jucatori banati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Am un prieten care este banat cred...cand vreau sa ii dau vraji spune Jucatorului i s-a aplicat o interdictie si nu poate fi atacat sau sprijinit... nu stiti cat dureaza interdictia?
 

DeletedUser

Guest
Nu pe perioada pedepsei nu poate!
Si nu devine fantoma daca e la prima abatere si nu e grava...
Devi fantoma doar daca esti la a2a abatere sau daca ai incalcari foarte grave de regulament:)
 

DeletedUser

Guest
Am un prieten care este banat cred...cand vreau sa ii dau vraji spune Jucatorului i s-a aplicat o interdictie si nu poate fi atacat sau sprijinit... nu stiti cat dureaza interdictia?

Jucatorul despre care spui tu poate accesa Sistemul Intern de Suport pentru a afla detalii despre pedeapsa primita si sanctiunea care i s-a aplicat. Astfel de detalii nu se fac publice, singurul care le va afla este persoana in cauza discutand cu administratorii de joc prin sistemul mentionat mai devreme. Il poate accesa si printr-un click pe casuta Asistenta asa cum apare in imaginea de mai jos.

contblocat.jpg


Ceilalti participanti la discutie, va rog sa nu mai dezinformati, nici una dintre explicatiile voastre nu este corecta sau concreta, deoarece pedepsele difera de la caz la caz.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
buna dimineata,
Eu joc grepolis de 3 ani si este pentru prima data cand un jucator primeste ca pedeapsa ;" blocare permanenta atacabil" (jucatorul kamineasca) Am rugamintea sa ma lamuriti unde in regulament exista acesta pedeapsa si daca nu va deranjeaza as vrea sa vad si regulamentul.
multumesc anticipat, sosolinha.

- - - Updated - - -

sa nu fiu inteleasa gresit, nu ma intereseaza de verificare si nici un jucator anume, ma intereseaza pedeapsa aplicata pt greseli.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Dupa cum s-a mai spus in nenumarate randuri, astfel de lucruri nu se discuta in public, tichetele prin care se discuta cu jucatorii fiind protejate de acordul de confidentialitate pe care membrii echipei Grepolis Romania l-au incheiat cu dezvoltatorul jocului.

Regulamentul de joc il gasiti AICI iar daca aveti vreo nelamurire cu privire la aplicarea lui sau vreo problema cu membrii staff-ului, puteti face o sesizare pe adresa cristian.vrinceanu@innogames.de
 

DeletedUser

Guest
Ne este interzis sa discutam pedepsele aplicate cu alte persoana in afara de proprietarul contului si in alta parte decat Sistemul intern de suport.
 

DeletedUser

Guest
eu nu cer sa vorbim despre nimeni , vreau sa stiu regulamentul dupa care suntem banati, este simplu.........o sa dau si o exemplificare ca sa incerc sa fiu mai explicita.

EX. cand fac o gresala cunosc si pedeapsa, asa mi se pare corect
http://vvcap.net/db/j0KM7C-K3CDM6QN8xG8D.htp

banuiesc ca si cei care administreaza acest joc au asa ceva si mi se pare corect ca fiecare cand greseste sa isi asume si raspunderea in cunostinta de cauza, deci.........as vrea sa vad si pedepsele pe care trebuie sa le primim pentru greseli.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6873

Guest
buna dimineata,
Eu joc grepolis de 3 ani si este pentru prima data cand un jucator primeste ca pedeapsa ;" blocare permanenta atacabil" (jucatorul kamineasca) Am rugamintea sa ma lamuriti unde in regulament exista acesta pedeapsa si daca nu va deranjeaza as vrea sa vad si regulamentul.
multumesc anticipat, sosolinha.

- - - Updated - - -

sa nu fiu inteleasa gresit, nu ma intereseaza de verificare si nici un jucator anume, ma intereseaza pedeapsa aplicata pt greseli.



Asa am avut si eu banul. Desi am intrebat in stanga si in dreapta nimeni nu mi-a dat un raspuns satisfacator. Initial a fost ban 5 zile pe atacabil , iar dupa a devenit permanet pe atacabil.


Cred ca va convenit atunci , cand toti vitejii au luat orase de la mine:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Asa am avut si eu banul. Desi am intrebat in stanga si in dreapta nimeni nu mi-a dat un raspuns satisfacator. Initial a fost ban 5 zile pe atacabil , iar dupa a devenit permanet pe atacabil.


Cred ca va convenit atunci , cand toti vitejii au luat orase de la mine:)

iti reamintesc ca ai devenit fantoma mario:)).............lasa suferinta cu orasele ca nu ma intereseaza performantele nimanui, pur si simplu vreau sa stiu regulamentul dupa care se acorda pedepsele.Daca nu ai acest regulament nu posta basmeli ca nu ma intereseaza.asa ca rog echipa de admini, nu moderatorii, sa ne puna si noua jucatorilor regulamentul cu pedepsele, sau baremul............sau cum se numeste el.

si daca tot te mananca limba, si fost banat pentru multicont de 3 ori, vrei sa iti insir conturile?..........unul era in perle , se numea chansoo, iar acum esti pe contul lui irip, ti-am mai spus sa incetezi cu basmitul, daca vrei iti aduc si dovezi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6873

Guest
Tanti , ti-am cerut eu dovezi? Banul meu a fost dat pe 5 zile , atacabil . Dupa 5 zile , s-a transformat in ban permanent pe atacabil . Am cautat peste tot , si tot am intrebat si nimic despre acest ban. Ba chiar m-am certat cu adminul in cauza sa-mi arate pe ce criterii ofera el acest ban. Intr-un mare final m-am lasat pagubas.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
e problema ta ce ai facut tu, iti repet inca o data, daca nu ai acest regulament sa il postezi abtine-te cu aruncatul prafului, eu vreau sa vad acel barem dupa care este pedepsita fiecare gresala, nu ma intereseaza renuntarile tale.
............si mario daca tot imi zici "tanti" atrunci arata-mi cei 7 ani de acasa si nu mai vorbi fara sa fi intrebat.
 

DeletedUser

Guest
buna dimineata!

Inca astept ca cineva din staf, cineva cu putere de decizie sa posteze acel regulament al pedepselor.
Cred ca jumatate din aceste discutii de pe forumul extern se refera la corectitudinea banarilor, despre jucatori favorizati sau mai putin favorizati.Eu stiu un fapt " UNDE-I LEGE NU-I TOCMEALA", in momentul cand va exista public acel barem de pedepse se vor opri acele discutii despre corectitudinea pedepsei.Nu inteleg de ce este secret ,............... asa cum, desi va plangeti de lipsa de activitate pe forum, de indiferenta jucatorilor, totusi la reguli forum declarati ca :Accesul pe acest forum nu este un drept, ci un privilegiu..........un privilegiu al cui?.........al jucatorilor?.........sau al echipei manageriale ?..........dar nu forumul ma preocupa acum, desi mi s-ar parea corect ca la primul anumt dat de echipa grepolis sa existe si obligativitatea inregistrari pe forumul extern.........revin cu problema banului dat jucatorului si insist cu rugamintea postari baremultui de pedepse, nu cred ca cer mare lucru, e simplu ........la gresala x........pedeapsa y.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9489

Guest
Astepti degeaba. De 1 an, vreau si eu Regulamentul cu pedepse, dar aici se pare ca pedepsim dupa cum vrem noi.
 

DeletedUser

Guest
nu mi se pare corect, nici pentru admini.......mereu exista suspiciunea ca favorizeaza.........si nici pt jucatori.Corect este sa stim clar..............pt multicont pedeapsa este x..........pentru vorbit urat , pedeapsa y......... s.m.d.In acest mod fiecare stie ce isi asuma si nici nu mai exista posibilitatea subiectivismului....sau macar il reduce.
............si sunt incapatanata.........voi posta zilnic acesta cerere pana vom primi acel regulament al pedepselor si daca tinem cont ca nu mai joc pe grepolis.ro pentru ca nu exista transparenta singura modalitate de a scapa de acesta cerere este :
> ori ma baneaza pe forum ...........ceva gen "iti pun calus la gura"
> ori va fi postat acel barem al pedepselor,............................ si pentru ca sunt persoane corecte si avem nevoie de o relatie de transparenta intre jucatori si echipa grepolis imi place sa cred ca vom avea regulamentul:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nu o sa postam niciodata regulamentul de pedepse. Este un regulament intern la care au acces doar ADMINII si nimeni altcineva. In plus, acel regulament se afla si el sub protectia confidentialitatii. Prin urmare, orice discutie pe aceasta tema nu-si prea are rostul.
 

DeletedUser

Guest
.............sunt de acord cu confidentialitatea in ceea ce priveste pedeapsa jucatorului, e normal............dar nu inteleg confidentialitatea baremului de incadrare a pedepsei, corect este ca fiecare jucator sa stie ce pateste daca incalca regulamentul................in cazul in care pedepsele nu se aplica corect atunci inteleg secretizarea acestui barem...............iar eu domnilor stiu ca sunteti corecti asa ca nu inteleg teama postari baremului de pedepse.
 

DeletedUser

Guest
Sunt si eu curios:

Ce sens are postarea unui desfasurator de pedepse atata timp cat jucatorii corecti nu patesc nimic si nu sunt afectati de respectivul desfasurator?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus