Probleme generale Lumea Beta

DeletedUser

Guest
Ok... OK.. Dar problema e..care?

Serever-ul beta vad ca functioneaza, ultimile discutii din tema sunt despre altceva... Nu inteleg nici la ce drepturi te referi. Treaba cu adminii jucatori a mai fost discutata. (Putini realizeaza ca, daca ei nu ar avea voie sa joace pe o lume pe care nu au drepturi, nu s-ar mai gasi admini)

In fine.. Multumim pentru sfaturi :) Si o zi placuta in continuare :)
 

DeletedUser

Guest
conectare defectuasa

pe lumile beta si delta conectarea nu este completa si impiedica activitatea pe servar,care este problema si cat mai dureaza?:confused:
 

DeletedUser

Guest
problema pe lumea beta!!!

ce facem cu serverul asta pe beta mai jucam sau cautam alte jocuri de 2 zile numai erori incarc pagina de 2-3 ori si nu mi se intampla numai mie :mad:

astazi dupa 10 zile am reintrat pe joc...are multe erori..si vad ca nu sunt singurul care are aceasta problema...ce facem!?

interesant acum mi-a fost blocat si contul...pe motiv ca am intrat pe alte conturi...in conditile in care eu am avut activat modul vacanta pana azi in jurul orelor 07.30...ciudat joc ati conceput
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Eroare mare lumea beta

Asa cum s-a zis si mai sus exista o eroare grava pe lumea beta. Desi te loghezi nu poti accesa nimic in orase, nu se afiseaza optiunea de contructie a navelor sau unitatilor terestre, totul este dat peste cap,nu poti construi, nu se afiseaza corect timpul de finalizare a constructiilor, pe forumul aliantei nu se mai vad rubricile corect, etc etc.

Am facut un print screen cu o parte din erori si modalitatea in care se afiseaza:

error.jpg


Browserul e mozilla, l-am folosit fara probleme de la inceput cu jocul asta, eroare se tot repeta de cateva zile.
 

DeletedUser

Guest
In primul rand va trebui sa stergi din optiunile browserului cookies-urile apoi trebuie sa dai un restart browserului asta in cazul in care nu ai instalate niste scripturi care pot genera astfel de probleme. Daca nu se rezolva problema va trebui sa folosesti un alt browser. Pe viitor va rugam sa semnalati astfel de probleme prin sistemul intern de suport pentru a va putea ajuta cat mai rapid deoarece adminii nu citesc intotdeauna acest forum, forumul fiind destinat discutiilor intre jucatori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
In primul rand va trebui sa stergi din optiunile browserului cookies-urile apoi trebuie sa dai un restart browserului asta in cazul in care nu ai instalate niste scripturi care pot genera astfel de probleme. Daca nu se rezolva problema va trebui sa folosesti un alt browser. Pe viitor va rugam sa semnalati astfel de probleme prin sistemul intern de suport pentru a va putea ajuta cat mai rapid deoarece adminii nu citesc intotdeauna acest forum, forumul fiind destinat discutiilor intre jucatori.

O sa o raportez acolo ca aici e clar ca n-aveti nici o treaba. Iti zic ca n-am avut probleme pana acum si tu imi zici sa schimb browserul. Cred ca sunteti angajati din randul alora de la rds de trantesc cate-o prostie la telefon sa abureasca clientul.
 

DeletedUser

Guest
O sa o raportez acolo ca aici e clar ca n-aveti nici o treaba. Iti zic ca n-am avut probleme pana acum si tu imi zici sa schimb browserul. Cred ca sunteti angajati din randul alora de la rds de trantesc cate-o prostie la telefon sa abureasca clientul.

Spune-mi,te rog,ce ar putea face un tehnician in cazul in care problema se datoreaza browser-ului?Nimic.Cat timp problemele nu au legatura cu jocul nu se poate face nimic.Te rog sa urmezi pasii pe care colegul meu i-a expus mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Spune-mi,te rog,ce ar putea face un tehnician in cazul in care problema se datoreaza browser-ului?Nimic.Cat timp problemele nu au legatura cu jocul nu se poate face nimic.Te rog sa urmezi pasii pe care colegul meu i-a expus mai sus.

Pai avand in vedere ca lucrez ca "tehnician" ca sa folosesc termenul vostru comunist la un site care asigura servicii online ca si voi si clientii va platesc ca si mine serviciile premium, JOCUL TREBUIE SA FUNCTIONEZE PE TOATE BROWSERELE! Daca nu, macar specificati pe ce browsere ati fost in stare sa il faceti sa functioneze. Si iti repet jocul functioneaza pe mozilla in general si erorile aratate mai sus se repeta doar uneori, deci e din joc, de la voi, oricum lasati-o balta, am raportat la tehnic dupa ce am cautat jumatate de ora butonul respectiv si sper sa se rezolve acolo.
 

DeletedUser

Guest
Daca tot lucrezi in domeniu si te pricepi, probabil ca stii si ce anume ar trebui sa contina semnalarea unei erori.

Mai concret:
- manifestarea erorii (pentru asta, printscreenul este foarte elocvent)
- tip si versiune browser
- cand a inceput sa se manifeste eroarea (dupa vreun update de browser/joc sau instalarea vreunui script sau add-on - si care anume)
- eroarea apare si pe un alt browser sau nu
- pasii de troubleshooting pe care i-ai urmat pana acum si rezultatul probelor tale
- orice altceva care ar putea ajuta la diagnosticare si remediere.

Ironiile si rautatile sunt pur si simplu contraproductive. Vrei suport ? Pai, da-ne datele sa te ajutam.
 

DeletedUser

Guest
Nu intotdeauna astfel de probleme sunt din cauza jocului pot fi datorate si unor conexiuni lente sau unor incompatibilitati cum ar fi anumite scripturi instalate de jucatori, etc. Prin urmare jocul este functionabil pe aproape toate browserele insa datorita numeroaselor schimbari fiind un joc dinamic in care se fac actualizari dese implementandu-se elemente noi destul de frecvent, este posibil ca pe un anumit tip de browser sau altul pentru scurte perioade de timp jocul sa nu functioneze la parametrii optimi.
Pentru a elimina cat mai rapid astfel de erori este necesar ca atunci cand semnalati anumite probleme sa le semnalati prin intermediul sistemului intern de suport pentru a putea trimite echipei tehnice toate datele necesare pentru corectarea acestor erori si imbunatatirea calitatii jocului.
 

DeletedUser

Guest
Hai ca va pricepeti de minune la comentat :) super moderatori, moderatori, membri din echipa, titluri peste titluri, dar rezultate nu. Am demonstrat eroarea chiar si cu un print screen. Va comportati ca un complet de judecata nu ca niste membrii dintr-o echipa serioasa care s-ar chinui sa-si asume eroarea sau bug-ul si sa mearga cu ea spre rezolvare. Din punctul meu de vedere consider discutia incheiata. La revedere si multumesc pt nimic!
 

DeletedUser

Guest
Acest forum este creat pentru a comunica intre ei jucatorii acestui joc, deci pentru comentarii. Va sfatuiesc sa va revizuiti atitudinea si daca doriti sa fiti ajutat in rezolvarea problemei sa folositi sistemul intern de suport si sa respectati indicatiile primite din partea echipei de administrare a jocului. Desigur daca nu veti respecta aceste indicatii pe care le veti primi, nici noi nu va putem ajuta in rezolvarea problemei si determinarea cauzelor care pot duce la aparitia unor astfel de probleme. Probabil daca afirmati ca lucrati in domeniul unele lucruri vi se vor parea puerile insa trebuie parcurse anumite etape si eliminate niste posibile cauze care apar mai frecvent.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Ţi-aş răspunde eu, dar nu vreau să i-au warn sau ban. (sper că te-ai prins, că dacă nu atunci îmi i-au două warnuri şi un ban în plus)
În legătură cu problema...ţi s-a spus mai sus, goleşte cookies, încearcă alb browser şi depune ticket.
 

DeletedUser

Guest
Mesaj Global

Nu pot sa dau mesaj global.Is intr-o alianta si imi apare simbolul dar nu pot sa apas pe el.Va rog rezolvati!




Multumesc!
 

DeletedUser

Guest
Am gasit o eroare..Eu am 50040 pct de batalie:
pctbatalie.png

Dar inca nu am primit distinctia Luptator neobosit III (care este la 25k puncte), inca o am pe II (cea de 2.5k puncte), desi au trecut mai mult de doua luni de cand am trecut de 25k puncte de batalie:
luptator.png

In plus, mai este un bug. In loc sa imi apara DOAR Stapanul marilor II, imi apare si I (vezi imaginea cu Luptator neobosit), si II, separat:
stapanulmarilor.png


PS: Aceste bug'uri le'am observat deja de 1-2luni, dar am asteptat, crezand ca se vor remedia cu un update, dar se pare ca nu s'a intamplat acest lucru..
 

DeletedUser

Guest
problema lumea beta

deci vreau sa intru in lumea beta si ma loghez,intru dar nu vad decat niste umbre.am incercat sa folosesc si internet explorer si tot la fel imi arata.ce se intampla?deci se incarca pana la 38\62 nu se incarca 100\100
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1888

Guest
Am gasit o eroare..Eu am 50040 pct de batalie:
pctbatalie.png

Dar inca nu am primit distinctia Luptator neobosit III (care este la 25k puncte), inca o am pe II (cea de 2.5k puncte), desi au trecut mai mult de doua luni de cand am trecut de 25k puncte de batalie:
luptator.png

In plus, mai este un bug. In loc sa imi apara DOAR Stapanul marilor II, imi apare si I (vezi imaginea cu Luptator neobosit), si II, separat:
stapanulmarilor.png


PS: Aceste bug'uri le'am observat deja de 1-2luni, dar am asteptat, crezand ca se vor remedia cu un update, dar se pare ca nu s'a intamplat acest lucru..

defapt acesta nu este un bug! acela cu luptator neobosit se da la 25k cand ai omorat 25 de mi de oameni ca atacator! nu in total aparator+ atacator...presupun ca ai facut mai multe pucte din aparare in jur de 30 de mi si iti mai trebuie 5 k ca sa iti vina acea medalie..
 
Sus