Propunere setari lume noua ( Tau?)

  • Autor subiect DeletedUser10318
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11785

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 80
Sistem De cucerire: nou(cu revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 5 zile.
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
 

DeletedUser10682

Guest
Ar fii ideal ca sa se deschida inca de luna asta o lume cu revolta si viteza mare,asta numai daca se vrea;)
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 2-3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 07.00, durata 7 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 80-90
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 4 -7 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore

Orice setari ati alege pana la urma sa lasati si voi un anunt pe toate lumile cand se deschide ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8201

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 40 asta ar fi de vis
Sistem De cucerire: nou(cu revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 5 zile.
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 07.00, durata 7 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 100
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 7 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da

Foarte multa lume asteapta deschiderea unei noi lumi (fara revolta asta-i clar) si cred ca va fi distractie mare si se vor duce lupte frumoase .Grepo va redeveni ce era acum ceva timp !
 

DeletedUser8201

Guest
Foarte multa lume asteapta deschiderea unei noi lumi (fara revolta asta-i clar) si cred ca va fi distractie mare si se vor duce lupte frumoase .Grepo va redeveni ce era acum ceva timp !
????? De unde stii tu asta prietene..ai dat in bobii?
Eu am auzit ca se doreste o lume noua pe sistem revolta /moral inactiv/si alianta cat mai mica
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eu zic asa...daca vreti sa faceti o lume buna,cu setari bune si tot ce trebuie mai bine lasati-o balta in perioada asta.
Din nou vad interesul administratilor pentru setarile lumii "care e pe teava" intr-un moment nefavorabil il consider eu.cei mai multi or sa se lasa o perioada de joc,ori nu intra pentru ca o consider o perioada in viata reala care impune multe(perioada primavara-vara) si incep sa fie din ce in ce mai putini cei care is manifesta interesul pentru joc acum.
Vreti o lume activa?.in care sa se "consume" destul?....toamna fratilor,setari de la 3 in sus si ar fi cazul mai multe lumi fara moral,nu doar una.
Deja setarile de 1 sunt imposibile pe grepo.setarile de 2 la marea majoritatea nu mai plac.raman setari de 3 care sunt cele mai populare.suntem intr-o era a tehnologie in care trebuie sa ne miscam repede.timpul inseamna bani...asadar daca nici la setarile cu 3 a lumilor nu va ies bani atunci nu stiu ce sa mai zic:|.oricum politica cu alegerea setarilor lumilor nu am inteleso nici pana azi:))
Parerea mea e ca urmatoarea lume,care cam pana la inceputul lui mai ar trebui sa apara dar va incurca Pastele si cel mai probabil o veti forta un pic mai repede, ar trebui sa aiba niste setari destul de banale pentru ca nu vad oamenii care sa joace grepolis in perioada asta de cateva luni[altii mai joaca si altceva dar aia e alta poveste :)) ] si spre sfarsitul verii,inceput de toama eventual dupa ce se termina minunile pe Sigma, sa veniti cu o lume a eroilor cu revolta bineinteles,chiar daca ati dat chix cu Achiles,asta din cauza voastra si a setarilor care le-ati ales.Urmatoarea bagati setari calumea si o sa vedeti ca altfel isi dau interesul oamenii.doar nu sor chinui aiurea pe setari proaste...
Sunt sigur ca nu se doreste o lume a eroilor datorita ingrijorari care persista din trecut si ceea ce ar putea insemna finalitatea pentru multi.dar nici preludiu fara finalitate nu e prea agreat...daca ati inceput ceva duceti la bun sfarsit.stim ca oricum am luao pentru administratie nu e bine,dar pentru jucatori,pentru cei care conteaza cum e?!.
Probabil ca pe alocuri am deviat de la subiect si la dorinta unui prieten mi-am dat cu parerea si ma facui filozof :)).dar...o parere despre lumi pe care le voi juca in viitor daca vor fi:setari de 3,numar membri alianta redus,moral inactiv(sau activ,nu vreau sa fiu prea dur) si cel mai important pentru mine personal Revolta,restul e can can.aa si vreau sa ma repet...alegeti mai cu grija lumile bune in functie de perioada pentru ca e important asta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9417

Guest
pareri impartite....deschideti 2 lumi, una cu revolta si una cu cucerire si bineinteles viteza 3, fiecare isi alege unde ii place si impacati si capra si varza:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11464

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 23:00 - 07.00, durata 8 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 75
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser9314

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 40 asta ar fi de vis
Sistem De cucerire: nou(cu revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 5 zile.
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore


cea mai buna solutie dupa parerea mea
si mie mi se pare "de vis"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8862

Guest
cele ale lui tontea sunt foarte bune
doar ca ar trebui sistem nou(revolta) de cucerire
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
nu stiu dece vreti voi revolta..aveti deja sigma cu revolta deschisa recent...cred ca ar fi timpul sa fie si fara
 

DeletedUser7589

Guest
Pentru o lume cu sistem nou de cucerire (revoltă). Fără exagerări în ce privește viteza. Viteză mare înseamnă să stai lipit de PC, ori suntem cu toții pe joc pentru a ne relaxa, nu pentru a deveni niște obsedați fără viață personală. Setările lumii PI sunt suficiente, cu amendamentul unui bonus de 7-8 ore, care să înceapă la ora 0.
Problemele pe care le văd eu sunt de altă natură și țin de regulament. Pe lumea PI am observat câteva lucruri:
- în faza de început foarte mulți jucători s-au dezvoltat folosind „conturi-fermă”. Legal, în conexiune, recuperate ulterior prin cuceriri încrucișate.
- evoluția jocului în epoca minunilor este determinată nu de valoarea și activitatea jucătorilor, ci de mercenarii care fug repede la cei puternici, ceea ce crează un dezechilibru și mai mare.
- se practică prea des preluarea de conturi de la jucătorii care abandonează și măsuri nu se iau, deși regulamentul este clar.
 

DeletedUser8710

Guest
Nu sunt un jucator nemaipomenit .....dar cat am jucat Grepolis am facut-o cu pasine .
Mi-as dori o lume a Eroilor sau normala dar pe cu sistem REVOLTA si moral INACTIV.
Sistemul de cucerire cu Revolta mi-a placut cel mai mult.
Stiu ca sunt jucatori care s-au obisnuit cu sistemul vechi de cucerire..si s-au adaptat greu la Revolta.

Numarul redus de jucatori din alianta va duce la crearea de "n" academii..
Nimeni nu opreste Intemeietorul sa-si faca o alianta de 40 jucatori de prima clasa si activi !
Poti lupta cu 40 de oameni activi contra unei aliante de 100 oameni, din care 60 constructori sau jucatori ocazionali.

Deci, majoritatea prietenilor mei isi doresc sistem de cucerire cu Revolta si moral inactiv.
 

DeletedUser11793

Guest
Este timpul pentru o lume fara revolta, nu cu sistem nou de cucerire.

Sistemul nou, cu revolta, e pentru jucatorii mai slabi. Pe celalalt sistem ai de combinat atacul cu apararea chiar si in cazul in care vrei sa cuceresti un oras, trebuie sa sincronizezi atacuri, nava si sprijinul dupa. La astalalt tip, dai doar revolta, atacuri si nave in prostie. Deci, pentru amatori...
Inca un mare dezavantaj la revolta este ca o alianta mica nu se poate lupta cu una din top 3, fiindca aia isi blindeaza orasele revoltate fiind mai multi si mai puternici. Iar la 10000 bireme ai nevoie de minim 15.000 usoare. Pe cand pe sistem vechi, cu nava, sansele aliantelor mai mici cresc. Nu mai dau exemple si nu mai fac calcule, cine trebuie intelege.

Deci, ca si concluzie...TOATE SETARILE LUMII PI, mai putin sistemul de cucerire, viteza unitatilor putin redusa (ca aici nu mai ai 12 ore sa reactionezi doar vreo 3) si bonusul de noapte, care ar trebui sa fie de la 00:00 la 08:00... sa evitam maniacii antisociali ce n-au alta viata personala decat jocul si trimit atacuri la 6 dimineata zi de zi...pur si simplu nu e sanatos sa te tezesti la 4-5 noaptea ca sa-ti verifici orasele.

Inca ceva: moralul sa fie activ...esti jucator de 200k puncte si nu esti capabil sa cuceresti un oras de la unu ce are 50k si incerci sa-i iei la unu ce are doar 5k puncte? sa fie de 3 ori mai greu...sa lasam amatorii de-o parte si sa jucam grepolis
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
mai fratilor v-am spus nu mai faceti propuneri aiurea :)) de ce sunteti incapatinati.. si nu vreti sa acceptati o propunere cu durata cuceriri 8 ore ? nu stai jumatate de zi ca sa cuceresti un oras.. este in avantajul atacatorului.. de la theta nu sau mai deschis lumi asa :((

uite o propunere care mi-ar placea mie

Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da <<( de la ora 00:00 - 06.00, durata 6 ore.)>> sau <<(00:00 - 07:00, durata 7 ore)>> dupa preferinta
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 3-4 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da


sa imi spune-ti cum vi se pare ?
 

DeletedUser11793

Guest
mai fratilor v-am spus nu mai faceti propuneri aiurea :)) de ce sunteti incapatinati.. si nu vreti sa acceptati o propunere cu durata cuceriri 8 ore ? nu stai jumatate de zi ca sa cuceresti un oras.. este in avantajul atacatorului.. de la theta nu sau mai deschis lumi asa :((

uite o propunere care mi-ar placea mie

Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da <<( de la ora 00:00 - 06.00, durata 6 ore.)>> sau <<(00:00 - 07:00, durata 7 ore)>> dupa preferinta
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 90-125
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 3-4 Zile
Durata de cucerire: 8 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da


sa imi spune-ti cum vi se pare ?

Alex, propunerea ta e foarte buna, doar ca are o hiba: cucerirea de 8 ore la o viteza a unitatilor 2...la viteza 3 e perfect 8 ore, dar la viteza 2 cucerirea ar trebui sa fie de 12 ore. Adica asa cred eu, ca-mi place sa distrug usoare la greu cand cuceresc :)))))
 

DeletedUser

Guest
poi asa sper/speram ca fie viteza unitatilor 3 si cucerire 8 ore.. si fi sigur ca vor veni multi jucatori pt. ca iti starneste oarecum un pic de interes.. avand setari bunicele daca nu bune pe grepolis.ro.. da noo asta numa admini decid
 

DeletedUser

Guest
Ceva inedit care ar putea sa atraga ceva mai multi jucatori,ar fi o lume unde sa nu poata exista aliante. Fiecare jucator pe pielea lui. Ar duce la o concurenta destul de mare. Cu toate ca exista prietenii legate de a lungul vremii,vor aparea si nume noi. Sa nu existe posibilitatea,creeri de forum,sa nu existe posibilitatea de a face pacte. Ar sporii probabil si activitatea pe forumul extern. Dar atentie ca in cazul in care s-ar accepta o astfel de setare,ar trebui plasata unui moderator activ ,cu nervi de otel,calm,bun diplomat. Va fi o munca covarsitoare pentru el(poate ii mareste domnul Stil "goldul" celui ce isi asuma aceasta responsabilitate.
Exita tot felul de setari foarte asemanatoare ,sunt decat doua lumi ceva mai diferite hyperboreea si lumea Achilles . Dintr-atatea lumi deschise si existente o lumea putin mai aparte nu este foarte mult. Eu speram la deschiderea unui astfel de server de mai bine de doi ani.
Recomandat ar fi sa se trimita si un mesaj circular din partea staff-ului catre celelalte servere sa faca anuntul.
Daca o astfel de lume nu au ar sporii competitia,veniturile INNO eu ma castrez singur. Si daca va functiona si nu voi fi remunerat cum trebuie o sa ma duc la Sfantul Anton sa depun o acatista(rog nu penalizati acatista este o gluma ).

Ganditi-va bine la toate merita implementata o astfel de setare pe un nou server.
Cu un deosebit respect domnu.porc ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus