Vrem versiune veche

  • Autor subiect DeletedUser6553
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
cea mai mare prostie

lasa ca o sa aive pierderi mari sunt jucatori care joaca de doi trei ani si vor sa se lase de joc ei au de pierdut
 

DeletedUser

Guest
This is Grepolis

Sa nu uitam ca multi sau bagat la acest joc deoarece ra usor de invatat s ajoci si mergea perfect acum merge sacadat si chat merge foarte greu:(
 

DeletedUser5123

Guest
Revenire

Sunt in asentimentul vostru! Cu toate ca sunt pesimist, in ceea ce priveste revenirea la vechea versiune, doresc sa ma alatur ca protestatar!
 

DeletedUser3213

Guest
nu se poate asa ceva:

protestez cu vehementa impotriva acestei versiuni,am incercat aceasta versiune pe alta lume de joc pe serverul din Italia inainte sa apara in romania,am jucat ce-i drept vreo 3-4 luni si in acest timp nu m-am putut obisnui,intr-un final am vazut ca nici nu imi place si de asta am renuntat...sunt jucator pe lumea epsilon care foloseste premium in mod regulat,joc grepolis de un an si jumatate si tin foarte mult la contul meu pt care chiar am muncit(pierzand timp si bani) si vreau in continuare sa joc pe grepolis cu aceeasi placere pe versiunea veche...deci dezaprob cu vehementa aceasta noua versiune implementata abuziv,,,sunt hotarat sa dau delete cont din cauza acestei hotarari abuzive din partea innogames
 

DeletedUser

Guest
Sunt in asentimentul vostru! Cu toate ca sunt pesimist, in ceea ce priveste revenirea la vechea versiune, doresc sa ma alatur ca protestatar!
Haideti sa nu mai spunem asta, si sa decidem toti o forma sau mai multi pasi de protest, veniti voi cu anumiti pasi de protest, ultima sa fia aceia de a da stergere de cont, toti celor care nu le place noua versiune...


Aviz pentru admini: Respecta-ma si te respect.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cu sau fara cativa jucatori care si vor sterge conturile... serverul merge inainte. Vor aparea goluri pe mari... despre care ma indoiesc ca vor fi vreodata umplute... nu exista suficienta cultura incat sa se preia 'munca' celor de care simt ca unii si-au batut joc. Pagube colaterale de care se stia ca vor exista si pentru care deja s-au facut calculele. :)
Daca nu m-as fi gandit la echipa alaturi de care joc... n-as fi ezitat sa apas butonul acela de inceput nou si apoi de stergere.
Daca exista posibilitatea ca lumea sa se sfarseasca in momentul in care vom termina de facut minunile as vrea sa terminam serverul impreuna, atunci. Sincer, mi-e indiferent acum ce alianta ar incheia constructiile. Dar am inteles ca va fi mult timp de-acum incolo un beta colorat versiunea 2.
 

DeletedUser

Guest
este imposibil de facut ceva pe versiunea asta eu doresc reimplantare vechii versiuni :D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
vreau inapoi versiunea cea veche varog
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
protest

Si eu protestez !!!! Sunt total impotriva acestei decizi!!! Daca nu vor revenii la varianta initiala,MA LAS DE JOK !!!!!!!!!!:pro:

Vreau prima varianta (Grepolis 2 este o mizerie)!!!!!
 

DeletedUser

Guest
Sa fiu sincer

Eu mam apucat de grepolis acum un an si am jucat prima oara de pe ultimul loc am ajund la locul in care sunt si numi comvine acum ca toata lumea beta sa se duca de rapa din cauza unei versiuni multi neam inprietenit pe acea lume si vrem sa se puna acea versiunea inapoi ar fi trebuit sa voteze numa jucatori care jucau pe beta adica sa fie trimis un mesaj la toti de pe beta sa raspunda cu da sau nu sau nu ma bag nu asa sa voteze toti handicapati scuzatimi limbaju adica cei de pe alte lumi ca vor sa se schimbe noua ne placea versiunea veche si o vrem inapoi:pro:pro::pro::pro::pro:/B]
 

DeletedUser7671

Guest
eu protestez ca e o porcarie deoarece noi nu am decis sa luam aceasta versiune . Au fost mai multi cu nu dar voi faceti ce vreti. E nedrept. Asta e o bataie de joc. Am vorbiy cu alianta mea de 13 milioane de puncte si toti vor sterge conturile, daca aceasta versiune va ramane.
revenitiva odata din somn ca tot voi pierdeti
 

DeletedUser

Guest
Meph ai dreptate , perfect de acord . Ganditiva putin credeti ca le pasa de niste jucatori ? Daca voi dati stergere cont pe lumea beta vor fi mii de fantome iar jucatori mici vor creste brusc si puternic si vor fi noua generatie care va baga bani in joc . Ei nu vor avea pierderi indiferent de ce veti face .

la fel cum a spus si colegul bidam serverul va merge inainte dar vor ramane goluri mari chiar foarte mari care nu vor putea fi umplute niciodata ( poate dk mai face adminitratorul serverului alta "minune" ) , sa nu uitam ca jucatorii mari sunt in mijloc iar cei mici pe margine , dk mijlocul se fantomizeza cei de pe margine se vor bate doar prin vraji ca nu pot ajunge cu nava unul la altul ....... nu vreau sa indemn pe nimeni sa-i dea delete la cont , fiecare face ce vrea cu contul sau , eu unul personal tind sa ma las de acest joc , nu le pot permite sa-si bata joc de mine , de fapt consider ca au tupeu NESIMTIT ca incearca sa-si bata joc de noi pe timpul si pe banii nostri ....... in alta ordine de idei cred ca votul a contat foarte putin spre deloc luarea acestei decizii , probabil au facut votul ca au crezut ca poate iasa din gresala DA si asta ne putea inchide gura , toacmai de asta cred ca s-a votat la gramada si nu s-a tinut cont nici de punctajul jucatorilor cei de 500 puncte avand drept de vot ca si cei cu 100 orase ............ jenant , foarte jenant , asta ca sa ne mai aducem aminte de vacanta de rahat care a venit cu 24 de ore mai devreme si ni s-au intors navele inapoi dupa ce ne batusem 2 zile pe un oras , si ca o culme a ironiei adimini lasau impresia pe forum ca tot noi suntem vinovati , intrau pe forum si se aparau unii pe altii ca ospatarii in restaurant cand ii prinzi ca iti baga in nota .............
cica sa construiesc minuni , pai eu de asta m-am apucat de grepolis ca avem nevoie de minuni? , eu de asta joc grepolis ? de asta le bag bani in buzunare ? eu joc grepolis ca pe un joc de lupta nu ca pe o firma de constructii , de asta am intrat pentru placerea de a ataca , pt strategie , adrenalina ..............
 

DeletedUser

Guest
protest

Nu sunt de acord cu implementarea noi versiuni pe lumea beta daca nu se revine la vechea versiune sterg contul:pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro::pro:
 

DeletedUser3211

Guest
salut
sunt nou in forumul extern si am accesat aceasta pagina incitat de invitatia unuia dintre voi.
Tin sa precizez ca NU AM VOTAT, deci nu pot fi acuzat de mai nimic (poate de indiferenta).
Am fost jucator al versiunii vechi si sunt jucator si al versiunii noi. Deci pot face comparatii pertinente, zic eu.
Ca tot ce este nou, pare ciudat. Poate si este (chestia cu minunile lumii este cu siguranta o idee nastrusnica, menita inchiderii putin fortate a lumii respective, idee pe care eu personal n-o pot evalua intrucat inca nu am vazut-o materializata, sa vad daca merita sau nu)! Dar nu este neaparat si mai proasta!
Parerea mea este ca versiune 2 este superioara versiunii vechi. le-am jucat in paralel si este superioara. Iata cateva motive:
1. Facilitatile de accesare a adreselor oraselor este la fel de usoara, deosebirea este ca daca vreau sa accesez un oras, nu dau click pe sageata in jos ci un click pe cadrul numelui orasului curent. In schimb informatiile despre orasul curent sunt mai multe, mai vizibile direct, mai usor de accesat si zic eu, mai frumos prezentate
2. Miscarile, pozitionarile si vederea asupra hartii sunt net superioare. Schimbarea de pe un oras pe altul sau acesul la informatii despre un oras, jucator sau alianta sunt mai usoare. In plus, exista functia gratuita de calcul al timpului unitatilor de lupta si/sau transport intre orasul curent si orasul tinta sunt o gaselnitza utila. La multe jocuri aceasta finctie este disponibila doar contra cost. La fel si contorul de trupe in executie in cazarma si port, discretia de prezentare a actiunilor dinspre sau spre orasul respectiv si al activitatii de comert este de laudat. Usoare, discrete, placute!
3. Sistemul de informare asupra mesajelor de tot felul si a rezultatelor actiunilor proprii sau adverse este mult inbunatatit si util, desi uneori plictisitor pentru mai ales cei care nu dau importanta comunicarii si informarii.
4. Sistemul satelor barbare este mai bun decat la versiunea veche. 6 atacuri si ai sclavi docili care te aprovizioneaza. fie ca ai trupe in sat fie ca nu. pentru cei cu conturi "platite" este chiar mai simplu. Pentru jucatorii mici si mijlocii este chiar aur curat!
5. Nu stiu daca s-a introdus si impartirea punctelor de lupta cu cel care sprijina! daca au facut si asta, atunci cu adevarat 2.0 este versiunea superioara si merita pastrata. Nu ma pot abtine sa nu zambesc la idea cum ca ar fi putut introduce si pe Hades ca al cinci-lea zeu! ;)

Cu tot respectul
Va saluta si va indeamna sa nu luati hotarari pripite

Ox, Big, Stupid!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
@Big ox:
Doar 2 completari:

In primul rand lumea de joc nu se va inchide dupa construirea minunilor. Minunile lumii vor facilitat doar accesul spre lumea eroilor. Mai multe detalii aici

Si referitor la punctul 5: Da, s-a introdus atat impartirea punctelor cat si zeul Hades.

@restul:

Imi cer scuze, s-a mai discutat problema modificarii versiunii pe forum si nu pot sa ma mai repet astazi. Ne pare sincer rau daca va deranjeaza, insa sondajul a iesit majoritar pentru modificare (nu am primit un rezultat exact, nu-l stiu, sincer), iar intretinerea si dezvoltarea unei singure versiuni e mult mai facila.

Va rog pe toti sa va calmati, incercati va rog versiunea noua, jocul nu s-a schimbat.. Nu e un joc de constructie (nu stiu cine a venit cu ideea asta)... Daca nu va place renuntati, dezamagiti, va inteleg.. Daca va place, continuati...

Indifirent, noi va dorim mult succes in continuare (fie in jocul nostru sau in altul ce va v-a ocupa de acum timpul).
 

DeletedUser

Guest
asa

Deci totul se rezuma la bani iar votul acela a iesit majoritar dar nu stiti nici voi exact ce si cum?dar important e ca a iesit "asa."
Exact ce spuneau si colegi mai sus,o durere in palarie au/aveti voi de parerea celor care au petrecut si au bagat bani,timp in acest joc.
Surprinzator din cate am inteles*nu stiu daca este o cretitudine,o sa ma interesez *dar pe sv din Germania si Anglia nu sa implementat aceasta versiune deoarece nu sa dorit si a ramas la fel.La noi dc sa facut invers?
Ne ascundem dupa deget , nu e frumos sa veniti sa vb de moralitate si alte lucruri de genu ,cand voi nu respectati lumea.
 

DeletedUser

Guest
In Germania s-a implementat deja, iar pe .net urmeaza pana la Craciun. Va inteleg nemultumirea si faptul ca incercati sa dati vina pe cineva, dar cel putin nu o faceti complet dezinformati.
 

DeletedUser7681

Guest
hmmmm

Draga Norbit eu cred ca va bateti joi de noi cei care preferam versiunea simpla nu toate porcariile astea noi... Ce drq aveti in minte voi sau cei de la INNO...Nu vedeti ca toate Lumea BETA este ANTI-VERSIUNEA 2. Macar odata ascultatine si lasati`ne sa ne bucuram de jocu nostru asa cum ne place noua...O seara palcuta...
 

DeletedUser

Guest
Pentru protest

Eu propun (daca chiar vreti sa se vada cumva protestul nostru) sa nu stergem inca contul,dar sa nu facem nici o miscare pana ce nu revine vresiunea veche.
Asa macar o sa vada si ei ca nu glumim.
S-ar vedea intetia noastra de a ramane in joc (asta ar dovedi faptul ca inca nu am renuntat la cont),dar cu activitate zero pana la vechea versiune.
Cred ca asta ar da de gandit la conducerea acestui joc,si ar ramane la atitudinea lor daca mai vor sa fie miscare pe aici sau nu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7681

Guest
hmm 2

Nu cred ca daca vei sta degeaba vei rezolva ceva.. ori joci ori nu pentru ei este tot aia...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus