Probleme generale Lumea Beta

DeletedUser

Guest
Eroare atac!

Am trimis un atac care chiar cand sa ajung la el ati inchis serverul, am ajuns la el, nu imi arata raport si imi arata ca ajung la el in 00:00:00 si imi arata asa:

2uj5ffo.jpg
 

DeletedUser2553

Guest
de la ultimul update, am ramas cu un atac asupra unui oras cu timerul resetat la zero, si trupele nici nu ajung acolo, nici nu se intorc. de ce?
 

Nihilius

Membru activ
In urma lucrarilor de intretinere avute pe Lumea Beta, a aparut un bug legat de timpul de intoarcere al trupelor. Acest bug este raportat echipei tehnice si se lucreaza la indepartarea lui.

Va multumim de intelegere.
Echipa Grepolis Romania.
 

Nihilius

Membru activ
In urma lucrarilor de intretinere avute pe Lumea Beta, a aparut un bug legat de timpul de intoarcere al trupelor. Acest bug este raportat echipei tehnice si se lucreaza la indepartarea lui.

Va multumim de intelegere.
Echipa Grepolis Romania.

later edit:

Problemele au fost rezolvate.
 
Ultima editare:

DeletedUser1684

Guest
...

defapt...sa fiu sincer sh eu am aceashi problema sh e cam suparator...akm dupa ultimele modificari sh eu am acest bug... km asha arata timpul meu ramas: 0:-45:-10...deci nu va suparatzi...km o rezolv p asta...?
 

DeletedUser

Guest
Nu pot trimite nava de colonizare

Am incercat de mai multe ori sa trimit nava de colonizare insotita de trupe terestre si nu mi se permite. Raspunsul invariabil este ca trebuie sa trimit nava insotita de trupe terestre, ori acest lucru l-am facut in diferite combinatii! Ce naiba e cu serverul Beta??
 

DeletedUser

Guest
WIKI a spus:
Nava de colonizare nu poate fi trimisă fără unităţi terestre pe care le puteţi transporta cu ajutorul navelor de transport. Pe lângă unităţile terestre nava de colonizare trebuie să fie însoţită şi de nave de luptă (nave uşoare, bireme sau trireme).

Asigura-te ca ai indeplinit toate aceste conditii.
 

DeletedUser

Guest
Ai incercat sa o trimiti si cu trupe maritime? Daca nu ma insel a existat sau mai exista o greseala in textul respectiv, spunandu-ti ca trebuie sa trimiti trupe terestre in loc de trupe maritime.
 

DeletedUser

Guest
Probleme comenzi

In cursul zilei de azi, s-a intamplat de doua ori, inclusiv in acest moment, sa nu pot da comenzi, respectiv nu pot construi, nu pot viziona harta, nu pot scrie mesaje nici private, nici pe forum, nu pot trimite atacuri si nici sprijin. Intr-un cuvant, sunt blocata. Este cumva o problema de server sau are legatura cu faptul ca atac playeri dintr-o anumita alianta? Domnilor admini si la jocuri se poarta romanismele?
 

Nihilius

Membru activ
Din cate au inteles au fost anumite probleme cu DNS-urile, tehnicienii germani lucreaza la remedierea lor.

Restul speculatiilor nu isi au rostul, drept dovada ca am avut astazi peste 65 de atacuri primite pe Beta.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
problemele continua

Nu e vorba de speculatii, ca doar nu sunt paranoia, e vorba de lucruri reale. De ce numai mie mi se intampla? Am vorbit cu o multime de playeri si nu au avut niciodata asemenea probleme. Cunosc bine anumite lucruri, joc de-astea de ceva vreme, am jucat si triburile si acolo era la fel. Daca ar fi probleme cu serverul nu ar trebui sa aiba toti jucatorii probleme? Ia dati-mi si mie un raspuns mai competent, va rog.
 

DeletedUser

Guest
Nu numai dumneavoastra ati avut probleme ieri din cauza aceasta, ci toti am avut. Probleme au fost pe toate lumile de joc si nu numai pe www.grepolis.ro ci pe toate versiunile si jocurile detinute de Innogames.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Problemele continua

Am inteles din raspunsul dumneavoastra ca sunt probleme pe toate serverele. Tot ce stiu este ca eu, in continuare am avut mari probleme pe tot parcursul zilei de azi - nu pot da comenzi, nu pot ataca cu nava de colonizare, nu vizualizez harta, etc. Va rog sa le remediati intr-un fel, mai ales ca din cate vad si aud sunt un caz singular si nu general, cum ati afirmat dumneavoastra.
 

DeletedUser

Guest
Daca aveti probleme cu jocul va invitam sa depuneti un tichet in care sa ne explicati pe larg problemele cu care va confruntati eventual sa atasati niste imagini cu ce considerati dumneavoastra ca nu merge bine pentru a va putea ajuta sa va rezolvati problemele.
 

DeletedUser

Guest
Tichet

Va rog sa imi explicati cum si unde se depune acest tichet si va voi prezenta pe larg problemele pe care le intampin
 

DeletedUser2728

Guest
Problema logare - L Beta

Tastez username, parola dau conectare si nu se intampla absolut nimic.
Nu primesc eroare sau vre-un alt mesaj asemanator.

Am gresit, problema de logare nu este la linkul de lumea beta. Este chiar la inceput in momentul alegerii lumii pe care vreau sa intru.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Re

Asa cum voi vreti zeci de euro ptr niste monezi si mai stiu eu ce asa vrem si noi sa ni se respecte drepturile pe care le avem ... altfel pierdeti... voi nu noi ...




BtW: daca vreti sa tineti acest joc pe picioare nu lasati admini pe care ii aveti sa joace jocu asta... se va duce de rapa si adevarati jucatori care intradevar va tin servaru vor pleca .. good luck in continuare.. mult succes la imbunatatirea jocului ..
 
Sus