jucatori banati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Teoretic, dar practic nu este asa. Putem vedea exemple o multime in viata de zi cu zi. Se joaca dupa cum vrea sefu, nu robul/sluga.Dar dupa cum am mai zis, eu sunt perfect multumit cu regulamentul. ;)
Este la fel cum oamenii de rand ar cere informatiile din Vatican daca exista sau nu extraterestrii. Si daca ar exista s-ar produce un haos total. Tot asa si jucatorii care vor sa stie regulamentul. Caci apoi fiecare ar juca dupa barem si nu dupa regulamentul normal. Aici nu este o fisa a postului cand te inscri sa iti zica: Sarcini, Sanctiuni,etc... ai un regulament pe care trebuie sa-l respecti si este scurt:
-Sa nu joci pe mai multe conturi.
-Sa nu injuri.

Daca reusesti sa nu le incalci totul e bine si frumos. Caci asa, fiecare din cele 2 reguli poate fi interpretata si sanctionata dupa gravitate.
Ce ar fi sa existe avocati care sa stie regulamentul si sa-l interpreteze sa elibereze ACUZATUL ? :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Seful nu exista fara client... Tot in viata de zi cu zi vedem si asta... Robul/Sluga, pot fi maxim cativa muncitori (si intradevar, aici iti dau dreptate partial) :p
 

DeletedUser

Guest
Sa imi fac si eu intrarea dupa mult timp, :p
Nu intelegeti ca jucatorii, la fel ca oamenii de rand nu pot sa solicite anumite informatii ? Cei de la Inno sunt sefii peste tot. Doar nu credeti ca ii afecteaza ca eu sau x nu mai jucam. Daca vrem jucam, daca nu, nu si gata treaba ! In plus, eu sunt extrem de multumit de acest sistem. Traiasca Grepolis ! :) Tineti-o tot asa echipa Grepolis Romania. O seara placuta va doresc. B-)
La fel cum stiu codul rutier si cunosc contraventiile si pot manipula putin pe domnul politist, la fel as putea si cu regulile de la Grepolis. Asemenea in Biblie, unde fiecare interpreteaza asa cum doreste. Tot asa si avocatii... interpreteaza legile si se folosesc de ele sa scape sau sa inchida persoana in cauza. Intelegeti acuma ?
te anunt ca in mod normal informatile sunt publice si da , domnul politist, functionarul de la primarie, senatorul, judecatorul, procurorul sau cine vrei tu, poate fi manipulat cu MITA.

iar biblia nu este regulament.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu oricine si nu oriunde. Cu mita se manipuleaza din cauza ca persoana angajata nu este satisfacuta in mod economic deplin.
In fine, va las sa va dezbateti problemele si sa le rezolvati pe cale amiablia. Nu stiu daca activati pe alte siteuri de alte specialitati, nu doar jocuri... insa si acolo daca vorbesti urat de exemplu esti banat si nu iti zice nimeni pe cat timp sau alte detalii. Cand incepem ceva, trebuie sa bifam (SUNT DE ACORD CU TERMENII SI CONDITIILE)... daca bifam jucam, daca nu, NU. Este simplu si la obiect. Grepolis atrage jucatorii noi prin modul de prezentare si grafica. Cei noi inca nu stiu de regulamente sau alte chestii, ei doar cuceresc. La fel cum faceam si noi. Dupa un timp cand te plictisesti incerci sa gusti si din aia si din aia sa vezi ce gust are, pana dai cu bata-n balta.
Pana la urma este un joc si nu vad de ce trebuie sa ne certam. Jucam sa ne simtim bine. Atunci cand erati mici si jucati un joc, il jucati sa va simtiti bine si de placere nu sa va certati. Asa ca daca nu am incalca regulamentul si am juca corect totul ar fi ok si azi nu ne-am afla aici. Insa asa e romanul, tot incearca sa incalce regulile, ca are asta in sange de cand este nascut.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
De ce nu? (a se intelege ca 6 luni a fost exemplu, facand comparatie cu legislatia rutiera)
Ideea nu e de predispunere, ci de posibilitate. Si daca poti sa te feresti de anumite posibilitati, de ce sa nu o faci? Sti ce-i ciudat, ca asa numitul "ban la cerere" se practica greu intr-un alt joc Inno (chiar si fara barem public, erau foarte cunoscute pedepsele)... Si crede-ma ca functiona de minune. Daca noi putem sa ne ferim de tot acest haos, de ce sa nu o facem... Numai ca 2, 3 (o suta sa fie, chiar) se plang ca nu stiu pedepsele dinainte?

- - - Updated - - -



Iar eu te intreb, de ce sa-ti ofer informatia aia? Ce-i asa greu?
Tu norbit nu poti sa imi oferi nimic, nu faci parte din administrare, tu eventual poti sa imi oferi o conversatie, cred ca asta este ceea ce facem acum, desi sincer nu inteleg de unde atata dorinta de conversatie cu mine, nu cred ca ma numesc printre partenerii tai de conversatie agreati.

- - - Updated - - -

Nu oricine si nu oriunde. Cu mita se manipuleaza din cauza ca persoana angajata nu este satisfacuta in mod economic deplin.
Rebelule ce istet esti.............si cu ce sunt platiti cei din staful nostru?
eu iti propun sa opresti dialogul cu mine ca te afunzi:)))))))))...........nu imi da idei:))
 

DeletedUser

Guest
te anunt ca in mod normal informatile sunt publice si da , domnul politist, functionarul de la primarie, senatorul, judecatorul, procurorul sau cine vrei tu, poate fi manipulat cu MITA.

iar biblia nu este regulament.


Dar ce este Biblia ? Cele 10 porunci ce sunt ?

- - - Updated - - -

Rebelule ce istet esti............si cu ce sunt platiti cei din staful nostru?
eu iti propun sa opresti dialogul cu mine ca te afunzi:)))))))))...........nu imi da idei:))

Tocmai asta este. Sa va demonstrez ca Adminii nu pot primi mita... ca doar nu-i trimit lui Norbit prin posta o sutica verde ?!!!!!!!
Ma refeream ca pe domnu politist il pot putin manipula foarte putin cunoscand foarte bine legea si codul rutier atunci cand sunt oprit.
Insa nu asta e calea. Mai este vorba si de cei 7 ani de acasa si de modul in care te exprimi si de cazierul pe care l-ai avut dealungul jocului. Si de cat de istet esti atunci cand vrei sa obti ceva... trebuie sa sti ce sa faci. ;)
Fi sigura ca X care nu a incalcat niciodata regulamentul si a facut o abatere nu va primi aceeasi sanctiune ca un jucator care banul pentru el este ceva normal in fiecare week-end.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dar ce este Biblia ? Cele 10 porunci ce sunt ?
rebelule biblia pentru mine este o culegere de pilde, sunt crestina in conceptie .......nu stiu ce reprezinta pentru tine si nici nu are importanta pe acest joc, noi jucam grepolis si eu ca si jucator doresc o informatie completa.
Eu nu vreau nici o demostratie, nu am nevoie de argumente pro sau contra, nu ma intereseaza ce si cui ii trimite cineva, vreau pur si simplu o informatie completa , sau o completare fireasca a regulamentului, sau cum vrei tu sa intelegi, pentru ca asta este afisarea baremului de pedepse..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Tu norbit nu poti sa imi oferi nimic, nu faci parte din administrare, tu eventual poti sa imi oferi o conversatie, cred ca asta este ceea ce facem acum, desi sincer nu inteleg de unde atata dorinta de conversatie cu mine, nu cred ca ma numesc printre partenerii tai de conversatie agreati.

Aham, zbieri pana tre' sa dai o motivatie.. apoi blabla-uri... Nu te mai intreb cand m-am lasat eu influentat de ce agreez si ce nu agreez ca nu are rost...
 

DeletedUser

Guest
rebelule biblia pentru mine este o culegere de pilde, sunt crestina in conceptie .......nu stiu ce reprezinta pentru tine si nici nu are importanta pe acest joc, noi jucam grepolis si eu ca si jucator doresc o informatie completa.

Hmm... era sa zic ceva despre femei dar te suparam. Nu sunt doar pilde. Apocalipsa nu e o pilda. :) Hai ca ma fac preot ca ma pricep... ;)
Si prin asemenea dialoguri il enervezi pe x sau y, iar cum suntem OAMENI, chiar daca trebuie sa fim corecti... tot ceva ura se acumuleaza... si tot odata si odata se va JUDECA. Sper ca intelegi ce zic.
In rest totu bine si frumos, regulamentul si sanctiuniile sunt pefrecte. Iesiti la aer curat si la o bere ca e tare frumos afara.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Pana la urma,unde vreti sa ajungeti?Discutia pe baza acestei teme nu isi mai are rostul.

Sosolinha,e asa de greu de inteles ca acel barem chiar nu poate fi facut public?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Hmm... era sa zic ceva despre femei dar te suparam. Nu sunt doar pilde. Apocalipsa nu e o pilda. :) Hai ca ma fac preot ca ma pricep... ;)
Si prin asemenea dialoguri il enervezi pe x sau y, iar cum suntem OAMENI, chiar daca trebuie sa fim corecti... tot ceva ura se acumuleaza... si tot odata si odata se va JUDECA. Sper ca intelegi ce zic.
In rest totu bine si frumos, regulamentul si sanctiuniile sunt pefrecte. Iesiti la aer curat si la o bere ca e tare frumos afara.

rebelule cand o sa vreau sa ma spovedesc te anunt..................................si nu te contrazic, regulamentul este perfect..........sanctiunile nu le-am vazut ca sa pot confirma sau infirma ceea ce spui tu, asta si cer , sa completeze regulamentul cu snctiunile ca sa fie complet.

- - - Updated - - -

Pana la urma,unde vreti sa ajungeti?Discutia pe baza acestei teme nu isi mai are rostul.

Sosolinha,e asa de greu de inteles ca acel barem chiar nu poate fi facut public?

de ce nu poate fi facut public?...........mi se pare normal si decent sa avem informatia totala a regulamentului, asta se numeste transparenta ceea ce cred ca isi doreste fiecare parte, staful si jucatorii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Soso: Regulamentul e complet. Baremul de penalizari e cu totul altceva, nu regulament.

Fara suparare, dar e cel putin o idiotenie sa afirmi ca trebuie sa vezi baremul ca sa-ti poti da seama daca sunt bune sau nu regulile jocului... Regulile sunt completari si lipsuri ce n-au putut fi implementate in mod automat in joc.

Da' mnah, tu ai complet logica ta... si probabil "vreau" ti-a fost argumentul suprem in viata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6553

Guest
:D
Eu cred ca daca un jucator cunoaste acest barem,va incalca in mod intentionat regulamentul pt a dobandii anumite beneficii.
In ce constau aceste beneficii?
Ei bine atata timp cat in barem sunt incluse anumite pedepse gen: banat pe neatacabil,un jucator cu o anumita potenta intelectuala va incalca acea regula ce-i va aduce un beneficiu.
Gen:un jucator atacat masv de o alaitna intreaga,un jucator prin la mijloc pe-o granita(gen cuxi,beta) ce ramane fara zile de vacanta(nu sunt la curent cu datele contului cuxi,am dat doar exemplu) si simte nevoia de un liber ,va lua acel liber deoarece 2 saptamani(timpul necesar acceptarii pedepsei,in cazul in care n-accepti pedeapsa in acest interval de timp contul se sterge automat) el va fi blocat pe neatacabil,corect?.
In monetul de fata asa stiu ca functioneaza sistemul,nu zic ca n-ar trebui sa cunoastem baremul ca jucatori,insa asta presupune in opinia mea schimbarea unui sistem....:p

:D


 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Aham, zbieri pana tre' sa dai o motivatie.. apoi blabla-uri... Nu te mai intreb cand m-am lasat eu influentat de ce agreez si ce nu agreez ca nu are rost...

Maestre nu trebuie sa dau o motivatie........asa cum nu imi trebuie o motivatie pentru a termina de citit o carte, dar vreau ca atunci cand mi se recomanda o carte, cartea aceea banuiesc ca are si ultimul capito, de cate ori trebuie sa spun ca asa e firescl.

iar in privinta conversatiei cunosc cel pitin o persoana care in mod cert si-a schimbat parerea.
 

DeletedUser

Guest
rebelule cand o sa vreau sa ma spovedesc te anunt..................................si nu te contrazic, regulamentul este perfect..........sanctiunile nu le-am vazut ca sa pot confirma sau infirma ceea ce spui tu, asta si cer , sa completeze regulamentul cu snctiunile ca sa fie complet.

- - - Updated - - -



de ce nu poate fi facut public?...........mi se pare normal si decent sa avem informatia totala a regulamentului, asta se numeste transparenta ceea ce cred ca isi doreste fiecare parte, staful si jucatorii.

Eu ma multumesc la partea cu anuntul la spovedanie... restul e can-can... :)
Oricum nu o sa afli acel barem. Noi stim ce avem voie si ce nu sa facem, sanctiunile le ofera CONDUCEREA cand facem ce nu avem voie. La fel ca religia. Sti ce ai voie si ce nu... daca ai facut ce nu ai voie, nu ai de unde sa sti cum vei fi pedepsit la judecata. Poate vei fi iertat, poate nu. :)
 

DeletedUser

Guest
@Soso: Ahh, pai foarte bine.. Daca nu trebuie, atunci cred ca e corect sa presupun ca nu ai una... Dupa cum ai vazut, de bine, de rau, exista mai multe motive ce impiedica publicarea, deci ea nu va avea loc.

Discutia se poate chiar opri aici, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Maestre nu trebuie sa dau o motivatie........asa cum nu imi trebuie o motivatie pentru a termina de citit o carte, dar vreau ca atunci cand mi se recomanda o carte, cartea aceea banuiesc ca are si ultimul capito, de cate ori trebuie sa spun ca asa e firescl.

iar in privinta conversatiei cunosc cel pitin o persoana care in mod cert si-a schimbat parerea.

De unde cuvantul ala ... ? :)
Te-ai gandit ce se intampla in 72ore dupa ce lumea se sterge ? Va fi ca si o zi normala cand nu va mai exista nimic. Totul va fi pierdut, toata munca = ZERO... ori ca esti primul loc, ori ultimul tot acolo vei ajunge. Insa prietenia acumulata in 3 ani ramane, aviz celor care se simt.
 

DeletedUser

Guest
Eu ma multumesc la partea cu anuntul la spovedanie... restul e can-can... :)
Oricum nu o sa afli acel barem. Noi stim ce avem voie si ce nu sa facem, sanctiunile le ofera CONDUCEREA cand facem ce nu avem voie. La fel ca religia. Sti ce ai voie si ce nu... daca ai facut ce nu ai voie, nu ai de unde sa sti cum vei fi pedepsit la judecata. Poate vei fi iertat, poate nu. :)

Pfff... Eu deja ma vad un fel de popa.. :))

Bre, crezi in ce vrei si ai ce parere vrei, dar te rog, daca se poate, nu mai fa comparati cu religia :) ... Chiar nu e vorba aici de un "crede si nu cerceta" si nu as vrea sa para ca e asa...
 

DeletedUser

Guest
@Soso: Regulamentul e complet. Baremul de penalizari e cu totul altceva, nu regulament.

Fara suparare, dar e cel putin o idiotenie sa afirmi ca trebuie sa vezi baremul ca sa-ti poti da seama daca sunt bune sau nu regulile jocului... Regulile sunt completari si lipsuri ce n-au putut fi implementate in mod automat in joc.

Da' mnah, tu ai complet logica ta... si probabil "vreau" ti-a fost argumentul suprem in viata.

da norbit, se pare ca ma cunosti bine, mai bine decat mine, ti-ai dat doctoratul in psihologie?.......la prima evaluare psihologica care imi va fi necesara promit ca iti voi face o cerere scrisa.Ai tupeul sa vi si sa imi ti prelegeri, argumente si alte basmeli pentru un fapt simplu, un barem de pedepse care ar trebui sa existe in mod firesc, sa existe public.Nu inteleg ce atata mare tam-tam pentru un barem de pedepse, jucatorii gresesc, ok........si eu am gresit, dar mi se pare normal sa imi asum si gresala stiind ce ma va costa, in cunostinta de cauza..........nu legata la ochi, ca nu jucam baba oarba.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus