la Inno", ci si motivatia din spatele acestei decizii).

O seara placuta tuturor si distractie placuta,
Norbit
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus