Propunere setari lume noua ( Tau?)

  • Autor subiect DeletedUser10318
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9489

Guest
Eu zic asa...daca vreti sa faceti o lume buna,cu setari bune si tot ce trebuie mai bine lasati-o balta in perioada asta.
Din nou vad interesul administratilor pentru setarile lumii "care e pe teava" intr-un moment nefavorabil il consider eu.cei mai multi or sa se lasa o perioada de joc,ori nu intra pentru ca o consider o perioada in viata reala care impune multe(perioada primavara-vara) si incep sa fie din ce in ce mai putini cei care is manifesta interesul pentru joc acum.
Vreti o lume activa?.in care sa se "consume" destul?....toamna fratilor,setari de la 3 in sus si ar fi cazul mai multe lumi fara moral,nu doar una.
Deja setarile de 1 sunt imposibile pe grepo.setarile de 2 la marea majoritatea nu mai plac.raman setari de 3 care sunt cele mai populare.suntem intr-o era a tehnologie in care trebuie sa ne miscam repede.timpul inseamna bani...asadar daca nici la setarile cu 3 a lumilor nu va ies bani atunci nu stiu ce sa mai zic:|.oricum politica cu alegerea setarilor lumilor nu am inteleso nici pana azi:))
Parerea mea e ca urmatoarea lume,care cam pana la inceputul lui mai ar trebui sa apara dar va incurca Pastele si cel mai probabil o veti forta un pic mai repede, ar trebui sa aiba niste setari destul de banale pentru ca nu vad oamenii care sa joace grepolis in perioada asta de cateva luni[altii mai joaca si altceva dar aia e alta poveste :)) ] si spre sfarsitul verii,inceput de toama eventual dupa ce se termina minunile pe Sigma, sa veniti cu o lume a eroilor cu revolta bineinteles,chiar daca ati dat chix cu Achiles,asta din cauza voastra si a setarilor care le-ati ales.Urmatoarea bagati setari calumea si o sa vedeti ca altfel isi dau interesul oamenii.doar nu sor chinui aiurea pe setari proaste...
Sunt sigur ca nu se doreste o lume a eroilor datorita ingrijorari care persista din trecut si ceea ce ar putea insemna finalitatea pentru multi.dar nici preludiu fara finalitate nu e prea agreat...daca ati inceput ceva duceti la bun sfarsit.stim ca oricum am luao pentru administratie nu e bine,dar pentru jucatori,pentru cei care conteaza cum e?!.
Probabil ca pe alocuri am deviat de la subiect si la dorinta unui prieten mi-am dat cu parerea si ma facui filozof :)).dar...o parere despre lumi pe care le voi juca in viitor daca vor fi:setari de 3,numar membri alianta redus,moral inactiv(sau activ,nu vreau sa fiu prea dur) si cel mai important pentru mine personal Revolta,restul e can can.aa si vreau sa ma repet...alegeti mai cu grija lumile bune in functie de perioada pentru ca e important asta...

Monedele de aur (injumatatirile se folosesc cu precadere pe lumile cu viteza 1, 2.
 

DeletedUser

Guest
Ceva inedit care ar putea sa atraga ceva mai multi jucatori,ar fi o lume unde sa nu poata exista aliante. Fiecare jucator pe pielea lui. Ar duce la o concurenta destul de mare. Cu toate ca exista prietenii legate de a lungul vremii,vor aparea si nume noi. Sa nu existe posibilitatea,creeri de forum,sa nu existe posibilitatea de a face pacte. Ar sporii probabil si activitatea pe forumul extern. Dar atentie ca in cazul in care s-ar accepta o astfel de setare,ar trebui plasata unui moderator activ ,cu nervi de otel,calm,bun diplomat. Va fi o munca covarsitoare pentru el(poate ii mareste domnul Stil "goldul" celui ce isi asuma aceasta responsabilitate.
Exita tot felul de setari foarte asemanatoare ,sunt decat doua lumi ceva mai diferite hyperboreea si lumea Achilles . Dintr-atatea lumi deschise si existente o lumea putin mai aparte nu este foarte mult. Eu speram la deschiderea unui astfel de server de mai bine de doi ani.
Recomandat ar fi sa se trimita si un mesaj circular din partea staff-ului catre celelalte servere sa faca anuntul.
Daca o astfel de lume nu au ar sporii competitia,veniturile INNO eu ma castrez singur. Si daca va functiona si nu voi fi remunerat cum trebuie o sa ma duc la Sfantul Anton sa depun o acatista(rog nu penalizati acatista este o gluma ).

Ganditi-va bine la toate merita implementata o astfel de setare pe un nou server.
Cu un deosebit respect domnu.porc ;)

tie ti^ar place sa fi atacat de 5-10 jucatori odata.. si sa nu ai cui sa ceri ajutor? :)) nu e bine ma asa.. ar tinei umpic mai mult asa de noroc sa rezisti acolo..
cei care se cunosc continua sa vorbeasca si evident sa dea atacuri ca o alianta..si in loc sa iasa o lume frumoasa asteptata de toti.. ar iesi o mare harababura pe acolo..
 

DeletedUser

Guest
mai fratilor v-am spus nu mai faceti propuneri aiurea :)) de ce sunteti incapatinati.. si nu vreti sa acceptati o propunere cu durata cuceriri 8 ore ? nu stai jumatate de zi ca sa cuceresti un oras.. este in avantajul atacatorului.. de la theta nu sau mai deschis lumi asa :((

uite o propunere care mi-ar placea mie

Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da <<( de la ora 00:00 - 06.00, durata 6 ore.)>> sau <<(00:00 - 07:00, durata 7 ore)>> dupa preferinta
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 3-4 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da


sa imi spune-ti cum vi se pare ?

Eu unul sunt de acord si in sfarsit ma bucur ca se va face o lume noua pe Grepolis :).
 

DeletedUser6666

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 06.00, durata 6 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 3 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 23:00 - 05.00, durata 6 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Nu
 

DeletedUser7210

Guest
Viteza Joc: 1
Viteza Unitati: 1
Viteza Negot: 1
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 22:00 - 07.00)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: cu revolta
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 24 ore
Durata colonizare oraş : 30 ore
Injumatatirea timpului la unitati: da

:D:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9417

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: nu
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 75
Sistem De cucerire: nou (cu revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: inactiv
Protectie Incepator: 7 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: da


ar fi ceva nou...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: nu
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 75
Sistem De cucerire: nou (cu revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: inactiv
Protectie Incepator: 7 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: da


ar fi ceva nou...

adica.. sa tina revolta 8 ore sau ce ?
 

DeletedUser8712

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: DA (23-07)
Grafica de Noapte: ACTIVA
Membrii Alianta: 100
Sistem De cucerire: VECHI
Zei: 6 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades, Arthemis )
Moral: INACTIV
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 18 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: DA
 

DeletedUser

Guest
sincer o chestie foarte frumoasa ar fii o lume de joc cu o viteza foarte mare si cand zic fosrte mare ma refer undeva la 10 sistemul de cucerire nu conteaza si nici bonusul de noapte...eu am jucat pe un servar strain asa ceva a fost ceva de neuitat...intradevar si inscierea pe acel servar era daca imi amintesc bine undeva intre 1000 si 2000 de monede de argint in care erau incluse si premium...au fost in jur de 6000 de jucatori deci veniturile au fost pe masura si a durat vro 5 zile...deci este o sursa de facut bani sigura :))
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 4
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 23:00 - 08.00, durata 9 ore.)sa dormim si noi...
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 150-250
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 
Ultima editare de un moderator:

Mr Jack

Super Moderator
Viteza Joc: 4
Viteza Unitati: 2
Viteza Negot: 4
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 06.00, durata 6 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 50
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 3 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 4
Viteza Unitati: 2
Viteza Negot: 4
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 06.00, durata 6 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 50
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 3 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
Da chiar ar fi o lume de vis:)
 

DeletedUser4567

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 23:00 - 07.00, durata 8 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 100
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 7 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser1888

Guest
Viteza Joc: 2
Viteza Unitati:2
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 23:00 - 07.00, durata 8 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 75
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 18 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9247

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 2
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: NU (
Grafica de Noapte: ACTIVA
Membrii Alianta: 50
Sistem De cucerire: VECHI
Zei: 4 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena)
Moral: INACTIV
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 24 Ore
Durata colonizare oraş : 24 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Nu
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 4
Viteza Unitati: 2
Viteza Negot: 4
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 07.00, durata 7 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 120
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 4 zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 1
Viteza Unitati: 1
Viteza Negot: 1
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 22:00 - 07.00)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: cu revolta
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 24 ore
Durata colonizare oraş : 30 ore
Injumatatirea timpului la unitati: da

:D:D:D

Taiatii capul lu' asta micu!!!!
Am vazut undeva > sistem cu revolta pentru jucatori slabi>tare..tare de tot...cred ca domnilor (asazisii lilieci) sa pandeasca noatea pe la 3-4 sa bage navele in sistem fara revolta si sa blindeze,cand se trezeste omul...gata ii! ce luptatori tata ,buni rau! Poate nu se stie dar asta e modalitatea cea mai frecventa a jucatorilor din caminele de studenti...
stai sa pazesti nopti intregi contul ca liliecii dupa sprit ,se apuca de cuceriri ca mari jucatori ce sunt!Ce gluma buna!
Viteze 3 si fara moral activ> da' de ce domnilor? Doriti cucerirea fara probleme a jucatorilor mici ce nu folosesc premium,si cu putine puncte ,pentru ca dupa sa postati in top cat de "cuceritiri si agresivi " sunteti ?? la treaba nu la farmat si cucerit micutii care abia stiu a citi sau sunt incepatori,sacalilor!X(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9417

Guest
nu e chiar asa cu moralul....de cate ori nu trebuia sa iti ajuti un coleg care avea nava bagata si il ataca-i cu moral mic,o alianta are si jucatori cu puncte ai putine si cei mai mari nu ii pt ajuta ca au moralul mic
 

DeletedUser

Guest
nu e chiar asa cu moralul....de cate ori nu trebuia sa iti ajuti un coleg care avea nava bagata si il ataca-i cu moral mic,o alianta are si jucatori cu puncte ai putine si cei mai mari nu ii pt ajuta ca au moralul mic

Nu vorbi prostii,moralul orasului ce il ataci pe sitemul vechi pentru a scoate nava e dat de jucatorul ce a ocupat orasul!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus