Pedeapsa scripturi interzise

  • Autor subiect DeletedUser6811
  • Data de început

Mr Jack

Super Moderator
Cred ca nu ai urmarit cu atentie ce voiam sa spun, SUNT DEACORD cu ideea propusa de kawa si anume tipul de pedeapsa pentru folosirea programelor ilegale dar pe cine o aplici daca nu poti sa ii depistezi pe cei cu astfel de programe?

eu zic ca depistez, tu zici ca nu, acu ce facem, ne contrazicem doar de dragul discutiei ? nu de alta dar discutia e despre altceva
 

DeletedUser

Guest
Da, am zis, TREBUIESC BANATI ATACABIL PERMANENT de la prima abatere, asta sa fie prioritatea numarul unu.

Ps. am sa imi sterg eu postarile care nu sunt la subiect.
 
Ultima editare de un moderator:

cioara

Membru
nu inteleg totusi dc atata tam tam:))
s-a propus,si-a cam dat lumea cu parerea si urmeaza ca cei din staff sa decida...mai mult nu putem face,degeaba dam cu unul in stanga si altul in dreapta
 

DeletedUser6811

Guest
nu inteleg totusi dc atata tam tam:))
s-a propus,si-a cam dat lumea cu parerea si urmeaza ca cei din staff sa decida...mai mult nu putem face,degeaba dam cu unul in stanga si altul in dreapta

Pai asta si asteptam, dar ma intreb cat mai trebuie sa asteptam pana la implementare?
Ne poate spune cineva din conducere?
 

DeletedUser9404

Guest
OK... se pare ca si aici am vorbit prea multe... nu o sa mai scriu detalii...

Unii stiu situatia, intrebarea e... Daca omu ia aiurea ban.. si-l ia permanent? voi crede-tzi ca e bine???
 

DeletedUser

Guest
Eii, nimeni nu-ti ia dreptul de la contestatie.. Nu e chiar un motiv contra banului permanent...
 

DeletedUser6689

Guest
Eii, nimeni nu-ti ia dreptul de la contestatie.. Nu e chiar un motiv contra banului permanent...
Dar daca din cauza unei greseli a unui admin...un jucator piede un oras....sunt curios....cum se poate indrepta situatia?????
 

DeletedUser

Guest
Am citi tot acest topic si sunt total de acord cu acesta noua abordare a pedepselor.
Cei care folosesc boti pentru atac/sprijin mai ales . astia ar trebui banati permanent pe atacabil , pentru ca o data ce scapi cu o pedeaspa aplicata cu indulgenta va zic eu ca nu se potolesc, cauta modalitati prin care sa nu fie prinsi. Stiti vorba aia "hotul neprins negustor cinstit".

Tot vad pe aici expresia "pedeapsa capitala" .Oameni buni rezumati-va la o exprimare decenta chiar daca e cu subinteles .
Pedeaspa capitala mi se pare o exprimare prea aspra . Ce suntem evreii din lagarul de la Auswitz ?? sau nazistii in cauza..
Mi se pare revoltator acest mod de evidentiere a acestei pedepse .
aici se discuta o posibila pedeaspa , nu suntem la tribunal fratilor s-a "executam" oameni.
In concluzie sunt de acord cu aceasta pedeapsa...
stau si ma intreb acum care sunt scripturile interzise??
ca sunt multe , sa ne faceti si noua o lista cu scripturi interzise / permise , dar detaliat ca sa inteleaga tot omul.

P.S. Edward, imi retrag cuvintele spuse la un subiect de la alta sectiune , stii noi care :) si imi cer scuze pentru modul meu de abordare si pentru concluziile trase.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
Nu zuntem nazisti, doamne fereste, dar e mai scurt de scri "PEDEAPSA CAPITALA" decat "BAN ATACABIL PERMANENT PE LUMEA RESPECTIVA" pana la urma tota aia este :D
 

DeletedUser

Guest
Nu zuntem nazisti, doamne fereste, dar e mai scurt de scri "PEDEAPSA CAPITALA" decat "BAN ATACABIL PERMANENT PE LUMEA RESPECTIVA" pana la urma tota aia este :D

:)))) as dori sa stiu si eu daca este permis sa folosesti script, pentru alarma , inclusiv pe tel. Am mai intrat pe alte servere si nu sunt interzise , din contra sunt perfect legale , as dori sa stiu daca si aici este la fel..
dupa cum am zis mai sus , moderatorii sa ne faca o lista cu ce scripturi sunt sau nu permise.
 

DeletedUser6811

Guest
din cate stiu eu, erau prezentate pe undeva pe wiki scripturile permise (eu nu folosesc nicunul, nici cele permise si nu m-au interesat, foloseam la ver.1 cel care-ti arata orasele pe 2 coloane dar acum nu mai e cazul). cele interzise nu o sa le vezi niciodata postate.
Intradevar, cred ca ar trebui sa ne raspunda un moderator sau administrator legat de cele permise.

Nu cred ca ne-am abate mult de la subiect printr-o simpla postare a unui moderator/admin sau un link. in rest nu as vrea sa mergem pe acest subiect aici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6811

Guest
rog pe cineva din staf-ul Grepolis Romania sa confirme/infirme lista postatata de robbyn pentru a lamuri si acest aspect.
 

Mr Jack

Super Moderator
lista este postata pe forumul jocului deci sigur ca este ok, cine are indoieli in legatura cu un script poate face ticket sa intrebe daca este vreo problema cu el dar in general este interzis orice fel de script/program care automatizeaza actiunile in joc, mai clar orice fel de program care face ceva in locul jucatorului.
 

DeletedUser

Guest
lista este postata pe forumul jocului deci sigur ca este ok, cine are indoieli in legatura cu un script poate face ticket sa intrebe daca este vreo problema cu el dar in general este interzis orice fel de script/program care automatizeaza actiunile in joc, mai clar orice fel de program care face ceva in locul jucatorului.

Alarma la atacuri este interzisa sau nu?
pe unde am jucat international era in regula. Nu automatizeaza nimic in locul jucatorului..
 

DeletedUser6811

Guest
uita-te la ce a postat robbyn. e chiar asa greu?

este permisa.
 

Mr Jack

Super Moderator
scripturile acceptate nu difera de la o comunitate la alta, iar alarma pentru atacuri este si pe aplicatia oficiala a INNO pentru mobil
 

DeletedUser6811

Guest
S-a propus, s-a discutat, in unanimitate din partea celor care au postat se poate spune ca s-a votat pentru, a trecut si weekend-ul.

Revin cu intrebarea catre Echipa Grepolis Romania: Ce facem acum?


PS: A vazut aseara tema si ncd1 si a vrut sa faca o postare frumoasa dar si-a pierdut parola de la forum.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus