Propunere setari lume noua ( Tau?)

  • Autor subiect DeletedUser10318
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10318

Guest
Datele Lumii:

Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 2-3
Viteza Negot: 2
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 07.00, durata 7 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 80-90
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 4 -7 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da

Lumea Omicron devine plictistoare......unii si-au dat stergere, este si in era minunilor......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9400

Guest
PRO, abia astept sa se deschida o lume cu sistem vechi.
 

DeletedUser9358

Guest
caracteristicile propuse de tontea sunt pe placul meu :D ....sper sa se deschida o lume de acest gen...
 

DeletedUser9489

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 3
Viteza Negot: 2(poate fi si 3; sa fie mai rapida, ajuta la dezvoltarea ta, facand negot cu satele)
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 24, durata 7 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 100-125
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Inactiv
Protectie Incepator: 4 zile.
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 18 Ore

7 zile protectie pe Viteza 3? Stii ca pe o viteza 3, imediat dupa iesirea din protectie poti cuceri? S-a intamplat pe Helorus(lume cu revolta). Si nu a cucerit NPC, ci a cucerit un jucator
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser9105

Guest
De mult astept o lume cu sistem vechi. Ar fi buna o lume cu caracteristicile astea.
 

DeletedUser

Guest
Da, ar suna interesant, dar as avea o chestie sa va intreb.. Eu am jucat la inceput pe Gamma... Dar cum mai e sistemu' vechi de cucerire :(.... Ca am uitat. Poti sa cuceresti un oras, dand direct atac cu nava de colonizare? si orasul va fi direct al tau ??? Sau cum mai e?
 

DeletedUser9489

Guest
Trimiti un atac cu trupe de atac, nave de transport, nave usoare si Nava de Colonizare. Daca atat apararea navala cat si cea terestra au fost infrante, orasul va fi sub ocupatie un numar limitat de ore(in functie de setarile lumii). In tot acest timp, aliatii sprijina cucerire, iar inam iicii ataca, incercand sa sparga nava de colonizare. Daca ea rezista, atunci orasul va fi in posesia ta.
 

DeletedUser11712

Guest
Eu as prefera sa o puneti si pe artemis. daca se poate. plz. Chiar este buna.
 

DeletedUser9400

Guest
Nu va mai bateti capu' cu topicu' asta. Nu se va deschide prea curand o lume noua. Pe serverul grepolis.net se mai deschide o lume joi deci a 3 a in nicio luna cred. Nu e de mirare ca intalnesc din ce in ce mai multi romani acolo, chiar si aliante de romani :))
 

DeletedUser9489

Guest
S-au deschis 3 lumi/luna in Noiembrie 2012( Farsala, Gela, Helorus) si Februarie 2013 (Lindos, Myonia, Nicaea)
 

DeletedUser3986

Guest
Multa lume spune ca e destul de greu pentru admini ca sa creeze o noua lume, intr-un fel ii intelegem dar oare altii cum pot deschide 3 lumi intr-o luna de zile...?!
Este o perioada cand multe lumii se inchid din cauza putinilor jocatori ramasi...
sa dam un mic exemplu:
-pentru un jucator care activeaza pe o lume care se inchide peste cateva zile ideal ar fi sa aiba unde incerca din nou sa se reapuce pe alta lume, nu pe o lume deja deschisa de ceva vreme. Cum poate acel jucator sa se dezvolte in preajama unora care au deja cateva zeci de orase? Poate doar avand anumite "pile" cu diferiti jucatori mari. Nu ar fi mai bine sa poata incepe noua lui aventura pe o lume in care cat de cat jucatorii deja existenti acolo sa nu fi prea mult dezvoltati si sa aiba si acel nou jucator posibilitatea remarcarii pe acea noua lume?
Cu astea fiind spuse cred ca ar trebui sa se faca un mic efort in deschiderea unei noi lumi deoarece multi jucatori buni si experimentati in Grepolis tocmai din acest motiv spus de mine incep sa ne paraseasca si sa se apuce de alt joc...oare de ce trebuie sa pierdem asa jucatori,doar pentru simplu fapt ca adminii nu fac minimul de efort pentru a deschide alte lumi?

multumesc pentru rabdarea cu care a-ti citit acest mesaj...
 

Mr Jack

Super Moderator
In perioada urmatoare urmeaza deshiderea unei noi lumi (lume normala, nu de eroi), va rugam nu cereti o data exacta pentru ca inca nu stim. Asteptam in continuare propunerile voastre pentru setari.
 

DeletedUser

Guest
Viteza Joc: 3
Viteza Unitati: 2-3
Viteza Negot: 3
Bonus de Noapte: Da ( de la ora 00:00 - 07.00, durata 7 ore.)
Grafica de Noapte: Activa
Membrii Alianta: 100
Sistem De cucerire: Vechi (fara revolta)
Zei: 5 ( Zeus, Poseidon, Hera, Athena, Hades )
Moral: Activ
Protectie Incepator: 5 -7 Zile
Durata de cucerire: 12 Ore
Durata colonizare oraş : 12 Ore
Injumatatirea timpului la unitati: Da
 

DeletedUser

Guest
da sunt foarte deacord cu setarile propuse.. doar ca mi-ar placea ca durata de cucerire sa fie de 8 ore.. nu cred ca s-a mai deschis o lume cu durata de cucerire 8 ore de pe lumea theta ? restul care s-au deschis au fost tot cu 12 ore.. restul este oky
 

DeletedUser4567

Guest
da sunt foarte deacord cu setarile propuse.. doar ca mi-ar placea ca durata de cucerire sa fie de 8 ore.. nu cred ca s-a mai deschis o lume cu durata de cucerire 8 ore de pe lumea theta ? restul care s-au deschis au fost tot cu 12 ore.. restul este oky
Foarte buna ideea....oricum in primele 4 ore dupa bagarea navei orasul este full de aparare si greu mai poate fi spart
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus