Set de propuneri

  • Autor subiect DarkAngel 4ever
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
blandy, pan acum sa ma plimb in piata dintr-un oras in altul era necesar un click, fara refresh, simplu ca buna ziua, acum cu versiunea noua trebuie sa dau 3 click-uri, poi treaba e asta?? imi vine sa-mi bag ceva in ea versiune, aveam un game frumos, jucatori in aliante dusmane de elita, acum parasesc rand pe rand jocul din cauza ca nu se pot adapta, ne vom bate cu satele de tarani, cica e greu sa-l joci si pe telefon adica nicicum, adica servere de .com se gasesc cu versiunea 1.0 da' la noi nu se mai poate, cum vine asta? multe click-uri dom'le al naibii de multe.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
daca taceai... filozof ramaneai...:))

Zicala asta ti se potriveste tie, deci chill.
P.S. Am vazut jucatori care au rezistat la sute de atacuri si fara sa stie daca atacurile erau terestre, maritime, cu hopliti sau fara, etc. Daca e prea greu jocul pentru tine, lasa-te.
 

DeletedUser

Guest
1. Jucatorii experimentati, stiu ca un atac cu prastiasi de exemplu, poate fi respins foarte usor cu ajutorul sabierilor. Dar un jucator neexperimentat, nu stie lucrul asta, iar pana il va invata peste o vreme, va fi un dezavantaj. Consider ca-i mai bine sa nu stii nici macar daca atacul este maritim sau terestru.
2. Daca ai sti cand e atacul cu nava de colonizare, vei concentra doar apararea in momentul navei, asadar va fi neechilibrat.
Consider ca-i un joc foarte fain, si nu trebuie modificate lucrurile astea. Pune-ti mintea la contributie.

Cu scuzele de rigoare, dar nu ai cum sa intelegi utilitatea ,,etichetarii'' atacurilor, decat atunci cand vei avea peste 1000 de atacuri/zi. Cei care au sute sau mii de atacuri/zi,adeseori sau periodic, inteleg ceea ce vreau sa spun. Numai pana vizualizezi atacul nou, chiar daca esti on, te apuca damblaua, trecand din polis in polis ca sa vezi un ,,new entry''.
Sigur ca mereu stiu cand este atacul cu nava de colonizare.Nu despre asta era vorba...
Ma bucur ca tu consideri ca jocul este foarte fain, dar...imbunatatiri, se mai pot aduce. Mereu, oriunde si oricarui lucru. Pentru ca nimeni si nimic nu este perfect.
 

DeletedUser

Guest
Probabil ca la cele 2-3 polisuri ale tale este greuț de înțeles utilitatea celor propuse.
Plus de asta, ești off topic. Iar întrebarea ta nu merită răspuns.
 

DeletedUser

Guest
Probabil ca la cele 2-3 polisuri ale tale este greuț de înțeles utilitatea celor propuse.
Plus de asta, ești off topic. Iar întrebarea ta nu merită răspuns.
probabil. dar asta nu ai de unde sa sti tu, sau este o regula ca trebuie sa ai un nr de orase ca sa debitezi aberatii? :))) fa un calcul, cam cite orase de atac sunt pe toate lumile si poate vei realiza idioteniile pe care le-ai debitat. si daca eu sunt offtopic, timpenia scrisa de tine ce este?
 

DeletedUser

Guest
Nu am să mă chinui să îți răspund la ofense. Ai un set de mesaje, pe privat, cu un exemplu de atac organizat chiar azi. Poate,poate vei înțelege că 1000 de atacuri pe un singur jucător nu este deloc o exagerare.
 

DeletedUser

Guest
nu te-am "ofensat" cu nimic. :) o sa-ti raspund pe privat ca sa evit spamul. :)
 

DeletedUser

Guest
lucruri utile scoase aiurea

Salutare participanti la joc. Nu prea am avut eu tangenta cu acest forum dar se pare ca este unica modalitate de a corecta ceva in acest joc fara sa te lasi de el. Consider ca am suficienta experienta in jocurile de strategii si in acest joc - vezi istoric evolutie ... desi nu am un an de cand joc Grepolis.
Doresc sa sustin anumite lucruri care au fost prezente in versiunea veche si extrem de utile unui jucator activ si anume:

1. Sa fie reantrodusa optiunea care in momentul lansarii atacurilor (sau sprijinului) pe un oras anume arata:
a.daca exista deja lansat atac pe acest oras din partea ta
b.daca exista - cate sunt la numar si orele sosirii lor la tinta.
2. Sa se reantroduca posibilitatea folosirii comenzii "inapoi" (back) a programului de navigare folosit pentru accesarea jocului
3. Sa reduca numarul de comenzi inutil crescute in versiunea noua - care permiteau efectuarea aceluias lucru doar dintr-o comada in versiunea veche.

Respectele mele si un joc cat mai placut.
25.11.2011
 

DeletedUser

Guest
Nu s-ar putea introduce anumite ranguri la aliante ?
Adica pana in 10.000p intr-o alianta esti X
De la 10.000-50.000p Y
50.000-100.000 Z
100.000-500.000 S
500.000-1.000.000 C
1.000.001- N

Gasiti ceva nume interesante care au legatura cu jocul , si inlocuiti literele. :)
 

DeletedUser

Guest
abureala

Nu am să mă chinui să îți răspund la ofense. Ai un set de mesaje, pe privat, cu un exemplu de atac organizat chiar azi. Poate,poate vei înțelege că 1000 de atacuri pe un singur jucător nu este deloc o exagerare.

Cu scuzele de rigoare, dar nu ai cum sa intelegi utilitatea ,,etichetarii'' atacurilor, decat atunci cand vei avea peste 1000 de atacuri/zi. Cei care au sute sau mii de atacuri/zi,adeseori sau periodic, inteleg ceea ce vreau sa spun. Numai pana vizualizezi atacul nou, chiar daca esti on, te apuca damblaua, trecand din polis in polis ca sa vezi un ,,new entry''.
Sigur ca mereu stiu cand este atacul cu nava de colonizare.Nu despre asta era vorba...
Ma bucur ca tu consideri ca jocul este foarte fain, dar...imbunatatiri, se mai pot aduce. Mereu, oriunde si oricarui lucru. Pentru ca nimeni si nimic nu este perfect.

teoretic poti avea dreptate , practic - e abureala !
 

DeletedUser

Guest
Pro dar cu toate remarcile!

1 si 3 contra! Cam inutil la 1 si cam nedrept la 3 dupa mine, scuze! 2 si 4 pro! Idei foarte bune! Si totusi daca se iau in seama si celelalte idei la 1 si 3 as fi de acord ca sa fie toata lumea multumita!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8192

Guest
- E prea saraca plansa. Tot orasul incape in cativa metri patrati unde gasesc doar cateva cladiri . Am vazut ca si la nivelurile avansate e acelasi lucru,doar ca aceste cladiri sunt mai mari.Tot aia,dupa parerea mea.

- Jocul nu are sunet.Prea asurzitoare linistea asta

- Nu pot accesa grepolis de pe mobil.Nu toti avem iphone sau android,ar trebui sa luati in calcul acest lucru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
-- Acest lucru nu se va schimba... Scopul jocului nefiind neaparat umplerea cu cladiri doar pentru a umble o plansa de joc..

-- Momentan exista suficiente dificultati in rularea jocului in forma actuala... Sunetul ar complica lucrurile, nu spun ca nu e posibil, insa nu ma astept prea curand.

-- Varianta dedicata dispozitivelor mobile e in faza de beta-testing... In urmatoarele luni ar trebui sa fie implementata in toate variantele de joc.
 

DeletedUser

Guest
As avea si eu o "Idee",aceasta poate fii aplicata numai in cadrul aliantelor,numai intre membrii unei aliante.
Asa cum intemeietorilor/liderilor,le apare in joc,la sectiunea membri,activitatea/inactivitatea jucatorilor,ma gandeam sa se creeze un "buton" in dreptul fiecarui jucator si acesta sa arate daca jucatorul este online/offline.De aceaasta optiune beneficiind toti jucatorii unei aliante.Ma refer in interiorul aliantei,pentru a nu afla dusmanii(decat cu spioni) cine este on/off.

Sper ca m-am facut inteles.Daca nu incerc alta formulare!:)
 

DeletedUser7205

Guest
in legatura cu acest joc as dori ca la urmatorul upgrade care se va face sa bagati o optiune cu modul de vacanta ca sa fie setat pe ce lume vrei tu, nu pe toate lumile care esti pe joc..zic ca mi se pare ceva normal ca daca am 2 lumi si vreau sa joc numai pe una si pe cealalta sa fiu in vacanta sa pot juca..
 

DeletedUser8802

Guest
STERGE'TI JUCATORI CARE FOLOSESC 3-4 CONTURI PE O SINGURA LUME,vorbiti de de balari acum
 

DeletedUser

Guest
Referitor la modificarile de la piata . Este o varianta nu tocmai potrivita cea de acuma.Nu am inteles de ce sa schimbat vechea forumula care era foarte buna adica cine dorea isi alegea numarul de resurse si numarul de tranzactii.. acuma este mult mai greoi.. dc? probabil s-au plins cei din SS Atac ( de obiicei ei se pling ...pprobabil se pling ca sunt si neputinciosi. daca ne luati toate variantele de a lupta contra lor.. dispare placerea jocului...implicit contul.:) .Probabil gindirea a fost pentru a simplifica( la sugestia unora) insa era foarte buna varianta de piata dinainte.
ROg sa se revina cum era .Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
as vrea sa stiu daca se va introduce noul zeu artemis si pe celelalte lumi? sau acea cercetare sa poti fura si favoruri in atacul cu unitati mitice ?
 

DeletedUser5208

Guest
Am sa raspund doar la ceea ce spui..implementarea versiunii 2.20 a inceput acum o saptamana pe .net !:) Dupa aceea a fost implementata pe .ro !

Crezi ca e o strategie d'a adminilor sa modifice jocul pe toate serverele globale pentru a favoriza o anumita alianta?:))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus