Probleme generale Lumea Beta

DeletedUser

Guest
ce facem cu serverul asta pe beta mai jucam sau cautam alte jocuri de 2 zile numai erori incarc pagina de 2-3 ori si nu mi se intampla numai mie :mad:
 

DeletedUser

Guest
Eroare - nu pot juca

503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.

500 - Internal Server Error

imi tot apar aceste mesaje cand incerc sa dau o comanda, nu pot face nimic

Sper intr-o rezolvare rapida.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
lumea beta

ce se intimpla cu lumea beta? se blocheaza foarte des de vreo 4 zil aparind mesaje de genul
Error 503, no server is available to handle your request
504 sau 500
 

Nihilius

Membru activ
Au fost niste probleme pe Beta (cred ca la aceasta lume te referi tu), tehnicienii germani au spus ca le-au rezolvat.

ps: se pare ca m-am inselat
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
....

macar faceti voi post admini si explicati situatia ca doar enervati jucatori .

uitei cedeaza nervos
 

DeletedUser

Guest
Rusine!

Domnilor admini...nu faceti absolut nimic pentru defectiunile si erorile de pe acest server Beta! Va doare la basca ca unii din noi va umplem buzunare....nu? Ce dreq...pe prosti i-am agatat de nas cu acest joc, trebuie sa cotizeze, chiar daca nu merge de nici o culoare acest pîrît de server!
Dar ...fiind tot romani si voi...normal..doza de nesimtire e crasa!

O sa vina vreamea cand o sa platiti si voi, domnilor!

Iar voi, dragi colegi de suferinta in acest server de rahat, va rog sa uitati de butonul ala pe care scrie Premium....acesti asa zisi oameni, nu merita nici macar o rubla! Ei cred ca daca scrie unul din ei, o data la 2 zile, ca s-a luat legatura cu nemtii si rezolva ei totul, ca isi cer scuze pentru aceste probleme, ne incalzeste pe noi cu ceva!

Rusine inca o data , si va doresc ca si copii vostrii(ai adminilor) sa va jumuleasca de bani si sa-i bage intr-un astfel de server ca acesta pe care-l administrati!
 

Nihilius

Membru activ
Nu stiu ce am putea face noi mai mult pentru rezolvarea problemelor legate de functionarea serverelor decat sa anuntam echipa tehnica din Germania. Sesizam problema si o anuntam. Nu vad unde dam dovada de nesimtire in acest proces. Incercam sa facem totul posibil pentru un joc cat mai bun, tot ce ne sta in putinta.
 

DeletedUser

Guest
Problema cu acest sever dureaza de cand s-a deschis! Chiar asa de grea e comunicarea intre voi si ei? Chiar nu puteti sa le inchideti robinetele de bani, pana nu remediaza problemele? Vi se pare normal ca noi sa bagam bani in acest joc...si sa stam sa ne uitam la filme, in loc sa-l jucam?
 

Nihilius

Membru activ
Chiar daca am dori nu am putea inchide robinetul cu bani. Nu il controlam in nici un fel, cei de la Inno Games controleaza si acest aspect. Asa cum am spus, cand apar probleme le sesizam tehnicienilor, depindem de ei, de cei din Germania.
 

DeletedUser

Guest
raspuns

Chiar daca am dori nu am putea inchide robinetul cu bani. Nu il controlam in nici un fel, cei de la Inno Games controleaza si acest aspect. Asa cum am spus, cand apar probleme le sesizam tehnicienilor, depindem de ei, de cei din Germania.

L-ati auzit, deci gata cu atitea plingeri, echipa de admini face tot ce poate, daca ar depinde de ei, demult am juca normal, si nu e vina lor ca voi vreti si sa jucati si premium. Ei isi fac treaba in cel mai serios mod posibil.
 

Nihilius

Membru activ
Gikendru ii intelegem pe jucatori. Si eu am fost si inca sunt in postura lor pe alte jocuri. Nu-s multumit ca pica serverul atunci cand e lumea mai draga. Ce dorim e sa inteleaga jucatorii ca rolul nostru aici , in rezolvarea problemelor este limitat. Serverele sunt in Germania, tehnicienii tot acolo.


Acum se pare ca lumea Beta si-a revenit.
 

DeletedUser

Guest
raspuns

Gikendru ii intelegem pe jucatori. Si eu am fost si inca sunt in postura lor pe alte jocuri. Nu-s multumit ca pica serverul atunci cand e lumea mai draga. Ce dorim e sa inteleaga jucatorii ca rolul nostru aici , in rezolvarea problemelor este limitat. Serverele sunt in Germania, tehnicienii tot acolo.


Acum se pare ca lumea Beta si-a revenit.
Iti multumim pentru rabdarea pe care ne-ai acordat-o. Cunosc persoane care ar fi acordat warn-uri pentru lucrurile care au fost scrise aici. Esti un om foarte bun .Sa speram ca totul va fi bine in continuare.
 

DeletedUser

Guest
Mda...daca tu crezi ca periatul adminilor rezolva problema serverului..e clar....
Si da..intradevar...poate am folosit cu vinte mai dure..insa scopul meu nu a fost sa jignesc pe cineva...pur si simplu imi varsam oful...
 

DeletedUser

Guest
Faza cu varsatul ofului o inteleg... si cred ca la fel se intampla cu toata echipa. Problema este modul in care o faci si - mai ales - faptul ca te iei de cine nu trebuie. Daca s-ar putea face mai multe, crezi ca nu s-ar ocupa echipa de admini ? Crezi ca este mai placut sau mai usor sa incasezi reprosuri tot timpul, decat sa rezolvi problema si toata lumea sa fie multumita ?

Ei bine - nu.

Problema se pune in alt fel: drepturile si uneltele de care dispune echipa din Romania sunt limitate. Chiar mai limitate decat pe alte jocuri Inno. Nu e placut nici pentru colegii mei si - mai mult ca sigur, datorita consecintelor - nici pentru voi, jucatorii.

Nu va cere nimeni sa taceti malc, atunci cand observati probleme. Dimpotriva. Numai ca, in acelasi timp, trebuie sa tineti cont si de limitarile noastre - atat ca modalitate de lucru, cat si de problemele personale, ce tin de viata privata (serviciu, familie, etc).

Nu uitati si faptul ca munca depusa de noi este voluntara. Asta presupune ca ne-am dorit sa facem ceea ce facem, sa dam o mana de ajutor, pe cat este posibil, pentru o desfasurare cat mai buna a jocului.

Feedback-ul vostru este important pentru noi, deoarece reprezinta o masura directa a rezultatului efortului depus si ne indica o directie de urmat in urmatoarele actiuni. Reprosurile gratuite, in schimb, nu fac decat sa creeze o atmosfera tensionata, pe care - cred - nu si-o doreste nimeni. Faptul ca raspunsurile date fac trimitere deseori la echipa din Germania nu este decat adevarul: ceea ce nu se poate rezolva aici, cu uneltele si drepturile puse la dispozitie de catre ei, trebuie trimis spre analiza catre echipele de tehnicieni de acolo. Nu incearca nimeni sa "duca de nas" pe nimeni, nu se cauta o amanare a rezolvarii problemei, ci o solutie, care nu poate veni decat de la cei care au dezvoltat jocul.

Cateva observatii: raspunsul meu nu i se adreseaza numai lui tornado, ci tuturor celor care, la un moment dat, au avut impresia ca ceea ce NU se face este din cauza dezinteresului echipei de administrare. Cand aveti nelamuriri sau nemultumiri, puteti cere raspunsuri, insa trebuie, la randul vostru, sa va inarmati cu rabdare si sa fiti pregatiti ca acestea sa nu fie neaparat pe placul vostru (cel putin - pe moment). Facem tot ce putem, dar totul in conditiile date.
 

DeletedUser

Guest
Multumesc pentru explicatii , tesis, si...sincer, apreciez! Insa... daca tot primiti atatea reprosuri si, poate injuraturi, nejustificate, e drept, de ce nu propuneti celor care detin licenta acesui joc sa inchida Lumea Beta si pana nu remediaza in totalitate defectiunile ,sa nu-i mai dea drumul !
Eu sincer nu-mi explic...mai ales ca azi s-a mai deschis o lumea, care ca si Lumea Alfa, merge foarte bine, cum din 3 lumi, care merg pe aceasi platforma, numai una are probleme?
 

DeletedUser

Guest
Pentru inceput nu inteleg de ce sunt 2 teme pentru aceeasi idee
In al doilea rand multumesc adminilor pentru promptitudinea in care ne-ati raspuns.
Sper din toata inima ca aceste probleme sa se rezolve cat mai curand.
Multa bafta echipei de admini si tineti-o tot asa!
 
Sus