Vrem versiune veche

  • Autor subiect DeletedUser6553
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Eu unul fac parte din cei care doresc sa joace incontinuare pe versiunea veche. Daca va ramane aceasta versiune voi fi nevoit sa las niste fantome pe harta.
Am jucat si noua versiune care sincer nu m-a impresionat deloc. Nu imi place ideea cu satele de tzarani deloc.
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca daca vei sta degeaba vei rezolva ceva.. ori joci ori nu pentru ei este tot aia...


Nu este! Nu-i tot una daca vin banii sau nu.
Apropo. Mai am ceva bani "blocati" in monede de aur.
Ma intreb: -daca nu sunt de acord sa continui acest joc din cauza lor,atuncia de unde i-mi primesc inapoi diferenta de bani,pe care nu le-am consumat ???
 

DeletedUser7681

Guest
hmm 3

Nu poti sa ii ei... din moment ce iai bagat ei nu au ce sa faca..Ai bagat bani pe raspunderea tha nu a lor.. Ei nu inapoiaza banii :))) doar ii primesc,daca intelegi ce vreau sa spun..BETA hai toata lumea sa zica ca nu vrem versiunea asta :(:(:(:(:
 

DeletedUser

Guest
Nu poti sa ii ei... din moment ce iai bagat ei nu au ce sa faca..Ai bagat bani pe raspunderea tha nu a lor.. Ei nu inapoiaza banii :))) doar ii primesc,daca intelegi ce vreau sa spun..BETA hai toata lumea sa zica ca nu vrem versiunea asta :(:(:(:(:

Am fost constient de acest lucru cand am scris acele randuri,dar cum am specificat acolo: " Ma intreb ..."
Evident doresc sa joc. Dar nu in aceasta versiune!
.....
Si daca tot a venit vorba:
Daca nu revine vresiunea veche in maxim 7 zile,iau ramas bun de la colegii mei cu care am fost prieten de aproape 2 ani de zile,si sa ne revedem altadata si altundeva sanatosi si voiosi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1411

Guest
Lumea Epsilon sustine Protestul

Toti jucatorii lumii Epsilon sunt profund dezamagiti de implementarea acestei versiuni..
In acest sens, vom protesta si vom realiza petitii atat in Grepolis Romania..cat si la administratorii germani ai jocului!

Daca sunteti de acord a va alatura noua..rog, contactati-ma pe privat!
 

DeletedUser6553

Guest
:)

Pe beta se da delete in masa:)....
Asa protestam noi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Jos 2.0

Sunt foarte dezamagit de versiunea noua introdusa pe lumea theta,momentan sunt in top 10 pe locul 4 cu 95 de orase..dar din cauza noului sistem ma gandesc foarte serios daca sa continui sau sa joc la misto in continuare..nu inteleg de ce nu au tinut cont de parerile celor care au votat nu..de ce au mai facut votare daca nu s-a tinut cont..majoritatea find nu...va zic yo..bani..sunt disperati dupa bani astia..au mai bagat cu noua versiunea inca 2-3 vrajeli pe care sa cheltui niste gold..iar la cateva mii de playeri se cunoaste consistent..
Oricum ne omoram degeaba pe aici..nu cred k o sa rezolvam ceva dar merita incercat...tin sa precizez ca noua versiune merge incredibil de greu..ce o sa fac dak intru de pe telefon sau ma duc undeva unde am calitatea la net mai slaba?..imi intra cei de la inno sa imi aiba grija de cont?
Aiurea frate chiar aiurea..versiunea lui peste..:pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro:
 

DeletedUser

Guest
Vrem versiunea veche!!!

:pro: HOTI :pro: HOTI :pro: HOTI :pro: HOTI :pro:
au manipulat jucatori printr-un singur sondaj de voturi.....
JOS CEI DIN CONDUCERE !!!!:pro:
:pro::pro:VREM LUMEA VECHE:pro::pro:
 

DeletedUser

Guest
Am ajuns 'paguba colaterala'. M-am retras de pe toate lumile de joc. Mi-a placut si 2.0, in ciuda gandaceilor pentru care stiu ca la un moment dat se va gasi si raid, dar nu o doream in coltul meu de lume. Beta fu 'casa' mea pe grepo.
Mi-a placut jocul in sine, echipa, adversarii. Fu un traseu lung, de-a lungul caruia am intalnit oameni pe care am ajuns sa-i cunosc intrucatva, alaturi de care am petrecut doi ani de viata. Treptat, din grupul initial... unii s-au lasat... Am intalnit apoi si alti jucatori. Am petrecut nopti impreuna, in conferinte, satisfactia de dimineata cand vedeam navele intrate era mare. De nu intrau... ce bogatie de vocabular :)) Ma gandesc cu drag la ce a fost. Fu frumos cat a durat. Din pacate eu mai bine de jumatate de an am fost inactiva, invatasem o noua meserie, aceea de cuceritoare de fantome din zona de foc. Si asta doar la insistente gen 'Bidi! cucereste!'
Mi-au fost dragi aliatii si mi-am respectat adversarii, unii din ei mi-au devenit mai tarziu colegi. In urma fiecarui cont e un om, o personalitate. Imi pare bine ca v-am cunoscut. Iertati-mi gestul, voi, cei incurcati de fantomele mele. Pastram legatura, cei care mai doriti :)
 

DeletedUser

Guest
@Big ox:
Doar 2 completari:

In primul rand lumea de joc nu se va inchide dupa construirea minunilor. Minunile lumii vor facilitat doar accesul spre lumea eroilor. Mai multe detalii aici

Si referitor la punctul 5: Da, s-a introdus atat impartirea punctelor cat si zeul Hades.

@restul:

Imi cer scuze, s-a mai discutat problema modificarii versiunii pe forum si nu pot sa ma mai repet astazi. Ne pare sincer rau daca va deranjeaza, insa sondajul a iesit majoritar pentru modificare (nu am primit un rezultat exact, nu-l stiu, sincer), iar intretinerea si dezvoltarea unei singure versiuni e mult mai facila.

Va rog pe toti sa va calmati, incercati va rog versiunea noua, jocul nu s-a schimbat.. Nu e un joc de constructie (nu stiu cine a venit cu ideea asta)... Daca nu va place renuntati, dezamagiti, va inteleg.. Daca va place, continuati...

Indifirent, noi va dorim mult succes in continuare (fie in jocul nostru sau in altul ce va v-a ocupa de acum timpul).


mda , vad ca deja ne-am impartit in doua bisericute ,pe de o parte respectabilul nostru admin norbit si fanaticul lui sustitinator si cealalta parte noi restul care suntem nemultumiti pe nedrept , dar totusi nu inteleg dragul meu norbit de ce sustinatorului tau ii aduci 2 completari iar noua celorlati se pare ca nu poti sa te mai repeti astazi , care e faza ? ti se pare ca esti mai autoritar ? mai stapan pe situatie ? sau din lipta de lucruri concrete asta e replica ta ironica >........ si ma rog de unde stiti voi ca sondajul a iesit majoritar daca nu cunoasteti rezultatul ? va dati in carti unul la altul ? ca eu tot nu pricep ........... si dk maine mai apare alta versiune si va dati seama ca e facil sa tineti una singura , ce facem renutam si la versiunea asta si ne apucam de urmatoarea , poate acolo ni-l dati pe sfantul petru dk ramaneti in criza de zei ......... referitor la jocul de contructie tocmai asta ziceam si eu ca asta e joc de lupta nu de construit minuni , si implementare minunilor se face pe lumi cu aliante cu nr mic de jucatori ca sa poti ajunge la minunea aia sau sa iei oras pe insula cu ei , pai la noi dk isi face o alianta minune in mijlocul aliantei faci 2 zile cu atacurile , de nava ca sa iei oras pe insula nu mai incape in discutie , da asa e la noi se pare intai actionam si dupa gandim , deci cine a venit cu iedeea cu minunile sa le ia si sa si le bage .... pe o lume noua binenteles . vad ca ne indemni dk nu ne place renuntam dar tocmai mi-am bagat acum o saptamana 1500 gold cand inca nu stiam de porcaria asta , inno games nu da banii inapoi dar dk tot iti pare rau nu nu imi bagi tu banii inapoi pe telefon ca vad ca propaganda PDL-ista faci cu noi ..........


In Germania s-a implementat deja, iar pe .net urmeaza pana la Craciun. Va inteleg nemultumirea si faptul ca incercati sa dati vina pe cineva, dar cel putin nu o faceti complet dezinformati.

nu incercam sa dam vina pe cineva , dam vina pe vinovat , mai pe romaneste asa sti cum vine toata treaba asta , e ca si cum am plecat acum 2 ani cu intr-o croaziera frumoasa cu vaporasul pe apa si acum ne aduceti inapoi pe uscat cu caruta (versiunea noua ) pe care a-ti cumparat-o ulterior si v-ati dat seama ca e costisitor sa le tineti pe ambele si caruta asta a voastra e mai facil de intretinut ca martoaga de cal de trage de ea mai paste si pe marginea drumului si poate mai sunt oameni cu frica de dumnezeu (jucatori) care ii mai arunca cate o capita de fan ( cont premium ) .................
dupa cum spuneam cu bisericutele cine se aseamana se aduna , m-am uiatat putin la sustinatorul tau si vad ca e jucator de calibru http://ro.grepostats.com/world/ro2/player/9034 vad ca are 20 de orase si puncte de batalie de s-a luptat numai cu gaste moarte , si pana imi dau delete la cont imi iau cateva orase pe langa el ca vad ca nu-i asa departe sa-l vad ce usor acceseaza el paginile astea de la versiunea noua cand ii defileaza NC-urile prin orase ....... si dk e asa incantat de versiune asta noua sa ne lase pe noi sa jucam aici sa sa-i ia el toate neamurile si prietenii si sa se duca pe o lume care s-a deschis cu versiunea noua si sa joace linistiti acolo , nu de alta dar si asa e in plus pe beta ...... poate sa ia adminii cu el ca am vazut ca e la moda sa fii admin pe o lume si sa ai un cont sau poate mai multe pe alta lume sau alte lumi ............

Ce vor primi jucătorii pentru indeplinirea condiţiilor de câştigare?

Dacă o alianţă construieşte 4 din cele 7 Minuni va primi următoarele:

- Toti membrii Alianţei vor primi un certificat original de finalizare a respectivei lumi.
- Depozitele lor in lumile eroilor vor deţine cu 10% mai multe resurse. (500 <> 550)
- O medalie speciala va fi disponibilă: "Castigatorul lumii XXX" (lumea Eroilor va deveni, de asemenea, accesibila)

Dacă o alianţă construieste toate cele 7 Minuni va primi următoarele:

- Medalia "Conducatorul lumii XXX".
- O coroana va fi afişata la profilul jucătorului alianţei câştigătoare (Global / Master)

recunosc ca aici m-ati lasat fara replica ......... NU intelegeti ca nu ne intereseaza certificatele voastre ORIGINALE si ca astia de mai bagam bani in joc jucam pentru placerea de a ne lupta intre noi ............. nu stiu de ce nu ma mira faptul ca n-ati pus ca premiu si o cina romantica eu elena udrea ......... rusine , tupeu fantastic , pregatire zero ..............
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Poate nu intelegi tu ca nu a fost decizia lui Norbit sau a mea sau a oricaruia dintre cei care au cont sau se ocupa de versiunea in limba romana a jocului.
Decizia a fost luata de producatorii jocului.
 

DeletedUser

Guest
Echipa Grepolis Romania nu e cu nimic vinovata de ceea ce se intampla. E o echipa frumoasa, azi am primit raspunsuri prompte la toate intrebarile. Si credeti-ma, au avut de lucru, tichete au fost la greu, in nebuneala zilei.
 

DeletedUser

Guest
Poate nu intelegi tu ca nu a fost decizia lui Norbit sau a mea sau a oricaruia dintre cei care au cont sau se ocupa de versiunea in limba romana a jocului.
Decizia a fost luata de producatorii jocului.

Eu am inteles din prima.
Dar acuma intreb: a transmis mai departe cineva dintre admini romani furia pe care a provocat aceasta vresiune tampita ?!?
 

DeletedUser

Guest
pai normal ca nu inteleg ca norbit pt unii poate aduce unele completari dar pentru restul nu se mai poate repeta , sa sti ca inteleg si nu v-am acuzat pe voi de asa ceva , v-am acuzat doar de incompetenta , ce e asa greu sa intri si postezi frumos cum sta treaba in loc sa arunci 3 fraze pline de ironii si frustrari .... si dk tot ai scris poate ne explici tu ce eu de la norbit n-am inteles mare lucru si poate au venit intre timp si rezultate sondajului aluia majoritar ......
 

DeletedUser

Guest
Rezultatul sondajului de opinie nu ne-a fost prezentat ci am fost doar anuntati ca in urma sondajului de opinie s-a decis implementarea versiunii 2.0 pe toate lumile de joc in data de 15 noiembrie.
Inainte sa aduci acuzatii nefondate te rog prima data sa te documentezi, pe urma sa acuzi daca ai dovezi in acest sens.
v-am acuzat doar de incompetenta
In ce consta aceasta incompetenta?
 

DeletedUser

Guest
Eu am inteles din prima.
Dar acuma intreb: a transmis mai departe cineva dintre admini romani furia pe care a provocat aceasta vresiune tampita ?!?

Furia e aceeasi si la noi, a fost si pe .de, e si pe .net si pe mai multe versiuni de joc. Fiti siguri ca s-a transmis si cu siguranta si-ar fi dat seama si singuri de acest lucru.
 

DeletedUser

Guest
Stii cum e vb aia "mortul de la groapa nu se mai intoarce". Asa ca spor la joc celor care raman incontinuare.
 

DeletedUser

Guest
mda , vad ca deja ne-am impartit in doua bisericute ,pe de o parte respectabilul nostru admin norbit si fanaticul lui sustitinator si cealalta parte noi restul care suntem nemultumiti pe nedrept , dar totusi nu inteleg dragul meu norbit de ce sustinatorului tau ii aduci 2 completari iar noua celorlati se pare ca nu poti sa te mai repeti astazi , care e faza ? ti se pare ca esti mai autoritar ? mai stapan pe situatie ? sau din lipta de lucruri concrete asta e replica ta ironica >........ si ma rog de unde stiti voi ca sondajul a iesit majoritar daca nu cunoasteti rezultatul ? va dati in carti unul la altul ? ca eu tot nu pricep ........... si dk maine mai apare alta versiune si va dati seama ca e facil sa tineti una singura , ce facem renutam si la versiunea asta si ne apucam de urmatoarea , poate acolo ni-l dati pe sfantul petru dk ramaneti in criza de zei ......... referitor la jocul de contructie tocmai asta ziceam si eu ca asta e joc de lupta nu de construit minuni , si implementare minunilor se face pe lumi cu aliante cu nr mic de jucatori ca sa poti ajunge la minunea aia sau sa iei oras pe insula cu ei , pai la noi dk isi face o alianta minune in mijlocul aliantei faci 2 zile cu atacurile , de nava ca sa iei oras pe insula nu mai incape in discutie , da asa e la noi se pare intai actionam si dupa gandim , deci cine a venit cu iedeea cu minunile sa le ia si sa si le bage .... pe o lume noua binenteles . vad ca ne indemni dk nu ne place renuntam dar tocmai mi-am bagat acum o saptamana 1500 gold cand inca nu stiam de porcaria asta , inno games nu da banii inapoi dar dk tot iti pare rau nu nu imi bagi tu banii inapoi pe telefon ca vad ca propaganda PDL-ista faci cu noi ..........

Am adus doua completari la informatiile prezentate de el, nu doar lui in special. :)

nu incercam sa dam vina pe cineva , dam vina pe vinovat , mai pe romaneste asa sti cum vine toata treaba asta , e ca si cum am plecat acum 2 ani cu intr-o croaziera frumoasa cu vaporasul pe apa si acum ne aduceti inapoi pe uscat cu caruta (versiunea noua ) pe care a-ti cumparat-o ulterior si v-ati dat seama ca e costisitor sa le tineti pe ambele si caruta asta a voastra e mai facil de intretinut ca martoaga de cal de trage de ea mai paste si pe marginea drumului si poate mai sunt oameni cu frica de dumnezeu (jucatori) care ii mai arunca cate o capita de fan ( cont premium ) .................
dupa cum spuneam cu bisericutele cine se aseamana se aduna , m-am uiatat putin la sustinatorul tau si vad ca e jucator de calibru http://ro.grepostats.com/world/ro2/player/9034 vad ca are 20 de orase si puncte de batalie de s-a luptat numai cu gaste moarte , si pana imi dau delete la cont imi iau cateva orase pe langa el ca vad ca nu-i asa departe sa-l vad ce usor acceseaza el paginile astea de la versiunea noua cand ii defileaza NC-urile prin orase ....... si dk e asa incantat de versiune asta noua sa ne lase pe noi sa jucam aici sa sa-i ia el toate neamurile si prietenii si sa se duca pe o lume care s-a deschis cu versiunea noua si sa joace linistiti acolo , nu de alta dar si asa e in plus pe beta ...... poate sa ia adminii cu el ca am vazut ca e la moda sa fii admin pe o lume si sa ai un cont sau poate mai multe pe alta lume sau alte lumi ............

Mai, totul e detinut si dezvoltat de InnoGames. Jocul acesta nu are alte licente si noi administram defapt tot prin unelte si informatii puse la dispozitia lor. Defapt, suntem chiar condusi de un angajat InnoGames (Stil).

recunosc ca aici m-ati lasat fara replica ......... NU intelegeti ca nu ne intereseaza certificatele voastre ORIGINALE si ca astia de mai bagam bani in joc jucam pentru placerea de a ne lupta intre noi ............. nu stiu de ce nu ma mira faptul ca n-ati pus ca premiu si o cina romantica eu elena udrea ......... rusine , tupeu fantastic , pregatire zero ..............

Nu esti insa singurul jucator si informatiile nu ti-au fost date doar tie. Extrapoland, chiar se poate juca fara sa bagi minunile in seama. E acelasi joc.

pai normal ca nu inteleg ca norbit pt unii poate aduce unele completari dar pentru restul nu se mai poate repeta , sa sti ca inteleg si nu v-am acuzat pe voi de asa ceva , v-am acuzat doar de incompetenta , ce e asa greu sa intri si postezi frumos cum sta treaba in loc sa arunci 3 fraze pline de ironii si frustrari .... si dk tot ai scris poate ne explici tu ce eu de la norbit n-am inteles mare lucru si poate au venit intre timp si rezultate sondajului aluia majoritar ......

Nimeni din aceasta echipa nu a raspuns nici frustrat, nici ironic. Pur si simplu am fost supra-solicitati ca sa mai repetam inca o data.. Uite aici inceputul discutiilor inca de ieri. Nu trebuie sa cauti mult pe forum si vei vedea inca cel putin 4 discutii la fel de aglomerate, pe acest forum.

Noi incercam sa va ajutam cu cea mai mare placere, unii chiar au si inteles asta, altii au nevoie sa se descarce pe cineva si intelegem si noi asta.. Ambele insa au fost pana acum mentinute la o limita.

Va rog, am citit astazi tot felul si inteleg nervii si reactia provocata in special de modul in care a fost facut acest update. Totusi acceptati ca el s-a intamplat, nu e reversibil si decideti ce doriti sa faceti. Nu e usor sa dai cu piciorul la ce ai construit pana acum, si unii dintre voi poate chiar aveti motive intemeiate sau poate chiar e doar o chestiune de principiu... E de inteles.. Restul insa, daca nu stiti sigur in ce consta aceasta versiune, recomandarea mea e sa incercati mai intai sa o descoperiti si apoi va puteti decide ce faceti mai departe.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
xblaandy de cate ori au fost probleme , cel putin mie personal nu mi-a-ti lasat impresia ca va implicati suficient , diferenta este ca eu bag sau cel putin am bagat bani in jocul asta iar voi castigati bani din jocul asta tocmai pt buna functionare a lucrurilor si de asemenea ma gandesc ca inno games astia nu sunt o organizatie in stil comunist ca sa nu puteti obtine informatii clare de la ei pe care sa ni le furnizati ........ tot timpul ne invartim in mister , ca au zis , ca a fost , ca nu se stie sigur , etc .......... aici e problema , mi se parea normal cand a-ti facut prima postare sa ne scrieti si actiunele pe care le-ati intreprins voi legate de versiunea noua si nemultumirile noastre .... stiu ca suntem oameni si topti mai gresim insa reactia voastra nu am perceput-o ca fiind un demers profesional exceptional ..........
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus