Super fast food sau retete pt lenesi

DeletedUser13911

Guest
Usor cu viteza..parca e limitare la 70..norocosilor:D...cat e de la papadie la faleza?
 

DeletedUser7774

Guest
se amesteca biscuitii faramati cu unt se intinde o foaie in tava in care urmeaza sa fie facuta prajitura si se da 10 min la cuptor
 

DeletedUser13911

Guest
Aha..precoapta deci....imi pun consoarta la incercare..hahaha..sa vedem ce iese :)
Pe biscuite obisnuit ..da?

- - - Actualizat - - -

Pacatosilor..care tineti post?
 

DeletedUser

Guest
Da, asa-i cum zice Ariana. Blatul este facut din biscuti zdrobiti (care sa semene cu aia Digestiv sa fie faramiciosi adica) si unt topit . Zice bine ea. Prajitura e racoroasa tare de tot.

'Igor, placinta aia cu branza dulce si foi de gata imi place. Ca daca e sa fac eu foile, trebuie sa iti descriu . De fapt nu descriu nimic, era TRAGIC . ...asta ca sa nu iti spun ce am patit cu o coca de gata, varata intr-un tub cumparat...si cand am deschis tubul ala....nu am avut suficienta putere asa ca l-am deschis cum am putut. In contact cu aerul, coca s-a umflat. Alergam de nebuna cu mingea de coca in maini si nu stiam ce sa fac ca nu ma asteptasem si nu stiam ce s-ai fac sa se opreasca din umflat.. :(
 

nicol 10

Stie Tot
scrie familiei din tara sa iti trimita niste pachete zdravene cu foi de placinta, ale noastre si daca te rogi la ele nu isi modifica forma si consistenta, foaie de hartie, atat ce ma enervez cand le vad, sotul mai doreste din cand in cand placinta cu foi din acelea, iese un picut frageda, imi place si mie dar ma enervez, la un rulou de placinta pun vreo 3 foi, fiecare unse individual cu ceva grasime: unt, ulei, etc.

- - - Actualizat - - -

img
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
clatite fac ! si ies normale ! macar astea... (desi pot cumpara si de gata, semiongelate dar le fac eu cu mana mea)
 

DeletedUser

Guest
sa va tzinetzi...dupa faza lui Igor cu "Theutza nici sa intinda foile nu poate...", au mai facut niste comentarii istetze niste grecoaice , aici... (nu le-am lasat , le-am zis-o si eu...) asa ca ACUM fac pasca pasca romaneasca ! CU aluat de cozonac si fac si poza...macar daca nu iese bine, sa radem. Desi cand sunt infuriata, fac lucruri bune, sper sa iasa :) suflatzi energie pozitiva spe mine, ba rog
 

DeletedUser

Guest
sa iti iasa, ca apoi sa dai reteta, sa facem si noi ( eu ma incumet cu placere sa te urmez) :D
 

DeletedUser

Guest
Dragii mei, vax albina cum zice si tata -desi habar nu am de ce zice asa-.
O sa fie de ras...crema a iesit super dar cozonacul...e o turtita, nu pot sa mint. Nu-mi place deloc dar asta e. Ba m-a mai si scarmat sa fac si cozonac pt ca imi ramasese coca... in fine, fac fripturi bune si pun poza sa radem. Prefer de 1000 de ori un ras sanatos decat un cozonac pufos ! Not born to be cofatareasa, asta este... :p smile and shine !
IMG_20150410_200639.jpgIMG_20150410_212003.jpg
 

DeletedUser13911

Guest
Theutzo..tu ai lasat coca la dospit??la cald....?parca zici ca e turta dulce!:D
HAi ca poti..inceputul e greu!
Auzi..spune-mi..ai vazut vre-o grecoaica frumoasa...asa de la natura?:Dsunt rele si atat!

- - - Actualizat - - -

maimutzica mea a stat in permanenta in coasta cozonacului, poate ca asta a lipsit mai Thea, o fetita care sa te incurce si sa te enerveze :D
img
Felicitari,de aratat arata bine rau!de gust..nu ma indoiesc...Paste fericit!
 
Sus